Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozesz to odpowiedz na moje pytania z poprzedniej strony o klincz itp. No i jak bronic sie przed obaleniem, zawsze daje R w tyl jak przeciwnik idzie po noge a on i tak zawsze mnie obali. Jak blokowac przejscia przeciwnika w parterze? Jak jemu sie pojawia opcja pod R np bocznej i wychyla R to ja moge to zablokowac czy on i tak automatycznie mnie obejdzie ? Stojka siada az milo ale w parterze jestem slaby jak bolec musze przyznac ale chce to skillowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do mnie pytanie bezprośrednio ale postaram się odpowiedzieć.

 

Przykładowa sytuacja z GA w uproszczonym skrócie wygląda w ten sposób:

Twoja pozycja pełny dosiad czyli mount:

1. Zadajesz ciosy przeciwnik blokuje, on ma wtedy dostaje GA i szybciej robi przejścia i trudniej Ci blokować jego zmianę pozycji.

2. Zadajesz celne ciosy, przeciwnik zaczął blokować dopiero od 3 ciosu,Ty masz GA i w tym momencie szybciej zrobisz przejście lub zblokujesz, natomiast jeśli dalej będziesz obijał jego blok to GA dostaje on i wtedy patrz punkt pierwszy ;)

 

Oczywiście zblokowanie przejścia jakby z automatu daje Ci GA.

 

Ogólnie parter to jedno wielkie wyczucie sytuacji, taka zabawa w papier/nożyce/kamień z przeciwnikiem, oczywiście jak jest dobry.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pare razy probowalem poddac przeciwnika i pojawia sie ten osmiokat i zawsze mi gosc ucieka jak pojawia sie czerwone L. Cos zle robie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak bronic sie przed obaleniem, zawsze daje R w tyl jak przeciwnik idzie po noge a on i tak zawsze mnie obali. Jak blokowac przejscia przeciwnika w parterze?

 

Obrona przed obaleniami to LT/R2 + prawa gałka w dół. Polecam przeczytać klawiszologię.

Można zrobić obronę z kontrą LT/R2 + prawa gałka lewo/prawo i obalić, jednak nie każdy fajter tak potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak blokowac przejscia ? Mam go powiedzmy w full gardzie. Pokazuje mi opcje R w dol Getupp. Wychylam, zaczyna ladowac pasek i nagle przerywa i przeciwnik wychodzi z full do pol gardy. Dzieki za pomoc i wyrozumialosc, moze zrobicie ze mnie choc sredniego psrterowca bo na razie kazda moja wygrana to w stojce. A jak przegrywam to przez decyzje bo przeciwnik ma duzo obalen i dominujaca pozycje w parterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak blokowac przejscia ? Mam go powiedzmy w full gardzie. Pokazuje mi opcje R w dol Getupp. Wychylam, zaczyna ladowac pasek i nagle przerywa i przeciwnik wychodzi z full do pol gardy. Dzieki za pomoc i wyrozumialosc, moze zrobicie ze mnie choc sredniego psrterowca bo na razie kazda moja wygrana to w stojce. A jak przegrywam to przez decyzje bo przeciwnik ma duzo obalen i dominujaca pozycje w parterze

 

No jak chcesz od razu wstać to się nie dziw że każdy Cię łoi w parterze. Wstanie to najdłuższe przejście, więc najłatwiej je zblokować.

Musisz poćwiczyć, wyczuć sytuacje, tutaj nikt gotowego knifa Ci nie da jak ogarnąć parter.

Trzeba nauczyć się klawiszologii przedewszystkim, potem trening i obserwacja co robi przeciwnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheTruth90, toreso: ok, rozumiem i to logiczne. Zauważyliście coś podobnego w stójce? Przykładowo skupiamy się na kopniakach na korpus/nogi i w pewnym momencie idziemy po głowę. Łatwiej wchodzi (i nie mówię o zamocie gracza, który może nie zdążyć z blokiem)? Jeśli jest GA to analogicznie przydał by się i SA :)

 

PS Co do sparingów/treningu to zobaczymy jak się wieczór rozwinie :) Jak będziesz wcześniej to możesz mnie dodać do znajomych, będzie punkt zaczepienia.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy parter jest póki co bardzo ciężki, dla mnie :( w UFC 1 lubiłem poddawać Frankiem Mirkiem ludzi online, tutaj się nawet za to nie zabieram, bo w parterze komp robi ze mną co chce. Nie udało mi się jeszcze żadnego duszenia, dźwigni do końca wykonać.

Wydaję mi się też, że oktagon przy duszeniu, dzwigni się za późno pojawia. Zanim się pojawi to przeciwnik już ma połowę ucieczki nabitą w tym 1szym "stage'u".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to odpowiedz na moje pytania z poprzedniej strony o klincz itp. No i jak bronic sie przed obaleniem, zawsze daje R w tyl jak przeciwnik idzie po noge a on i tak zawsze mnie obali. Jak blokowac przejscia przeciwnika w parterze? Jak jemu sie pojawia opcja pod R np bocznej i wychyla R to ja moge to zablokowac czy on i tak automatycznie mnie obejdzie ? Stojka siada az milo ale w parterze jestem slaby jak bolec musze przyznac ale chce to skillowac.

Aby bronic przejsc w klinczu i parterze trzeba przytrzymac r2 +galke w kierunku w ktorym gracz robi przejscie (trzeba miec niezly tajming). W poprzedniej czesci mogles ustawic galke np w prawo przed ruchem przeciwnika i tez bys go zablokowal teraz juz tak nie mozna.

Co do poddan sa takie jak poprzednio

Gdy pojawia sie to L to musisz lewa galke w tym kierunku wychylic.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już sztuka w napędzie, nareszcie nie usłyszałem głupiego - , ale przecież premiera jest 17 :D, obiad wszamany idę testować, aż strach zaczynać tego ultimate, bez jakiegoś treningu bo się można przejechać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz gram. Zapraszam do wspolnej zabawy, mozna pograc, porozmawiac i podyskutowac o grze.

bartek-brt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę zaraz do domu. Jak w skrzynce nie będzie mojej kopii, to pierwszy napotkany sąsiad wyłapie Stockton slapa.

Ile osób z ps4 tu chętnych ma sparingi? Bo narazie sami bokisarze widze..

Wysłane z mojego SM-N920I przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny jak co , PS4. Przeszedłem Practice, 2 walki online, już stwierdzam, że gra jest dużo trudniejsza, sama obrona. Górny, dolny blok + do tego nie da się już ogólnie parować każdego ciosu, przez co łatwo się w 1 wytrącało z równowagi przeciwnika i szybka kontra. Teraz mało, że trzeba wyczuć czy góra czy dół to żeby odpowiednio parować cios, trzeba nacisnąć ten sam klawisz co opponent czyli np. R1+O. Parter, też trudniejszy , jednak trochę denerwujące są te wskazówki, bo nie mogę się skupić na zawodnikach tylko czytam, co i gdzie, mam nadzieję, że z czasem będzie się to robić z automatu. Czas chyba odpalić UT i oklep zebrać.

 

ID : BACZEK867

Edytowane przez Baczek867

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby bronic przejsc w klinczu i parterze trzeba przytrzymac r2 +galke w kierunku w ktorym gracz robi przejscie (trzeba miec niezly tajming). W poprzedniej czesci mogles ustawic galke np w prawo przed ruchem przeciwnika i tez bys go zablokowal teraz juz tak nie mozna.

Co do poddan sa takie jak poprzednio

Gdy pojawia sie to L to musisz lewa galke w tym kierunku wychylic.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Dzieki ! Juz czaje o co chodzi z blokami, no trzeba skillowac z tego wynika, nie da sie "na zapas" zablokowac.

Co do poddan to zawsze mi ktos ucieka. Czerwone L klikam czy przytrzymuje? Raz mi zielone L wyskoczylo ale i tak sie przeciwnik wywinal. Dzis godzinke z kompem trening w parterze ale mna targal Aldo strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ! Juz czaje o co chodzi z blokami, no trzeba skillowac z tego wynika, nie da sie "na zapas" zablokowac.

Co do poddan to zawsze mi ktos ucieka. Czerwone L klikam czy przytrzymuje? Raz mi zielone L wyskoczylo ale i tak sie przeciwnik wywinal. Dzis godzinke z kompem trening w parterze ale mna targal Aldo strasznie

 

Naciskasz po prostu

 

Zielone oznacza przejscie w inne submission latwiej jest po tym skonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I musze kliknac zielone i przejsc w inne czy mozna konczyc starym ?

Kolejna rzecz to ta mini gra osmiokatem przy konczeniu - czy obicie przeciwnika,jego zmeczenie, staty w parterze, sila itp maja wplyw na te mini gre ? Czy nawet jakis pionek typu Najman moglby w parterze dojechac braci Gracie bo ktos lepiej analog wychyla?

Edytowane przez Al_Paczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczony przeciwnik, z niskim skillem potrzebuje wiecej czasu zeby "zaladować" pasek. Więc ktoś kto jest dobry w parterze będzie miał tą przewage, nawet jeśli dwie osoby opanowały tą minigre do perfekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I musze kliknac zielone i przejsc w inne czy mozna konczyc starym ?

Kolejna rzecz to ta mini gra osmiokatem przy konczeniu - czy obicie przeciwnika,jego zmeczenie, staty w parterze, sila itp maja wplyw na te mini gre ? Czy nawet jakis pionek typu Najman moglby w parterze dojechac braci Gracie bo ktos lepiej analog wychyla?

Odsylam do postu

 

Co do GA to strasznie tego duzo sam jeszce nie rozumiem calosci  :biggrin:

 

http://www.mmanews.c...appling-system/  tu masz link 

 

A tu info od dobrego gracza

 

Info odnosnie parteru

Hey zombie, 

Thanks for the thread and thanks for all the previous write ups. I found transition denying on the ground to be easy in the previous games, however I'm having a tough time here. I can't seem to time then properly. How would you explain it?

The biggest change is that you can't preload transition denials anymore. So you have to react to your opponent the moment you see him transitioning and not before. If you preload the denial, you'll feel the controller rumble. That means you messed up. 

As for transitioning, you can just hold the right stick in a single direction, without swooping. But ideally you want to swoop as you feel the controller rumble. If you hit that sweet spot and get the "perfect swoop," you can't be reversed with a sweep.

To get a reversal sweep, you have to deny the transition as early as possible and the other guy has to fail to get a perfect swoop. That's how I understand it. Hopefully GPD will jump in if I misspoke, but I'm fairly sure this is all correct info. 

As for getting good at the ground in general, I highly suggest going into practice mode, set your opponent to GSP, set the AI to "Skilled Grappling", let the AI take you down, and then just practice reversing and transitioning. 

Oh, also, this is HUGE. There is "grapple momentum" or "grapple advantage" in the game now. Basically, if you deny the other guy, block his strike, or strike him, your window to transition becomes faster. Let's say your transition from half guard bottom to full guard bottom ordinarily takes 1.5 seconds. If you punch the guy on top like 2 times and then deny his transition and THEN do your transition, it will take like 0.8 seconds. Those aren't exact numbers at all. I just want to give you an idea of how it works. I don't think people are respecting this whole mechanic right now.

 

Bez  informacji tu zawartych nie przejdziesz na poziom ELITE

Edytowane przez Thetruth90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko rozumiem a translator tlumaczy kosmos z tego ale postaram sie ogarnac temat. Dziekowa

Edytowane przez Al_Paczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie będzie super zabawa, jest to czego chciałem czyli walka swojakiem, tryb UT mega rozbudowany, trzeba kombinować i odpowiednio zawodnika rozwijać bo jest tego masa. Stójka na mega plus, wszystko dzieje się wolniej niż w 1, nie ma już takiej mućki, sekunda zawahania i czopa można wyłapać, parter również trudniejszy ale myślę, że do ogarnięcia . Samo tworzenie zawodnika w jednej wadze, zajęło mi godzinę, facjata zrobiona w kreatorze, co prawda jedno oko na maroko, bo plusiki sie rozjechały, ale w 60% podobieństwo jest :D, myślę że 240 zika nie poszło w błoto. Jedną walkę stoczyłem w UT, i na dzisiaj basta bo zabiera strasznie a rano trzeba do tyry wstać, na szczęście weekend , a żona już stęka , że kryminalnych zagadek Miami nie może zobaczyć. Poniżej filmik z pierwszej walki w UT, krótka piłka była :D

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, gry mi nie przyslali, wiec w trosce o zdrowie sasiadow, podjechalem do MM; i zakupilem swoja kopie - a ta, ktora przyjdzie, wroci z powrotem.

W pudelku nie mialem kodow na Saku,Tysona i Basa, a cala trojka kosztuje 71 zeta - zdzierstwo straszne, tymbardziej, ze kupujac zawodnikow oddzielnie, kupuje sie do kazdej wagi . Na szczescie, nie mam parcia na tych zawodnikow, jednak fajnie byloby ich miec.

Co do gry, to poplumpalem sobie z pol godziny, wiec wiadomo, ze zbytnio nic powiedziec nie moge, jednak jak juz walkuje sie od kilku stron - parter do nauczenia. I w moim przypadku, od podstaw, bo w UFC 1 nie gralem.

Gra ma czasem spadki plynnosci orzy wejsciach zawodnikow, ale ogolnie wyglada miodzio. Ale tak na szybko to irytuja mnie trzy rzeczy:

1) Hendersonem obijam jakiegos leszcza, i pada dopiero w 3. rundzie po wylapaniu 80 ciosow na miske. Pozniej gram Gusem, i po 15 ciosach, usypiam Jones´a.

2) Tlukac kogos po japie, nam spada stamina, ktora odnawia sie wolniej niz zadane przeciwnikowi obrazenia.

3) Obrazenia znikaja miedzy rundami. Rowniez po szybkim KO, twarz przeciwnika wyglada jak po zderzeniu z pendolino, mimo, ze dostal w pape raptem 10 razy.

To pewnie rzeczy do przyzwyczajenia, ale poki co, denerwuja.

Na sparingi wjade dopiero, jak cokolwiek ogarne w parterze, bo poki co, to na easy kelnerzy mnie robia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giera jest wymagająca. Wczoraj pograłem z 2,5h, próbowałem ogarnąć parter i tutaj faktycznie trzeba nieco czasu (ale fakt, że nie wiem na jakim poziomie trudności grałem, ustawienia chyba nie było na wierzchu a sam nie szukałem). Dobrze, na tym polega trening. Fajny pomysł z poddaniami i użyciem dwóch gałek (jedna kontrola, druga postęp w poddaniu). Ogólnie poziom mam tak marny, że nawet nie w głowie mi sparingi - wystarczy powiedzieć, że dobrym parterowcem nie mogłem poddać cieniasa na glebie, zawsze nawiał.

 

Z rzeczy ogólnych, po pierwszym poznaniu jest bardzo fajnie. Oprawa, ilość trybów (ciekawa opcja z obstawianiem a potem próbą osiągnięcia takiego samego wyniku w grze :) Wciąż uważam, że Hunt zatłucze Mira ale w grze ten drugi mnie poddał :) ). Będę drążył dalej ale na tą chwilę nie widzę absolutnie żadnego minusa - no może poza muzyką, która po Undisputed 3 ma poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko ;)

 

PS Ktoś pisał o ciągle tych samych ludziach z narożnika fajterów. Ja widziałem kilka wejść i chyba nic się nie powtórzyło. Wydaje mi się, że nawet Grega Jacksona widziałem :) Swoją drogą, chyba też i Rogana facjata się przewija :)

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Rogana mozna go odblokowac jako mystery fightera

Aby go odblokowac

Wlacz gre na zdjeciu z ronda i conorem uzyj kodu konami

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Konami_Code

Rogan ma ovr 86 i super kopniecia na prawde szkoda ze nie jest na 88 wtedy bez problemu w online mozna by nim walczyc.

Co do gry to dla starego wyjadacza jest dosc latwo tylko szlify w parterze pozostaly, w online narazie 14-0 jestem undeafeated champion tylko 1 walke mialem ciezka ale to przez zly dobor zawodnika, wzialem machide w polciezkiej(nie polecam jest bardzo krotki) przeciwko gusowi.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła ciekawostka, sprawdzę popołudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×