Skocz do zawartości
m0rGi

Playstation Store

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zaloguj się na PS Store przez PC tam w odpowiedniej zakładce masz wszystkie transakcje, więc możesz ustalić na co i kiedy poszło to 59zł, wtedy będzie łatwiej przy przy reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaloguj się na PS Store przez PC tam w odpowiedniej zakładce masz wszystkie transakcje, więc możesz ustalić na co i kiedy poszło to 59zł, wtedy będzie łatwiej przy przy reklamacji

Dzięki za podpowiedź właśnie tak zrobiłem i okazało że skończyło mi się PS+ i automatycznie się przedłużyło na 90dni.

Moja nie uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie totalnie denerwuje w cyfrowkach. Wraz z uplywem czasu ich cena kompletnie sie nie zmienia. Chcialbym pograc np. w DLC do Arkham City czy przejsc Dead Space : Extraction (celowo wymieniam tytuly ktorych nie ma w pudelkowych wersjach) ale ich price jest zawyzony. Albo Limbo, ktore pewno nadal ksoztuje 50 zeta a starcza na 3 godziny grania ( tak, ogralem dopiero w plusie). Gdzie tu sens, gdzie logika. Nie mowaic juz o tym ,ze tego sie pozniej nie da pozyczyc czy odsprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest taka że Limbo kupisz na PS3 tylko w jednym miejscu a wydawca ustalił taką cenę.

Inna kwestia że na PS3 jest burdel jakich mało. W "promocji" mamy teraz FF7 za 39 chociaż powinna być obniżka 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest taka że Limbo kupisz na PS3 tylko w jednym miejscu a wydawca ustalił taką cenę.

Tak, ale gra komputerowa to naturalnie produkt ktory wraz z czasem traci na wartosci/cenie. To co obowiazuje w sklepach, w wersji cyfrowej jakby nie istnieje. A gry sie starzeja tak samo, sequele pojawiaja sie podobnie.

Albo pierwsze Residenty po 36 zl .. no to jest zart dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pierwsze Residenty po 36 zl .. no to jest zart dla mnie.

Co zrobić? monopol mają. Gra za parę stówek na allegro lub na emulatorze na PC, gdzie pierwsze wali po kosztach, a drugie niszczy całkowicie klimat - to już nie będzie to samo -_-.

Ja bym niektóre za darmo dawał albo ceny dawał po złotówkę, maksymalnie trzy. Ale widać, co się z ludźmi dzieje od kasy. Mogliby nawet wrzucić wszystkie gry z PSone, ale jakoś nie tędy świat chadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to w plusie dawali te gry z PSX, ale chociaz pare tytulow bym przygarnal to nie chce juz tamtego plusa.

. Gra za parę stówek na allegro

Co masz na mysli ? Moglbym sobie sciaganc, nawet mam gdzies na plytce. Ale nei gram juz na pc, takie postanowienie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie totalnie denerwuje w cyfrowkach. Wraz z uplywem czasu ich cena kompletnie sie nie zmienia. Chcialbym pograc np. w DLC do Arkham City czy przejsc Dead Space : Extraction (celowo wymieniam tytuly ktorych nie ma w pudelkowych wersjach) ale ich price jest zawyzony. Albo Limbo, ktore pewno nadal ksoztuje 50 zeta a starcza na 3 godziny grania ( tak, ogralem dopiero w plusie). Gdzie tu sens, gdzie logika. Nie mowaic juz o tym ,ze tego sie pozniej nie da pozyczyc czy odsprzedac.

Zacznijmy od tego, że "kupić gre w pss" to jest jakiś oksymoron bo gier cyfrowych się tak na prawdę nie kupuje tylko nabywa się prawa do ich używania, inaczej wypożycza się bezterminowo. Nie możesz z nimi zrobić co chcesz, sprzedać, pożyczyć, przerobić, cokolwiek jak to jest z każdą rzeczą której jesteś właścicielem, nic więcej poza graniem w nie bo zapłaciłeś tylko za używanie. I teraz proponuje poszukać sensu i logiki w wyższych cenach cyfrówek od pudełkowych wersii :pinch:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up w europie możesz odsprzedawać gry z cyfrowej dystrybucji a że Sony twgo nie ułatwia to inna sprawa (wystarczy każdą grę na osobnym koncie kupić i potem sprzedajesz grę z kontem- więc chcieć to móc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie możesz tego robić legalnie, tzn. bez naruszania ich regulaminu za co mogą cię np. wykopać z usługi. Ciekawe czy jest możliwe zrobienie takiego zabezpieczenia które uniemożliwiałoby powielanie cyfrowej kopii gry i tylko pozwalało na przenoszenie jej z nośnika na nośnik, np. na pendriva i do innych konsol. Wtedy miałoby to sens i można wtedy mówić o kupnie takiej gry. A teraz? Za 5 czy 10 lat może nie być już psnu a nawet samego sony i co z tymi wszystkimi grami które się "kupiło"? W regulaminie którego nikt nie czyta a wszyscy akceptują pewnie jest jakiś zapis który zabezpiecza sony przed ewentualnymi roszczeniami klientów w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko o ubiegłorocznym wyroku w Trybunale Europejskim który uznał za niezgodne z prawem brak mozliwości odsprzedaż gier cyfrowych.

Może coś pomieszałem ale sens był dokładnie taki. A skutek z kolei był taki że Steam zmienił regulamin wg. którego gier się nie kupowało tylko wypożyczało a jak ktoś się nie zgadzał z regulaminem to blokowali mu konto.

Poza tym normą jest że gry znikają. Ktoś pamięta o Angry Birds w minisach? Zniknęły w momencie wydania przez Acti składanki w cenie ponad 100zł. Co ma zrobić ktoś kto "kupił" ale nie ściągnął?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie prawo jest, jeszcze tylko brakuje, żeby sony zaczeło je respektować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem Sony nie ma w regulaminie że nie wolno ich pozywać do sądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem Sony nie ma w regulaminie że nie wolno ich pozywać do sądu?

:D nie wiem, co Sony ma w regulaminie, ale nawet jeśli taki zapis istnieje to jest on tylko straszakiem na idiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis pojawił się po włamie na PSS. Jest straszakiem na idiotów i powodem do śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Co ma zrobić ktoś kto "kupił" ale nie ściągnął?

jak kupił to ma w download list do końca życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy orientujecie się jaka będzie cena wszystkich DLC do Skyrim? Podobno ma być przez pierwszy tydzień obniżka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że "kupić gre w pss" to jest jakiś oksymoron bo gier cyfrowych się tak na prawdę nie kupuje tylko nabywa się prawa do ich używania, inaczej wypożycza się bezterminowo. Nie możesz z nimi zrobić co chcesz, sprzedać, pożyczyć, przerobić, cokolwiek jak to jest z każdą rzeczą której jesteś właścicielem, nic więcej poza graniem w nie bo zapłaciłeś tylko za używanie.

No tak, ale to niczego nie zmienia. Prosty fakt, ze przez te ograniczenia cyfrowki powinny byc jeszcze tansze, jasne.

Ale ja nie mam z tym jakiegos wielkiego problemu, tylko w przypadku gier obecnych WYLACZNIE w cyfrowej wersji za zbyt wygorowana kwote.. Ale wszystko sie zmienia, zoabczymy jak ten model bedzie wygladal za 3-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te kilka lat to ja to widze tak, że sony zdecyduje się na uczciwość wobec swoich klientów i sklep przemianuje na wyporzyczalnie, ikonki "kup teraz" zastąpią "wypożycz teraz" i nie będą udawać, że sprzedają. Nowości dochodzące do 50 zł max za miesiąc, starsze i mniejsze gry w odpowiednio niższych cenach. To byłoby i uczciwe i chyba opłacalne dla obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up z pewnością...

jakby nie było zawartość w PSS się kupuje a, że (w/g Sony tylko) nie można ich łatwo odsprzedać to inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orientuję się ktoś z was jak sprawa ma się do sprzedaży gier zakupionych na ps store ?

Posiadam Kilkaaaaaaaanaście gier zakupionych w pss i teraz chciałbym je odsprzedać dalej ,czy jest taka możliwość?

gry zakupione są na jednym koncie a na konsoli są prócz głównego (tego co zakupował) jeszcze 3 inne.

Czy sprzedając grę podał bym jedno konto z tych 3 - czy ta osoba kupując grę mogła by logując się na jedno z tych kąt pobrać zakupioną grę prze zemnie??

Jak ktoś jest obeznany w tym temacie proszę o wypowiedź w tym temacie.

//// ps.

Osobą które nie mają nic ciekawego do wniesienia do tego wątku - dziękuję !!!!!!!! //////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić sam kod doładowujący do PS Store online oczywiście, żeby mi wysłali kod na e-maila po wpłacie na konto ? :)

PS: Na allegro szukałem i tylko znalazłem PS+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strusiu44

Musisz dać pasy do głównego konta. Czyli tam gdzie zakupowałeś.

@siupskyy

Chodzi ci o doładowanie za 100 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić sam kod doładowujący do PS Store online oczywiście, żeby mi wysłali kod na e-maila po wpłacie na konto ? :)

PS: Na allegro szukałem i tylko znalazłem PS+ .

słabo szukałeś . proszę bardzo http://allegro.pl/100-zl-psn-playstation-network-karta-pre-paid-24-7-i2971330267.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×