Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Osobom, które chcą zakupić PS4 czy też inny sprzęt RTV/AGD proponuję wstrzymać się do 25 grudnia. Od 25 grudnia 2014 zaczyna obowiązywać nowe prawo konsumenta (Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Jest ono sporo korzystniejsze dla nas jako kupujących niż dotychczasowe. Dla rzeczy zakupionych do 24 grudnia 2014 stosuje się dotychczasowe zasady, a dla rzeczy zakupionych od 25 grudnia 2014 będzie już stosowane nowe prawo konsumenta. Poniżej link, możecie poczytać, wymienione są w prostym języku najważniejsze sprawy http://konsumentwsieci.pl/subiektywne-zestawienie-glownych-zmian-w-procedurze-reklamacyjnej/

Przytoczę z podanej strony według mnie jedną z ważniejszych zmian - "Nie będzie możliwości naprawianie przez przedsiębiorcę na okrągło reklamowanego przez konsumenta towaru (co jest dość powszechne np. przy sprzęcie RTV i AGD). Przy drugiej reklamacji (a nawet przy drugim żądaniu w ramach pierwszej reklamacji) – przysługiwać będzie konsumentowi prawo do odstąpienia od umowy, którego sprzedawca już nie będzie mógł zmienić!"

Pozdrawiam

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobom, które chcą zakupić PS4 czy też inny sprzęt RTV/AGD proponuję wstrzymać się do 25 grudnia. Od 25 grudnia 2014 zaczyna obowiązywać nowe prawo konsumenta (Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Jest ono sporo korzystniejsze dla nas jako kupujących niż dotychczasowe. Dla rzeczy zakupionych do 24 grudnia 2014 stosuje się dotychczasowe zasady, a dla rzeczy zakupionych od 25 grudnia 2014 będzie już stosowane nowe prawo konsumenta. Poniżej link, możecie poczytać, wymienione są w prostym języku najważniejsze sprawy http://konsumentwsieci.pl/subiektywne-zestawienie-glownych-zmian-w-procedurze-reklamacyjnej/

Przytoczę z podanej strony według mnie jedną z ważniejszych zmian - "Nie będzie możliwości naprawianie przez przedsiębiorcę na okrągło reklamowanego przez konsumenta towaru (co jest dość powszechne np. przy sprzęcie RTV i AGD). Przy drugiej reklamacji (a nawet przy drugim żądaniu w ramach pierwszej reklamacji) – przysługiwać będzie konsumentowi prawo do odstąpienia od umowy, którego sprzedawca już nie będzie mógł zmienić!"

Pozdrawiam

Oj pięknie :D świetne wiadomości dla nas, dla sprzedawców niekoniecznie :D  super news!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie przyszedł mail potwierdzający, ale co ciekawe: (...)"Informujemy, że Twój system Playstation dotarł do naszego centrum napraw.... Wyślemy do Ciebie kolejną wiadomość e-mail gdy Twoja konsola zostanie naprawiona lub wymieniona..."

Hmmm wysłałem im pada, a odeślą mi konsolę? :blink:  W sumie nie miał bym nic przeciwko ;)

 

Fantasy mode off.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kurier odebrał twojego pada?

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-tego. Równo 7 dni czekałem na email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś już dzwonić na infolinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ja jestem o krok od wyjeba..a swojej PS4 przez okno. OD jakiegoś czasu zauważyłem, że jak jest kompletnie cicho w pokoju to konsola piszczy/bzyczy (coś jak transformator)... :|  no ja pierdzielę, ręce opadają. Nie wiem czy to cewki bo w trybie czuwania, czy po wyłączeniu nie piszczy/bzyczy. Słychać to najbardziej w cyfrowych grach, gdzie nie mieli napęd. W kompletnie cichym pokoju jest to na maxa upierdliwe. Co dziwne, wymieniłem kabel zasilający na ten z PS3 i dźwięk ustał. Wina kabla, czy jednak konsoli? O co biega? zna się ktoś na elektronice. Prędzej ją sprzedam niż wyślę na serwis. Takiego szajsu nie widziałem jak żyję, przysięgam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniłeś kabel i działa to chyba wina kabla? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale co może być wadliwego w kablu, że powoduje pisk? Konsola na nim działała, dostarczał prąd i prócz irytującego odgłosu nie widziałem nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tik tak, tik tak. Płaczliwe pożegnanie z padem miało miejsce 1 października (tak, października).

Dwa miesiące minęły, a pad nieobecny. Super serwis, ku****o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszacie... U mnie byl kurier w srode, ktory odebral pada, od tamtego momentu na maila tez nic nie przyszlo... W srode wykonuje pierwszy telefon na infolinie, jesli do tego czasu nie dostane zadnej informacji, co sie dzieje, z moim padem. Co najlepsze, pare dni temu cos mi sie stalo z analogiem, problem opisywalem w temacie dot. samego pada. Jesli przy tym padzie to bedzie jakas porazka, to w obecnym, ktory mam przy sobie naprawie sam, bo to jakas kpina, zeby naprawa trwala wiecej, niz dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie to sam transport trwa bo pad idzie do Francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle, a pani na infolinii twierdzila, ze cala procedura zajmie do dwoch tygodni. To oni tego pada rowerem wioza do tej Francji?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polski do Francji przechodzi przez kilka punktów.

Później idzie bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszacie... U mnie byl kurier w srode, ktory odebral pada, od tamtego momentu na maila tez nic nie przyszlo... W srode wykonuje pierwszy telefon na infolinie, jesli do tego czasu nie dostane zadnej informacji, co sie dzieje, z moim padem. Co najlepsze, pare dni temu cos mi sie stalo z analogiem, problem opisywalem w temacie dot. samego pada. Jesli przy tym padzie to bedzie jakas porazka, to w obecnym, ktory mam przy sobie naprawie sam, bo to jakas kpina, zeby naprawa trwala wiecej, niz dwa tygodnie.

Spokojnie, ja dostałem maila po 7 dmiach od wizyty kuriera i dopiero wieczorem. Na infolinii mówili, że procedura trwa od 2 do 3 tygodni.

Ktoś tu już pisał, że ponoć w październiku dostali bardzo dużo padów, więc pewnie próbują to jakoś ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Powiecie mi czy mam sie na to zgodzic czy co mam robic bo wg mnei cos jest nie tak . Jakis czas temu po dluzszym czasie nie uzywania konsoli chcialem ja odpalic PS4 mrugnela nib dioda i koniec.

zanioslem ja do rtv euro agd i powolalem sie na reklamacje prawo konsumenta itd czekalem 14 dni po  ok 8 dnaich dostalem wiadomosc ze mam sie zglosci po odbior . okazalo sie ze wymienie pada na nowego ale konsoli nie ruszyli bo nie doczytali badz ten co bral zamowienie zel ujal ze konsola sie nie wlacza ( jak wol bylo napsiane ze konsola nie dziala i gumki na padzie ale ok ) jakos to przezylem . odeslai znow kolejne czekanie od 20 do dzis . poszedlem otwieram pudelko przy niej i widze ze jakby nowka oklejona ale widze z tylu i z przodu usb ze sa rysy czyli ktos juz cos tam pakowal w Dokumencie z serwisu PRAM odp ze konsola odnowiona na s/n .


Z jakeij paki ja mam dostac odnowiona konsole po kims , jesli nie ma mojej konsoli to daja mi nowa prawda . to co dalem pudelko, kable, itd  wszystko moje stare a konsola odniowiona. Powolalem sie na niezgodnosc towaru z umowa co mam robic walczyc o nowke czy nie ma co ? gwarancje rozumiem mam znow 24 mies bo sprzet jest INNY niz moj ? dizeki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszacie... U mnie byl kurier w srode, ktory odebral pada, od tamtego momentu na maila tez nic nie przyszlo... W srode wykonuje pierwszy telefon na infolinie, jesli do tego czasu nie dostane zadnej informacji, co sie dzieje, z moim padem. Co najlepsze, pare dni temu cos mi sie stalo z analogiem, problem opisywalem w temacie dot. samego pada. Jesli przy tym padzie to bedzie jakas porazka, to w obecnym, ktory mam przy sobie naprawie sam, bo to jakas kpina, zeby naprawa trwala wiecej, niz dwa tygodnie.

Spokojnie. U mnie kurier był w poniedziałek i dzis dostałem maila, ze pad dotarl do serwisu.

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pad dotarł do serwisu 17 listopada i dotąd cisza,na infolinii zbywanie typu wyślą notkę do serwisu,na fb profilu sonypolska od 2 dni odpisuje,że zbadają problem i się odezwą.

Więc powodzenia i trzymajcie optymizm.

A od wczoraj na infolinii info że im serwer padł nie mają internetu i nic nie mogą sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem konsole i pada ponad tydzień (prawie 2 już chyba) temu i całkowita cisza, zero wiadomości. Boję się o swój sprzęt po tej opinii o serwisie sony :/

W piątek zadzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczenie ich ma fb Sony Polska pomogło.

 

"

Dzień dobry Piotrze,

przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi - sprawdziliśmy, że pad dla Ciebie został wysłany dzisiaj. Spodziewaj się przesyłki w najbliższych dniach

Pozdrawiamy!"
 
Zobaczymy bo żadnego nr przesyłki czy coś nie podali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Męczenie ich ma fb Sony Polska pomogło.

 

"

Dzień dobry Piotrze,

przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi - sprawdziliśmy, że pad dla Ciebie został wysłany dzisiaj. Spodziewaj się przesyłki w najbliższych dniach

Pozdrawiamy!"

 
Zobaczymy bo żadnego nr przesyłki czy coś nie podali.

 

Zadzwoń jutro i niech ci przez telefon podadzą list przewozowy.

Jeżeli wysłali to list przewozowy UPS musza mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zadzwonię.

 

 

 

EDIT

Pad został wysłany ale oczywiście na infolinii nie mają tego nr listu przewozowego,powinien przyjść e mail.Czekam do końca tygodnia zobaczymy czy przyjdzie.

Edytowane przez Siudak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pada(magma red) wysłałem 12.11 a do serwisu dotarł 19.11 bo przysłali maila i odtąd cisza. Jak zgłaszałem reklamację to miało być max 3 tygodnie. Czy ktoś reklamował "kolorowego" pada/ ewentualnie ile trwała reklamacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×