Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak często robicie odbudowę bazy w Waszych PS4?
Ogólnie teraz zakupiłem Pro i póki co nie chce zamieniać dysku na 2T że starej konsoli a więc siłą rzeczy zapewne będę gry fabularne przechodził i usuwał aby nie zaśmiecać dysku. Na dysku planuje mieć gry multiplayer, wyścigi, bijatyki itp.
Czytałem gdzieś, że odbudowę bazy powinno się robić raz na tydzień, przy każdej aktualizacji systemu, przy każdej nowej grze jak i po każdym usunięciu gry ale w mojej opinii częsta defragmentacja dysku tylko niszczy dysk i przyspiesza jego koniec "życia"
Jaki Wy macie na to pogląd?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Dzięki za odpowiedź!
Też tak sądzę, że można to zrobić raz na pół roku jak kilka gier się usunie itp. ale nie tak jak to w necie opisują

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Panowie, jak często robicie odbudowę bazy w Waszych PS4?
 

Stosunkowo często. Na HD pozostaje sporo śmieci których nie można usunąć. Jedyny sposób to właśnie odbudowa bazy danych. Ostatnio w ten sposób odzyskałem 750mb wolnego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie przy każdej aktualizacji systemu. Mam na myśli troszkę większe aktualizacje niż "poprawa stabilności".

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbudowa bazy danych usuwa pozostawione śmieci? A nie działa to tylko na zasadzie defragmentacji dysku, tak jak na windows?


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trwa za krótko jak na defragmentację. Bardziej wydaje mi się że sprawdza miejsce, wielkość i poprawność plików.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak często to należy robić i mogliby wprowadzić taką funkcje w ustawieniach. Klik na odbudowa bazy danych i konsola sama robi reset do recovery i robi co trzeba

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Wątpię aby częste odbudowy bazy danych były wskazane, zresztą wydaje mi się, że przy aktualizacji systemu wszystko jest za nas robione z automatu łącznie z odbudową jeśli jest ona konieczna


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, z racji tego że przerzucam się na wersję cyfrowe, jak najszybciej sprawdzić, czy dana pozycja złapie Save z pudełka na cyfre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystkie gry łapały u mnie save z wersji pudełkowej. Najważniejsze by były te same wersję gier np. Bloodborne Game of The Year itp. Co do rejonu to nie wiem bo zawsze wszystkie gry w wersji pudełkowej miałem z polskiej dystrybucji a teraz cyfrówki kupuje tylko z polskiego store

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzbiecie pudełka oraz w linku do gry ze sklepu jest ID gry.

Już w PS3 save były zapisywane po ID gry i szyfrowane pod konkretne konto PSN.

Zakładam że ID powinno się zgadzać? 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://store.playstation.com/#!/pl-pl/gry/rocksmith-2014-edition/cid=EP0001-NPEB01365_00-ROCKSMITH02DIGIT

Na pudełku mam CUSA00745.

Teoretycznie save dla mojego Rocksmith'a kupionego po taniości na Alledrogo się nie zgadza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://store.playstation.com/#!/pl-pl/gry/titanfall-2-edycja-standardowa/cid=EP0006-CUSA04013_00-TITANFALL2RSPWN1

9 minut temu, czeskimaster napisał:

Dzięki za info, póki co chodzi mi o titanfall 2,kod z podelka CUSA04013

Wygląda OK ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś robił może formatował i instalował system od nowa w konsoli ps4 ?
Wiem że wszystkie dane, zapisy stanu gry, i ustawienia zostaną skasowane. I teraz pytanie : czy konto zostaje razem z zapisanymi bibliotekami ?

pzdr ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz je ponowie ściągnąć po dodaniu swojego konta?

Jeżeli masz sloty z Allegro to się wycyckałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie ludziska może pomysł jak pozbyć się zalegających dodatków z gier, które zostały usunięte?
Mam kilka gier, które usunąłem a dodatki nadal zajmują dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kolos28 napisał:

Macie ludziska może pomysł jak pozbyć się zalegających dodatków z gier, które zostały usunięte?
Mam kilka gier, które usunąłem a dodatki nadal zajmują dysk...

 

Mam śmieci o wielkości 2.2gb których za chiny nie mogę usunąć. Nic nie pomaga a wnerwia mnie to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te dodatki, które widnieją jako zainstalowane to klucze aktywacyjne bądź pozycję dlc, które zostały dodane do gry w aktualizacji i nie są oddzielnym plikiem do pobrania.

 

Ja wczoraj grzebalem w konsoli i odkryłem, że w pamięci wewnętrznej zalega mi 26GB a w pamięci zewnętrznej około pół giga. Lokalizacja tych śmieci to Ustawienia/Pamięć masowa/Aplikacje/Inne. Do podfolderu Inne nie sposób się dostać ale zrobiłem wczoraj odbudowę bazy danych, mając podłączony dysk zewnętrzny i na obu dyskach wartości folderów Inne spadły do 45 MB.

 

Co dziwne to to, że przed odbudową bazy z tego co pamiętam miałem 550GB wolnego miejsca i po tej czynności gdzie zniknęło 26GB z folderu Inne, nadal mam 550GB wolnego miejsca... Dziwna sytuacja bo na pewno z 26GB zrobiło mi się 45MB w tym folderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×