Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko: jak można sprawdzić, ile razy mój main pawn był w użyciu?

 

O ile się nie mylę, statsy pawna są w historii w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że grałem, ale niestety nie dokończyłem, bo długie loandingi skutecznie mnie odstraszyły. Nie mniej jednak ponad 100 h miałem przegrane i nie uważam je za stracone ;)

Wyłącz wszystkie auto sejwy to będzie Ci się wszystko bardzo szybko doczytywac ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwak! Nawet nie zauważyłem, kiedy wpadłem już w NG+. Pytanko brzmi, czy teraz mam pełen dostęp do Everfall, czy muszę lecieć z od nowa z wątkiem? Idzie tam gdzieś przeleźć od Ur-dragona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz od nowa lecieć z wątkiem głównym, niestety.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No nic, to spróbuję ubić samego Ur i lecę na wyspę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy gry nie dokończyłem, skutecznie odstraszyło mnie bicie 5min 1 potwora.. a może nawet i więcej (grałem łotrzykiem i może czegoś nie ogarniam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoglądam na twój profil PSN i wcale mnie to nie dziwi że nie skończyłeś, bo ogólnie mało gier kończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy gry nie dokończyłem, skutecznie odstraszyło mnie bicie 5min 1 potwora.. a może nawet i więcej (grałem łotrzykiem i może czegoś nie ogarniam).

5 min? 1 stwora? W DD zdarzało mi się i pół godziny tłuc delikwenta. Z taaaakim bananem na twarzy. Przecież takie walki to kwintesencja tej gry. Choć ostatnio walki coś mi się skróciły. Czas chyba załatwić Daimona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 min? 1 stwora? W DD zdarzało mi się i pół godziny tłuc delikwenta. Z taaaakim bananem na twarzy. Przecież takie walki to kwintesencja tej gry. Choć ostatnio walki coś mi się skróciły. Czas chyba załatwić Daimona :)

 

W pierwszym podejściu Daimon mi ładnej zadymy narobił. Uważaj, żeby nie wykończył Ci pawnów - ma taki jeden atak. Bez wsparcia może być ciężko...

 

I na BBI też jest post-Daimon, które ogólnie podwaja ilości przeciwników i ogólnie bywa ciężkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczłapałem na wyspę. I co tu dużo mówić, zaliczyłem dwa szybkie zgodny, praktycznie pod rząd. Przed damą z kosą spieprzyłem, jednak nie było mi dane długo nacieszyć się życiem, najpierw dostając lanie od (nie)zwykłej skrzyni (sic!) a niedługo potem od trolla spuszczonego z łańcucha :D Idę jednak w zaparte na tym moim 55-tym levelu, nie będę farmił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczłapałem na wyspę. I co tu dużo mówić, zaliczyłem dwa szybkie zgodny, praktycznie pod rząd. Przed damą z kosą spieprzyłem, jednak nie było mi dane długo nacieszyć się życiem, najpierw dostając lanie od (nie)zwykłej skrzyni (sic!) a niedługo potem od trolla spuszczonego z łańcucha :biggrin: Idę jednak w zaparte na tym moim 55-tym levelu, nie będę farmił.

 

Dotarłem tam w okolicach 50tego lvlu i o farmieniu nie ma mowy. Każda walka (z nowymi przeciwnikami) to było wyzwanie, każde pojawienie się padlinożerców wysyłało mnie na glebę tuż obok powalonych przed chwilą szergowych przeciwników. Bossowie nie byli tacy najgorsi. Ciężkie były niektóre spotkanie z większymi przeciwnikami pokroju właśnie dużych zombiaków/szkieletów/minotaura - zanim człowiek znalazł słabe punkty trzeba było ostro się napocić.

 

Dopiero w okolicach 100 levelu jest łatwiej, ale nadal śmierci nie zabiłem. Post-Daimon to jeszcze większa rzeźnia - masakra.

 

Powodzenia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze istnieje jakiś sposób na zwiększenie udźwigu swojej postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie samej gry - nie. Wpływ na to ma płeć i sylwetka jaką wybierasz na samym początku - im bardziej umięśniona i generalnie większa postać, tym szersze "widełki" ograniczające poszczególne limity wagowe ekwipunku.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak pamiętać że im większa postać, tym łatwiej ją trafić i jest wolniejsza niż te mniejsze postacie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postura nie ma wpływu na szybkość postaci, przynajmniej ja tego nie zauważyłem, tylko obciążenie sprzętem jaki się nosi i trzyma w plecaku. Jest kilka poziomów, very light, light, heavy itd. @Dilerus zawsze możesz odpowiednio edytować postać po wykupieniu specjalnego itemu i pośrednio zwiększyć udzwig, są też skille i ekwipunek które go zwiększają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dilerus zawsze możesz odpowiednio edytować postać po wykupieniu specjalnego itemu i pośrednio zwiększyć udzwig, są też skille i ekwipunek które go zwiększają.

Gram Rangerem i osiągnąłem już maksymalny vacation lvl, jednak nie odblokowałem żadnych skilli zwiększających udźwig. Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie skill'a zwiększającego udźwig danej postaci, czy jest to uzależnione tylko i wyłącznie od wyboru klasy postaci (wiem, że Fighter ma skill'a podnoszącego udźwig postaci)? Nie jest to jakimś szczególnym problemem, jednak jest dosyć monotonne przy graniu Rangerem przerzucanie co chwile wszystkich itemków z main inventory do plecaka, któregoś pionka.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Jestem przed questem The Final Battle. Muszę się jeszcze tylko udać po jakiś Dragon Vest. Nie wiem tylko czy kończyć tego questa czy też zająć się questami z dodatku. 
Czy można swobodnie przeskakiwać między tą wyspą z dodatku a Grand Soren? 
Wiem że po zakończeniu gry otwiera się dostęp do Everfall który jest pełen potworów a i w całej krainie podobno zaczyna się od nich roić (post-game "mode"). 
jakieś rady? bo nie wiem czy iść na smoka czy rozpoczynać najpierw DLC (boję się że jak ubiję smoka to stracę dostęp do DLC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś rady? bo nie wiem czy iść na smoka czy rozpoczynać najpierw DLC (boję się że jak ubiję smoka to stracę dostęp do DLC).

 

Wątpię, abyś stracił dostęp do wyspy po ubiciu czerwonego. Wcale gra się na tym nie kończy, zostają jeszcze bodajże 3 misje fabularne (które notabene lepiej omijać, jeśli chce się zwiedzić całe Everfall i pokryty mrokiem Gransys), wiec raczej da się się w ten czas bez problemu dostać na wyspę, ale w 100% nie jestem pewien, bo grałem bez dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jako ze dopadłem dragons dogma mam kilka pytań. Juz na samym początku widać ze gra działa bardzo wolno nie mówiąc o walce z przeciwnikami. Jestem na samym początku gry i jest to dla mnie uciążliwe. Czy później jest jeszcze gorzej? Da się temu zaradzić jakoś? Jedynie co mi przychodzi na myśl to nie grać magiem, bo jak wiadomo pewnie jego ataki mają najwięcej bajerów graficznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentuky

dzięki za info. też tak myślę, że nie utracę dostępu do DLC. Pytanie czy można wrócić bez problemu z wyspy do Gransys? Może ktoś coś niedługo napisze i rozjaśmi mi sytuację :)

Mam jeszcze trzy pytanka:

1) Everfall to to miejsce pod siedzibą Pawną z początku gry? co tam można robić?

2) pogrążone w mroku Gransys - czym się różni? czytałem że dużo więcej potworów jest i cała zabawa dopiero wtedy się zaczyna

3) co masz na myśli mówiąc o unikaniu 3misji? czytałem że jest quest warm welcome czy jakoś tak

gdzie król chce Cię zaciukać

 

@Gemtin - gram na PS3Slim i gra działa normalnie.

Edytowane przez set_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. też tak myślę, że nie utracę dostępu do DLC. Pytanie czy można wrócić bez problemu z wyspy do Gransys? Może ktoś coś niedługo napisze i rozjaśmi mi sytuację :)

Z wyspy do Grasnys (a konkretnie do Cassardis) i odwrotnie - z Grasnys do Cassardis, możesz "teleportować" się dowoli przy użyciu odpowiedniego NPC, czyli tej babki która stoi na pomoście w Cassardis lub przy wejściu na wyspę.

 

PS. Ad. 3 - Używaj spoilerów...

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jestem przed questem The Final Battle. Muszę się jeszcze tylko udać po jakiś Dragon Vest. Nie wiem tylko czy kończyć tego questa czy też zająć się questami z dodatku. 

Czy można swobodnie przeskakiwać między tą wyspą z dodatku a Grand Soren? 

Wiem że po zakończeniu gry otwiera się dostęp do Everfall który jest pełen potworów a i w całej krainie podobno zaczyna się od nich roić (post-game "mode"). 

jakieś rady? bo nie wiem czy iść na smoka czy rozpoczynać najpierw DLC (boję się że jak ubiję smoka to stracę dostęp do DLC).

 

Tak, jak kolega wspomniał, z wyspy można się teleportować w tę i we w tę. Sam dodatek można rozpocząć po ukończeniu podstawki, sam tak zresztą robię. Co do post-game, to koledzy dobrze radzą, jeżeli chcesz pozwiedzać Everfall i Gransys "after dark", to uważaj, aby przedwcześnie nie zakończyć wątku głównego, co mnie niestety się trafiło.

Sam chwilowo odpoczywam jeszcze od wysepki, ale niedługo wracam do cyklopa-zakutej pały, który mnie ostatnio pogonił.

 

Cześć

Jako ze dopadłem dragons dogma mam kilka pytań. Juz na samym początku widać ze gra działa bardzo wolno nie mówiąc o walce z przeciwnikami. Jestem na samym początku gry i jest to dla mnie uciążliwe. Czy później jest jeszcze gorzej? Da się temu zaradzić jakoś? Jedynie co mi przychodzi na myśl to nie grać magiem, bo jak wiadomo pewnie jego ataki mają najwięcej bajerów graficznych..

 

Chodzi Ci o ścinki grafiki? Z tym nic nie poradzisz (choć zawsze możesz mrugać w rytm wywijania mieczem, to ścinki nie będą tak widoczne :D ). Dla mnie bardziej upierdliwe były wszechobecne pop-upy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1) Everfall to to miejsce pod siedzibą Pawną z początku gry? co tam można robić?

 

 

Everfall to mroczna kraina ukryta pod całym miastem Gran Sorem. Po pokonaniu Grigoriego, będziesz miał możliwość swobodnego przemieszczania się po wszystkich kondygnacjach everfall. Co można robić? Farmić. Jest tam sporo wrogów, także takich jakich jeszcze nie spotkałeś i oczywiście smoki i masa mniejszych bossów. Można tam znaleźć pełno interesujących itemków.

 

 

2) pogrążone w mroku Gransys - czym się różni? czytałem że dużo więcej potworów jest i cała zabawa dopiero wtedy się zaczyna

 

 

Przede wszystkim można znaleźć wrogów tam gdzie wcześniej ich nie spotykałeś. Polecam w postgame zwiedzania znanych lokacji, takich jak Bluemoon Tower, Shandow Fort. Wgl cała mapę należy sprawdzić w post game, ze względu na możliwość ubicia trzech typów  smoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 (boję się że jak ubiję smoka to stracę dostęp do DLC).

 

Na pewno w post-game nie traci się możliwości podróży na wyspę. Sam tam sobie śmigałem ostatnio i wracam od czasu do czasu do Evarfall. Uważaj, bo wysepka ma również swój post-Daimon ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×