Skocz do zawartości
ONE

FIFA 11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to chciałbym aby takie akcje, jak wrzucanie filmików z PES 2011 do tematu o Fifie oraz filmików z Fify do tematów od PES były olewane i tępione. Szczególnie jeśli ktoś wbija się do tematu tylko żeby namieszać, wrzeszcząc "No pokażcie mi cwaniacy taką akcję w waszej ulubionej grze!". Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to chciałbym aby takie akcje, jak wrzucanie filmików z PES 2011 do tematu o Fifie oraz filmików z Fify do tematów od PES były olewane i tępione. Szczególnie jeśli ktoś wbija się do tematu tylko żeby namieszać, wrzeszcząc "No pokażcie mi cwaniacy taką akcję w waszej ulubionej grze!". Żenada.

nie bulgocz chlopcze- jak widac ze smalcem idzie wymienic pare zdan i on jakos nie placze z tego powodu.

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bulgocz chlopcze- jak widac ze smalcem idzie wymienic pare zdan i on jakos nie placze z tego powodu.

Pewnie dlatego, że bez problemu może Cię sprowadzić na ziemię. Bo filmik jakiś rewelacyjny nie jest, w FIFIE widziałem dużo ciekawsze rzeczy.

Jak dla mnie Twoja napinka od początku była zabawna, psujesz za to opinię fanom PES'a :P

Co do FIFY11 ->

wiadomo coś o możliwości pobrania taktyk z World Cup'a?

Z tego co słyszałem dalej w rankingowych trzeba będzie grzebać w składzie przed każdym meczem :/ Jak dla mnie to największa wada FIFY (z tych poza gamepleyowych).

Mam nadzieję, że ps3site stworzy jakąś konkretną drużynę do pogrania 11vs 11 :) Co roku ktoś to organizował, w tym są już chętni? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=wceYxde_vPA

Sa poania na wyjscie, sa podania po ktorych zaowdnik odrazu idzie w tempo i nie zostaje z tylu. Nie odbieraj tego filmiku jako idealnego odwzorowania twojego, bo nie gralem na manualnym podaniu(nie umiem, ze wzgledu na to ze przy ping pongu na online nie mialbym szans, a asystowane podania znacznie ograniczaja mozliwosci przy rozgrywaniu pilki) i nie bylem w takiej sytuacji podbramkowej. W fifie takie rozegrania akcji da sie tez robic i tu nie ma w czym sie spierac, zwlaszcza, ze moge ci powiedziec nawet krok po kroku jakie podania musialbys wykonac, zeby uzyskac ten sam efekt(o ktory by bylo strzasnie ciezko, bo schemat nie istnieje, ale jednak).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bulgocz chlopcze- jak widac ze smalcem idzie wymienic pare zdan i on jakos nie placze z tego powodu.

Widzę, że kultura osobista na wysokim poziomie. Tak samo odwaga internetowa - tzn. mogę pisać co mi się podoba, bo i tak mi się nic nie stanie. Rotfl. :fool:

Jakbym olewał panujące to zasady, tu bym Ci napisał kto bulgocze i przy jakiej czynności.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=wceYxde_vPA

Sa poania na wyjscie, sa podania po ktorych zaowdnik odrazu idzie w tempo i nie zostaje z tylu. Nie odbieraj tego filmiku jako idealnego odwzorowania twojego, bo nie gralem na manualnym podaniu(nie umiem, ze wzgledu na to ze przy ping pongu na online nie mialbym szans, a asystowane podania znacznie ograniczaja mozliwosci przy rozgrywaniu pilki) i nie bylem w takiej sytuacji podbramkowej. W fifie takie rozegrania akcji da sie tez robic i tu nie ma w czym sie spierac, zwlaszcza, ze moge ci powiedziec nawet krok po kroku jakie podania musialbys wykonac, zeby uzyskac ten sam efekt(o ktory by bylo strzasnie ciezko, bo schemat nie istnieje, ale jednak).

przynajmniej masz na tyle swiadomosc i piszesz zebym nie traktowal tego filmiku jako odpowiedzi na moj - no bo co tu porownywac?,

co moge powiedziec - enjoy fifa.

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo porownywac mozna 2 filmiki na ktorych sie dzieje to samo, to raczej oczywiste. Sam fakt, ze jakby podzielic twoj filmik na poszczegolne zagrania pilka, nie ma tam nic czego by sie nie dalo zrobic w fifie. Tylko doprowadzic do takiej samej sytuacji na boisku jest bardzo ciezko.

Jak bedziesz mial okazje zagrac w FIFE, a demo pewnie sciagnesz to zrob sobie podania L1+X, L1+X, /\, /\ (taka kombinacja wlasnie jest potrzeba do stworzenia twojej akcji) jak znajdziesz sie w podobnej sytuacji i rozstawieniu zawodnikow, bedziesz mial dokladnie to samo.

Tym samym jesli uznasz, ze w fifie nie da sie stworzyc takich akcji jak pokazales, to bedziesz tylko zyl w bledzie, co tylko dalej bedzie prowadzic do podzialu miedzy graczami przy kazdej kolejnej dskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w fifie robi L1 + X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




1:10 masz wyjasnione jak to dziala. Oczywiscie nie musisz zgrywac pilki odrazu do tego zawodnika mozesz pilke odegrac w innym kierunku, by potem ewentualnie pilka powrocila do tego zawodnika(on bedzie kontynuowal swoj bieg nawet jak do niego nie zagrasz odrazu), ktory rozpocza, co daje sporo mozliwosci przy rozgrywaniu.

EDIT:

Plus jesli grasz na manualnym passingu, kazde podanie mozesz ladnie dopasowywac pod wzgledem trajektori i sily jak w PESie. Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymusza pójście do przodu zaraz po odegraniu piłki.

Czyli klepka ( SmaleC nie musisz mi wyjasniac na czym polega :) ). Czyli ta kombinacja ktora SmaleC podales nie zrobisz takiej akcji jak na filmiku z pes bo bys podal do goscia biegnacego blizej. A tu chodzi o to ze dzieki swobodzie podan (i nie zadnym manualnym passingu, po prostu tak mozna podawac normalnie grajac na domyslnych ustawieniach) gosc skonstruowal tak zlozona akcje z podawaniem do zawodnika dalej i przepuszczaniem pilki nastepnemu.

Nie zamierzam sie tu klocic, chcialem tylko zauwazyc ze tak prosto w fife tego nie zrobisz. No i tez bym chcial zobaczyc filmik z choc porownywalna akcja ;)

"Peace"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(i nie zadnym manualnym passingu, po prostu tak mozna podawac normalnie grajac na domyslnych ustawieniach)

Chodziło mu o to, że FIFA - takie podania co wchodzą do PES11 - już dawno ma (od 09 na pewno). Gracz nie jest jednak zmuszany, by z nich korzystać (czyli dodatkowo zaimplementowano easy mode)

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli klepka ( SmaleC nie musisz mi wyjasniac na czym polega :) ). Czyli ta kombinacja ktora SmaleC podales nie zrobisz takiej akcji jak na filmiku z pes bo bys podal do goscia biegnacego blizej. A tu chodzi o to ze dzieki swobodzie podan (i nie zadnym manualnym passingu, po prostu tak mozna podawac normalnie grajac na domyslnych ustawieniach) gosc skonstruowal tak zlozona akcje z podawaniem do zawodnika dalej i przepuszczaniem pilki nastepnemu.

Nie zamierzam sie tu klocic, chcialem tylko zauwazyc ze tak prosto w fife tego nie zrobisz. No i tez bym chcial zobaczyc filmik z choc porownywalna akcja ;)

"Peace"

Ale nie musisz wcale podawac do najblizszego, odpowiednie wyczucie sily i podajesz do zawodnika dalej, gra nie ogranicza takiego zagrania do zawodnika najblizej. A to, ze system podan jest inny to nie ma co sie spierac, bo w koncu 2 rozne gry. Robiac to inaczej ze wzgledu na mechanike gry mozesz osiagnac niemalze identyczny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o to, że FIFA - takie podania co wchodzą do PES11 - już dawno ma (od 09 na pewno). Gracz nie jest jednak zmuszany, by z nich korzystać (czyli dodatkowo zaimplementowano easy mode)

Masz na mysli manualne podania w jakim chcesz kierunku z regulowana sila? w PES sa OD DAWNA, tez jako osobna, trudniejsza opcja. Teraz je wprowadzono jako normalne podawanie, ktore zostalo zrobione w taki sposob ze jest niemalze intuicyjne i nie tak trudne jak wczesniej. Zeby wykonac taka akcje jak na filmiku z pes we wczesniejszych wersjach, trzeba by naprawde byc prze hoooyem na manualne podawanie w tej grze, w fifie pewnie to samo. Teraz w PESie kazdy to moze zrobic jak tylko ma wyobrazni na tyle. A w fifie, szczerze, watpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli manualne podania w jakim chcesz kierunku z regulowana sila? w PES sa OD DAWNA, tez jako osobna, trudniejsza opcja. Teraz je wprowadzono jako normalne podawanie, ktore zostalo zrobione w taki sposob ze jest niemalze intuicyjne i nie tak trudne jak wczesniej. Zeby wykonac taka akcje jak na filmiku z pes we wczesniejszych wersjach, trzeba by naprawde byc prze hoooyem na manualne podawanie w tej grze, w fifie pewnie to samo. Teraz w PESie kazdy to moze zrobic jak tylko ma wyobrazni na tyle. A w fifie, szczerze, watpie :)

Bo widzisz wproawdzili sobie dobry balans pomiedzy asystentem a manualnym podawaniem. I jak widac wyszlo im to bardzo dobrze. Ale nie zmienia to faktu, ze jak znajdziesz jakiegos miglanca w fifie, ktory cisnie na manualnym(a tacy sie zdarzaja i w meczach 1na1 moglem jedynie rozkladac rece) takiej akcji nie stworzy. Tym bardziej podczas gry 10na10, gdzie kazdy mysli za siebie takie akcje to norma, bo mechanika gry na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz wproawdzili sobie dobry balans pomiedzy asystentem a manualnym podawaniem. I jak widac wyszlo im to bardzo dobrze. Ale nie zmienia to faktu, ze jak znajdziesz jakiegos miglanca w fifie, ktory cisnie na manualnym(a tacy sie zdarzaja i w meczach 1na1 moglem jedynie rozkladac rece) takiej akcji nie stworzy. Tym bardziej podczas gry 10na10, gdzie kazdy mysli za siebie takie akcje to norma, bo mechanika gry na to pozwala.

powiedz mi jedno - skoro sa takie miglance - czemu sie jeszcze nie pochwailili takim rozegraniem?a w zamian wklejasz takie filmy jak poprzednio.Ja Ci powiem czemu - bo jedyne co Ci zostaje to gadanie - cale Twoje rozprawy nt pesa jaki to jest kiepski w momencie przestaly byc traktowane powaznie.(jesli kiedy kolwiek byly)

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz wproawdzili sobie dobry balans pomiedzy asystentem a manualnym podawaniem. I jak widac wyszlo im to bardzo dobrze. Ale nie zmienia to faktu, ze jak znajdziesz jakiegos miglanca w fifie, ktory cisnie na manualnym(a tacy sie zdarzaja i w meczach 1na1 moglem jedynie rozkladac rece) takiej akcji nie stworzy. Tym bardziej podczas gry 10na10, gdzie kazdy mysli za siebie takie akcje to norma, bo mechanika gry na to pozwala.

Chcesz powiedziec ze grajac 10 vs 10, kazdy swoim zawodnikiem, akcje jak ta to norma ??? Ze norma jest trafic na 9 innych ludzi online (albo nawet sie z nimi ustawic) gdzie wszyscy mysla jak jeden i konstruuja akcje jak Barcelona?

Nie uwierze poki nie zobacze :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli manualne podania w jakim chcesz kierunku z regulowana sila? w PES sa OD DAWNA, tez jako osobna, trudniejsza opcja. Teraz je wprowadzono jako normalne podawanie, ktore zostalo zrobione w taki sposob ze jest niemalze intuicyjne i nie tak trudne jak wczesniej. Zeby wykonac taka akcje jak na filmiku z pes we wczesniejszych wersjach, trzeba by naprawde byc prze hoooyem na manualne podawanie w tej grze, w fifie pewnie to samo. Teraz w PESie kazdy to moze zrobic jak tylko ma wyobrazni na tyle. A w fifie, szczerze, watpie :)

PESa odpuściłem od wersji 6, potem tylko po parę godzin w kolejne wersje ale lagi mnie zniechęcały.

Teraz w końcu zrozumiałem, że chodziło Ci o to, że coś jest łatwiej w PES zrobić. Możliwe, mam nadzieję już wkrótce sprawdzić demo :D

W FIFie nie miałem problemu z podobnymi zagraniami (może nie całymi akcjami), ale łatwość to rzecz względna :)

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze grajac 10 vs 10, kazdy swoim zawodnikiem, akcje jak ta to norma ??? Ze norma jest trafic na 9 innych ludzi online (albo nawet sie z nimi ustawic) gdzie wszyscy mysla jak jeden i konstruuja akcje jak Barcelona?

Nie uwierze poki nie zobacze :)..

W mistrzostwach wirtualnych klubow, dolaczasz do klubu i grasz z ludzi ciagle w jednym skladzie i masz prowadzony ranking/lige(sezon zaczyna sie z poczatkiem nowego miesiaca). Ja gram w druzynie Polski All Star i niezle sobie radzimy(w tym sezonie 11 miesjce w centralnej europie) i takie akcjie czasami nam wpadaja, czasami, bo zazwyczaj gramy defensywnie liczac na kontry.

Mozesz tez grac z ludzmi z przypadku tylko wtedy masz gre "Fifa 4th grade edition 2010" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze grajac 10 vs 10, kazdy swoim zawodnikiem, akcje jak ta to norma ??? Ze norma jest trafic na 9 innych ludzi online (albo nawet sie z nimi ustawic) gdzie wszyscy mysla jak jeden i konstruuja akcje jak Barcelona?

Nie uwierze poki nie zobacze :)..

Jak nie grasz w dobrym klubie to cudem jest znalezienie takiej ekipy.

Gdzies widzialem filmiki z jakiegos zgranego klubu - wygladalo to super.

Ale trudno winic gre za niedoskonalosci graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiec nie podawaj jako przykladu na robienie takich akcji trybu 10 vs 10. Nie atakuje trybu bo na pewno jest spoko i jest to jakims odwzorowaniem rzeczywistosci grac jednym zawodnikiem na jednej pozycji. Ale do konstruowania bajecznych akcji musisz miec ekipe co gra ze soba miesiacami jak nie latami. Zeby dwoch zawodnikow sie porzadnie zgralo ze soba potrzeba czasu i zazwyczaj jak sie 3 ludzi zejdzie i siadzie na kanapie to mecze 2 vs 1 z reguly koncza sie zwyciestwem tego co gra sam. Tych dwoch musialo by byc naprawde ogranych ze soba, niemal jak zawodnicy grajacy razem na boisku.

Filmik ten, oprocz swobody wykonywania takich akcji, pokazuje tez to z czego PES slynie - miodny i plynny gameplay. I o to chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiec nie podawaj jako przykladu na robienie takich akcji trybu 10 vs 10. Nie atakuje trybu bo na pewno jest spoko i jest to jakims odwzorowaniem rzeczywistosci grac jednym zawodnikiem na jednej pozycji. Ale do konstruowania bajecznych akcji musisz miec ekipe co gra ze soba miesiacami jak nie latami. Zeby dwoch zawodnikow sie porzadnie zgralo ze soba potrzeba czasu i zazwyczaj jak sie 3 ludzi zejdzie i siadzie na kanapie to mecze 2 vs 1 z reguly koncza sie zwyciestwem tego co gra sam. Tych dwoch musialo by byc naprawde ogranych ze soba, niemal jak zawodnicy grajacy razem na boisku.

Filmik ten, oprocz swobody wykonywania takich akcji, pokazuje tez to z czego PES slynie - miodny i plynny gameplay. I o to chodzilo.

Nie no z tym czasem zgrywania sie to nie przesadzaj. Tu raczej nie chodzi o zgranie sie, a o mentalnosc kompanow, jak ktos nie ma zamyslu pilkarskiego i rozgrywa pilke bog wie jak tylko, zeby sie od niej uwolnic to sie lapie po dupie.

Fifa tez slynie z miodnego gameplay, a ktory tafia do ludzi to tylko i wylacznie ich osobista sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z meczami 10 vs. 10 to jest losowa sprawa. Wiadomo, że jak ma się zgraną ekipę to jest zdecydowanie łatwiej konstruować akcję. Czasami zdarza się jednak trafić online na losowy team, gdzie ludzie po prostu mają skilla i wiedzą co robić w danej sytuacji, jest trochę chaosu ale satysfakcja nieziemska jak coś naprawdę wyjdzie. Nie każdy lubi ten tryb, ja też po pewnym czasie odpuściłem ale na pewno jest to ciekawa koncepcja. Lepiej żeby taka możliwość była, niż ma jej w ogóle nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jedno - skoro sa takie miglance - czemu sie jeszcze nie pochwailili takim rozegraniem?a w zamian wklejasz takie filmy jak poprzednio.Ja Ci powiem czemu - bo jedyne co Ci zostaje do gadanie - cale Twoje rozprawy nt pesa jaki to jest kiepski w momencie przestaly byc traktowane powaznie.(jesli kiedy kolwiek byly)

O co ci chodzi? Masz jakieś kompleksy? Sądzisz że pes jest lepszy - Ok, graj w Pesa i wklejaj takie filmiki jak tamte do działu o Pesie. Ja sadzę że Fifa jest lepsza i wg. mnie fifa ma lepszy i bardziej realistyczny gameplay. Ja mogę zagrać podania do przodu do dalszego zawodnika, nie mam z tym problemu. Nie powiedziałem złego słowa na temat Pesa, sadzę że to fajna gierka, ale wg. mnie Fifa jest bardziej realna. Według ciebie pes i ok, szanuje to. I nie wypisuje się na temacie Pesa jaka to słaba gra. Więc jeśli możesz to nie pisz tu takich wiadomości bo tylko ciśnienie niektórym podnosisz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:10 masz wyjasnione jak to dziala. Oczywiscie nie musisz zgrywac pilki odrazu do tego zawodnika mozesz pilke odegrac w innym kierunku, by potem ewentualnie pilka powrocila do tego zawodnika(on bedzie kontynuowal swoj bieg nawet jak do niego nie zagrasz odrazu), ktory rozpocza, co daje sporo mozliwosci przy rozgrywaniu.

EDIT:

Plus jesli grasz na manualnym passingu, kazde podanie mozesz ladnie dopasowywac pod wzgledem trajektori i sily jak w PESie.

dwie sprawy, pierwsza o filmik ... chcecie mi powiedzieć, że dopiero w tej odsłonie Fifa ma podanie na wypuszczenie? za plecy obrońcy takie do dobiegnięcia? tak to trójkątem :D ... bo z tego co ja widzę, to jest to mocno zerznięte z Pesa (i to jakiegoś z numerkiem 3-4-5) nawet jest pod tymi samymi przyciskami, ... to samo tyczy się tego podania (z L1) tylko lobem nad obrońcą, albo wrzutki na najbardziej wysuniętego zawodnika ... to czym się chwali Fifa11, w Pesie jest standardem od dobrych kilku lat, ... o ile nie dziesięciu,

druga sprawa jak można grac nie na maunalnym passingu? to w fifie tak się da?

no i ostatnia, ta akcja z kontrataku co kolega tutaj zrobił w Pesie, no mówi sama za siebie - po prostu poezja ... jeżeli ktoś tutaj twierdzi że w Fifie nowej można zrobić podobnie, to umieście filmik z idealnie wykonaną kontrą, nie musi być taka sama, byle by była na pełnej szybkości, i ładna kombinacyjna gra piłką :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×