Skocz do zawartości
Patricko

FIFA Ultimate Team

Rekomendowane odpowiedzi

Fenix, generalnie przetestowałeś już różne formacje? Jeśli tak, to polecasz jakąś?

Ja wiem, że to kwestia indywidualna, ale może wyczułeś, że któraś jest 'na propsie'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szał paczek - dobry!

 

Ale to jest bestia na papierze... OMG!

 

245alxv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenix, generalnie przetestowałeś już różne formacje? Jeśli tak, to polecasz jakąś?

Ja wiem, że to kwestia indywidualna, ale może wyczułeś, że któraś jest 'na propsie'?

Sith aż tak łopatologiczna ta gra nie jest. Zależy jaką taktyką gra przeciwnik i jaka tobie najbardziej pasuje. Mówiąc że jedna taktyka jest najlepsza wprowadzamy w błąd. Ja od trzech edycji gram jedna i tą samą a to tylko dlatego że mi ona po prostu pasuje, wszyscy wiedzą jaką
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenix, generalnie przetestowałeś już różne formacje? Jeśli tak, to polecasz jakąś?

Ja wiem, że to kwestia indywidualna, ale może wyczułeś, że któraś jest 'na propsie'?

Ogolnie to najlepsza chyba 41212(2), zaraz po niej 433(4). False 9 jest dziwna, ten CF to jednak nie gra jak typowa 9 i czasem sa problemy.

Ale zauwazylem, ze w ogole granie przeciwko 4231 nie sprawia mi w tym roku problemow jak to mialo miejsce w poprzednich edycjach

Edytowane przez F3niX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sith aż tak łopatologiczna ta gra nie jest. Zależy jaką taktyką gra przeciwnik i jaka tobie najbardziej pasuje. Mówiąc że jedna taktyka jest najlepsza wprowadzamy w błąd. Ja od trzech edycji gram jedna i tą samą a to tylko dlatego że mi ona po prostu pasuje, wszyscy wiedzą jaką

Spoko, mi zawsze pasowała 4-1-2-1-2, ale w 16 totalna klapa dla mnie. Dziury w środku pomocy mi się robiły niemiłosierne.

Pograłem 3-5-2 i było nieźle, ale ktoś mi tu nawtykał, ze niby "trzeba mieć skilla" żeby grać 3 obrońcami. No to się wziąłem za 4-1-2-1-2(2) i gra się podobnie, też w miaę dobrze.

Ale może jednak coś jeszcze jest ciekawego wartego rozpatrzenia. Jedyne co mnie ogranicza psychicznie to nie mogę się przekonać do grania jednym napastnikiem.

 

Pytanie mimo wszystko nie bez kozery, bo na wielu forach w poprzedniej edycji można było przeczytać, że 4-1-2-1-2 była 'op' w fifach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy poczekać, aż się paczkomania skończy... Ewentualnie jak dostanie SIFa. 

 

9an0oz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to najlepsza chyba 41212(2), zaraz po niej 433(4). False 9 jest dziwna, ten CF to jednak nie gra jak typowa 9 i czasem sa problemy.

Ale zauwazylem, ze w ogole granie przeciwko 4231 nie sprawia mi w tym roku problemow jak to mialo miejsce w poprzednich edycjach

Dzięki. Zauważyłem, że co drugi mój przeciwnik grał 4-3-3(4).

Myślałem o sprawdzeniu jeszcze 4-3-1-2 ale chyba szkoda mi De Rossiego przerabiać na CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zauważyłem, że co drugi mój przeciwnik grał 4-3-3(4).

Myślałem o sprawdzeniu jeszcze 4-3-1-2 ale chyba szkoda mi De Rossiego przerabiać na CM.

Ja uczę się grać 4-3-3 (4), ale jakoś nie mam smykałki do tego. Wolę 4-1-2-1-2 i chyba spróbuję 4-2-3-1, którym w 15 z Tevezem na szpicy grało mi się fantastycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Vidal jest zajebisty :)

A jakiego CAMa polecacie do Bundes? W formacji 4231 v2?

Muller moze?

 

Ja Müller bądź IF-a Raffaela zamierzałem do niej wcisnąć, ale teraz wszystko kompletnie mi siadło, Butragueno to jest dramat, bo sam jako ST nie daje rady, każdy pojedynek przegrywa, dlatego muszę mu jakieś wsparcie ogarnąć. IF Calhanoglu to jest dla mnie świetny IF, ale na razie ceny zbyt duże. 

@Fenix, 4-3-3(4) nie jest zbyt ofensywne? Nawet przy ustawieniu dwóch CM-ów defensywnych nie robią Ci się wyrwy na boisku? Z jaką mentalnością grasz tą formacją? Neutralna, defensywna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nic nie ustawiam. Szkoda czasu na to :D a gra sie dobrze i nie ma wyrw, jak sie dobrych zawodnikow da na CM

Edytowane przez F3niX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się grać 4-3-3 (4), ale jakoś nie mam smykałki do tego.

Ja też kompletnie się nie widzę w tej formacji. Tym badziej w Serie A, gdzie ciężko o dobre skrzydła.

Co ciekawe, nigdy nią nie grałem i nawet nie próbuję, bo... nie :P

Ehhh starość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kompletnie się nie widzę w tej formacji. Tym badziej w Serie A, gdzie ciężko o dobre skrzydła.

Co ciekawe, nigdy nią nie grałem i nawet nie próbuję, bo... nie :P

Ehhh starość :biggrin:

 

Ja w tej edycji zacząłem grać 4-3-3(4), przed patchem jakos to szło, po patchu lipa się zrobiła, jednak cały czas grałem, do wczoraj. Postanowiłem wrócić do 4-1-2-1-2 z bocznymi pomocnikami, taka formacją grałem chyba ze 3 edycje Fify, i od razu akcje lepiej się kleiły.  Nie wiem jakos jestem nauczony, żeby rozklepać środek pola przy użyciu bocznego pomocnika za pomocą one , two i to samo się liczy w ataku łatwiej mi jak jest 2 napadziorów blisko siebie :D  Także zostaje przy tej formacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz zabieram za 4-3-2-1. 4-2-3-1(2) daje za mało opcji w ataku. Jeden napastnik, dwóch głęboko grających skrzydłowych. Nie ma z kim rozgrywać akcji ofensywnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę mieć dwóch napastników, bo jestem upartym betonem. :P

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kompletnie się nie widzę w tej formacji. Tym badziej w Serie A, gdzie ciężko o dobre skrzydła.

Co ciekawe, nigdy nią nie grałem i nawet nie próbuję, bo... nie :P

Ehhh starość :biggrin:

Ja zrobiłem pod nią portugalską ligę, ale już wycofuję się ;) Spróbuję 4-3-1-2 i może wrócę do 4-2-3-1 z 3x CAM.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem pod nią portugalską ligę, ale już wycofuję się ;) Spróbuję 4-3-1-2 i może wrócę do 4-2-3-1 z 3x CAM.

O wlasnie. To CAM3 moze zostac prekursorem taktyk w 16 ;D tez sie dzis biere :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie. To CAM3 moze zostac prekursorem taktyk w 16 ;D tez sie dzis biere :)

Ja popłynąłem w handlu. Wczoraj coś w południe pograłem, ale wkurzył mnie karny z dupy i dałem sobie spokój. I tak mam z tyłka składy, bo tak jak rok temu, tak teraz skupiam się na handlu, gdyż i tak teraz nie mam czasu grać. Bądź mi się nie chce, gdy wracam wieczorem do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od jakiegoś czasu gram 4-3-1-2. 

Na początku przygody z FUT w zeszłym roku, grałem ze skrzydłowymi ale szybko zdałem sobie sprawę, że nie wykorzystuje potencjału i nie idzie mi tymi zazwyczaj mizernej postury konusami przebijanie się przez silnych murzynów, co mnie z takich taktyk skutecznie wyleczyło.

I całą resztę FUT grałem 4-1-2-1-2 (2)... W tej edycji tak samo rozpocząłem ale zmieniłem na tą, którą polecił F3niX. 

Dla mnie podstawą jest silna pomoc i dobre podania... Taki pomocnik nawet jak w defensywie lekko kuleje, nadrabia siłą i przepycha oponenta - w tej edycji fizyka jest dość ważna i odczuwalna, np. Ibra jest genialny ale ze względu na mały "balans" daje sobą rzucać po murawie jak szmatą na mopie gdy wpadnie na niego jakiś silny czarnuch. 

Środek najważniejszy - środek musi być głównym hamulcowym kontrataków i pozycyjnych ataków przeciwnika. 

Następnie obrona - ja nie wyznaję zasady, by obrońcy boczni byli szybcy i w zasadzie to traktować jako najważniejsze kryterium - u mnie boczni muszą być dobrzy w obronie, w miarę silni (trudno trochę to pogodzić i znaleźć u L/RB i dobrze konstruować kontrataki... Często nimi wchodzę jak bocznymi pomocnikami i dorzucam piłkę, albo wpadam w pole karne jak dziwka do burdelu po ulotki.

Środek obrony - Wysoka para, ewentualnie skoczny obrońca ale znów siła i dobre czytanie gry... To ważne, bo nawet gdy szybkością dorównuje Kaliszowi, to często zmysłem taktycznym przechwytuje podanie - które byłoby prawdopodobnie kluczowym w stracie bramki.

Napastnicy tutaj też stawiam w tej edycji na tury z dobrym wykończeniem, mocą strzału, dobrym balansem i celnością... Szybkość nie jest ważna - w ogóle, oczywiście lepiej jak gość potrafi biec szybciej niż Trałka do kibla ale to nie jest niezbędny atrybut. 

Powracam znowu do Ibry - co z tego, że ma to wszystko ale ze względu, że słabo trzyma się podłoża, zostaje przy próbie wbiegnięcia do pola karnego lub oddania strzału, wywalony na orbitę i tyle z próby zdobycia gola. 

Tevez jest genialny, bo oprócz świetnych atrybutów w ataku, trzyma się murawy, jak PO stołków i można nim iść na bramkę ścieląc trupy pod drodze...

Taktyka jest też świetna z jednego względu - przez 3 CM - zmiany nastawienia na defensywa -> normalne -> atak jest odczuwalna.

Strzelam bramkę, widzę, że przeciwnik nie jednego pada rozpieprzył w FIFIe, wrzucam lekką defensywę i czekam na kontrę - muszę gonić albo widzę, że gram z zamroczonym alkoholem Heńkiem lat 56 - wrzucam ultra atak i cała linia pomocy z napastnikami powodują u niego pot na czole przez kolejne minuty...

Dlatego dla mnie ta taktyka jest najlepsza - ale trzeba do niej dobrać dobrze skład - bo ze słabą pomocą fizycznie, można szybko mieć ochotę na RQ.

Jeszcze jedno ważne - dobierać piłkarzy, którzy są w stanie przetrwać cały mecz bez umierania na boisku - to daje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ostatnich 15 minutach mecz rozstrzygnie się po naszej myśli - przeciwnik człapie po boisku, a my atakujemy na pełnej... Do utraty tchu, a mamy go o wiele więcej niż on. 

Mam nadzieję, że komuś pomogłem swoimi spostrzeżeniami. 

 

Tutaj podczas krachu z 19, wymieniem cały skład za frytki... Według wyżej wymienionego klucza.

 

2qum893.jpg

Edytowane przez MaxyM
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najpierw Vidala przed Lahmem ;) mowie Ci

Hmm...,mam go od samego początku :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popłynąłem w handlu. Wczoraj coś w południe pograłem, ale wkurzył mnie karny z dupy i dałem sobie spokój. I tak mam z tyłka składy, bo tak jak rok temu, tak teraz skupiam się na handlu, gdyż i tak teraz nie mam czasu grać. Bądź mi się nie chce, gdy wracam wieczorem do domu.

Ostatnio (wczoraj) po meczach z evo, gdzie w jednym ja przyjalem czerwo, a w drugim Evo i to od razu dwie, zaczalem grac wslizgami w polu karnym i serio mam wrazenie ze lepij niz przy klasycznym odbiorze czy przepychaniu :D

Tak sobie mysle ze to EA celowo zyebye gre, z mysla o 17tce. Zeby sie kurczowo w przyszlym roku lud 16 nie trzymal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IF Insigne podczas dzisiejszego dnia podskoczyl z 40 do 50k grubo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jeden wielki gówniany random... Niech mi ktoś powie czy, EA wypuściło patcha, który zmienia rozgrywkę? Czy nadal gram na patchu, który "poprawiał" TYLKO bramkarzy? Przed patchem, który tylko "poprawiał" bramkarzy gra była zupełnie inna. Każda akcja cieszyła, bo musiała być rozklepana... Teraz wszystko wygląda jak w 15stce, tylko jest jeszcze więcej chaosu i randomowej gry. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja od jakiegoś czasu gram 4-3-1-2. 
Na początku przygody z FUT w zeszłym roku, grałem ze skrzydłowymi ale szybko zdałem sobie sprawę, że nie wykorzystuje potencjału i nie idzie mi tymi zazwyczaj mizernej postury konusami przebijanie się przez silnych murzynów, co mnie z takich taktyk skutecznie wyleczyło.
I całą resztę FUT grałem 4-1-2-1-2 (2)... W tej edycji tak samo rozpocząłem ale zmieniłem na tą, którą polecił F3niX. 
Dla mnie podstawą jest silna pomoc i dobre podania... Taki pomocnik nawet jak w defensywie lekko kuleje, nadrabia siłą i przepycha oponenta - w tej edycji fizyka jest dość ważna i odczuwalna, np. Ibra jest genialny ale ze względu na mały "balans" daje sobą rzucać po murawie jak szmatą na mopie gdy wpadnie na niego jakiś silny czarnuch. 
Środek najważniejszy - środek musi być głównym hamulcowym kontrataków i pozycyjnych ataków przeciwnika. 
Następnie obrona - ja nie wyznaję zasady, by obrońcy boczni byli szybcy i w zasadzie to traktować jako najważniejsze kryterium - u mnie boczni muszą być dobrzy w obronie, w miarę silni (trudno trochę to pogodzić i znaleźć u L/RB i dobrze konstruować kontrataki... Często nimi wchodzę jak bocznymi pomocnikami i dorzucam piłkę, albo wpadam w pole karne jak dziwka do burdelu po ulotki.
Środek obrony - Wysoka para, ewentualnie skoczny obrońca ale znów siła i dobre czytanie gry... To ważne, bo nawet gdy szybkością dorównuje Kaliszowi, to często zmysłem taktycznym przechwytuje podanie - które byłoby prawdopodobnie kluczowym w stracie bramki.
Napastnicy tutaj też stawiam w tej edycji na tury z dobrym wykończeniem, mocą strzału, dobrym balansem i celnością... Szybkość nie jest ważna - w ogóle, oczywiście lepiej jak gość potrafi biec szybciej niż Trałka do kibla ale to nie jest niezbędny atrybut. 
Powracam znowu do Ibry - co z tego, że ma to wszystko ale ze względu, że słabo trzyma się podłoża, zostaje przy próbie wbiegnięcia do pola karnego lub oddania strzału, wywalony na orbitę i tyle z próby zdobycia gola. 
Tevez jest genialny, bo oprócz świetnych atrybutów w ataku, trzyma się murawy, jak PO stołków i można nim iść na bramkę ścieląc trupy pod drodze...
Taktyka jest też świetna z jednego względu - przez 3 CM - zmiany nastawienia na defensywa -> normalne -> atak jest odczuwalna.
Strzelam bramkę, widzę, że przeciwnik nie jednego pada rozpieprzył w FIFIe, wrzucam lekką defensywę i czekam na kontrę - muszę gonić albo widzę, że gram z zamroczonym alkoholem Heńkiem lat 56 - wrzucam ultra atak i cała linia pomocy z napastnikami powodują u niego pot na czole przez kolejne minuty...
Dlatego dla mnie ta taktyka jest najlepsza - ale trzeba do niej dobrać dobrze skład - bo ze słabą pomocą fizycznie, można szybko mieć ochotę na RQ.
Jeszcze jedno ważne - dobierać piłkarzy, którzy są w stanie przetrwać cały mecz bez umierania na boisku - to daje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ostatnich 15 minutach mecz rozstrzygnie się po naszej myśli - przeciwnik człapie po boisku, a my atakujemy na pełnej... Do utraty tchu, a mamy go o wiele więcej niż on. 
Mam nadzieję, że komuś pomogłem swoimi spostrzeżeniami. 
 
Tutaj podczas krachu z 19, wymieniem cały skład za frytki... Według wyżej wymienionego klucza.
 
2qum893.jpg

 

 

Misiu kolorowy, a jakich poleceń używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomniałem się pochwalić, że dziś wyjąłem ostatniego ifa na świecie z zeszłego totw :biggrin:

Tuż przed 19 mówię sobie - pierdylę, mam 30k coins, gówno się sprzedaje, to se dżumbo - srumbo otworzę. I wypadł... tadadam! Slimani if :laugh: :laugh: :laugh:

Pewnie qs wart :P

 

i to był pierwszy if z paki w tej edycji. Za coinsy. Z nakupowanych fp nic nie wpadło.

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jeden wielki gówniany random... Niech mi ktoś powie czy, EA wypuściło patcha, który zmienia rozgrywkę? Czy nadal gram na patchu, który "poprawiał" TYLKO bramkarzy? Przed patchem, który tylko "poprawiał" bramkarzy gra była zupełnie inna. Każda akcja cieszyła, bo musiała być rozklepana... Teraz wszystko wygląda jak w 15stce, tylko jest jeszcze więcej chaosu i randomowej gry. :ohmy:

 

Moje wyniki z dzisiaj z 5. ligi: 1:3, 0:1, 0:0, 3:3, 1:2, 2:3. W 6. lidze: 5:1, 5:0, 3:1. Nie mogę dobrać optymalnej formacji, ale testy grą na jednego napastnika kończą się w moim przypadku takimi wynikami jak w 5. lidze. A ból dupska tym większy, że w 15 grałem sobie w 1. lidze. Tutaj jestem na poziomie 5./6. ligi. Dno dna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×