Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli liczysz na gry AAA, to imo Vita nie ma sensu. Nie ma tam takich gier, a te co wymieniłeś połowa może nie podejść: Tearaway specyficzna platformówka, Unit 13 jest słaby jak barszcz, tak samo AC Liberation. Wipeout całkiem spox, ale szybko się nudzi. 

 

Jak to nie ma? Assassin's Creed, to dokładnie ta sama gra co AC3, z troszkę obniżonymi ustawieniami grafiki. ;) NFS: Most Wanted też port 1:1 z "dużych" platform. Vita posiada gry takie jak na normalnych konsolach. Poza tym - ja po prostu lubię dobre gry. A to, że z reguły te AAA są najlepsze na PC, nie znaczy, że nie gram czasem nawet w indyki. ;)

I te najlepsze azjatyckie może bym spróbował. Jak choćby Persona 4 jest na wielu listach najlepszą grą Vity (np. IGN). ;) 

 

No właśnie - jak wyglądają gry z PSP na Vicie? Pikseloza dookoła, czy jakoś ta wyższa rozdzielczość to rekompensuje?

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie mocno zastanawiam nad zakupem Vity. Tylko że bardziej się zastanawiałem nad nową (nie wiadomo co się trafi z drugiej ręki), ale niestety nie ma żadnych okazji na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie z drugiej ręki? Masę sprzętu mam używaną. ;) Tylko dlatego Vitę lepiej Slimkę - na pewno nowsza będzie. No i lepiej osobiście, gdzie na miejscu sobie przetestujesz i sprawdzisz urządzenie. Poza tym, bez przesady. To nie jest sprzęt za tysiące, aby się tak martwić. Poszukaj okazji z gwarancją producenta, i jesteś ubezpieczony.

 

Pytanie aktualne. ;) Jak wyglądają gry z PSP na Vicie? I jak to jest z kartą pamięci? Do czego ona właściwie jest? ;) Domyślam się, że głównie do instalacji gier z PS Store, a poza tym? Czy są na niej zapisywane np. zapisane gry? Czy konsolka ma jakąś wbudowana pamięć, czy właśnie ta karta pamięci jest ogólną pamięcią?

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się wahałem i w kwietniu tego roku się zdecydowałem. Za nowego FATa z kartą 16 GB i kodem na ściągnięcie kilku gier (raczej popierdólki, w żadną dłużej nie grałem) zapłaciłem 2 razy tyle, co Ty. Więc ta Twoja oferta jest dobra. Z tym, że ja byłem w stanie trochę dopłacić, żeby wyrwać nowego FATa.

Karta pamięci jest głównie na gry z ps store. O ile indyczki ważą po kilkadziesiąt-kilkaset MB, to duże gry zajmują po kilka GB (np. Uncharted prawie 4). Mam kartę 16tkę i już mi na niej trochę ciasno. Trzeba rotować, usuwać coś, żeby móc zainstalować coś nowego.

Jednak przygotuj się, że Vita to królestwo japońszczyzny i drobiu. Dużych tytułów na modłę zachodnią nie ma dużo. Jak na razie najwięcej czasu spędziłem przy Personie i Rogue Legacy.

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał Plusa od początku to ma na Vitę same najlepsze tytuły.

Błąd. Jeśli ktoś miał Plusa od początku ORAZ JEST PRZEWIDUJĄCY I DODAWAŁ GRY NA VITĘ DO BIBLIOTEKI to teraz ma na Vitę same najlepsze tytuły. Ja zgapiłem i za takie tytuły jak Rogue Legacy, Dragon's Crown czy Uncharted musiałem zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał Plusa od początku to ma na Vitę same najlepsze tytuły.

Błąd. Jeśli ktoś miał Plusa od początku ORAZ JEST PRZEWIDUJĄCY I DODAWAŁ GRY NA VITĘ DO BIBLIOTEKI to teraz ma na Vitę same najlepsze tytuły. Ja zgapiłem i za takie tytuły jak Rogue Legacy, Dragon's Crown czy Uncharted musiałem zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Jeśli ktoś miał Plusa od początku ORAZ JEST PRZEWIDUJĄCY I DODAWAŁ GRY NA VITĘ DO BIBLIOTEKI to teraz ma na Vitę same najlepsze tytuły. Ja zgapiłem i za takie tytuły jak Rogue Legacy, Dragon's Crown czy Uncharted musiałem zapłacić.

Teraz też nie ma w sumie za bardzo na co narzekać. Ceny gier na Vitę są teraz śmieszne, a dają masę dobrej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Jeśli ktoś miał Plusa od początku ORAZ JEST PRZEWIDUJĄCY I DODAWAŁ GRY NA VITĘ DO BIBLIOTEKI to teraz ma na Vitę same najlepsze tytuły. Ja zgapiłem i za takie tytuły jak Rogue Legacy, Dragon's Crown czy Uncharted musiałem zapłacić.

 

Dokładnie. Ja akurat dodawałem wszystko jak leci, choć Vity wcale nie planowałem kupywać. No ale po dłuższym czasie uzbierało się tego tyle, że aż żal było nie kupić tego handheldzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też nie ma w sumie za bardzo na co narzekać. Ceny gier na Vitę są teraz śmieszne, a dają masę dobrej zabawy.

Ceny są fajne, ale przy promocjach. Za Uncharted dałem 30 zł, więc ok. Ale już takie Dragon's Crown było w promocji też w takiej cenie, ale ja kupiłem wcześniej za 100 (na szczęście na nośniku).

Najnowszy przykład, zainteresowałem się Soul Sacrifice Delta. 125 zł trochę drogo. Z ciekawości sprawdziłem poprzednie promocje i do 27.11 była za 50 zł :/ z tyle bym kupił, za 125 pasuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z używkami i mieli tam vite fat w całkiem niezłym stanie i z kartą 16gb za 450 zł. Warto w tej cenie fata czy mimo wszystko lepiej poszukac slima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat ma lepszy ekran, ten cały slim to taka budżetóka. 

 

Bierz co tańsze, a jak ceny podobne to lepszy fat

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z używkami i mieli tam vite fat w całkiem niezłym stanie i z kartą 16gb za 450 zł. Warto w tej cenie fata czy mimo wszystko lepiej poszukac slima?

 

Widać, że używane Vitki nadal trzymają cenę. Ja za swoją Fatkę z kartą 32GB dałem 560 zł... Dwa lata temu. ;) W podanej przez Ciebie cenie też bym wziął.

 

Fat ma lepszy ekran, ten cały slim to taka budżetóka. 

 

Bierz co tańsze, a jak ceny podobne to lepszy fat

 

Fat ma też jeden minus - niestandardowe gniazdo ładowania. Niby żaden problem, ale bywa to czasami wkurzające, że muszę specjalnie podpinać osobny kabel do jej naładowania, nie mogąc skorzystać ze standardowego USB.

 

Niemniej i tak wolałbym kupić Fata. Miałem kiedyś okazję zrobić bezpośrednie porównanie obu ekranów - ten z Fata deklasuje pod każdym względem Slimowego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja szukałem Fata, ze względu na ekran. Jednak jest to model starszy, więc siłą rzeczy używka też jest więcej używana. Dlatego ja polowałem na Fata, ale nówkę.

450 zł to trochę dużo, niech Ci w tej cenie dorzucą jakąś grę to będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat (nawet prawie) nówka to chyba graniczy z cudem. ;)

Co do bitwy Slim vs Fat, różnica w jakości ekranów widoczna nawet na zdjęciach, lecz w wielu testach podkreślają, że to nie znaczy, iż ekran Slimki jest słaby. ;) Gorszy, ale w ogólnym rozrachunku też dobry. I do mnie przemawia za Slimką jej właśnie budowa "slim", oraz lepsze czasy na baterii.

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie podkreślam, że ja zapłaciłem sporo, bo chciałem mieć Fata i to nówkę. Naszukałem się, "przepłaciłem" (w tym samym czasie można było mieć Slima z kartą i AC za 500 zł), ale teraz jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie nie wiem dlaczego tyle przepłaciłeś. :P Ok, ekran może i jest lepszy, ale żeby do niego dopłacać? ;) Zdecydowanie wolę zgrabniejszą, tańszą konsolkę, którą mogę podładować niemal gdzie zechce (micro-usb - to też spora zaleta).

 

Jutro już będę miał swoją Vitę. ;) I czy gdyby to był Fat - też pewnie byłoby ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran, tylko i wyłącznie ekran. A nie chciałem konsoli w starej specyfikacji po kimś, więc musiałem trochę dopłacić ;)

Konsolka na pewno będzie Ci dobrze służyć, ja np. w tej chwili gram we Freedom Wars z plusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - bomba. :) Dokładnie to, czego zawsze chciałem od gier na smartfonach (bo w sumie Vicie bliżej do smartfonowego grania, niż konsolowego, pomimo tytułów). Ładny duży ekran, ale właaśnie fizyczne sterowanie. :) I te 5" jak najbardizej wystarczy. Potestowałem na demach Uncharted, Wipeout, Monster Hunter, Modnations Racers, i na pełniaku który dostałem z konsolką (meh...) Lego Chima - jest naprawdę nieźle. :) Dużo lepiej niż na PSP. Być może, gdy kiedyś mi się skończy biblioteka gier PSV, to popróbuję co nieco ze sklepu od PSP.

 

To teraz mam pytania co do samych gier. Wyścigi i h'n's. Coś polecicie? Coś, gdize będzie można pojeździć w każdej wolnej chwili (myślę o którymś WRC czy NFS:MW), oraz jakiś rozbudowany hack'n'slash typu Diablo. Demo Monster Hunter wygląda fajnie, jednak recenzje mnie mocno zniechęcają, i może mi się szybko znudzić pełniak.

Bądź może polecicie jakieś inne gry? Dobre na nawet kilkanaście minut? Bez głębszej fabuły, dające po prostu frajdę z samej gry. Coś, co można bez dźwięku włączyć w autobusie, na nudnym wykładzie...? Uncharted czy Killzone to gry które wyraźnie wymagają dźwięku i 100% skupienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć za jakiś czas gry z psp przestana być dostępne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś rozbudowany hack'n'slash typu Diablo.

Dragon's Crown! Tylko nie wiem jak z Twoim uczuleniem na japońszczyznę. Będę właśnie sprzedawał swój egzemplarz, gdybyś był zainteresowany to daj znać na pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć za jakiś czas gry z psp przestana być dostępne

Skad to info? Jaki to w ogole ma sens skoro te gry nadal przynosza zyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te zyski nie pokrywają kosztów ich utrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie i tak jest indyków pod dostatkiem. Gier z psp nie będę żałował, grafika razi w oczy :shok: . Znając życie, to mogą je odpiłowac, tak samo, jak zrobili z youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te zyski nie pokrywają kosztów ich utrzymania.

Ich utrzymania, masz na myśli tych kilkanaście/kilkadziesiąt GB na ich serwerach?  :laugh: Obsługiwanie płatności za nie itp itd. to koszt ten sam jak za normalne gry, także chyba że mają w planach zamknąć cały PSN dla PSV....

 

Dragon's Crown! Tylko nie wiem jak z Twoim uczuleniem na japońszczyznę. Będę właśnie sprzedawał swój egzemplarz, gdybyś był zainteresowany to daj znać na pw ;)

Po opisie i screenach bardziej mi to przypomina jakieś Shank czy nawet Raymana, niż Diablo. ;) Po prostu jakiś klasyczny cRPG/h'n's, z jakąś ciekawą warstwą fabularną, w którego można by nieco dłużej pograć.

Na razie nie mam pieniędzy na kupowanie gier, bo prawie wszystko poszło na konsolkę. ;) Ogrywam wszystkie dema po kolei, i te Lego jakoś ujdzie. :P Dopiero w połowie grudnia będę miał pieniądze, ale to tak czy siak będę polował na okazje i aukcje. Póki nic nie mam, to wsio rybka co kupie - aby dobre. ;)

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×