Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

@up chyba tak ma być, bo w wodzie nie da się walczyć mieczem i podobnie jest z utopcami, gdzie na lądzie trzeba z kuszy masę strzał wpakować, a pod wodą 1 strzał z kuszy i dead. Mi się udało tak zabić 1 strzałem bazyliszka, który wpadł do wody  :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kusza zadaje znacznie wieksze obrazenia kiedy mamy schowany miecz, nie wiem czemu, ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jakikolwiek by to nie był bydlak pada po jednym strzale jak ląduje po strzale  w wodzie, bazyliszek czy wywrena padły od razu, minusem jest to że nie da rady nic zebrać po denatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem w podobnej sytuacji - mam to zadanie dostępne ale mam dopiero 11 lvl.   (trochę dziwne z tymi lvlami - skoro kowal jest dosępny za zadanie 24lvl a miecze z zestawu gryfa wymagają 7 lvl).

Do wykucia podstawowych mieczy z setu Gryfa nie jest potrzebny mistrz kowalstwa jak Hatori, wystarczy zwykły kowal.

Ja na początku też nie mogłem znaleźć innego, ale grając misje w Novigradzie w pewnym momencie pojawił się też zwykły kowal (chyba w dzielnicy żebraków po misji z Królem Żebraków, ale nie pamiętam dokładnie).

 

 

Co do znudzenia grą - fakt, że gra jest tak ogromna iż w pewnym momencie zastanawiamy się czy grać dalej.

Zwłaszcza, że faktycznie misje ze znaków "?" są powtarzalne.

Jednak ja nadal nie mogę się oderwać, odpuściłem na razie większość tych znaczków na Skellige i gram misje główną i poboczne.

To daje czysty fun i wciąga na wiele godzin (cholera przez weekend doba mi się przesunęła, a jutro do roboty :P ).

 

Załączyło mi się też typowo rpgowe zbieractwo: uparłem się na skompletowanie setów z cechów Niedźwiedzia i Gryfa.

Trochę przez to, że rozpędziłem się z mieczami z setu Kota, które wykułem mając lvl 23, a potrzebny do ich użycia jest 25, więc w pewnym momencie zostałem z jednym mieczem z cechu Żmiji :blink:  (nie liczę innych cudeniek, bo gram zestawami wiedźmińskimi, takie mam postanowienie).

Misja własna nr 1: Ogarnąć set, żeby znów wyglądać jak wiedźmin :biggrin:

Potem jazda po jak najmocniejsze runy do setu i voila.

Śmigam teraz w komplecie wyśmienitym z Gryfa, zrobiłem zadania z Gwintem na Skellige i ruszyłem z głównym wątkiem.

 

Swoją drogą najprzyjemniej gra mi się w secie Gryfa (szybkość odnawiania magii), a najfajniej w/g mnie Geralt wygląda w secie Niedźwiedzia :biggrin:

Niestety tak się przyzwyczaiłem do tej cholernej magii, że w secie Niedźwiedzia za długo nie pobiegałem.

Często tak mam w rpg, że jak zbroja fajnie wygląda, to lipnie się w niej gra :P

 

Powiedzcie, Kaer Morhen pewnie odblokowujemy pchając główny wątek?

Normalnie stamtąd można wrócić na pozostałe mapy, czy od tego momentu fabuła już gna do przodu?

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego cechu miecze sa najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego cechu miecze sa najlepsze?

Jeśli chodzi o właściwości "bite" i "cięte" :biggrin:  to chyba mimo wszystko z Kota.

 

edit: ktoś wrzucał wcześniej piękne widoki ze Skellige, to i ja wrzucę:

 

post-21356-0-89704800-1433682314_thumb.j

:biggrin:

Edytowane przez Sithman
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kowalem już sobie poradziłem - mimo znacznej różnicy poziomów (14) zadanie "Miecze i pierogi" zaliczyłem bez problemu. (w sekwencjach "bitewnych" stunowalem przeciwników znakiem a towarzysze wykonywali robotę za mnie)

 

Wczoraj miałem buga z tą wywerną w okolicach wieży w której znajdujemy schemat na miecz z zestawu gryfa - po ubiciu wywerny, jej truchło zapadło się w pagórek i nici z lootu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o tym że CDP ma w późniejszym czasie ma dodać new game+? Coś mi kolega mówił że to w związku z tym że brak jest ograniczenia lvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj miałem buga z tą wywerną w okolicach wieży w której znajdujemy schemat na miecz z zestawu gryfa - po ubiciu wywerny, jej truchło zapadło się w pagórek i nici z lootu...

Poszukałeś dobrze? Mi się ostatnio też to zdarza, ale loot zazwyczaj gdzieś obok jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o tym że CDP ma w późniejszym czasie ma dodać new game+? Coś mi kolega mówił że to w związku z tym że brak jest ograniczenia lvl

Na oficjalnym forum blacharze w plikach z nowym dlc znaleźli info o new game + w dlc 9 niby ;) Gdzieś tez był screen ....

Edytowane przez Raflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, w końcu pierwszy boss na którym musiałem wymyślić jakaś strategię i zmienić styl gry zamiast siepać "na chama" ;) :D

Na łysej górze.

Oczywiście jak już znalazłem rozkminkę to był banalnie prosty :D

Quen

odskok 2 lekkie hity > odskok 2 lekkie hity > ...i tak aż będzie krótki przerywnik bo później tylko rolle do póki się nie zmęczy 4 kity i znowu uciekamy i tak w kółko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalu, więcej krwi napsuł mi Bies po drodze do tego bossa, niż sam boss o którym piszesz. Zobaczymy jak teraz pójdzie na hardzie - póki co spacerek, najtrudniejszą i najdłuższą walkę miałem z północnicą ze zlecenia. 

 

Wkurzająca jest misja gangi Novigradu, te krasnale ciągle giną...ale udało się za którymś razem (jedyny moment w grze na hardzie, w którym trzeba polecieć Geraltem na pałę).

 

 

Z jakiego cechu miecze sa najlepsze?

Trochę rozmijam się z pytaniem, ale wykucie mieczy z cechu żmiji w Białym Sadzie daje niezłego kopa na start i taki Gryf chociażby jest banalny.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na głupie pytanie ode mnie:

niby zwiedzam każdy kąt, ale może coś pominąłem? Jest w ogóle schemat na nalewkę z mandragory, czy tylko można samą nalewkę gdzieś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko to sie zdarza, ale - zakochalem sie w tej grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na znacznik ,który nazywa się nawiedzone miejsce. W jego opisie jest napisane, aby użyć magicznego kaganka , po użyciu widać jakąś postać , która cały czas uderza kilofem. Nie wiem czy to jakiś bug czy tak ma być. Zastanawiam się ponieważ jak się wykona jakieś dodatkowe zadanie typu ukryty skarb, miejsce mocy itp. to ikona później zmienia się z białej na szarą, a przy tym znaczniku cały czas wyświetla się na biało. Spotkał się ktoś z was z tym znacznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mam tak samo... stałem tam chyba ze 20 min i przetrząsnąłem cała okolice z kagankiem i nic. Tak samo jedno miejsce obozu bandytów nie znika z mapy po przeszukaniu nadal jest na biało. 

Edytowane przez seba842005
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na znacznik ,który nazywa się nawiedzone miejsce. W jego opisie jest napisane, aby użyć magicznego kaganka , po użyciu widać jakąś postać , która cały czas uderza kilofem. Nie wiem czy to jakiś bug czy tak ma być. Zastanawiam się ponieważ jak się wykona jakieś dodatkowe zadanie typu ukryty skarb, miejsce mocy itp. to ikona później zmienia się z białej na szarą, a przy tym znaczniku cały czas wyświetla się na biało. Spotkał się ktoś z was z tym znacznikiem?

To nie jest przypadkiem to miejsce, w którym na podłodze są namalowane jakieś znaki?

Jeśli tak, to jest quest z tym związany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znam to miejsce i.... nie pomogę, bo mam dokładnie to samo.

Cały czas na biało jest i nic tam nie mogę zrobić, próbowałem też zmienić porę dnia i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze TYLE razy to było i zapomniałem :( 

 

MISTRZ do wykucia miecza ale nie Hatori (bo nie zrobiłem jeszcze zadania "miecze i pierogi")... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze TYLE razy to było i zapomniałem :sad:

 

MISTRZ do wykucia miecza ale nie Hatori (bo nie zrobiłem jeszcze zadania "miecze i pierogi")... ?

Mistrz kowal jest tylko jeden, czyli Hattori. Tak samo mistrz płatnerstwa, czyli krasnal we Wrońcach.

 

Inne poziomy mieczy / zbroi (podstawowy, ulepszony, wyśmienity) wykujesz u każdego kowala / płatnerza.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeśli popłynąłem na Skellige dokończyć zadanie "Po nitce do kłębka" to mi się nie zapali na czerwono, któreś z innych zadań pobocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×