Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

PES jest trochę "drewniany", ale nie róbmy z animacji zawodników jakichś potworków. Jedyne co mi przeszkadza w animacji dziecka KONAMI, to kłopoty z płynnym przechodzeniem jednej fazy ruchu w drugi. Na next-genach nie powinno się to zdarzać.

Zauważyłem kolejną rzecz na minus FIFki 10, a mianowicie holowanie zawodnika... Nadal można bezkarnie ciągnąć przeciwnika za koszulkę i nic się nie dzieje, a zatem brak w bark nadal nie jest poprawny, choć jest poprawa. Teraz nie tylko wejścia wślizgiem odgwizdywane są jako faule.

Ciekawi mnie bardzo realizm prowadzenia drużyny w lidze, tzn. kwestia zmęczenia graczy. W 09 była to kpina, bo można było tym samym składem rozegrać wszystkie kolejki. Jeśli nikt nie doznał kontuzji, to spokojnie po wyczerpującym meczu miał pełne "zdrowie".

Potwierdzam to co ktoś wcześniej napisał, a mianowicie ślizganie się zawodników po murawie.

Na kniec dodam jeszcze czepialskiego babolka. Fotoreporterzy nie śledzą obiektywami akcji. W starych PESach i FIFAch to było, a teraz w epoce tzw. next-genów tego nie ma...

Hmmm ortodoksyjny fanatyk KCETa :P

Jakoś mi te wady co napisałeś nie przeszkadzają w rozgrywce. Będąc szczerym to brzmią one śmiesznie, od kogoś komu tak niewiele przeszkadza w "drewnianej" animacji PESa. Kurde, to tylko demo - czego oczekujecie po niepełnym produkcie!

a no i o karnych chwilka - u mnie się rzucał, proponuje użyć gałki analogowej a nie krzyżaka.^^

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i o karnych chwilka - u mnie się rzucał, proponuje użyć gałki analogowej a nie krzyżaka.^^

Mistrzu kierownicy. :P Piszę o GK przeciwnika. ;)

O wadach PESa2010 nie piszę, bo dema jeszcze nie dostałem do ręki. ;) 2009 ma ich od groma, o czym już pisałem wielokrotnie. FIFka 09 i Pes 2009 fajnie się uzupełniają, o czym też wiele razy pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu kierownicy. :P Piszę o GK przeciwnika. ;)

może się zawstydził:P

Na podstawie demka mogę napisać śmiało że gra ma więcej plusów niż minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierej i co na tym filmiku niby widać, że gra bark w bark jest nie realistyczna? A oglądasz albo grasz w piłkę? Bo takie sytuacje się zdarzają wystarczy, że się obrońca zagapi, a rywal będzie silny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że w realu takie rzeczy się zdarzają, ale według przepisów jest to gra faul. Uważa, że tak długo jak takie zagrywki puszczane są płazem raz na jakiś czas, to wszystko gra, gorzej jeśli tak dzieje się non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna bramka. Jeśli jednak będzie to się powtarzało, to będzie wielBŁĄD. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna bramka, ale mi się jeszcze takie coś nie zdarzyło tzn. owszem zakręciłem tak przy dośrodkowaniu, ale bramkarz wypiąstkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty typu "jedz kupę, miliony much nie mogą się mylić" do najlepszych nie należą. dziwi mnie to co piszesz, bo w zeszłym roku nazywałeś FIFę 09 ideałem, a teraz z niej "LOLujesz"... Minusy zaś są włąśnie plusami tej edycji. Wreszcie skończy się bezkarność, a przynajmniej zmniejszy, obrońców.

Po pierwsze nie nazywalem FIFY 09 idealem, tylko mowilem ze jest lepsza od PESow na NG i porownywalem ja z moim ulubionym PESem 5 stawiajac FIFE 09 na rowni z nim, a teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze FIFA 10 bedzie najlepsza gra o tematyce pilki noznej w historii gier. Teraz co do moich minusow na temat dema F10 sa one czysto kosmetyczne ( prezentacja przed meczem, animacja sedziego, troche za szybka predkosc gry, nie watpie ze w finalnej wersji zwolnia ja troche to samo bylo z DEMEM FIFY 09), w moich minusach nie mowilem nic o jakiejs bezkarnosci obroncow ??? :blink: . Po rozegraniu wielu meczy w demo F10 z CPU i z kumplem naprawde gra sie bardzo przyjemnie, kazdy mecz jest inny poprostu jest masakra, a co dopiero gdy wyjdzie kompletna i finalna pelna wersja. Wracajac do mojej poprzedniej wypowiedzi w dawnych postach, co do zakupu pelnej wersji PESa 2010 nie ma szans, nie bede mial czasu w ta gre grac :laugh: szykuja sie naprawde niesamowite mecze w F10 z kumplami, no i oczywiscie kluby online jako lewy napastnik, poprostu sie nie moge doczekac.

EDIT

Najlepsze porownanie gier PESa 10 vs FIFA 10 przez fanbojow PESa skany z jakiejs gazety http://pes2008editing.blogspot.com/2009/09/psm3-pes-2010-vs-fifa-10-preview.html

Dawno sie tak nie usmialem zapraszam do przeczytania bo warto HAHAHA

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o bezkarności obrońców. To mój zarzut. ;)

Masz prawo do Swojego zdania i cieszę się, ze w końcu możemy dyskutować, a nie walczyć. FIFA10 jest grą, która musi dać impuls KONAMI do działania, albo faktycznie się pogrąży. Zobaczymy co zrobią w PESie2011, bo na 2010 nie liczę.

Fajne porównanie, ale czemu uważasz je za jakieś "fanbojstwo"? Wydaje się dość rzetelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ma być demko PES'a 10? Moim zdaniem fifka jest udana, ale przed zakupem muszę mieć pewność, że jest najlepsza na rynku.

Wracając do samego demka gra jest bardzo przekonująca, przeżyłem szok kiedy podając płasko do zawodnika sędzia przebiegał i podskoczył, ażeby piłki nie dotknąć. To chyba świadczy o dbałości o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie, ale czemu uważasz je za jakieś "fanbojstwo"? Wydaje się dość rzetelne.

Strona o PESie, niektore porownania i przyznane punktu sa poprostu smieszne, a czemu sa to fanboje, a no dlatego ze kiedys tez w formie skanu z gazety dali PESowi 2008 w recenzji note 9/10, a jak wszyscy fani nie fani tej serii uwazaja ta czesc za najgorsza w historii w tym i ja, dlatego smieje sie caly czas z tego porownania, bo z prawda i rzetelnoscia nie ma nic wspolnego.

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Zobaczymy jak to będzie kiedy ukaże się demko gry Konami, a najlepiej obie gry. Pożyjemy, zobaczymy.

FIFce nie mogę darować braku zawodników na ławce. Może i to zmienią w pełnej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest...

Strzelam napastnikiem z główki. Bramkarz wybija piłkę prosto pod nogi zawodnika, który w trakcie strzału z główki jest na spalonym. Gdy piłka dociera do niego, ten strzela gola, a sędzia odgwizduje spalony.

Wydaje mi się, że przy strzale nie ma spalonego, ale może się mylę...

EDIT: http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9248617

A tutaj mamy wspaniały popis niemieckiego bramkarza ;) WTF!?

(teraz powinno śmigać)

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się liczy... tj. spalony.

Poza tym link nie działa...

Edytowane przez Mihau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taką sytuację strzał z prawej strony pola karnego na długi słupek piłka odbija sięod poprzeczki w dół jednak odbija się w kierunku po którym była uderzona. uderza w ziemie i koło bliższego słupka wychodzi na rzut rożny O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz, a kiedy widzimy pustą ławkę? Na jakiej kamerze to widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest...

Strzelam napastnikiem z główki. Bramkarz wybija piłkę prosto pod nogi zawodnika, który w trakcie strzału z główki jest na spalonym. Gdy piłka dociera do niego, ten strzela gola, a sędzia odgwizduje spalony.

Wydaje mi się, że przy strzale nie ma spalonego, ale może się mylę...

EDIT: http://www.easportsf..../video/9248617

A tutaj mamy wspaniały popis niemieckiego bramkarza ;) WTF!?

Też mi się tak wydaje zwłaszcza, że to bramkarz wybijał. Jesteś pewien że nie musnęło o twojego zawodnika? ( i tak chyba nie powinno być ale to tylko gra). Ktoś mi kiedyś mówił, że kiedy zawodnik strzela na bramkę, ale stoi na spalonym jego kolega z drużyny chociaż piłka może lecieć parę metrów od niego to i tak jest odgwizdywany spalony. Nie jest pewien czy to co napisałem to prawda i nie jestem żadnym specem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie menedżer zawodnicy w FIFA się meczą ? CO trzeba zrobić , żeby się nie męczyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie menedżer zawodnicy w FIFA się meczą ? CO trzeba zrobić , żeby się nie męczyli?

niegrać ;) zawsze jak zawodnik biegnie to się męczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie menedżerskim. Męczą się, ale jeżeli usprawnisz kadrę-jakis gościu od kondycji, to wtedy się o wiele mniej męczą, i po każdym meczu regenerują. Ale to do Fify 09, a w 10 nie wiem jak będzie. Ale mnie menedż. średnio interesuje :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz, a kiedy widzimy pustą ławkę? Na jakiej kamerze to widać?

Na każdej. Zatrzymaj grę, włącz powtórkę i się rozejrzyj po boisku. Popatrz też na fotoreporteró, którzy nie śledzą akcji. pamiętam stare FIFki i PESy, które dbały o takie szczegóły. W FIFie 2000 fajnie trafiało się w bidon stojący przy bramce. Szkoda, ze takie detale jak bandaże po kontuzji, czy brud na trykotach przestały się pojawiać w obu seriach.

Czy w trybie menedżer zawodnicy w FIFA się meczą ? CO trzeba zrobić , żeby się nie męczyli?

Nie męczyli się w 09. Mogłeś całą ligę ukończyć jednym składem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest...

Strzelam napastnikiem z główki. Bramkarz wybija piłkę prosto pod nogi zawodnika, który w trakcie strzału z główki jest na spalonym. Gdy piłka dociera do niego, ten strzela gola, a sędzia odgwizduje spalony.

Wydaje mi się, że przy strzale nie ma spalonego, ale może się mylę...

To jest ewidentny spalony. Chyba meczów się nie oglądą :))

Jeśli w chwili strzału któryś zawodnik jest na pozycji spalonej i piłka się do niego odbije, czy od bramkarza, czy od poprzeczki, to jest spalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczyli się w 09. Mogłeś całą ligę ukończyć jednym składem.

No nie bardzo. Jak grałem Lechem to po 2-3 meczach np.Stilic miał pasek kondycji zjechany niemalże do zera. Oczywiście jak kupiłem ulepszenia to nie miało to miejsca. Nie wiem jak można cały sezon ukończyć jednym składem, chyba bez używania przyspieszenia w grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×