Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

No i trzeci boss poszedł do piachu i zrobiło siena wyspie jeszcze ciężej. Analogia do post-game z podstawki jest bardzo widoczna. Wchodzisz do pierwszego pomieszczenia i witają cię 2 minotaury...wtf? Jest ostro, setny level przekroczony, ale o luzie nie ma mowy. Magiczny rycerzyk jest średni, zobaczymy z następną klasą - czysto kontaktową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczny rycerzyk średni? Polemizowałbym. Gram nim od ładnych 20-30 godzin i większych problemów nie napotkałem. Ani Older ogre, ani Cursed Dragon mi problemów raczej nie sprawiali :)  Myślę że każda klasa jest w DD dobra, to tylko kwestia opanowania i odpowiedniego rozwoju. Bo podejrzewam że przejście z klas magiczych na kontaktowe może rzeczywiście sprawiać problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać MK od samego początku na Bitterblack, ale brakło mi cierpliwości - zabicie jednego Warga na samym początku zajmowało jakieś 30 min. Mogłem w sumie od razu polecieć, nazbierać Throwblastów i wykończyć Gazera (można to zrobić nawet z postacią na 1 levelu :P) ale mi się odechciało. Zacząłem od nowa Magiem i później Sorcerem i jest bez porównania prościej. Teraz robię kolejne podejścia do Bishopa, ale ciężko jest; wyczarowanie Maelstromu nawet z augmentem przyśpieszającym rzucanie zaklęć trwa zbyt długo, pasuje znaleźć jakąś fajną taktykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w DD troszkę śmigałem (pierwsze przejście - około 100 h i około 70 level ; Dark Arisen - w tej chwili ponad 100 level i pykam dalej w postgame ) i po tych kilkudziesięciu(...set) godzinach najprzyjemniej gra mi się klasami Assassin/Ranger/Strider, ewentualnie Magic Archer. Mystic Knight na 9 gwiazdek i po osiągnięciu 10 chyba kolej na Warriora.

 

W magię raczej nie wniknę, bo to co widziałem do tej pory mnie nie porwało. Zresztą zobaczy się na spokojnie...

 

Wczoraj na szybko (no nie znowu tak szybko - zleciało pewnie z pół godzinki) wykończyłem jakiegoś smoka z serduchem na plecach. Jeszcze jakieś zamulone pawny sobie akurat wtedy dobrałem i mi sie pałętali pod nogami zamiast cos zrobić. Wszystko człowiek ma na głowie hehe. Po skasowaniu Daimona znów mamy skok poziomu trudności. Na arenach pakiety po 3 Gorechimery plus 2 skubanych nekromatów czy jak im tam - umęczyłem się bardziej niż z tym smokiem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dorwalem DD z plusa i zaczynam pocinac. I już widzę ze podobnie jak obu Soulsach sporo godzin stuknie.

Przeczytałem cały wątek starając się spoilery mijac, ale nie znalazłem Waszych bulidow. Chodzi mi o głównie o pasywne skile i poziomy zmian.

Gra w ogóle kto jeszcze teraz? Może czy jegos pawna zawezwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dorwalem DD z plusa i zaczynam pocinac. I już widzę ze podobnie jak obu Soulsach sporo godzin stuknie.

Przeczytałem cały wątek starając się spoilery mijac, ale nie znalazłem Waszych bulidow. Chodzi mi o głównie o pasywne skile i poziomy zmian.

Gra w ogóle kto jeszcze teraz? Może czy jegos pawna zawezwac?

 

Ja pocinam, generalnie ruch chyba jest jakiś powejściu do ps+ Dark Arisena, bo moja pawnica co ruch kilkadziesiąt tysięcy RC dorzuca do puli. 

 

Z buildami to niestety Ci nie pomogę, bo zawsze gram samodzielnie i na czuja ustawiam postać pod siebie. Generalnie masz wiki DD do poczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Grajacych,gram jako assasyn jestem na 54 lv i zwiedzam wyspe,jest bb ciezko i z tad moje pytanie ,gdzie moge kupic i czy dostane łuk lub miecz naprawde dobrze dopasiony ,przy pomocy którego nie bede musiał pół godz.walczyc z rzygajacymi grubasami?itp,nie mówiac o smoku na wyspie którego 50 strzałow z łuku zbija 5 proc.z paska ,gdy przegladam oferty kupców to wszystkie oferowane przez nich zbroje czy miecze posiadaja gorsze parametry od mojego ekwipunku.To troche  irytujace w tej grze ze nie ma lepszego ekwipunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy ekwipunek jest w skrzyniach na wyspie. W ogóle w tych skrzyniach z randomową zawartością na wyspie można znaleźć najlepszą broń, pancerze i akcesoria w grze tylko nie jest to takie proste. Na przykład  najlepszą broń można znaleźć tylko w 3 konkretnych skrzynkach na wyspie podczas drugiego run'u i nie dość, że trzeba wiedzieć które to skrzynki to jeszcze trzeba robić czasami i 20- 30 reloadów bo zawartość jest randomowa  z małą szansą na broń. Jakby tego było mało to z takiej broni - a właściwie itema Bitterblack Weapon Lv.3 trzeba zdjąć curse i dopiero dostaje się broń ale też randomowo bo broń jest losowana w zależności jaką klase masz ty i twój pionek w momencie usuwania curse. Np. jak jesteś assassinem a pionek warriorem to losuje z kilku broni dla tych dwóch klas. Dlatego jak np. chcesz łuk dla assassina to najlepiej zmienić klase swoją i pionka na rangera (ranger i assassin mają wspólne łuki), wtedy losuje tylko broń którą może używać ranger/assassin + MA i jest wtedy większa szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ile mój atak czy czar zabiera konkretnemu przeciwnikowi? Chciałbym wiedzieć który czar jest mocniejszy na którego przeciwnika. Tylko orientacyjnie po pasku z jego życiem czy da się zobaczyć konkretne wartosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tylko z małym zapytaniem xD od początku w NG+ u sklepikarzy nie pojawiają się nowe przedmioty, itemki itp. A jestem w połowie gry, chyba już na coś nowego nie można liczyć?

 

P.S z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe itemki pojawiają się w post game, przy przechodzeniu na NG+ nie dostaniemy już nic nowego od standardowych sklepikarzy. 

 

Jedyne co teraz zostaje to szukać enpeców w Everfall i dziczy, którzy mają na sprzedaż lepsze przedmioty niż Ci w miastach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakoś "przypadkiem", bo zbyt szybko, skończyłem wątek główny i mam w związku z tym pytanko - jak się poruszać po poszczególnych piętrach Everfall, bo w sumie nie miałem nawet okazji tego sprawdzić? Tzn. odwiedziłem może ze cztery piętra, a wiem że czeka mnie jeszcze przygoda przynajmniej z Ur-Dragonem. Chciałbym też podbić nieco level przed wizytą na wyspie. W Everfall, po wyczyszczeniu danego piętra, po prostu skaczemy niżej i tym samym zawsze wskakujemy na piętro jeszcze nie odwiedzone, tzn. nie muszę się martwić tym, że wpadnę do lokacji, w której już byłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca...wszystko zależy ile będziesz leciał. Po zeskoczeniu z danego piętra jeżeli nie złapiesz się od razu przy kolejnym to możesz spadać i z piętra np: 3 spaść na 9 albo coś.

 

Po wyczyszczeniu jednego piętra, możesz wrócić na to piętro i wyczyścić je znowu ale najpierw musisz z niego wyjść i zrobić jakieś inne.

 

A co do Ur'Da...to najlepiej walczyć z nim w wiosce początkowej. Na plaży jest portal do niego. Jak chcesz prawdziwego wyzwania to bij Ur'da Online a jak po prostu dla zabawy to offline.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, czy starczy mi cierpliwości na ogarnięcie tych wszystkich pięterek. Są tam jeszcze, oprócz oka i smoka,  jakieś nowe stwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne...jest tam ich pełno, są tam więksi lub mniejsi bossowie w parach i solo w lepszych wersjach niż te spotkane normalnie. Ogólnie jest tam sporo zabawy i enpec z najlepszym sprzętem za grubą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ile mój atak czy czar zabiera konkretnemu przeciwnikowi? Chciałbym wiedzieć który czar jest mocniejszy na którego przeciwnika. Tylko orientacyjnie po pasku z jego życiem czy da się zobaczyć konkretne wartosci?

 

Rozuemiem że się nie da włączyć żeby pokazywało ile hp zabraliśmy przeciwnikowi po ataku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope...zostaje jedynie obserwowanie paska HP u przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem główny quest. 45 lvl. No i zrobiło się teraz ciekawiej...

Ile smoków jest w DD bo dwa póki co dwa ubilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieskończona ilość...takie małe skyrim style z tą różnicą że po mapie losowo lata ich kilka sztuk a tak to cała reszta jest w Everfall i respią się co chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I stało sę. Permanentnie zakończyłem przygodę z Dragons Dogma, przechodząc ją drugi raz. Gra nie pozbawiona wad, czasem wręcz irytujących, ale oceniam pozytywne. Jako gra rpg naprawdę świetna, którą zapamiętam przez lata. 210 h z obcowania z owym szpilem, to nie kij dmuchał, i szczerze nie żałuje ani złotówki wydania na Dragons dogma. Będe dobrze wspominał tą grę.

 

Na koniec wklejam dwa zdjęcia mojego ostatniego wojownika, którego wyszlifowałem do 91 lvl, kończąc na klasie Warior. To drugi mój character (przy pierwszym przejściu miałem łucznika). 

 

Dragon_s_Dogma_Screenshot_1.jpg

 

 

Dragon_s_Dogma_Screenshot.jpg

 

 

 

 

Odkładam DD zasłużenie na półkę. I zachęcam do przechodzenia tej gry. Gra naprawdę ciekawa, i wciągająca. Po mimo, że ma w kij błędów. Czas teraz przerzucić się do Los Santos. Cóż, taka kolej rzeczy.

 

P.S Dzięki wszystkim za pomoc. Nie raz pomogliście w paru sytuacjach. Teraz po drugim przejściu to ja postaram służyć pomocom potencjalnym nowicjuszom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 %. A w Skyrima już grałeś ? Ta gra to moje 10/10 i mam łącznie 2 postaciami 780 godzin nabite i jeszcze nie zamierzam kończyc, poprostu pokachałem tamten świat :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko skończę w weekend Remember Me, to prędziutko wracam do Everfall a później śmigam na wyspę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wskakuję ostatnio na szybkie serie w Everfall czy tam innego smoka. Zmieniłem sobię klasę na zwykłego wojownika i jest strasznie biednie. MAm dopiero 7 gwiazdek z 10 możliwych i nie ma tam absolutnie nic ciekawego. Później być możę dwuręcznymi się pbawię a mag na koniec, chociaż pewnie nie starczy mi już sił...

 

Ale warta jest każdej złotówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 %. A w Skyrima już grałeś ? Ta gra to moje 10/10 i mam łącznie 2 postaciami 780 godzin nabite i jeszcze nie zamierzam kończyc, poprostu pokachałem tamten świat :-)

 

Oczywiście, że grałem, ale niestety nie dokończyłem, bo długie loandingi skutecznie mnie odstraszyły. Nie mniej jednak ponad 100 h miałem przegrane i nie uważam je za stracone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: jak można sprawdzić, ile razy mój main pawn był w użyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×