Skocz do zawartości
zdun

Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

No to racja ale ale ja i tak nie mam zamiaru wgrywać nieoficjalnego soft etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, moje zdanie jest takie po dość nie długim użytkowaniu Switch.
Konsola jest świetna ale moim zdaniem brakuje jej troszkę mocy co by pewnie pozwoliło nam się cieszyć lepszym ekranem i fullhd w trybie przenośnym.
Już nie chodzi o to by robić konsole o mocy ps4 ale o to by te full HD było dostępne na małym ekranie. Niestety, może nowe ulepszone Nintendo będzie to posiadać

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób jaj. Wystarczy, że Sony czy Microsoft bawi się lemingami cyferkami. Tam musi być 4k. Co z tego że 10 lat temu gry jak Crysis miały bujne i piękne dżungle. Dzisiaj przecież mamy 3 drzewa na pustyni, ale za to w 4k! Zamiast pięknej bujnej dżungli nafaszerowanej detalami w 1080p.

Niech Nintendo idzie tą drogą, a będzie dobrze. Dzięki switchowi czuję się jak małolat. A 1 vs 1 w Puyo Poyo Tetris wprowadził u mnie w domu sytuację, że wracam z pracy, a żona zamiast zapytać czy pierw kawę czy obiad mówi : chodź cię zmiażdżę 1v1 w Tetrisa 10_wink.png

 

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałeś mnie. Chodzi o to, że 720p na ekranie to widać i ekran powinien być lepszy zarówno jakosciowo jak i powinien wyświetlać to samo co teraz ale w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh, ok.
Wiesz co, szczerze ci powiem, że switch jest tak doby, i tak dobre gry oferuje, że ja nawet nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kolos28 napisał:

Niezrozumiałeś mnie. Chodzi o to, że 720p na ekranie to widać i ekran powinien być lepszy zarówno jakosciowo jak i powinien wyświetlać to samo co teraz ale w 1080p.

Przecież na takiej wielkości ekranu to praktycznie nie ma różnicy, tak samo jak z aparatami w tel naqrwiają 16mln kolorów, a i tak ludzie rozróżniają tylko 3, fajny, może być i chujowy:Coolface:

 

Ja liczę na to że N nie będzie gonić jak konkurencja za debilnymi cyferkami co ma większą rozdziałkę, tak samo jak cholernie mnie cieszy że nie ma tego raka w postaci trofików, który to przyczynia się do pokazania wielkości e-penisa :jaro: i robienia debilnych rzeczy po naście razy żeby wpadł durny pucharek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No, nie jest tak jak piszesz bo Led może być dobrej jakości i złej a switch ma chyba TN, czyli tą najgorszą. Jest jeszcze IPS i najlepsza VA.

Zresztą co do rozdzielczości to również moim zdaniem na takim ekranie widać różnicę między 720p a 1080p.

Dobrym przykładem będzie mój obecny telefon HTC 10, gdzie przekątna ekranu to 5,20''. Jest to również Led ale rozdzielczość jeszcze wyższa niż fullhd i obraz wyświetlany jest ostrzejszy i tą wyższą rozdzielczość widać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kolos28 napisał:

@up

No, nie jest tak jak piszesz bo Led może być dobrej jakości i złej a switch ma chyba TN, czyli tą najgorszą. Jest jeszcze IPS i najlepsza VA.

Zresztą co do rozdzielczości to również moim zdaniem na takim ekranie widać różnicę między 720p a 1080p.

Dobrym przykładem będzie mój obecny telefon HTC 10, gdzie przekątna ekranu to 5,20''. Jest to również Led ale rozdzielczość jeszcze wyższa niż fullhd i obraz wyświetlany jest ostrzejszy i tą wyższą rozdzielczość widać.

 

 

Możliwe, ja się tam nie znam na tych cyferkach, tel mam do dzwonienia, a nie oglądania. 

 

Switch jaki by nie był to przy graniu na tym "wybrakowanym tableciku" czuję się jak gówniarz który pierwszy raz odpalał składankę 100in1 na Pegazusie.

Konsolka doskonale spełnia swoją robotę czy to w trybie przenośnym czy na tv i nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby psioczyć na rozdziałke, takiej grafiki jeszcze nigdy nie widziałem na kiblu:banderas:. Tyle że ja jestem inny:Coolface:  tak samo jak nie grzeje mnie ps4 pro, bo po co to komu skoro te same gry są na zwyklaku dla plebsu, tak samo jakby był i nowy switch to bym go olał, bo stary i tak jest ciasteczkiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Kolos28 napisał:

@up

No, nie jest tak jak piszesz bo Led może być dobrej jakości i złej a switch ma chyba TN, czyli tą najgorszą. Jest jeszcze IPS i najlepsza VA.

Zresztą co do rozdzielczości to również moim zdaniem na takim ekranie widać różnicę między 720p a 1080p.

Dobrym przykładem będzie mój obecny telefon HTC 10, gdzie przekątna ekranu to 5,20''. Jest to również Led ale rozdzielczość jeszcze wyższa niż fullhd i obraz wyświetlany jest ostrzejszy i tą wyższą rozdzielczość widać.

 

 

 

Tak naprawdę to nikt nie wie czy Switch ma matrycę IPS czy TN. W 3DS wredni japończycy wkładali do jednego rzutu konsol IPS, a do innego TN. Z sieci wynika, że w przypadku Switcha może być podobnie. Ja mam wersję Mario i nie mam zastrzeżeń do kolorów, ani kątów widzenia. Wygląda na IPS, ale może być to zajebista TN-ka. Na co dzień korzystam z monitora IPS i nie wyobrażam sobie powrotu do TN, a ekran Switcha mi zupełnie nie przeszkadza. Co do rozdzielczości to uważam, że w trybie przenośnym BotW, MO czy FIFA, wyglądają o niebo lepiej niż gry na jakimkolwiek innym handhaldzie. NS nie mocy, żeby pociągnąć mobilnie takie tytuły w 1080p. Mam sporo zastrzeżeń do tej konsoli, ale dotyczą one ergonomii i jakości wykonania, w szczególności joy-con'ów. Analogi to jest dla mnie dramat, da się na nich grać, ale w takich grach jak Bayonetta czy FIFA nie gra się komfortowo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na necie, że nowsze modele mają biel bardziej żółtawą gdyż posiadają lepiej skalibrowaną matrycę.

Podobno każdy switch jest na IPS.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem na necie, że nowsze modele mają biel bardziej żółtawą gdyż posiadają lepiej skalibrowaną matrycę.
Podobno każdy switch jest na IPS.
 
 
 
 
Bardziej żółta biel = lepsza kalibracja?

A nie lepiej aby biel była biała :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o kalibracji.

Poprawna biel to ta wpadająca w żółć.

Nie znaczy to, że biel nie jest biała. Jest cieplejsza. Profesjonalna kalibracja odbywa się w trybie film. Po kalibracji takiej wszystko jest jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Kiedy oko się przyzwyczai po nie właściwych ustawieniach to nie będziesz chciał oglądać nic w zimnej tonacji.

 

Ja w telefonie mam dwa tryby wyświetlania obrazu. Żywe kolory, gdzie biel jest zimniejsza oraz tryb sRGB gdzie ekran staje się dużo lepiej wyświetlany przez kalibracje ekranu zbliżoną do trybu film w tv bądź do tej po profesjonalnej kalibracji.

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gracz nawet switcha muszą rozbierać na czynniki pierwsze :o 

 

wychodzą zajebiste gry i tyle a jak ktoś chce coś o parametrach zapraszam na taboret i :master:...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie potrzebnie się dyskusja rozwinęła bo chodziło mi głównie o rozdzielczość.
Nie zmienia to faktu, że obraz jest bardzo dobry choć przy fullhd, gdzie mamy do czynienia z małymi teksturami jak zawodnicy na murawie w FIFA było by ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gracz nawet switcha muszą rozbierać na czynniki pierwsze :O 
 
wychodzą zajebiste gry i tyle a jak ktoś chce coś o parametrach zapraszam na taboret i :master:...
Fakt jest faktem, że Switcha nie kupuje się dla mocy, dla liczb, dla master race...

A dla magii, dla wewnętrznego dziecka, które jest w każdym z was

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te same zdanie i switcha kupiłem za ich podejście do gier, które są magiczne ale jak widzicie, wrażenia z konsoli mogą być różne. Typ kalibracji ekranu może całkowicie wpływać na odbiór. Ja na całe szczęście mam tą teoretycznie najlepszą wersję a że TV oraz telefon mam ustawiony w tym samym odcieniu bieli to jestem tymbardziej zadowolony bo zimna, niebieska biel by mnie drażniła. Każdy kto zajmuje się profesjonalną kalibracją czy fotografią wie o tym, że naturalna biel to ciepła biel.

 

Czemu poruszam znowu ten temat? Ponieważ Nintendo nie powinno wypuszczać konsoli z 3 rodzajami kalibracji, tak samo jak starych konsol nie powinno wydawać z dwoma różnymi rodzajami matryc jak to miało kiedyś miejsce.

 

 

Ja na prawdę jestem bardzo zadowolony z Nintendo Switch i jestem "zakochany" w tej konsoli

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o czym piszesz ale cieszę się twym szczęściem :D 

 

ps4 służy mi od pół roku jako dobry odtwarzacz netflixa, xone pogonilem a gram ostatnio tylko na switchu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

Ja na prawdę jestem bardzo zadowolony z Nintendo Switch i jestem "zakochany" w tej konsoli emoji4.png

 

To nie psiocz tyle co na burą sukę, tylko kochaj i utul, posmyraj po ekranie i będzie git :kaz:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, nagle nie można Switcha krytykować? :1_grinning: No błagam Was, tytuły jak w każdej generacji są zacne, ale jako gracz, który od lat inwestuje w konsole od Nintendo, muszę stwierdzić jasno, że NS jeśli chodzi o konstrukcję i ergonomię, prezentuje zdecydowanie niższą jakość, niż poprzednie konsole. Tyle i aż tyle. To akurat zawsze była mocna strona N i na tym polu widać spadek formy. Nie wiem, może za bardzo przyzwyczaiłem się do N3DS'a i dlatego narzekam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jeżeli chodzi o wygodę to switch jest tragiczny, jak trzymasz to wszystko w rekach to po kilkunastu minutach drętwieją łapy że szok, dlatego N pięknie dyma graczy i wydają pro controlery:kaz:

Co do gier to nie wiem jak to robią, ale mają w sobie to coś że chce się grać.( dla przykładu odpaliłem dziś Beyond z plusa na ps4 i jest to dla mnie tech demo nie gra, już 1,2 switch dał mi więcej radochy przy machaniu plastikiem jak debil) Do takiego Mariana czy Zeldy, a są to najprostsze przykłady zawsze fajnie wrócić.

Tak jak kiedyś square miało to jebnięcie że łykało się wszystko co wydawali i było to naprawdę dobre, tak teraz N jest w świetnej formie, chociaż oni nigdy nie zeszli poniżej przeciętnej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ten grip dają w zestawie jest całkiem spoko jak się gra na tv.
Na tyle jest wygodny że gram na dualszoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SephiroT napisał:
31 minut temu, Frost Prime napisał:
Ale ten grip dają w zestawie jest całkiem spoko jak się gra na tv.

Na tyle jest wygodny że gram na dualszoku.

Może...w sumie ja jak na faceta to mam małe ręce przez co wyglądam jak tyranozaur, ale jak ktoś ma łapska wielkie to fakt...może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaczął lewy kciuk drętwieć.

Magic-NS i gram na dualszoku po bluetooth.

Po jutrze odzyskam mojego pada od xklocka S to będę grał jak człowiek :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×