Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli stała śpiewka przy konfiguracji. Masz router tak? W takim wypadku zaloguj się na konto admina poprzez przeglądarkę, sprawdź DNS i wprowadź je manualnie podczas konfiguracji. Jeżeli nie zadziała

(bo i tak może być) to polecam stronę www.opendns.com. Zakładasz konto, dodajesz swoją sieć i ustawiasz na routerze DNSy podane przez stronkę. Wszystko śmiga, a oprócz tego masz z poziomu strony dostęp do statystyk sieci, możesz ustawiać ograniczenia i wiele innych ciekawych opcji.

Tylko jak wejść na to "konto routera(?)":blush: dodam że mam router przewodowy ustawienia są fabryczne tylko nie wiem jaki mam adres IP routera.

P.S net mam kablowy.

Edytowane przez Zloty9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w przeglądarkę 192.168.1.1 Nie wiem czy zadziała :) Poszukaj w instrukcji routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa a instrukcji nie mam mama mi wyrzuciła :( może jakieś inne propozycje. :biggrin:

P.S router firmy vivanco :)

Edytowane przez Zloty9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nigdzie nie pisze, pisze tylko vivanco pod spodem jest nalepka z serial no.. i item no.. (po tym cyferki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nigdzie nie pisze, pisze tylko vivanco pod spodem jest nalepka z serial no.. i item no.. (po tym cyferki).

Google, google się kłania kolego... Sprawa do samodzielnego wyjaśnienia w 20 minut, a tak jesteś bez internetu na konsoli już przeszło 8h...

Ja szukał nie będę bo mam ciekawsze rzeczy do robienia w pracy, jak już znajdziesz jak dobrać się do routera to reszte opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zmieniam neta na netie to dam sobie rade :D chyba :pardon:

Edytowane przez Zloty9696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem i potrzebuje pomocy otóż mam grę pes10 i nie mogę zagrać z innymi przez internet,gdy wchodze w online wyswietla mi sie taki komunikat:

unable to transmit using UDP port 5730.You need to connect directly to the internet or adjust yourconnection device i.e.router rettings etc.Assing DMZ,Port Mapping,Configure Nat Table and other router settings to the PLAYSTATION3 system.Individual products may use unique terminology.

obecnie jestem w holandii,mam router firmy kpn, w Polsce nie mialem problemu zeby grac przez siec.Domyślam się że coś jest nie tak z routerm,coś trzeba poprzestawiać w opcjach pytanie co?Pomózcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekierować port 5730 na ip konsoli w sieci wewnętrznej. Nie wiem jak opisać to w przystępny sposób ale właściwie każdy router pozwala na przypisanie stałego ip dla konkretnego urządzenia w sieci, od tego bym zaczął. Następnie na ten adres ip przekierowujemy konkretny port, szukaj w konfiguracji routera port forwarding. Ciężko napisać coś bardziej konkretnego bo każdy producent routera ma inny interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jestem świeżo upieczonym posiadaczem PS3. Jako grę na star kupiłem LBP. Tą grę warto podłączyć pod neta ale ja nie wiem jak podłączyć neta pod ps3 mam miejscowy internet kablowy ale za to mam router bezprzewodowy Black Box econo 802.11 B/G (54B/G Wireless ISP Broadband Router i tuta mam pytanie jak podłączyć internet do PS3. Do komputera mam wpięty kabel Ethernet. A czy da się zrobić z tego sieć bezprzewodową tak by przy okazji działało PSP i PS3 ? A jeśli nie to jak podłączyć taki normalny przewodowy. I moje ostatnie pytanie jaką grę kupić żeby zapoznać się lepiej z DualShockiem?

Cześć, wczoraj kupiłem PS3 i chciałbym je podłączyć do internetu. Tylko nie wiem jak ... :( Mam internet Radiowy do komputera podpięty jest on kablem Ethernet. Niby posiadam Router bezprzewodowy Black BOX econo ale i tak łączę jest na kablu ... I tutaj pytanie jak kablem lub nie kablem jeśli się da podłączyć internet do mojego PS3.

P.S. Mój wcześniejszy temat znikł ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój PS3 jest podłączony do sieci bezprzewodowo ale potrzebuje większego transferu także chce połączyć go kablem. I tu moje pytanie. Jest różnica czy kupie kabel prosty czy krosowany? Oba podejdą do routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczyc PS3 do internetu?

Wiem, wiem, ze na te tematy jest bardzo duzo postow, z tym ze ja jestem totalnie ciemny w tych sprawach, wiec chcialbym sie dowiedziec jak mam podlaczyc PS3 do internetu przez ROUTER. internet mam z kablowki, a PS3 80GB. Słyszałem, że dobry router pod kablowke to wnr2000, lecz czy jak zapytam o to w sklepie to beda wiedzieli o co chodzi? I chcialbym sie jeszcze dowiedziec jak w ustawieniach podlaczyc internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pograć na necie ale nie bardzo umiem ustawić "plejke" Mam router Black Box BB54G i PS3 Slim bez żadnych aktualizacji (chyba) Zawsze mam przy sprawdzaniu IP Successed a przy próbie połączenia z netem Failed. Pomożecie?

PS. Nie mam instrukcji

Edytowane przez GrzesiekMp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie ps3 jest podpięte pod kabel, ale chciałbym aby wifi też działało i tu jest problem. 3 komputery (1 stacjonarny i 2 laptopy) chodzą normalnie na wifi, a ps3 obok którego jest router nadający na wifi (jakieś 20 cm dosłownie) i ps3 go nie znajduje. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano ;) Otóż mam taki problem z połączeniem Wifi w moim PS3. Router taki jak w temacie. Moje pytanie brzmi: Jak skonfigurować ten router żeby net działał na lapku i PS3? Czytałem kilka tematów na tym forum i na innych, ale nic nie pasowało do tego co mam w menu mojego routa;/ Chodzi mi o to że w temacie jakoś na początku jest napisane, że muszę znaleźć jakieś "Port forwarding" !? Nie mam czegoś takiego i nie mam nic, co mogłoby wskazywać na połączenie kilku urządzeń do routa (Jakoś często urzywam słowo "router" ;p). Proszę o szybką pomoc i z góry THX ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój PS3 jest podłączony do sieci bezprzewodowo ale potrzebuje większego transferu także chce połączyć go kablem. I tu moje pytanie. Jest różnica czy kupie kabel prosty czy krosowany? Oba podejdą do routera?

czy koniecznie trzeba łączyć PS3 z ruterem kablem aby nie mieć lagów.

Czy ktoś porównywał jak to jest przy łączeniu PS3 z ruterem WiFi i kablem, rzeczywiście jest widoczna różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest widoczna roznica. lacze jest tez stabilniejsze

powiedz coś więcej, na jakich grach widać różnicę, czy w grach typu modern warfare 2 , MAG jest różnica,? Mam na myśli sytuację gdy online jest tylko PS3, i zaden komp nie jest online. Przecież przpustowość WiFi rzędu 50 Mb/s i tak jest o wiele większa niż "podstawowy" internet.

Pytam bo u mnie można będzie podłaczyć PS3 tylko przez WiFi bez poważnego wiercenia.

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Chę kupić ps3 slima 120gb jedno rocznego z allegro . chiałbym, grać przez neta ale niweim czy będzie można (bo terzea kabla Ethernet {jeżeli nie to sprostujcie})

mam neta 1.324gb s od neti modem (od Neostrady) sagem fast 800

.Mi zgniazdka wychodzi kabel (mniejszy od Ethernet ) do modemu i z modemu kablem usb do kompa. Mam kartę sieciową.

czy dało bysie podłączyć konsole do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w tym watku o udostepnianiu polaczenia internetowego

gdzie jest ten wątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z lekkim przycinaniem raz na jakiś czas podczas gry przez sieć w Fifie 10 (podczas gry z komputerem problem nie występuje) NIE jest to na pewno problem internetu, do wczoraj przez ponad miesiąc grałem na konsoli kumpla fat 80gb 99% meczów przebiegło płynnie, teraz gram na fat 40gb i na niej właśnie mam ten problem w każdym meczu identyczne przycięcia.

Wydaje mi się ze problemem mogą być procesory, w grze przez sieć są pewnie dodatkowo obciążone, do tego konsola ma problem z chłodzeniem, szybko się grzeje, mam nadzieje ze po wymianie pasty problem przycinania zniknie.

Jak myślcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×