Skocz do zawartości
Gość

PSP - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Gry jakie mnie interesują to gł. strzelanki (cod tip), wyścigi (nfs, wrc), przygodówki(Uncharted, Assasin, seria Crash'a). Natomiast strategie i gry logiczne nudzą mnię. Więc pewnie PSP. Zwłaszcza że mam ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jakie mnie interesują to gł. strzelanki (cod tip), wyścigi (nfs, wrc), przygodówki(Uncharted, Assasin, seria Crash'a). Natomiast strategie i gry logiczne nudzą mnię. Więc pewnie PSP. Zwłaszcza że mam ps3.

Na PSP nie ma Uncharted :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSP nie ma Uncharted :P

podawałem jaki lubie typ gier. A uncharted podobno ma wyjsc na psp - nie oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie...

Czy można dostać BANA na PSP za to, że przerobiło się konsolkę.

Sorry za takie pytania,ale wolę się upewnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie. Sam miałem PSP fat, przerobioną i wszystko było ok. Ale oficjalnie zachęcam Cię do przestrzegania praw autorskich i kupowaniu oryginalnych gier :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naczytalem sie wiele poradnikow chcac podlaczyc psp do ps3. A wiec pokolei:

-Podlaczam psp i ps3 za pomoca kabla, w psp daje polaczenie usb, w ps3 daje register device

Wszystko ladnie jest szychnronizowane, w psp dodalo mi polaczenie "Playstation®3", tylko co dalej? Jak moge sie laczyc z ps3 za pomoca psp? Probowalem doslownie wszystkich mozliwosci i nic. Dodam, ze poki co ps3 nie mam podlaczone do internetu;)

PS. Wersja PSP to 1000, PS3 to 80gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz po tym polaczeniu ? Bo pytasz sie co dalej, ale co dalej chcesz zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem podłączony do internetu przez ps3 mogę uzyskać net na psp poprzez podłączenie przenośniaka do ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem podłączony do internetu przez ps3 mogę uzyskać net na psp poprzez podłączenie przenośniaka do ps3?

Możesz. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. :thumbsup:

To chyba trochę za dużo powiedziane, że możesz. Ja bym to ujął tak: ps3 to nie router, wiec jako takiego neta nie będziesz miał na psp, ale jest możliwość skorzystania z przeglądarki ps3 i sklepu oraz kilku gier poprzez tryb "remote play", odtwarzacza video oraz muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy w ten sposób dostaje dostęp do psn dla psp czy ps3? Bo na forum strickte psp pisali mi, iż nie za bardzo mogę sciągnąc instalke np czegoś z klasyki psx i wrzucić na psp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trochę za dużo powiedziane, że możesz. Ja bym to ujął tak: ps3 to nie router, wiec jako takiego neta nie będziesz miał na psp, ale jest możliwość skorzystania z przeglądarki ps3 i sklepu oraz kilku gier poprzez tryb "remote play", odtwarzacza video oraz muzyki.

PS3 moze udostepniac polaczenie internetowe PSP. Po rejestracji PSP z PS3 mozemy wybrac duza konsole jako zrodlo internetu podczas laczenia i dziala to bezproblemowo.

ale czy w ten sposób dostaje dostęp do psn dla psp czy ps3? Bo na forum strickte psp pisali mi, iż nie za bardzo mogę sciągnąc instalke np czegoś z klasyki psx i wrzucić na psp.

W Playstation Store do ktorego mamy dostep z PS3 znajduja sie zarowno gry na PSP, PSOne i PSP minis - wszystkie 3 rodzaje mozna pobrac na PS3 a nastepnie zainstalowac na PSP po podlaczeniu jej kablem USB. Natomiast 2 ostatnie rodzaje mozna na dzien dzisiejszy odplic rowniez na PS3.

Edytowane przez ClassicGOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 moze udostepniac polaczenie internetowe PSP. Po rejestracji PSP z PS3 mozemy wybrac duza konsole jako zrodlo internetu podczas laczenia i dziala to bezproblemowo.

Nie wiem jakie masz PS3 ale moje nie udostępnia internetu dla psp - ale za to można skorzystać z rzeczy o których wcześniej wspomniałem (przeglądarka na ps3, sklep), poprzez remote play(po polskiemu gra zdalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz PS3 ale moje nie udostępnia internetu dla psp - ale za to można skorzystać z rzeczy o których wcześniej wspomniałem (przeglądarka na ps3, sklep), poprzez remote play(po polskiemu gra zdalna).

Wybacz moja pomylka - byle przekonany ze kiedys to dzialalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę sprzedać swoje PSP Białe Fat. PSP jest w dobrym stanie, jest mała ryska na wyświetlaczu, na dole leciutko pęknięta obudowa. PSP nie ma karty pamięci ale jest przerobiona. Soft ma wgrany 3.+ . Sprzedaje je bez ładowarki ponieważ jest uszkodzona i nie ładuje. Do konsolki jest pudełko, testowa UMD, wszystkie książeczki, 3 oryginalne gry :Ridge Racer, King Kong i Pursuit Force..

Teraz pytanie, ile mogę wziąść za taką PSP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój zestaw (tzw. giga pack) sprzedałem pół roku temu za 400zł, z tym że używałem go tylko kilka razy i był jak nowy. Myślę że z tymi grami to za jakieś 3, 4 stowki.

Edytowane przez mega_mol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę pokrótce o co się rozchodzi.

Dotąd nie zaprzątałem sobie zbytnio głowy przenośnymi konsolami ale ostatnio w rozmowie ze znajomym podrzucił mi pewną ideę i zacząłem drążyć temat bo mnie zaintrygował. Otóż ów znajomy roztoczył przede mną wizję posiadania PSP najlepiej w wersji Go jako świetne remedium na odwieczny problem targania wszędzie ze sobą laptopa. Przedstawiał to tak: masz sobie w kieszeni taką PSP, wszędzie gdzie jest wifi masz net, do tego można mieć jakieś gry, skype itp. Można też wykorzystywać toto jako mp3 player. Tu zaświtała mi kolejna myśl, Remote Play daje dostęp do domowej biblioteki multimediów z dowolnego miejsca na świecie gdzie tylko jest internet z jakąś sensowną prędkością. Mógłbym więc np. w pracy za pomocą PSP słuchać muzyki, która fizycznie jest zapisana na serwerze plików u mnie w domu w zakamarkach szafek .Krótko mówiąc może to zastąpić w jakimś zakresie laptopa (net, gry), jak i mp3 player. Dość często wyjeżdżam na kilka dni za granicę, głównie Niemcy i laptopa nie zawsze chciało mi się targać a wieczory w hotelu potrafią się dłużyć, zwłaszcza że w hotelowym TV można pooglądać kanały tylko po niemiecku. I tutaj właśnie pojawia się pole do popisu dla PSP. Zacząłem interesować się tematem, poczytałem trochę o PSP i sporo się dowiedziałem ale niestety im więcej wiem tym mniej przekonany jestem do zakupu. Bo z tego co wiem pomijając kwestie wersji sprzętu PSP istnieją w dwóch wariantach: przerabialna i taka z oryginalnym softem. I na tym właśnie problem polega bo ja bym chciał niektóre rzeczy z obu niestety... Ale ustalmy fakty, oto czego się dowiedziałem, proszę mnie poprawić jeśli się mylę:

1. PSP GO jest nieprzerabialne, działają na nim tylko funkcje przewidziane przez Sony, gry tylko z PSS. Działa w pełni Remote Play. Mały rozmiar i waga - ŚWIETNIE. Jest bluetooth czyli możemy korzystać z netu nie tylko w zasięgu wifi ale w zasadzie wszędzie gdzie nasza komórka ma zasięg.

Mój komentarz. W zasadzie wszystko ok, gdyby nie (rzekomo) tragiczna przeglądarka wbudowana w oficjalny soft i niektóre ceny gier na PSS gdzie wersje na UMD można kupić nawet 2 (!!!) razy taniej.

2. PSP 3004. Jak się postarać to można znaleźć wersję przerabialną. Niby super, da się zainstalować inną przeglądarkę żeby mieć komfortowy net, jakieś inne mniej lub bardziej ciekawe oprogramowanie, ale to wyklucza Remote Play i odcina od PSN, gdzie choć jak pisałem wcześniej ceny mnie trochę zniechęcają to nie znaczy, że bym kilku tytułów nie chciał kupić. No i wątpliwa kompatybilność z nowszymi grami bez aktualizacji softu.

3. PSP 3004 z oficjalnym softem, tu w zasadzie wszystko to samo co w pkt.1 pomijając różnice sprzętowe.

4. Jakaś stara wersja, ale używanych raczej pod uwagę nie biorę.

Proszę więc o podpowiedzi, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę takim zakupem. Powiem szczerze, że wizja fajnego, małego, poręcznego terminala do netu, dodatkowo funkcjonującego jako świetna konsola do gier i player multimediów w postaci PSP GO mnie kusi, ale co z tym internetem na oficjalnym sofcie? Naprawdę jest tak tragicznie? Tu bym prosił o jakieś porównanie do przeglądarki w ps3, która IMO fajna nie jest ale gdyby miało tak to działać i być zawsze w kieszeni to zaakceptuję niedostatki. Bardzo mnie też ciekawi jak się da w praktyce wykorzystać ten cały Remote Play.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do remote play - nie udało mi się go do tej pory skonfigurować tak, żeby działał poza domem. ale powiedzmy, że się da a ja poświęciłem na to zbyt mało czasu.

Co do samego PSP... Obecnie to moje 3 lub 4 podejście do tej konsoli (miałem kilka i zawsze je sprzedawałem). Teraz również mam zamiar sprzedać PSP. Kupiłem ten sprzęt ponownie bo chciałem zobaczyć jak współpracuje z PS3 a poza tym mam kupionych trochę gier z PS Store. Niestety konsolka nie spełnia moich oczekiwań. Głównie z powodu marnych gier. Zainwestowałem sporo pieniędzy w oryginalne tytuły i jestem rozczarowany. Wg mnie gry na PSP są słabe. Jako MP3 trochę za duże. Zastanów się, sprawdź bibliotekę gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to ja to traktuję bardziej jako zabijacz czasu więc pewnie kilka tutułów bym wybrał w miarę ciekawych ale dzięki za opinię. Tak czy inaczej nie spodziewam się na psp tytułów na miarę ps3. Najbardziej jednak mnie interesuje komfort korzystania z internetu na psp i właśnie ten Remote Play. Kupiłem MGS z PsOne na PSS, włączyłem, no nie da się grać w to na PS3, pikseloza zabija a na PSP pewnie nie razi tak bardzo. Ponoć tytuł świetny, nie wiem bo ps3 to moja pierwsza konsola ;) Jeśli chodzi o rozmiary to takie PSP GO owszem trochę spore jako mp3 player ale zniósłbym to gdyby dało się na tym znosnie korzystać z internetu. Możesz coś skrobnąć na ten temat? Właśnie bardziej skłaniam się do wersji Go ze względu na rozmiar i wagę a dostępność dobrych gier i ich ceny to troche drugorzędna sprawa bo pewnie ograniczę się do kilki tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet na PS3 to bajka. Na PSP nie jest tak różowo. Komfort korzystania bardzo niski. Nie otworzysz niczego z flash (filmów z YT także).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu wchodzi w grę Remote Play. Na PSP można (można ?) korzystać z przeglądarki ps3 za pomocą właśnie tego Remote Play. Brakuje mi jednak konkretnego potwierdzenia od kogoś kto tego używa czy tak się da i jak się to sprawdza. Nie chcę być namolny ale gdybyś znalazł chwilę i mógł to sprawdzić to byłbym wdzięczny. Oczywiście chodzi mi o test w warunkach domowych czy w ogóle to działa a zdalne korzystanie przez internet zostawiam w domyśle. że się da jeśli lokalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mnie się udało ładnie skonfigurować psp z ps3, łącze jakie potrzebujesz to takie z wyjściem(upload) min. 1mbits (nie mylić z download który np. na neostradzie wynosi bardzo mało, 0.256, 0.5 mbits).

Ja mam to na łączu z upc, 50/5 i puszczanie filmów z dysku ps3 czy muzyki jest bardzo przyjemne, można nawet bardziej karkołomne tryki zrobić np. podpiąć pod ps3 serwer DLNA

i puszczać filmy,muzyka zapisane na dysku serwera, a nawet kanały tv (właśnie jestem na świętach u rodziny, a ps3 zostało w domu).

Ale to prawda jedyny ból to że trzeba mieć najnowszy soft (posiadam fata, więc łatwo przerabialny sprzęt), ale z drugiej strony nie co starsze tytułu wcale nie są takie drogie,

nie dawno resistance kupiłem za 50zl (fakty na ps3 mam obie części), w sumie to psp kupiłem dla strzelanek (star wars battlefront oraz coś dla żony czyli locoroco),

wiem komfort nie ten co na ps3 ale za to na wyjazd jak znalazł.

Wracając do przeglądarki w psp wciąż nie wprowadzono wsparcia dla j. polskiego, a po drugie ograniczona ilość pamięci (32MB pomimo że w nowszych modelach jest

64MB to przeglądarka wykorzystuje 32MB), wiec słowo komfort jest tu na wyrost, ale w sytuacji awaryjnej da się korzystać i to jest najważniejsze,

choć brakuje mi bluetooth w facie, ale rozmyślam nad routerem z modemem 3G(około 300zł).

Poprzes Remote Play można korzystać i z przeglądarki ps3 jak i sklepu PSS (szkoda tylko że nie można puszczać filmów z blue-ray)

Edytowane przez joker77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×