Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że teraz kolej na mnie. Naprawdę nie wiem jakie autko, a sprawdzać już mi się nie chce. Zostało jeszcze parę bardzo szybkich aut, które o dziwo nie zostały wybrane, ale patrząc na to co niektórzy wybrali to trochę głupio mi je brać. Hond i Nissanów jak psów, więc Biorę Camaro RS Pozzi Motorsport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) NICEMAN--- RE AMEMIYA FD3S RX-7
2) PRZESTEPCA-- Nismo Fairlady Z Z-tune (Z33)'03
3) TOMEK --- Amuse S2000 GT1 `04
4) PLEBANN -- RUF 3400S '00
5) ŁYSY-- RUF Yelow Bird ?? nie pamiętam czy ten model ostatecznie wybrałeś Łysy??
6) CIENGLASZ--- RUF CRT 2'96
7) REMIGIO-- HEP G37
8) BLACK --Audi TT by HPA:)
9) LAKER-- SRT Viper GTS'02
10) NAMING
11) NERVUS -- OPERA Honda S2000 '04
12) PELA--NISMO 380RS SUPER LAGGERA
13) YOGI-- AMUSE S2000 R1 '04
14) GRANDE-- SHELBY SERIES ONE SUPER CHARGED '03
15) LALEK--Mine's EVO VI '00
16) MATTA--Mine's BNR34 SKYLINE GT-R N1 base '06
17) JASKI
--Art Morrison Corvette'60
18) PIOTRAS--Pozzi MotorSports
19) MEDMAX
20) ROBERTO
21) ZIEMNIAK

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieenie vipera jak juz wszyscy wybiora bo nie jezdzi i nie pasuje tutaj .juz mam cos na oku ale tez nie testowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damy radę ustalić choć jeden murowany tor, który pojawi się w evencie? Dobrze by było poćwiczyć na takim a nie jakimś kolejnym randomowym. Dajcie jakieś przecieki, dzwonią do mnie na non stopie z Kuriera Lubelskiego, coś im muszę rzucić  :)

 

Kolejna wątpliwość rookiego: jak ma się wartość momentu obrotowego do innych parametrów? Jak przekłada się to na jazdę w GT? Przypomniałem sobie kwestię Yogiego, który zacierał łapy na jakieś 700 Nm więc zacząłem się zastanawiać czy to ma wielkie znaczenie, szczególnie w oderwaniu od mocy/masy. Jak ilość niutków wpływa na jazdę i w jakich aspektach? Jak wpływa na opony?

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervus podał już pierwszy tor: Brands Hatch

 

Wartość momentu obrotowego w grze ma się tak, że nie czuć jej ani na kierze, ani na padzie. Auto z ogromnym momentem jest trudne w prowadzeniu, często się ślizga i gubi trakcję, co oczywiście ma przełożenie na zaużycie opon, paliwa i ogólną konkurencyjność. Podawałem kiedyś tutoriale odnośnie tuningu. A do Twojego auta jest tyle setupów w sieci, że mała bańka :P

 

Yogi, ja też mogę poczekać raz czy dwa. Tyle tylko, że kiedy następnym razem będę brał udział w wyścigu, to zjawie się tak jak kiedyś się zjawiałem - za 20, czy za 15 jedenasta. Mimo szczerych chęci większości to jednak nie da rady startować wcześniej niż o 23.

Edytowane przez lalek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Szkoda też Med , awarii pedałów.Jakieś czyszczonko pomoże??

 

 ,  

 Wczoraj 3 razy po rozłączeniu poprawiałem wtyczkę przy sandałkach. Dziś przed pójściem do pracy zobaczyłem, że przewód łączący sandałki z kierą ledwo co się trzyma.... przy kierownicy  :fool:  Także najprawdopodobniej przyczyny awarii szukałem nie tam gdzie trzeba :(

Czyszczonko by się przydało tak czy siak, gdyż przy każdym wciśnięciu hamulca hamuję max. siłą wynoszącą 2/3 pełnej siły hamowania :/ Także np. hamowanie 200-0 km/h kończę o jakieś 2 długości auta dalej niż ktoś kto hamuje z max. siłą :/

 

1) NICEMAN--- RE AMEMIYA FD3S RX-7

2) PRZESTEPCA-- Nismo Fairlady Z Z-tune (Z33)'03

3) TOMEK --- Amuse S2000 GT1 `04

4) PLEBANN -- RUF 3400S '00

5) ŁYSY-- RUF Yelow Bird ?? nie pamiętam czy ten model ostatecznie wybrałeś Łysy??

6) CIENGLASZ--- RUF CRT 2'96

7) REMIGIO-- HEP G37

8) BLACK --Audi TT by HPA:)

9) LAKER-- SRT Viper GTS'02

10) NAMING

11) NERVUS -- OPERA Honda S2000 '04

12) PELA--NISMO 380RS SUPER LAGGERA

13) YOGI-- AMUSE S2000 R1 '04

14) GRANDE-- SHELBY SERIES ONE SUPER CHARGED '03

15) LALEK--Mine's EVO VI '00

16) MATTA--Mine's BNR34 SKYLINE GT-R N1 base '06

17) JASKI--Art Morrison Corvette'60

18) PIOTRAS--Pozzi MotorSports

19) MEDMAX--Spoon s2000

20) ROBERTO

21) ZIEMNIAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, łysy wybrał BTR-a. Jako, że sam myślałem o YB, przypomniał mi się ten filmik: 

są to 2 okrążenia na Nordshleife. Na 2 okr są fajne ujęcia z helikoptera. Polecam obejrzeć bo gość nieźle ciśnie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejna wątpliwość rookiego: jak ma się wartość momentu obrotowego do innych parametrów? Jak przekłada się to na jazdę w GT? Przypomniałem sobie kwestię Yogiego, który zacierał łapy na jakieś 700 Nm więc zacząłem się zastanawiać czy to ma wielkie znaczenie, szczególnie w oderwaniu od mocy/masy. Jak ilość niutków wpływa na jazdę i w jakich aspektach? Jak wpływa na opony?

 

Pewnie chciał driftować, bo momentem podczas wyścigów czy time attacku się nie jeździ. Tak jak napisał Lalek, duży moment podczas wyścigów długodystansowych ma więcej wad niż zalet. W codziennej jeździe wręcz przeciwnie (tylko latem, zimą tylko w  przypadku posiadania napędu 4x4, najlepiej stałego) - nie trzeba wachlować lewarkiem aby móc wyprzedzać z niskich obrotów, silnik się tak nie poci przy ciąganiu przyczepy czy jeździe pełnym autem pod górkę. Ogólnie temat rzeka, nie wiadomo czy GT6 uwzględnia takie smaczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) NICEMAN--- RE AMEMIYA FD3S RX-7
2) PRZESTEPCA-- Nismo Fairlady Z Z-tune (Z33)'03
3) TOMEK --- Amuse S2000 GT1 `04
4) PLEBANN -- RUF 3400S '00
5) ŁYSY-- RUF BTR
6) CIENGLASZ--- RUF CRT 2'96??
7) REMIGIO-- HEP G37
8) BLACK --Audi TT by HPA:)
9) LAKER-- 
10) NAMING
11) NERVUS -- OPERA Honda S2000 '04
12) PELA--NISMO 380RS SUPER LAGGERA
13) YOGI-- AMUSE S2000 R1 '04
14) GRANDE-- SHELBY SERIES ONE SUPER CHARGED '03
15) LALEK--Mine's EVO VI '00
16) MATTA--Mine's BNR34 SKYLINE GT-R N1 base '06
17) JASKI
--Art Morrison Corvette'60
18) PIOTRAS--Pozzi MotorSports
19) MEDMAX--Spoon s2000
20) ROBERTO
21) ZIEMNIAK--RUF RGT

22) Aruw-- Mugen S2000 


Laker podaj swój nowy typ:) Chciałbym wybrać auto dla Aruwa i nie wiem czy już mogę. Na co zmieniasz ? Cienglasz jak z Twoim RUFem?

Chociaż w sumie Aruw kończy stawkę więc podam już ''jego wybór'' :) Powiem też że z pozostałych aut kilka wydaje mi się konkurencyjnych: OPERA 350Z, NISMO SKYLINE GT-R R TUNE (R34)'99, NISMO 400R '96, AEM S2000, i na koniec GRAN TURISMO AMUSE/OPERA 350Z RS- zastanawiałem się czy to nie concept ale z opisu wynika że auto powstało przy współpracy PD,AMUSE i Opery. Polecam powyższe auta do sprawdzenia, jak by co. Gdybyś Aruw jednak nie chciał jechać Mugenem , choć polecam:) to spokojnie możesz stestować któres z powyższych.

Cienglasz jak się zastanawiałeś czy warto skundlać super autka. Jak kupisz Vipera SRT to wyjściowo ma stosunek moc/masa na poziomie 2,30 czy coś koło tego:) Super wynik ale jeśli go skundlisz do 500PO to ma wskaznik 4,60 :) Nie może być konkurencyjny z autami o współczynniku wyjściowym 3,30 np. Oczywiście nie jest to pewnie zawsze obowiązująca zasada ale....:)

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finałowy wyścig okazał się testem moich nerwów i cierpliwości. Niestety, ostrożność na takim torze to podstawa, zwłaszcza na początku. Zaczęło się od pierwszego zakrętu. Przede mną do zera hamuje Tomek, ja zwalniam też i prawię staję w zakręcie (było bardzo ciasno) i dostaję uderzenie w kufer od Jaskiniowca. Na szczęście bez uszkodzeń z mojej strony. Ale ciśnienie wzrosło już mocno. Dwa zakręty dalej Laker uderza w Pele, a ten wali we mnie jak domino, uszkadzając koło i wypychając poza linię jazdy. Tracę pozycje i już mam zepsuty humor, a to dopiero pierwsze sekundy wyścigu. Jadę jednak dalej. Niestety zaraz po wjechaniu na Pętlę łapię pobocze (auto już nie prowadziło się idealnie) i łapię spina, przecinam tor i niestety zabieram ze sobą Lakera. Rozwalony samochód, silnik. W pierwszym odruchu chciałem wyjść, bo nie wyobrażam sobie jazdy około 20 minut z terkoczącą kierownicą w środku nocy. Zobaczyłem, że jestem ostatni w stawce i nikomu nie zagrażam, więc postanowiłem zawrócić i pojechać do pitu, żeby kontynuować wyścig. Blisko 8 minutowa strata pozbawiła mnie przyjemności ścigania (poza pojedynkiem z Lakerem), ale ten tor jest rewelacyjny i mogę po nim jechać przez godzinę sam, ciesząc oczy widokami. W nocy dodatkowo rozpadał się deszcz i był świetnie odwzorowany. Ulewa, potem opuściłem strefę opadów i za chwilę znowu chmura, mocny deszcz i po jakimś czasie koniec deszczu i przesychający tor. Dla mnie bomba :thumbsup:

 

Super też była frekwencja. 16 zawodników na Nurbie, to rzadkość :P Dziękuję Wam za wyścig i udział w całej serii. Robi się tłoczno na gridzie :spartak:

 

Gratulacje dla Piotrasa za P1 w wyścigu i ostatecznie w całym evencie :zloto: (ciasno na podium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o nismo 270r albo tom's chaser :) wybieraj dla aruwa cos mi zostanie jeszcze

Tym razem przetestuje choc troche zanim wybiore a narazie mam wstret do GT po ostatnim wystepie :(

Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka sorki,że pisze tutaj ale jakimś cudem nigdzie nie moge dodać nowego tematu.

''Witam :D

Chcę kupić w miare przyjemną gre wyścigową,zastanawiam sie nad Gt5, Dirt3 i motorstorm apocalypse.

Za czasów dzieciństwa grałem trochę w Nfs most wanted , undeground i gt4.NIe jestem jakimś wielkim fanem i maniakem gier wyścigowych ale teraz mam ochote pościgać się ze znajomymi.

Która gra waszym zdaniem będzie lepsza i co jeszcze moglibyście mi polecić :)

Z góry dziękuje za odpowiedź :D

PS Najlepiej jakby gra miała funkcje podzielonego ekranu.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz jak z Twoim RUFem?

Co do mojego auta to nie chciałbym się fiksować już teraz, chciałbym sprawdzić jeszcze YB (bo widzę, że się zwolnił) oraz być może (jednak) Cobrę. Fakt, że - jak pisał Lalek - jest sporo setupów do 4WD RUFa ale po Renówce odczuwam dziwną miętę do aut z napędem na tył. Określę się jak tylko dojdę do wniosków, chyba niespieszno bo z tego co widzę każdy ma już auto - jeśli ktoś jest potencjalnie zainteresowany autem z mojego kręgu zainteresowań to prośba o info - wtedy postaram się nie przedłużać nadmiernie :) Ok?

 

 

Pewnie chciał driftować, bo momentem podczas wyścigów czy time attacku się nie jeździ. Tak jak napisał Lalek, duży moment podczas wyścigów długodystansowych ma więcej wad niż zalet. W codziennej jeździe wręcz przeciwnie (tylko latem, zimą tylko w  przypadku posiadania napędu 4x4, najlepiej stałego) - nie trzeba wachlować lewarkiem aby móc wyprzedzać z niskich obrotów, silnik się tak nie poci przy ciąganiu przyczepy czy jeździe pełnym autem pod górkę. Ogólnie temat rzeka, nie wiadomo czy GT6 uwzględnia takie smaczki ;)

Med, pytałem o znaczenie momentu w grze. Dobrodziejstwa niutonometrów w realu są mi znane :) Lalek w sumie wyczerpał temat wcześniej, wiem na czym stoję :)

 

 

Chcę kupić w miare przyjemną gre wyścigową,zastanawiam sie nad Gt5, Dirt3 i motorstorm apocalypse.

Zapomnij o wszystkich wymienionych czy innych Need for Speedach. Wybierz GT6, lepszej gry na żadną platformę nie ma. GT5 zamyka swoje serwery więc jak split screen przestanie dawać sok to zostaniesz z niczym. Ten temat nie jest właściwy, szukaj bardziej ogólnego nie tyle wątku na forum co działu i tam wpisuj tego typu pytania. Tutaj rozmawiamy na cokolwiek inny temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaliście parę razy o Knockhill. Swoich filmów nie mam, a jak mam to nie ma się czym chwalić, ale tutaj ziomek nieźle zamiata:

Uczciwie napiszę, że czasy które on robi nie były dla mnie osiągalne w Clio, a w Celice też nie będzie lepiej. Ja nie zbliżyłem się nawet do 1:05 :P

 

Rozmawialiśmy też o rajdach. U mnie co roku jest Colin McRae Forest Stage. Tutaj kilka filmików z zeszłorocznej imprezy:

 

Doskonale widać poziom bezpieczeństwa, hehehehe :biggrin:  To a'propos naszej rozmowy Pela :P

 

Gdyby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia, to mogę wrzucić, bo mam z 3 ostatnich lat ;)

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego auta to nie chciałbym się fiksować już teraz

A jednak już zdecydowanie: zostaję przy swoim pierwotnym wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj fajny trening RUF-only :) Ziemniak pokazał jak się jeździ, brakowało tylko Łysego i byłby fajny komplet. Jeśli nikt się nie wycofa ze swojego RUFa to szykuje nam się fajny sub-event :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jeszcze skorzystać z możliwości zmiany wyboru, czy mogę mieć czas do jutra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeździ po Nurbie panowie :biggrin:

 

 

 

Fajnie widać jak na długiej prostej wychodzi z draftu, powolutku wyprzedza dwóch gości i zerka w prawo czy już jest przed nimi. W GT6 trzeba wcisnąć kierunek, na prostej da radę, ale w zakrętach już nie bardzo. Szkoda, bo w GT5 była opcja rozglądania się na boki w opcji z kamerką, ale chyba tylko w offline.

 

Mam pytanie o możliwość pojechania w piątek. Wiem, że nie będę jeździł w każdym wyścigu, chciałbym jeździć częściej niż ostatnio, ale praktycznie pewnie wyjdzie co 3 wyścig. Nie chcę zabierać miejsca komuś, kto jeździ regularnie, ale z drugiej strony takich osób, które jeżdżą praktycznie każdy wyścig jest stosunkowo mało.

 

Kolega wcześniej pytał się o wybór gry. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy Motorstorm a GT, to wybierz Motorstorm. To dwie zupełnie różne gry, obie fajne, ale fanatyk GT pogra w Motorstorm 15 minut i się znudzi i pewnie na odwrót. Jeżeli nigdy nie grałeś w symulację to może Ci się nie spodobać. Arcade jak Motorstorm to szybka, prosta akcja, kolorowa grafa, łatwe sukcesy. W GT nauka dobrej jazdy zajmuje sporo czasu, a i tak esencję wyciskasz w online, gdzie musisz jeździć jeszcze lepiej.

Edytowane przez GrandeBombik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o możliwość pojechania w piątek. Wiem, że nie będę jeździł w każdym wyścigu, chciałbym jeździć częściej niż ostatnio, ale praktycznie pewnie wyjdzie co 3 wyścig. Nie chcę zabierać miejsca komuś, kto jeździ regularnie, ale z drugiej strony takich osób, które jeżdżą praktycznie każdy wyścig jest stosunkowo mało.

A to ciekawe, wnioskując po ostatnim evencie mamy takie fakty:

- tylko 4 osoby stawiały się na każdy wyścig, 7 miało tylko jedną absencję startową, 2 osoby miały dwie absencje; cała reszta to już epizodyczne starty (z czego aż 6 wystartowało tylko raz). Grono regularów myślę solidne mimo wszystko (13) ale zapas jest

- komplet (16 ścigantów) mieliśmy w 2 z 6 wyścigów (to akurat moim zdaniem przyzwoity wynik)

 

Aktywność jakby większa ostatnio, ciekawe ile kompletów zaliczymy w tym evencie - oby wszystkie :)

 

PS. Wczoraj jechaliśmy z chłopakami po dłuższym Brands Hatch. Zakładam, że to pierwszy tor eventu. Kto wie lepiej niech prostuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowy, dużo szybszy internet. Dzisiaj także kończę pewną inwestycjè która ostatnimi czasy spędzała mi sen z powiek i powinienem mieć więcej czasu także na gran turismo. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego to będę na każdym wyścigu.

Ktoś wyżej napisał że Nervus wybrał Brands Hatch jako pierwszy tor dlatego wczoraj tam śmigaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał Lalek więc podejrzewam, że gdzieś na treningu musiał coś Nervus rzucić - na forum nic na ten temat jeszcze nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja od razu oświadczam, że mnie w piątkowy wieczór nie będzie. Powodzenia. RUF RGT raczej pozamiata wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wkońcu udało mi się dorwać czarnule i zakupić GT6. Czy znajdzie sie miejsce dla syna marnotrawnego na ten event?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×