Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiowanie pozytywnego wzorca jest dobre. PES ma od lat tę samą grywalność i system prowadzenia rozgrywki. FIFA do tej pory, moim zdaniem, była czystą zręcznościówką ignorującą symulację rozgrywki. Teraz zaś, wzięli się ostro za naprawę tego, niezbyt dobrego, podejścia i wychodzi na to, że będzie to mocna gra. Jutro demko PESa2010. Zagram, porównam i zobaczę co z tego wyjdzie. Generalnie, od pewnego czasu widoczna jest tendencja do naśladownictwa w wypadku obu tytułów. Jedni patrzą drugim na ręce i kombinują co i jak mozna zaimplementować w swoim produkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło tu stwierdzenie że w fifie transfer zawodnika to tylko kwestia kasy.

Tylko napomknę że nie bo jak grałem i chciałem wykupić Ramosa z Realu to było to niemożliwe z uwagi na zbyt małą ilość graczy Realu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA do tej pory, moim zdaniem, była czystą zręcznościówką ignorującą symulację rozgrywki. Teraz zaś, wzięli się ostro za naprawę tego, niezbyt dobrego, podejścia i wychodzi na to, że będzie to mocna gra.

A to coś sie zmieniło ?? Bo nadal najskuteczniejszym trickiem jest obieganie zawodników naokoło, albo walenie sprinta małym łukiem przez całe boisko. Można tez biec poprostu do przodu, jeżeli mamy szybkiego zawodnika to nawet grając z kimś, spokojnie można przebiec obok jego obrońców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś sie zmieniło ?? Bo nadal najskuteczniejszym trickiem jest obieganie zawodników naokoło, albo walenie sprinta małym łukiem przez całe boisko. Można tez biec poprostu do przodu, jeżeli mamy szybkiego zawodnika to nawet grając z kimś, spokojnie można przebiec obok jego obrońców.

OJ NIE JUZ biegnac w ten sposob nie zagrozisz bramce, ja ci gwarantuje ze w 09 tez bys grajac ze mna tak nie dobiegl , a w nowej czesc poprostu obroncy doganaija nawet mega szybkich zawodnikow posiadajacych pilke, nie mowie ze nie bedzie akcji sam na sam ale napewno juz nie tak latwo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ NIE JUZ biegnac w ten sposob nie zagrozisz bramce, ja ci gwarantuje ze w 09 tez bys grajac ze mna tak nie dobiegl , a w nowej czesc poprostu obroncy doganaija nawet mega szybkich zawodnikow posiadajacych pilke, nie mowie ze nie bedzie akcji sam na sam ale napewno juz nie tak latwo,

Jezu :o To ty mówisz, że da sie obrońcom dogonić napastnika w nowej Fifie :shok: TO niesamowite, wcześniej często było tak, że napastnik ścigając sie z obrońcom do piłki, wyprzedzał go o jakieś 5 metrów, ale ta odległość i tak nie miała znaczenia, bo obrońca będąc nawet 0,5cm za napastnikiem już nic nie mógł zrobić :rofl:

Edytowane przez krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie znam się dlatego się pytam. Czy dążenie przez EA do polepszenia rozgrywki i realizmu jest kopiowaniem? Czy uczenie się na błędach i sukcesach innych firm jest złe? No i jak to jest że kopiuje rozgrywkę z PESa skoro wszyscy mówią że się różnią jak cholera i Fifa jest mniej realistyczna itd.

smiesza mnie wasze posty, nie pisze tu o twoim bo jest "normalny" kopiowanie , polepszenie realizmu jestescie smieszni, czerpanie najlepszych wzorcow i co z tego, mnie interesuje jedno , odpalam PS3 wkladam plyte i gram, nie wazne czy to pes czy fifa, lubie gry pilkarskie, co roku wybieram jedna, mnie interesuje tylko jedno, w ktora gre gra mi sie lepiej, ktora gra daje mi wieksza przyjemnosc i nic wiecej mnie nie obchodzi, a najbardziej smieszy mnie tekst , ktora gra bardziej realna, chcecie realnosc idzcie pograc na prawdziwe boisko, to tylko gry i maja dawac fun, zabawe, w zeszlym roku wybralem fife09, w tym roku zdecyduje jutro (na dzien dzisiejszy w 99% jestem pewny ze bedzie to fifa10)

Jezu :o To ty mówisz, że da sie obrońcom dogonić napastnika w nowej Fifie :shok: TO niesamowite, wcześniej często było tak, że napastnik ścigając sie z obrońcom do piłki, wyprzedzał go o jakieś 5 metrów, ale ta odległość i nie miała znaczenia, bo obrońca będąc nawet 0,5cm za napastnikiem już nic nie mógł zrobić :rofl:

tak masz racje wczesniej tak bylo, ale nie teraz, pozatym proponuje nauczyc sie grac i robic tak zeby do takiej sytuacji nie doprowadzic, podejrzewam ze poprostu twoj skill jest cienki, nie chce cie obrazac, ale czy osiagneles jakis sukces w tej grze, wygrales jakis turniej, grales z kims np z polskiej czolowki, watpie

WLASNIE to jest chore bardzo czesto wypowiadaja sie osoby ktore graly bardzo malo, narzekaja na cos co ich z poczatku zdenerwowalo, bo poprostu nie umieli temu zapobiec

Jezu :o To ty mówisz, że da sie obrońcom dogonić napastnika w nowej Fifie :shok: TO niesamowite, wcześniej często było tak, że napastnik ścigając sie z obrońcom do piłki, wyprzedzał go o jakieś 5 metrów, ale ta odległość i tak nie miała znaczenia, bo obrońca będąc nawet 0,5cm za napastnikiem już nic nie mógł zrobić :rofl:

no tak jak przypuszczalem, grales 2 mecze w sieci rankingowe, w dodatku uciekajac z nich, jak dla mnie malo kompetentna osoba jestes

Edytowane przez zizikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozecie przed meczem wywalic obroncow i w ich miejsce wstawic napastnikow z lawki. Problem szybkiego napastnika druzyny przeciwnej znika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło tu stwierdzenie że w fifie transfer zawodnika to tylko kwestia kasy.

Tylko napomknę że nie bo jak grałem i chciałem wykupić Ramosa z Realu to było to niemożliwe z uwagi na zbyt małą ilość graczy Realu smile.gif)

Gdyby mieli ich dość, to nie robiliby żadnych problemów. ;)

A to coś sie zmieniło ?? Bo nadal najskuteczniejszym trickiem jest obieganie zawodników naokoło, albo walenie sprinta małym łukiem przez całe boisko. Można tez biec poprostu do przodu, jeżeli mamy szybkiego zawodnika to nawet grając z kimś, spokojnie można przebiec obok jego obrońców.

Zgoda, ale FIFA10 zapowiada zmiany w tej kwestii. Zauważ, ze piszę "jest na dobrej drodze", a nie "osiągnęła już sukces".

Zizikus>>> Porównujemy elementy kluczowe. Akurat śmieszne to są Twoje argumenty. Masz coś w D, to i dobrze, Twoja sprawa, ale jeśli ktoś oczekuje realizmu od tytułu pretendującego do miana symulacji piłki nożnej, to też ma do tego prawo. Mnie cieszą obie serie, ale realizm rozgrywki jest kluczowy i na tym polu PES wygrywa. Zobaczymy jak to dalej się potoczy, ale nie wciskaj kitu, że EA nie kopiuje sprawdzonych pomysłów/patentów z serii KONAMI, bo oszukujesz samego siebie.

To czy ktoś potrafi w daną grę grać to jedno, ale co powiesz o sytuacji, kiedy leszczyk załatwia Cię jakimś dreamteamem? W PESie jest to awykonalne, więc tak się z tymi rankingami nie ciskaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli ich dość, to nie robiliby żadnych problemów. ;)

Zgoda, ale FIFA10 zapowiada zmiany w tej kwestii. Zauważ, ze piszę "jest na dobrej drodze", a nie "osiągnęła już sukces".

Zizikus>>> Porównujemy elementy kluczowe. Akurat śmieszne to są Twoje argumenty. Masz coś w D, to i dobrze, Twoja sprawa, ale jeśli ktoś oczekuje realizmu od tytułu pretendującego do miana symulacji piłki nożnej, to też ma do tego prawo. Mnie cieszą obie serie, ale realizm rozgrywki jest kluczowy i na tym polu PES wygrywa. Zobaczymy jak to dalej się potoczy, ale nie wciskaj kitu, że EA nie kopiuje sprawdzonych pomysłów/patentów z serii KONAMI, bo oszukujesz samego siebie.

To czy ktoś potrafi w daną grę grać to jedno, ale co powiesz o sytuacji, kiedy leszczyk załatwia Cię jakimś dreamteamem? W PESie jest to awykonalne, więc tak się z tymi rankingami nie ciskaj. ;)

w grze rankingowej nie zrobisz dream temu, dlatego 90%meczy jakie gram to sa rankingowe, wiadomo kazdy ma swoje zdanie, moze i ea kopuje pewne elementy, ale czy to zle, ja bardzo cieszylbym sie gdyby jakas gra uzyskala wrecz idealna rownowage i mial w sobie najlepsze cechy jednej i 2gry, ale wiesz jak to jest , jeden woli piwo a drugi wodke a dajac im wino nie zadowolisz ani jednego ani drugiego, dlatego zawsze bede zwolennicy i krytycy, jedno dla nas jest wazne, a mianowicie konkurencja, wyobrazasz sobie sytuacje gdyby na rynku co rok pojawialo sie tylko 1gra pilkarska, pewnie co rok by sie roznila skladami a i tak wszyscy by ja kupili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę, ze to źle. Uważam, ze to bardzo dobre dla nas, graczy. Niech PES czerpie co dobre/fajne z FIFki i vice versa. FIFA10 zapowiada się całkiem sensownie i ma szansę wyjść poza arkadówkę, którą jest do edycji 09. W PESie zaś drażnią strasznie pewne archaizmy i liczę, ze KONAMi pójdzie w ślady EA i piłkarze zaczną płynnie się poruszać. Nie chodzi o same animacje strzałow, podań, upadków, itp. a jedynie o płynne przejście między nimi, tak jak to widzimy w FIFie09. Każdy wybierze to co będzie mu bardziej pasowało do obrazka idealnej kopanki.

Z jednym muszę sie z Tobą z całą stanowczością zgodzić. Jeśli chcemy prawdziwej symulacji powinniśmy iść na boisko i pograć prawdziwą piłką. Tak się jednak składa, że nie dla kazdego jest to takie proste. W pewnym wieku załatwienie paczki do gry stanowi spore wyzwanie. ;)

PS. Pisząc o dream teamie miałem na myśli drużynę przepakowaną przez twórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo, i mogę powiedzieć że sporo poprawili w stosunku do edycji 09, ogólnie podoba mi się :) Dziś zagramy w demo PES 2010, zobaczymy jak odpowie Konami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bosze. Dzieci neo. Jeszcze jeden wpis jakiegoś dzieciaczka i jestem za aborcją.

Demo Fify 2010 jest jak na razie najlepszym demem piłki nożnej na świecie. Ktoś ma inne zdanie to albo się nie zna albo jest totalnym durniem!

Super, nie dopuszczasz możliwości, że ktoś ma inne zdanie, niż ty? Faktycznie gratulacje. Możliwe, że masz rację, ale taką wypowiedzią nic nie wskórasz. Może jakieś argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy składy polskiej ligi będą dobrze zaktualizowane.

I czy Szpakowski w końcu będzie czytać nazwiska takie jak Chinyama, Stilic, Lewandowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy składy polskiej ligi będą dobrze zaktualizowane.

Pewnie tylko Lecha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej gram w demo, tym mniej mi sie ta gra podoba.

Kurcze, czy oni naprawde w ciagu roku nie mogli poprawic gry obroncow i bramkarzy?

Jak mnie krew zalewa, kiedy przy dosrodkowaniach przeciwnika chce wybic pilke glowka jak najdalej od wlasnej bramki a pilka, tak jak w 09, laduje 3 metry od wybijajacego pod nogami przeciwnika.

Albo jeszcze lepiej, kiedy obronca w niepewnej sytuacji decyduje sie przyjac pilke na klate, ktora zazwyczaj sie odbija i rowniez trafia do przeciwnika. Jakie to madre...

Nigdy sie nie zdarza tez by ta pilka z automatu zostala wybita na polowe rywala. Do tego jak zwykle podczas dobitek jestesmy na straconej pozycji.

Przed chwila napastnik strzelil mi gola, przy dobitce. Pic polega na tym, ze obok niego bylo 3 obroncow. Jeden nagle sie przestraszyl pilki i zaczal uciekac, drugi w polowie biegu zmienil zdanie i sie zatrzymal a trzeci sie nawet nie ruszyl. Zal.

Bramkarze jeszcze lepsi, pilka metr od niego, a on stoi i sie gapi. Pewnie dlatego, ze gra pod slonce...

Jesli tak bedzie wygladac pelna wersja, to dostanie ode mnie gora 7.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej gram w demo, tym mniej mi sie ta gra podoba.

Kurcze, czy oni naprawde w ciagu roku nie mogli poprawic gry obroncow i bramkarzy?

Jak mnie krew zalewa, kiedy przy dosrodkowaniach przeciwnika chce wybic pilke glowka jak najdalej od wlasnej bramki a pilka, tak jak w 09, laduje 3 metry od wybijajacego pod nogami przeciwnika.

Albo jeszcze lepiej, kiedy obronca w niepewnej sytuacji decyduje sie przyjac pilke na klate, ktora zazwyczaj sie odbija i rowniez trafia do przeciwnika. Jakie to madre...

Nigdy sie nie zdarza tez by ta pilka z automatu zostala wybita na polowe rywala. Do tego jak zwykle podczas dobitek jestesmy na straconej pozycji.

Przed chwila napastnik strzelil mi gola, przy dobitce. Pic polega na tym, ze obok niego bylo 3 obroncow. Jeden nagle sie przestraszyl pilki i zaczal uciekac, drugi w polowie biegu zmienil zdanie i sie zatrzymal a trzeci sie nawet nie ruszyl. Zal.

Bramkarze jeszcze lepsi, pilka metr od niego, a on stoi i sie gapi. Pewnie dlatego, ze gra pod slonce...

Jesli tak bedzie wygladac pelna wersja, to dostanie ode mnie gora 7.5

W 100% się zgadzam, ale myślę że pełna wersja to będzie inna gra, bo to nie jest dużo lepsze od FIFY 09 umówmy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co przedmowcy, jeszcze irytuje mnie bardzo system podan, czesto podanie leci nie w te strone gdzie bym chcial albo nie do tego zawodnika do ktorego bym chcial, mimo sily i czasu nacisku X'a ... oj chyba w tym roku kupie PES'a, bardzo sie rozczarowalem :/ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo zmienili przez rok. Praktycznie jedynce co widac na poczatku to przeskakiwanie zawodnikow nad slizgiem, i te niby 360 stopni. Zobaczymy co PES pokaze, juz zassysam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się niestety zgodzić z przedmówcami....

w momencie podania po ziemi od boku do napastnika na srodku pola karnego prawie zawsze pada bramka. bramkarz ani nie przetnie podania ani nie zdąży dobiec do dośrodkoującego a tym bardziej nie obroni strzalu napastnika do którego dojdzie piłka bo będzie stał miedzy dośtodkowującym a danym napastnikiem.

A. słyszałem podobno że teraz ma byc trudniej wyjść sam na sam bo obrońcy będą dużo szybsi od napastników dryblujących w stronę bramkarza.... super wiadomość, szkoda że demo tego nie potwierdza.

Zaraz zobacze demo pesa i bede wiedział czy robic na coś pre-order, czy poczekać na recenzje pełnych gier czy grać w fife i pesa z 2009.

Skillz0r nawet nie wiesz jak się cieszę że napisałeś. strasznie lubie patrzeć na twój awatar :)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się niestety zgodzić z przedmówcami....

w momencie podania po ziemi od boku do napastnika na srodku pola karnego prawie zawsze pada bramka. bramkarz ani nie przetnie podania ani nie zdąży dobiec do dośrodkoującego a tym bardziej nie obroni strzalu napastnika do którego dojdzie piłka bo będzie stał miedzy dośtodkowującym a danym napastnikiem.

A. słyszałem podobno że teraz ma byc trudniej wyjść sam na sam bo obrońcy będą dużo szybsi od napastników dryblujących w stronę bramkarza.... super wiadomość, szkoda że demo tego nie potwierdza.

Zaraz zobacze demo pesa i bede wiedział czy robic na coś pre-order, czy poczekać na recenzje pełnych gier czy grać w fife i pesa z 2009.

Skillz0r nawet nie wiesz jak się cieszę że napisałeś. strasznie lubie patrzeć na twój awatar :)

I tu chyba nasuwa się pewna refleksja. Dla starych wyskillowanych wyjadaczy fify09, fifa10 może być nadal schematyczna i mogą was razić te wszystkie błędy które wymieniacie.

Ja jestem powiedzmy niedzielnym graczem który gra w fife dla czystego relaksu i demo mnie zachwyciło na maksa.

Myśle że jak na razie w tych edycjach to i fifa i pes po paru tygodniach grania będą dla każdego schematyczne. Zdajmy sobie sprawe ze to tylko gry.

Ja wybieram fife bo dla mnie w niej jest większy show :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba nasuwa się pewna refleksja. Dla starych wyskillowanych wyjadaczy fify09, fifa10 może być nadal schematyczna i mogą was razić te wszystkie błędy które wymieniacie.

Ja jestem powiedzmy niedzielnym graczem który gra w fife dla czystego relaksu i demo mnie zachwyciło na maksa.

Myśle że jak na razie w tych edycjach to i fifa i pes po paru tygodniach grania będą dla każdego schematyczne. Zdajmy sobie sprawe ze to tylko gry.

Ja wybieram fife bo dla mnie w niej jest większy show :)

Niemartw się Rafalski, nie jesteś sam :) po demie PES'a również wybieram fife. Z taką polityką KONAMI PES 2009, którego posiadam, wystarczy mi na 4lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo zmienili przez rok. Praktycznie jedynce co widac na poczatku to przeskakiwanie zawodnikow nad slizgiem, i te niby 360 stopni. Zobaczymy co PES pokaze, juz zassysam.

Pokazuje, że się KONAMI postarało i poprawiło błedy. Obie gry znowu są na podobnym poziomie. Jak dla mnie PES górą.

Musze się niestety zgodzić z przedmówcami....

w momencie podania po ziemi od boku do napastnika na srodku pola karnego prawie zawsze pada bramka. bramkarz ani nie przetnie podania ani nie zdąży dobiec do dośrodkoującego a tym bardziej nie obroni strzalu napastnika do którego dojdzie piłka bo będzie stał miedzy dośtodkowującym a danym napastnikiem.

A. słyszałem podobno że teraz ma byc trudniej wyjść sam na sam bo obrońcy będą dużo szybsi od napastników dryblujących w stronę bramkarza.... super wiadomość, szkoda że demo tego nie potwierdza.

Zaraz zobacze demo pesa i bede wiedział czy robic na coś pre-order, czy poczekać na recenzje pełnych gier czy grać w fife i pesa z 2009.

Ciekawe. Zgadzasz się z opinią krytyków FIFki10, ale i tak zamierzasz ją kupić i uważasz, ze PES 2010 jest gorszy. Dziwne to trochę. :P

I tu chyba nasuwa się pewna refleksja. Dla starych wyskillowanych wyjadaczy fify09, fifa10 może być nadal schematyczna i mogą was razić te wszystkie błędy które wymieniacie.

Ja jestem powiedzmy niedzielnym graczem który gra w fife dla czystego relaksu i demo mnie zachwyciło na maksa.

Myśle że jak na razie w tych edycjach to i fifa i pes po paru tygodniach grania będą dla każdego schematyczne. Zdajmy sobie sprawe ze to tylko gry.

Ja wybieram fife bo dla mnie w niej jest większy show smile.gif

Zgadza się to tylko gry. To co piszesz, potwierdza moja opinię. Chcesz show, bierzesz FIFę, chcesz pograć w symulację spotkania piłkarskiego, wybierasz PESa. Jak dla mnie obie wkraczają na właściwe tory ucząc sie od konkurencji.

Niemartw się Rafalski, nie jesteś sam smile.gif po demie PES'a również wybieram fife. Z taką polityką KONAMI PES 2009, którego posiadam, wystarczy mi na 4lata.

A FIFKa09 nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Zgadzasz się z opinią krytyków FIFki10, ale i tak zamierzasz ją kupić i uważasz, ze PES 2010 jest gorszy. Dziwne to trochę. :P

A FIFKa09 nie?

1) Stram się być obiektywny i nie zapatrzony w jedną serię dlatego widze błędy w obu tytułach. niestety w jednym są bardziej denerwujące :P

2) Fifa 10 zrobiła krok do przodu względem fify 09, a pes 2010 zrobił krok w bok i stanął obok pesa 2009. "zmarnowałrok" - jednym słowem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia, z tym, że określenie stanłą obok pasuje bardziej do FIFy10. Wprowadzili trochę PESowej rozgrywki, ale przy zachowaniu charakteru FIFki09, co sprokurowało występowanie głupkowatych błędów, o których pisali krytycy kilka postów wcześniej.

Błędy widze w obu grach, ale te w PESie mniej mnie irytują. Widzę też większy postęp w stosunku do poprzedniczki w PESie2010. Te poprawki mnie zadowalają i sprawiają, ze ze spokojem czekam na recenzję pełnej gry. Tak jak pisałem, jak nie PES2010, to na bank 2011 znajdzie się w mojej konsoli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po dwoch demach ...mamy mistrza!!! chyba kazdy sie z tym zgodzi;D hehe konami upadlo juz na maxa...

Edytowane przez arti804

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×