Skocz do zawartości
Gość

PSP - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem na gwiazdke PSP 3004 z Locoroco i Ape Academy i w związku z tym mam kilka pytań.

Otóż czy można tutaj tak jak na PS3 zalogować kilku użytkowników? Ponieważ dziewczyna się już dorwała i w Locoroco gra cały czas i jakbym ja chciał pograć to istnieje możliwość pomylenia savów, czy można zrobić kilku użytkowników jak na PS3 aby każdy włączał sobie siebie i grał dowoli nie patrząc na save?

I drugie pytanie, chciałbym ściągnąć demka z PSStore aby zobaczyć jaką nową gierke sobie kupić i łączę kablem USB tym od ładowania padów PSP z PS3 i nic się nie dzieje jakby nie widziała jej PS3, albo nie wiem co, wybieram w PSP connected USB i nic na niej też się nie dzieje... jak te demka se ściągnąć?

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiele się wyjaśniło.

Mam łącze z uploadem 0,5 Mbps więc filmy raczej odpadają ale muzyka powinna śmigać i w sumie to mi wystarczy. Na krótkie wyjazdy zawsze można wrzucić parę filmów na wewnętrzną pamięć. Cieszy mnie fakt współpracy z serwerem DLNA przez Romote Play bo taki serwer już od dawna u mnie w domu pracuje 24/7.

W tej chwili już się w 99% zdecydowałem na PSP GO, bo jednak bluetooth i Remote Play jest dla mnie ważniejsze niż homebrew. Zwłaszcza, że można używać przeglądarki z PS3. Muszę tylko poszukać gdzie można go kupić w jakiejś przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiele się wyjaśniło.

Mam łącze z uploadem 0,5 Mbps więc filmy raczej odpadają ale muzyka powinna śmigać i w sumie to mi wystarczy. Na krótkie wyjazdy zawsze można wrzucić parę filmów na wewnętrzną pamięć. Cieszy mnie fakt współpracy z serwerem DLNA przez Romote Play bo taki serwer już od dawna u mnie w domu pracuje 24/7.

W tej chwili już się w 99% zdecydowałem na PSP GO, bo jednak bluetooth i Remote Play jest dla mnie ważniejsze niż homebrew. Zwłaszcza, że można używać przeglądarki z PS3. Muszę tylko poszukać gdzie można go kupić w jakiejś przyzwoitej cenie.

Jak znajdziesz jakąś korzystną ofertę, to zapodaj. Też się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dostałem na gwiazdkę psp go i chciałbym wgrać grę z psx'a Colin McRae 2.0 na PSP go, gierka jest oryginalna, na płycie z psx'a.

Poszperałem trochę w necie i wiem, że są jakieś emulatory dzięki którym da się to zrobić.

Jak mogę to wgrać na dysk psp go ? HELP !!!

Edytowane przez ReMaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie nie pograsz. O ile się orientuję to na pspgo pograsz w tytuły z psx ale tylko te, które sobie kupisz w pss. Emulatory są chyba tylko na przerobiony soft, psp go przerobić się nie da. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje, że emulator to tylko z przerobionym psp. Z przerobieniem GO trzeba poczekać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje, że emulator to tylko z przerobionym psp. Z przerobieniem GO trzeba poczekać :(

Nom musisz poczekać :D . ja na twoim miejscu psp go zamienił bym na PSP 3004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie bede zamieniał psp z powodu jednej gry, ale dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie sprzedać, bo slimki chodzą w rozsądnych cenach, ale jak już to opchnąłbym ją za ok. 300 zł ( 200-300 ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem PS 3. Nabylem ten sprzet i instalowalem wg instrukcji w dołączonej książeczce. Nie mogę wejść na stronęPS Store aby pobrać dołączonym kodem darmowe gry. "Uplynął limit czasu połączenia z siecią" Po sprawdzeniu konfiguracji PS3 wykazuje połączenie z siecią ale nie wykazuje połączenia z PS Network. Nie wiem co robić i proszę o szczegółowe wyjaśnienie problemu i tego co po kolei mam robić. ( konto mam wszystko wg instrukcji. Formularz zgloszeniowy zrobiony poprawnie bo bez problemow loguje sie w necie uzywajac kompa. POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oczekiwał neta na psp, nie chcę theme'u i łączenia do ps3. Chcę po prostu neta na psp aby uaktualnić, aktywować itd. moje psp go, gdyż przez zwykłą sieć, ruter nie jestem w stanie jej złapać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Nie , nie można

2 Zeby połączyć się z PS3 MUSISZ UZYĆ OPCJI REMOTE PLAY. A żeby ściągnąć gierke demo , podłącz się do internetu i zaloguj na PSN :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa1 masz konto na PSN? Jak nie masz to nie sciagniesz zadnej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem psp – 3004 xzg :) mam parę pytań:

1. Czy tylko działają na niej karty pamięci Pro duo sony ?? czy mogę kupić inna ?? i jaka jest optymalna??

2. Psp można podłączyć pod TV jaki kupić nalej kabel żeby nie było potem żadnych problemów ??

3. Posiadam ps3 można ją synchronizować z psp ale tak naprawdę jakie są z tego korzyści ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co prawda można kupić przejściówkę z kart SD na MSProDuo - ale jedyny plus tego rozwiązania to cena, bo na pewno nie prędkość zapisu jak na oryginalnej karcie.

2. Najlepiej kabel Component

3. Korzyści hmm, no wiec tak: możesz poprzez Remote Play (gra zdalna) połączyć się z PS3 z dowolnego miejsca na świecie i obejrzeć film umieszczony w dużej konsoli, podobnie z muzyką(jest możliwość wybrania gdzie zostanie puszczony dźwięk czy na PS3 czy na PSP) oraz z zdjęciami, zagrać w kilka gier (np. LAIR, grasz na konsoli smokiem, przerywasz, łączysz się psp i kończysz grę) lub specjalny tryb w Resistance2 w połączeniu z wersją z PSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Z PSP (100x,200x,300x) mozna uzywac kart MemoryStick Pro Duo, M2 (aka MemoryStic Micro - przez adapter) oraz Micro SD (przez adapter). Optymalne bylo by kupienie karty z szybszych serii jak MemoryStick PRO-HG Duo ale ceny tych kart sa zaporowe. W PSP serii N100x (aka PSP Go) mozna uzywac tylko kart M2.

2. Component bo jedynie ten daje gwarancje mozliwosci uzyskania obrazu z gier na TV (PSP z serii 200x nie potrafia wyswietlic obrazu z gier przez kabel Composite)

3. Poza wspomnianym Remote Play (ktory wspieraja tylko 2 gry - Lair oraz w miare nowy BlazBlue) mozna na PS3 sciagac gry dla PSP z PSN po czym je kopiowac na konsolke (jest to szybsze niz sciaganie gier bezposrednio na PSP i daje nam mozliwosc posiadania kopii zapasowej gry)

Edytowane przez ClassicGOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko dotyczące "Gry Zdalnej". Nie można grać normalnie padem w czasie gdy na PSP wyświetla się obraz z gry? Chodzi o to, że duża konsolka stoi sobie uruchomiona w pokoju, a ja w innym pomieszczeniu gram przy użyciu PSP i Dualshocka. W Lair (innych gier obsługujących remote play nie posiadam) mogę grać używając tylko i wyłącznie samego PSP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pushmajster: niestety jest bardzo mało gier które pozwalają na remote play. Jeżeli posiadasz pspgo to pewnie da się tak sparowac aby przy remote play grać na dualshocku.

@lukaszasada: niestety starsze softy na psp maja problem z podłączeniem do ruterów które mają ustawiony typ połączenia a+b lub auto. Wystarczy wtedy zmienić na routerze typ połączenia na b i wszystko zacznie śmigać. Najnowsze softy w tym 6.20 maja juz to poprawione (u mnie zaczęło śmigać po upgradzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ida77, mam PSP slim n lite. To z Dual Shockiem to pewne? Chciałbym grać np. w U2 (który nie obsługuje remote play :( ) , tylko żeby obraz się wyświetlał na PSP... W obrębie sieci domowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam U2 więc nie powiem "na pewno", ale skoro pisze, że nie ma remote play to nie zagrasz. Niestety remoteplay jest bardzo reklamowana opcja która praktycznie nie jest implementowana w grach... a szkoda. Z tego co pamiętam to chyba wszystkie gry pixeljunk mają te możliwość.

Ponadto jeśli nie masz pspgo to nie zagrasz na dualshoncku bo nie masz bluetooth w konsolce. Jedyna gra jaką znam, która pozwala na granie dualshockiem na starszych wersjach psp jest resistance:retribution. Do grania wymagane jest podpięcie psp do ps3 kablem oraz odpalony resistance2 na ps3. Potem wybierasz jakieś tam opcje (nie pamiętam które) i możesz grać. Jest to jasno i klarownie opisane w instrukcji do gry na psp.

Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Poza wspomnianym Remote Play (ktory wspieraja tylko 2 gry - Lair oraz w miare nowy BlazBlue) mozna na PS3 sciagac gry dla PSP z PSN po czym je kopiowac na konsolke (jest to szybsze niz sciaganie gier bezposrednio na PSP i daje nam mozliwosc posiadania kopii zapasowej gry)

Wszystkie gry PixelJunk mają opcje remote play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań co do PSP 3004...

Czy da się przerobić to psp na stałe a nie jakieś chichen-y czy coś takiego... i jeszcze jedno...

Jeśli kupię PSP w USA gdzie mają inne napięcie i końcówki do kontaktu... chodzi mi dokładnie o ładowarkę... czy ładowarka polska będzie działać??? Oczywiście też istnieje inna opcja jeśli nie będzie działać... można kupić taką przejściówkę do kontaktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przerobienia 3004 to nie wypowiem się bo nie wiem, co do zasilania, to te zasilacze do psp mają transformatorek, wiec wystarczy wymienić kabel od zasilacza do sieci (np taki jak do drukarki) i będzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno da się mieć twardą przeróbkę, ale :) musisz mieć zgodny z przeróbką serie baterii, płyty głównej (chyba) oraz jakiś początkowy soft. Dokładnie nie wiem, bo jestem w tych sprawach laikiem :)

Musiałbyś sobie poczytać na forach PSP lub się tam nawet zalogować i spytać o te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można trwałej przeróbki zrobić na 3004 , jak ją wyłączysz , to musisz jeszcze raz przerobić , możesz ją uśpić tylko i jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×