Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mnie meczycie ;)

Rozegralem w trialu online około 50 walk i większość wygrałem w parterze. Solidnie go rozbudowali, grałem z wyłączonym podpowiedziami, mi tak gra się lepiej. Jest dużo lepiej niż w jedynce jeśli chodzi o tą płaszczyznę walki.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso nie jest lepiej , chyba że o ilości animacji mówimy to się zgodzę.

Ale gameplay jest tak spłaszczny , że jak dał byś pada małpie to by sobie poradziła.

Problem jest tutaj taki ze parter powinien być na tyle skomplikowany i rozbudowany że w pełni ogarnąć powinno go powiedzmy 15% graczy. Ci którzy autentycznie to czują i poswiecaja swój czas na doskonalenie umiejętności w grze.

A tutaj mamy sytuację ze ktoś kto trzyma pada pierwszy raz w ręku jest w stanie wygrać walkę w parterze z kimś kto ma powiedzmy 500 godzin w grze ( i tak specjalnie przesądzam żeby to dokładnie zobrazować)

Nowe sterowanie jest słabe , hmm To tak jak by Ferrari zamiast powiedzmy modelu 458 zaczęło produkować małego hatchbacka z silnikiem 1.0 bo się lepiej sprzeda . Do mnie osobiście taka polityka nie trafia.

I żeby było jasne to jest moja opinia i wyrażenie obaw co do danego tytułu. Dziękuję za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, umówmy się na coś.

Ja pisze swoje opinie, ale nie chce o nich dyskutowac (na pewno nie w taki sposob) bo mi się nie chce i mam to głęboko w dupie, tak jak już wiele razy pisałem dzis i proszę nie odnosić sie do moich postów, bo nie bede na nie odpowiadać, wiec marny trud kilku osób w/w.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso: właśnie to miałeś badać (wyłączenie podpowiedzi). Rozumiem, że chodzi o te ikonki, które pozwalają Ci wybrać za co się w danym momencie bierzesz? Czy to jest w jakiś sposób stałe dla danej pozycji (by można to było zapamiętać)? Czyli np. będąc w pełnej gardzie przykładowo zawsze LT+prawo to balacha a LT+lewo - trójkąt? Ja odniosłem wrażenie, że to się dynamicznie przydziela i niekoniecznie - po pierwsze - masz te same opcje w danej pozycji i - po drugie - ta sama technika może być wyzwolona inną kombinacją. Tłumaczyłem to sobie tak, że w sumie zawodnicy się różnią i jeśli Maia ma np. w danym momencie 4 warianty to jakieś beztalencie na macie będzie miało w porywach 1. Druga kwestia to czy widać różnice pomiędzy zapasami ofensywnymi a defensywnymi? Widać takie niuanse? No i trzecia kwestia - jak wyglądają uniki przed ciosami (head movement)? Bardzo fajnie to wyglądało na wstępnych filmikach ale w sumie nie wiem czy to tylko rodzaj animacji dla urozmaicenia czy jednak ma realnie wpływ na defensywę?

 

Elliot: wychodzi na to, że gra jest zupełnie przypadkowa i skill nie ma znaczenia. Toreso pisał, że przy pierwszym podejściu do parteru był kosmos więc jakaś tam bariera wejścia jest chyba obecna. Nawet jeśli poprzeczka nie jest zbyt wysoko to duża część casuali pewnie zostanie chętnie wyłącznie przy stójce a dla tych, którzy chcą wejść głębiej - nie będzie wymagane doświadczenie w realu na macie :) Uczciwe to, przy założeniu, że jednak poziom parteru też będzie głęboki i zależny od umiejętności a nie przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym żeby było inaczej ale niestety nie jest :(

Dla mnie ta gra to największe rozczarowanie tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso: właśnie to miałeś badać (wyłączenie podpowiedzi). Rozumiem, że chodzi o te ikonki, które pozwalają Ci wybrać za co się w danym momencie bierzesz? Czy to jest w jakiś sposób stałe dla danej pozycji (by można to było zapamiętać)? Czyli np. będąc w pełnej gardzie przykładowo zawsze LT+prawo to balacha a LT+lewo - trójkąt? Ja odniosłem wrażenie, że to się dynamicznie przydziela i niekoniecznie - po pierwsze - masz te same opcje w danej pozycji i - po drugie - ta sama technika może być wyzwolona inną kombinacją. Tłumaczyłem to sobie tak, że w sumie zawodnicy się różnią i jeśli Maia ma np. w danym momencie 4 warianty to jakieś beztalencie na macie będzie miało w porywach 1.

 

Ciężko mi się odnieść do tego dlatego że 90% czasu gry grałem z wyłączonymi podpowiedziami, po prostu tak mi lepiej. Gram po prostu na wyczucie i jakieś tam doświadczenie, wbrew pozorom sterowanie jak dla mnie wcale się nie zmieniło, różnica polega na tym że zamiast 1/4 obrotu gałką plus modyfikator (tak zawsze robiłem i robię przejścia z modyfikatorem, bo dzięki temu zawodnik szybciej dąży do dosiadu, a nie zmienia pozycje wszystkie po kolei) wciskamy jeden z 4 kierunków gałką lub modyfikator. Cała filozofia. Nie każdy zawodnik ma po cztery warianty w parterze, czasem ma jakieś jedno przejście, a reszta to np. tylko próba wstania na nogi.

Ogólnie proszę się tym nie sugerować, bo naprawdę ciężko mi to wytłumaczyć, bo na prawdę jak człowiek tyle w to gra to nie przejmuje się za co odpowiada dany przycisk, po prostu to wie gdy ma pada w ręce.

Co do klawiszologii, polecam oficjalne tutki, dość fajne, zresztą sam poświęciłem 15 minut żeby je przeglądać i to mi wystarczyło.

 

Z parterem ogólnie jest tak że 80% ludzi praktycznie go nie ogarnia bo wolą lutować albo kaleczyć coś tam w stójce, potem piszą prywatne wiadomości że walka była "borning" "zzzzzz" i takie tam inne bzdety i dla czego on przegrał jak zadał więcej ciosów (tylko co z tego że wszystko szło w powietrze albo w blok), a parterze na 5 rund przeleżał w sumie na plecach ze 2 w całości. To tak odbiegając od tematu.

Nowych pozycji jest sporo, i nie są to tylko puste animacje, dzisiaj, nie pamiętam kim dokładnie, ale chyba Dos Anjosem, wszedłem z gościem do klinczu, obróciłem mu się za plecy i heja, wskoczyłem mu na plecy i duszenie trójkątem i do parteru razem z nim żeby dokończyć sprawę.

Można zmienić pozycje gdy jesteśmy blisko siatki za pomocą nóg, zrobić sweepa i odwrócić sytuacje. Można wstać plecami po siatce z parteru do stójki. Wrócił także flying armbar z klinczu.

Pewnie jest tego jeszcze więcej, typowi grapplerzy jak Jacare czy Maia pewnie mają jeszcze więcej zagrań.

 

 

Druga kwestia to czy widać różnice pomiędzy zapasami ofensywnymi a defensywnymi? Widać takie niuanse?

 

Tzn? Nie bardzo rozumiem, ale według mnie to wszystko zależy od fajtera i tego kto nim walczy jak go wykorzysta. Njuansów w parterze tak jak wspomniałem jest sporo.

Ogólnie jak ktoś jest w tym dobry i ma pozycje dominująca, to ciężko go zrzucić z siebie, o podniesieniu walki do stójki już nie mówię w ogóle.

Jeśli chodziło Ci o coś innego to daj znać.

 

 

No i trzecia kwestia - jak wyglądają uniki przed ciosami (head movement)? Bardzo fajnie to wyglądało na wstępnych filmikach ale w sumie nie wiem czy to tylko rodzaj animacji dla urozmaicenia czy jednak ma realnie wpływ na defensywę?

 

Ten nowy balans ciałem sprawdzą się super, kilka walk wygrałem po udanej kontrze i skończeniu, przy uprzednim właśnie balansie, uniknięciu ciosów i skutecznej kontrze. Według mnie to dużo skuteczniejsze, szybsze i efektowniejsze niż blokowanie, a w połączeniu razem daje często zabójczy efekt.

W jedynce było to dość sztywne 4 kierunki, tutaj można powiedzieć że działa to analogowo, takie 360 stopni z dość dużą dokładnością.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi mowiacych ze parter jest splycony prawdopodovnie nie bedziecie w nim dobrzy w tej czesci, na grapple advantage ma wplyw wiele czynnikow z dobrym graczem nie zrobicie przejscia bez GA.

Co do stojki ciosy mogly by wazyc nieco wiecej (podobno w patchu maja to zwiekszyc plus obrone cpu w stojce). Jak w poprzedniej odslonie macie tu mnoznik sily przy kombinacjach wiec sa bardziej wartosciowe niz pojedyncze ciosy.

Na minus napewno Finish the fight animacje broniacego zawodnika nie istnieja wygladaja jak trupy licze na poprawe tego aspektu

Gralem w kazda czesc od thq i to dlugo i nie pamietam zeby tam parter byl wymagajacy lol, kazdy zawodnik mial te dupne rewersy z kazdej pozycji na wysokim poziomie nie dalo sie nic zrobic bo rewersy lecialy jak...

Jesli macie jakies pytania to chetnie odpowiem.

Toreso szkoda ze mnie nie bylo na forum rok temu widze ze ogar iety gracz z ciebie, kupujesz na ps4?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jak zamowi sie UFC 2 wysylkowo, to pan listowy, przy doreczeniu, bedzie sprawdzal dowod, czy mam ukonczone 18 lat. Co za lewaki yebane... Niestety jestem w pracy, wiec gry mi nie doreczy. Wtakim wypadku zamowie w PL, i tyle.

Pytanie: czy w rosterze jest Wanderlei? I czy mozna pod wlasne wejscie podlozyc jakies mp3?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Wanderleia i nie mozna podlozyc mp3 ale to wina ps4 bardziej niz gry.

Info odnosnie parteru

Hey zombie, 

Thanks for the thread and thanks for all the previous write ups. I found transition denying on the ground to be easy in the previous games, however I'm having a tough time here. I can't seem to time then properly. How would you explain it?

The biggest change is that you can't preload transition denials anymore. So you have to react to your opponent the moment you see him transitioning and not before. If you preload the denial, you'll feel the controller rumble. That means you messed up. 

As for transitioning, you can just hold the right stick in a single direction, without swooping. But ideally you want to swoop as you feel the controller rumble. If you hit that sweet spot and get the "perfect swoop," you can't be reversed with a sweep.

To get a reversal sweep, you have to deny the transition as early as possible and the other guy has to fail to get a perfect swoop. That's how I understand it. Hopefully GPD will jump in if I misspoke, but I'm fairly sure this is all correct info. 

As for getting good at the ground in general, I highly suggest going into practice mode, set your opponent to GSP, set the AI to "Skilled Grappling", let the AI take you down, and then just practice reversing and transitioning. 

Oh, also, this is HUGE. There is "grapple momentum" or "grapple advantage" in the game now. Basically, if you deny the other guy, block his strike, or strike him, your window to transition becomes faster. Let's say your transition from half guard bottom to full guard bottom ordinarily takes 1.5 seconds. If you punch the guy on top like 2 times and then deny his transition and THEN do your transition, it will take like 0.8 seconds. Those aren't exact numbers at all. I just want to give you an idea of how it works. I don't think people are respecting this whole mechanic right now.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli parter jest w zupełności logicznie rozwiązany z tego co czytam... Nie rozumiem więc narzekań.

PS. Gierka zamówiona.

Wysłane z mojego SM-N920I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro po dzwonie po sklepach czy juz maja na magazynie i odbiore.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 15 się przejdę do sklepu zobaczyć bo premiera niby 17 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wielkim fanek UFC nie jestem ale gre kupuje bo spodobalo mi sie demo jedynki wiec mysle ze warto skoro cos poprawili:D

 

Kupilem na Angielskim Amazonie za 42 funciaki wiec cena bardzo fajna (duzo taniej jak ta z PSN) Gre maja wysylac we wtorek, max do czwartku ma dojsc ale znajac Amazona to pewnie wysla juz jutro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem 10h triala i nie kupuje.Świetne animacje,grafika człowieków duzo lepsza niz w 1,ale gra w singlu  jak byla niesprawiedliwa tak dalej jest, bijemy cepami z całej sily i nic a przeciwnik czyli cpu  strzeli 2 razy i juz nam sie w glowie kolysze do tego pasek wytrzymalosci cpu regeneruje non stop a nasz powoli i ta sama postacia, cpu bije 6 ciosow a jak my nią gramy to tylko 4 czasem 3 mega dziadostwo.Multi jest bardziej sprawiedliwe póki nasz opponent nie wezmie postaci 4-5 punktowej roznicy.Ogólnie gra daje ogromny fun ale tylko w mutli,z kolegami lub bez z randomami, świetna zabawa ale singiel jest tylko do treningu bo szkoda nervow.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry to chyba głównie dla multi się bierze, z kompem za długo grać się nie da :p

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy będą jakieś zauważalne różnice pomiędzy wersjami XBox a PS4. Do tej pory nic na ten temat nie padło a większość recenzji było robionych chyba na podstawie wersji z klocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na oficjalną premierę PS4. na razie był dostępny tylko wcześniejszy trial XO

Wtedy pewnie jakieś różnice będą pokazywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem 10h triala i nie kupuje.Świetne animacje,grafika człowieków duzo lepsza niz w 1,ale gra w singlu  jak byla niesprawiedliwa tak dalej jest, bijemy cepami z całej sily i nic a przeciwnik czyli cpu  strzeli 2 razy i juz nam sie w glowie kolysze do tego pasek wytrzymalosci cpu regeneruje non stop a nasz powoli i ta sama postacia, cpu bije 6 ciosow a jak my nią gramy to tylko 4 czasem 3 mega dziadostwo.Multi jest bardziej sprawiedliwe póki nasz opponent nie wezmie postaci 4-5 punktowej roznicy.Ogólnie gra daje ogromny fun ale tylko w mutli,z kolegami lub bez z randomami, świetna zabawa ale singiel jest tylko do treningu bo szkoda nervow.

 

Dokładnie tak jak pisze Piachu, gry gdzie jest rywalizacja 1vs1 dla mnie tylko i wyłącznie online , nie wyobrażam sobie grać jak 15 lat temu z kompem, i wyrabiać schematy które zawsze działają, nie neguje tego ,że są osoby które nadal latają single, jednak .... dorwał ktoś jakąś sztukę już, czy nie ma szans póki co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Piachu, gry gdzie jest rywalizacja 1vs1 dla mnie tylko i wyłącznie online , nie wyobrażam sobie grać jak 15 lat temu z kompem, i wyrabiać schematy które zawsze działają, nie neguje tego ,że są osoby które nadal latają single, jednak .... dorwał ktoś jakąś sztukę już, czy nie ma szans póki co ?

 

Dziś w Media Markt w Gdańsku, powiedzieli że jutro będą na półkach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, jutro szpeken meken po Kaliszu trzeba zrobić w czasie pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szpekaj mekaj i wieczorem wrzucaj relację :) Ja na swoją kopię w RTV EURO odbieram dopiero w czwartek (pisali, że będzie w dniu premiery).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znac o co chodzi w trybie Ultimate Team, jest jak w fifie czy bardziej z tego co dzis na streamie widizalem robimy swjego zawodnika i z paczek wyskakuja karty z technikami, parametrami, ciosami itp?

 

Czy gramy tam swoim zawodnikiem, prawdziwymi jak w fifie a moze jedno i drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×