Skocz do zawartości
Gość

PSP - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można trwałej przeróbki zrobić na 3004 , jak ją wyłączysz , to musisz jeszcze raz przerobić , możesz ją uśpić tylko i jest ok .

A to jest jakiś problem przerobić np. przed graniem??? Można jakoś uszkodzić konsolkę kiedy będzie się tak robić???

Czytałem gdzieś że po przerobieniu nie można włączać jakiś programów ponieważ grozi to brikiem (nie wiem jak to się pisze) i uszkodzeniem plików flash czy coś takiego.... ???

i jeszcze jedno pytanko ;P w wersji 3004 ile trzyma bateria??? Na ile godzin grania wystarczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o baterię to teraz ci nie powiem dokładnie , jakieś 3-4 godziny na maksymalnym podświetleniu i z dźwiękiem , bez podświetlenia i dźwięku myślę , że do 6-7 można wydłużyć , z tego co pamiętam Sony chyba max. 6 godzin podaje . Jeżeli chodzi o to przerabianie , trzeba najpierw odpalić tzw. ChickHena a później zainstalować soft ( np. M33 , Hen , Gen... ) , problem jest tego typu , że ChickHen jest niedopracowany i niestabilny i czasami udaje się go włączyć za pierwszym/drugim razem , a czasami można 50 razy próbować i nic , są różne sposoby ( ustawienie oryginalnego motywu , usunięcie tapety ) , po których udaje się zrobić to szybciej , z zainstalowaniem softu nie ma żadnego problemu . Bezpieczeństwo tej metody to 99,9 % , szanse na uszkodzenie przy tej przeróbce są nikłe . Uszkodzić konsolę można nieumiejętnie grzebiąc w pamięci Flash , jak ktoś tam nie zagląda , to nic nie powinno się dziać . Ja sobie konsolkę usypiam i przerabiam tylko jak mi spadnie konsola i wyleci bateria , albo jak niechcący ją wyłączę , średnio przerabiam raz na parę dni/tygodni , nie jest to zbyt uciążliwe . Tylko musisz mieć soft 5.03 najwyżej , więc nowej konsolki raczej kupić nie możesz , bo te już ponad 6.00 mają . I żeby nie było , nie przerabia się tylko po to , żeby grać w piraty , bo Custom Firmware daje dużo innych możliwości ( przyspieszenie procesora , używanie programów i aplikacji , których brakuje w oficjalnym sofcie... ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie odnosnie uslugi remote play.

czy mozliwe jest sparowanie z ps3 psp z nieoryginalnym FW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ja jadę na 5.03 mhu/m33 i śmiga aż miło , ja sobie zazwyczaj co drugą noc jakiś filmik oglądam na Psp z pendrive'a podłączonego do Ps3 , super sprawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam psp 1004 , lecz po ostatnim upadku padło mu wifi. Po rozebraniu okazało się, że karta wifi w mojej wersji jest na stałe przypięta do płyty głównej, więc ewentualna naprawa kosztowałaby niewiele mniej niż nowe psp. I tu pojawia się pytanie: Mam z tym żyć aż do konferencji e3, kiedy możliwe, że zapowiedzą wprowadzenie nowej konsoli psp, czy kupować nową (3000)? Mam czas do jutra (niedzieli) około godziny 13:00, gdyż w poniedziałek wyjeżdżam. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S: PSP bez wifi to dla mnie jak pizza bez sera ermm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam psp 1004 , lecz po ostatnim upadku padło mu wifi. Po rozebraniu okazało się, że karta wifi w mojej wersji jest na stałe przypięta do płyty głównej, więc ewentualna naprawa kosztowałaby niewiele mniej niż nowe psp. I tu pojawia się pytanie: Mam z tym żyć aż do konferencji e3, kiedy możliwe, że zapowiedzą wprowadzenie nowej konsoli psp, czy kupować nową (3000)? Mam czas do jutra (niedzieli) około godziny 13:00, gdyż w poniedziałek wyjeżdżam. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S: PSP bez wifi to dla mnie jak pizza bez sera ermm.gif

Bierz 3004 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PSP jest awaryjne? Bo mam okazję sprowadzić 3004, które, jak wiemy, za granicą jest tańsze(w tym przypadku chodzi o UK), i jedyny problem to to, że gwarancja obowiązuje tylko w kraju zakupu(z j. angielskim sobie poradzębiggrin.gif). Nie wiem, czy lepiej dopłacić i kupić tutaj, czy zamówić u kolegi. Co radzicie?

Aha, i jeszcze jedno pytanie. Jakie dodatki polecacie do PSP? Kamerka? Futerał? Jakieś firmowe słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż chciałbym sobie kupić psp. Jenak mam problem, nie wiem czy czekać na psp2, bo wydaje mi się, że po tym jak nintendo zapowiedziało nowego ds'a Sony niedługo odpowie zapowiedzią swojej nowej konsoli przenośnej. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż chciałbym sobie kupić psp. Jenak mam problem, nie wiem czy czekać na psp2, bo wydaje mi się, że po tym jak nintendo zapowiedziało nowego ds'a Sony niedługo odpowie zapowiedzią swojej nowej konsoli przenośnej. Co myślicie?

jeb, stary. Mam ten sam dylemat... nie wiem teraz co kupić bo sobie kupie psp i nagle wydadzą psp2 i jedną generacje konsol jestem do tyłu znowu... 0_o' a jak myslicie jak wyjdzie to Nintendo DS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeb, stary. Mam ten sam dylemat... nie wiem teraz co kupić bo sobie kupie psp i nagle wydadzą psp2 i jedną generacje konsol jestem do tyłu znowu... 0_o' a jak myslicie jak wyjdzie to Nintendo DS3 ?

Jak na razie sony promuje PSP i nie ma w najbliższym czasie planów wprowadzania na rynek nowego modelu.

Co do nintendo to na E3 pokazali nowy model DS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 x UP

Oglądaliście koledzy konferencje Sony na E3?

Jeśli nie, to informuję Was że Sony ostro stawia na PSP. Nadchodzi God of WAr, Ace Combat czy 3rd Birthday (Parasite Eve!!!). Do tego oferta "essentials", czyli za bezcen kupicie wspaniałe gry (Daxter, Wipeout, Ratchet & Clank, Medevil, LocoRoco). Do tego baza użytkowników PSP to 50 milionów  :woot: (czyli sporo więcej niż PS3 na razie lol). Czyli zdecydowanie polecam zakup  :smile:

Acha, czy interesują Was klasyki z PSone? Wiadomo,że na wielkim LCDku wyglądają strasznie, za to na PSP genialnie! Pomyślcie tylko: Final Fantasy 7/8/9, Metal Gear Solid, Driver, Crash Bandicoot 3 czy Abe's Odyssey czekają.

Edytowane przez Torba_Piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym wybierać z pośród modeli dostępnych na rynku to dla mnie Classic i Slim są najlepsze pod względem możliwości instalowania różnych programów.

Po za tym CENA !!! PSP Go jeśli dawali by za darmo to czemu nie poza tym brak UMD zmusza do ściągania gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSP2 kiedyś wyjdzie, kiedy nie wiadomo. Jak wyjdzie to będzie koszmarnie drogie, a i gry zapewne tanie nie będą.

PSP ma cenę do przełknięcia, bazę tytułów pokaźną, liczne grono użytkowników dobrze zorganizowanych w internecie.

Dodatkowo, jak ktoś z fartem kupi przerabialne PSP to otwierają się przed nim nowe możliwości. Niedawno kupiłem PSP i nie żałuję, głównie ujęła mnie za serce możliwość komfortowego grania w klasyki z PSX. Mówcie co chcecie, ja uważam że 10 lat temu robili lepsze gry (grafika i FX to nie wszystko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić PSP 2004 (akurat ten, gdyż ten model można przerobić). A że nie znam się zbytnio na przenośnych konsolach, kieruję tutaj moje pytanie: co muszę wiedzieć chcąc kupić konsolę patrząc głównie na przerobienie, tj. czy są jakieś ograniczenia odnośnie softu (słyszałem, że przy jakimś nowszym sofcie nie da się już obsługiwać gier ściągniętych z  np.torrenta), gdzie można takie psp przerobić itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobic - jesli mieszkasz w jakims wiekszym miescie napewno znajda sie zawodnicy ktorzy sie tym zajmuja. Wpisz na allegro w dziale z psp swoja miejscowosc :P

Co do przerobienia to masz racje psp 2004 to ostatni model psp jako mozna przerobic "normalnie". Czytaj to jako ze masz przerobienie stale, ktore nie znika jak wylaczysz konsole badz ta Ci sie zawiesi. Niestety musisz uwazac, Modele tej konsoli sa przerabialne tylko do odpowiedniej daty produkcji. Mozesz to sprawdzic po otworzeniu tylnej klapki w PSP, pod bateria zobaczysz napis "Data Code". jesli bedzie on 8 C albo wyższy (chociaz nietore 8c mozna jescze normalnie przerobic) oznacza to że mozna je przerobic tylko jak te najnowsze psp z normalnej serii, psp 3000. W sumie ta przerobka tez nie jest zla tylko jest dosyc powazny mankament - nie mozesz wylaczyc konsoli. jesli wylaczysz, przerobka sie usuwa i musisz robic wszystko od nowa co jak w przypadku normalnego przerobienia, też nie jest trudne :) Co do softu to faktycznie musisz uwazac by konsola nie miala wyzszego niż 5.03 - chociaz nie jestem na bieżąco moze zrobili juz obsluge dla wyzszych softow.

Najprostsze rozwiazanie - kup psp na allegro przerobione już., i szukaj pod hasłem "trwała przerobka" gdyż inne to moga byc te felerne, o ktorych wspomnialem

Pozdrawiam

Edytowane przez Kabosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na stronie głównej ps3site wyczytałem że ma wyjść nowy Oddwrold i czy jest jakaś możliwość żeby starsze części uruchomić na psp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na stronie głównej ps3site wyczytałem że ma wyjść nowy Oddwrold i czy jest jakaś możliwość żeby starsze części uruchomić na psp

No pewnie że jest!

1. Kupujesz na PSstore (są OBIE części!!!)

2. Normalnie ściągasz na dysk PStrójki

3. Łączysz PS3 z PSP kablem od ładowania dual shocka.

4. Na PS3 dajesz: "trójkąt" i "copy"

GOTOWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę wgranie CF automatycznie pozbawia nas gwarancji, więc legalne to chyba nie jest :)

Legalne na pewno nie jeśli korzystasz z kopii gier nie posiadając oryginałów ROZUMIESZ:yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie jestem pewien , ale wydaje mi się , że wgrywanie oprogramowania innego niż oficjalne jest nielegalne . Mówię o samym instalowaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. a mianowicie czy można zrobić takie jakby "odwrocone remote play" tzn obraz z psp bedzie wyswietlany poprzez ps3 na tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale możesz kupić kabel component i podłączyć Psp do TV , jeżeli masz 2004 , 3004 lub GO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się jarałem chwilę, że choćby jako drugiego pada go użyję.

do dupy to remote play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×