Skocz do zawartości
zdun

Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

Amibo sobie daruj, zbędny kawałek plastiku, posiadam 5.. w sumie nie wiem po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

 

Amiibo to raczej zabawki dla kolekcjonerów. Korzyści w niektórych grach są wymierne, na przykład w BotW, ale dla mnie używanie figurek jest równoznaczne z używaniem cheat'ów. Przykładasz ludzika do ekranu/pada i bam, z nieba spada skrzynka z zajebistymi item'ami. Tak to mniej więcej działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie sądziłem, że dorośli mogą to kupować . Mój 7 letni syn ma tego z 10 :) ale ma hopla na tle Mario i Nintendo. Na szczęście przeszło mu amibo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że Ultima ma własne customowe bundle na alledrogo których nie mają na stronce.
Wszystko ładnie zalepione ich taśmą, faktura itp.
Jaram się jak cholera.
Teraz pewnie kilka miesięcy będę popierdalał po Hyrule.
Niech jeszcze szkło przyjdzie bo bez niego nie zamierzam konsoli dokować.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też prawie kupiłem ale dużo teraz informacji o złamaniu switcha. Czytałem również o tym, że prawdopodobnie powstanie nowa konsola bo tej nie da się zabezpieczyć aktualizacją. Niby nowa konsola ma być mocniejsza a wiec póki co ostudzilem zapał.

A Wy jakie macie zdanie odnośnie tych spekulacji z powstaniem nowej konsoli od Nintendo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już też prawie kupiłem ale dużo teraz informacji o złamaniu switcha. Czytałem również o tym, że prawdopodobnie powstanie nowa konsola bo tej nie da się zabezpieczyć aktualizacją. Niby nowa konsola ma być mocniejsza a wiec póki co ostudzilem zapał.

A Wy jakie macie zdanie odnośnie tych spekulacji z powstaniem nowej konsoli od Nintendo?
Dzięki nie, jeżeli ktoś chce mocną konsolę to po pierwsze NIGDY by nie kupił Switch-a, tu nie móc się liczy, "tyranoflopy" to zabawa dla PS/XboxOne a nie dla N...

Dlatego nie rozumiem dlaczego zapał twój opadł, nie idź ta drogą :38_worried:

A wiecie jak cena starych modeli wypier.... do góry, jak już nowe wprowadzą...

Jak się zastanawiasz to olej to i bierz, dla mnie jako dodatkowa konsola sprawdza się idealnie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28

...a jak myślisz dlaczego kupiłem teraz?

 

Konsola jest "złamana" na poziomie procesora. "Dziura" (a raczej opcja dostępu do bootloader'a) nie jest do załatania przez żaden firmware bo został użyty praktycznie stockowy procek. Wystarczyło dogłębnie przeczytać manual od procka :1_grinning: 

Linux i Dolphin już działają na sofcie 3.0. Zaraz jak grzyby po deszczu zaczną wyskakiwać portowane inne homebrew a po jakimś czasie będzie cały soft złamany.

 

...a póki co jak w tym cholerstwie ładuje się joycony? 

Muszą być wpięte w konoslę? Spodziewałem się że w docku będzie jakiś osobny port ładowania czy kable, a tu nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie tylko, ile trzeba będzie czekać na nowego NS'a i co wymyślą. Z dotychczasowych wypowiedzi można wywnioskować, że istnieje duża szansa, że wypuszcza wyłącznie handheld bez stacji dokującej. Miałoby to sens, bo czas zastąpić genialnego 3DS'a. Tak więc, mniejsza, bardziej ergonomiczna konsola może się pojawić. Osobiście uważam, że Switch jest za duży i nie nadaje się do dłuższych posiedzeń w trybie przenośnym. Mi po 1h już paluchy drętwieją. Mogą też oczywiście wydać jakiegoś New Nintendo Switch. Tyle tylko, że N3DS nie był jakimś wielkim przełomem. Ja się co prawda skusiłem, ale ostatecznie stwierdzam, że mogłem spokojnie pozostać przy premierowej wersji i w zasadzie nic bym nie stracił. 

 


Edit:

 

Są szczegóły odnośnie płatnego online. Będzie backup save'ów! Co prawda trzeba będzie zabulić, ale przeżyję te 20 dolców rocznie.

https://www.eurogamer.net/articles/2018-05-08-youll-need-to-pay-nintendo-switchs-online-subscription-to-backup-your-saves

 

Z drugiej strony uważam, że brak możliwości tworzenia kopii zapasowych na karcie SD, to zwykłe qrstwo i dymanie graczy. Stworzyli problem, żeby sprzedać rozwiązanie. Płatna chmura? Ok. Natomiast bauckup na karcie powinien być darmowy. Od początku wiadomo było, że gadki o tym jakie to technicznie trudne z uwagi na koncepcję konsoli, to zwykłe pieprzenie.

 

A i jeszcze jedno. Gdzie jest wsparcie dla bezprzwodowych słuchawek? Tak się składa, że mam w domu dwie bardzo przyzwoite pary na bluetooth i z całą pewnością bym jednej używał, a tak muszę się oplatać kablami. Żenada. Niby taki zaawansowany technicznie sprzęt. Gdyby nie miodność gier pozbyłbym się tego plastiku.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że sprzęt jest zacofany a nie zaawansowany.

 

Brak Voicechata właśnie z tego wynika że konsola nie uciągnie jednocześnie wymagającej gry, multi i rozmów głosowych.

Ja mocno liczę że Nintendo zrobi to co robi zawsze i wypuści mocniejszą wersję tej samej generacji pokazując faka użytkownikom starszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To, że wypuści, to jest pewne. Było już DSi, było New N3DS, będzie New/Pro/Neo/S Switch. Pytanie tylko kiedy i o ile mocniejsze. Może na E3 się dowiemy. W mojej ocenie nową wersję zobaczymy na przełomie 2020/2021 r. N3DS'a wypuścili po czterech latach, od premiery 3DS'a. Poza tym, po co produkować nową konsolę, skoro obecny model ma się świetnie i dobrze się sprzedaje?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SephiroT napisał:

Ciekawe że Ultima ma własne customowe bundle na alledrogo których nie mają na stronce.
 

A ja się zainteresowałem jak pisałeś o tym zestawie i nie mogłem znaleźć na allegro (sierota ze mnie).

Za to na ich stronce znalazłem: https://www.ultima.pl/ct/nintendo-switch/sprzet/konsole/switch-neon-zelda-mario-odyssey-mario-kart-8

Chyba, ze to nie ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SephiroT napisał:

@Kolos28

...a jak myślisz dlaczego kupiłem teraz?

 

Konsola jest "złamana" na poziomie procesora. "Dziura" (a raczej opcja dostępu do bootloader'a) nie jest do załatania przez żaden firmware bo został użyty praktycznie stockowy procek. Wystarczyło dogłębnie przeczytać manual od procka :1_grinning: 

Linux i Dolphin już działają na sofcie 3.0. Zaraz jak grzyby po deszczu zaczną wyskakiwać portowane inne homebrew a po jakimś czasie będzie cały soft złamany.

 

...a póki co jak w tym cholerstwie ładuje się joycony? 

Muszą być wpięte w konoslę? Spodziewałem się że w docku będzie jakiś osobny port ładowania czy kable, a tu nic. 

 Wpięte w konsole, nie polecam szkła odbija światło itp, lepiej folie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zainteresowałem jak pisałeś o tym zestawie i nie mogłem znaleźć na allegro (sierota ze mnie).
Za to na ich stronce znalazłem: https://www.ultima.pl/ct/nintendo-switch/sprzet/konsole/switch-neon-zelda-mario-odyssey-mario-kart-8
Chyba, ze to nie ten zestaw?
Widzisz, przed wczoraj nie było to w ich sklepie a był na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na chwilę włączyć Maryjana.
Na powitanie Chomp i z parafrazowany motyw z wioski z Hyrule.
Ehh może graficznie nie jest to 8K ale daje radość i nostalgię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, SephiroT napisał:

Udało mi się na chwilę włączyć Maryjana.
Na powitanie Chomp i z parafrazowany motyw z wioski z Hyrule.
Ehh może graficznie nie jest to 8K ale daje radość i nostalgię.

Zapodaj friend code  wyślę zapke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z MayFlash Magic-NS lub innymi adapterami?

Myślałem żeby podłączyć mojego pada Elite bo jest bardziej wygodny od "pieska". 

 

Nintendo Pro Controller - czy on ma żyroskop i czy jest mi do szczęścia potrzebny (w sensie żyroskop)?

Wiadomo chodzi o corowe granie a nie popierdółki wykorzystujące machanie bujanie i inne pierdoły. 

Na przykład w Zeldzie są zagadki w których trzeba obracać pieskiem albo konsolą ...w pro kontrolerze też to jest? Da się to wtedy zamienić na gałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SephiroT napisał:

Czy ktoś ma doświadczenie z MayFlash Magic-NS lub innymi adapterami?

Myślałem żeby podłączyć mojego pada Elite bo jest bardziej wygodny od "pieska". 

 

Nintendo Pro Controller - czy on ma żyroskop i czy jest mi do szczęścia potrzebny (w sensie żyroskop)?

Wiadomo chodzi o corowe granie a nie popierdółki wykorzystujące machanie bujanie i inne pierdoły. 

Na przykład w Zeldzie są zagadki w których trzeba obracać pieskiem albo konsolą ...w pro kontrolerze też to jest? Da się to wtedy zamienić na gałki?

 

Żyroskop posiada i działa bardzo dobrze, w sumie to nie wiem czy w Zeldzie da się zmienić na gałki  przy zagadkach w shrine'ach, ale to by popsuło całą zabawę moim zdaniem, za to celowanie z łuku można wyłączyć.

 

Ja bez pro nie wyobrażam sobie grania na tv, bo jak gram na tych małych popierdólkach to mi łapy drętwieją.

 

Tylko jak chcesz pro to kup wersję po wyjściu Xeno2 wtedy w padach poprawili krzyżaki i działają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicze, co za akcesoria polecacie dokupić do Pstryka, poza Futerałem który już posiadam + jakieś pudełka na dyskietki?

 

Zastanawiam się nad zakupem folii lub szkła (ktoś testował obie rzeczy i może się wypowiedzieć?)

Nakładki na gałki? (Po paru latach z padami od PS4 wydaje mi się to być obowiązkowy zakup)

Dodatkowo, czy jest może jakaś przejściówka co by można było konsolkę ładować standardowym kablem od telefonu/powerbankiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Strife napisał:

 

Żyroskop posiada i działa bardzo dobrze, w sumie to nie wiem czy w Zeldzie da się zmienić na gałki  przy zagadkach w shrine'ach, ale to by popsuło całą zabawę moim zdaniem, za to celowanie z łuku można wyłączyć.

 

Ja bez pro nie wyobrażam sobie grania na tv, bo jak gram na tych małych popierdólkach to mi łapy drętwieją.

 

Tylko jak chcesz pro to kup wersję po wyjściu Xeno2 wtedy w padach poprawili krzyżaki i działają lepiej.

Prędzej kupie adapter i podepnę pada Elite od Xboxa. ;)

 

15 minut temu, Nóżka napisał:

Panicze, co za akcesoria polecacie dokupić do Pstryka, poza Futerałem który już posiadam + jakieś pudełka na dyskietki?

 

Zastanawiam się nad zakupem folii lub szkła (ktoś testował obie rzeczy i może się wypowiedzieć?)

Nakładki na gałki? (Po paru latach z padami od PS4 wydaje mi się to być obowiązkowy zakup)

Dodatkowo, czy jest może jakaś przejściówka co by można było konsolkę ładować standardowym kablem od telefonu/powerbankiem?

- MicroUSB na USB C albo kup sobie kabelek lub przejściówkę w sklepie z telefonami?

Nakładki ...widzisz, po używaniu Xbox'a nie potrzebowałbyś gumek. Ja jeżeli bym zakupił to raczej z łapkami kota głównie dla córki. ...ale niech ludzie dłużej używający konsoli się wypowiedzą. 

Folia/szkło - cholera co wybrać to nie wiem ale jedno z dwojga to must have. @Banan91PL polecał folię bo szkło odbija światło. Ja założyłem szkło ale trafiłem na badziewie i mam lewa stronę nie do końca przyklejoną. Folia jednak chyba lepsza. Jak masz możliwość to zapłać komuś piątaka czy dychacza za przyklejenie bo jest to duża powierzchnia i łatwo to zepsuć. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie dar przekonywania 6daafa7c747bb8c266b224b05cc06ed6.jpg

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie dar przekonywania 6daafa7c747bb8c266b224b05cc06ed6.jpg
Hahaha, niedługo na forumku o PS, będzie wincyj userow z XboxOne i Switch niż z rzeczona plejka :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, No tak to się zapowiada.
Jakby co to gierki są w pudełkach a w nich karty z grami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kolos28 napisał:

Macie dar przekonywania emoji4.pngemoji106.png6daafa7c747bb8c266b224b05cc06ed6.jpg

To przygotuj się na partyjkę w Mario Karta .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×