Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. To wy jesteście wymuszonym targetem dla PS+ i im szybciej to zaakceptujecie tym lepiej. Nikogo nie obchodzi, co myśli 1% społeczności. Mniejszość nie przynosi zysków, a tym bardziej zadowolenia. Jedyne co przynoszą wasze "postulaty" to pewność, że powinniście zmienić hobby.

 

A prawdę mówiąc Żywy jest na tym forum tylko dlatego, że lubię sobie popatrzeć, w jak inteligentny sposób wodzi ludzi za nos. Jak dzieci dają się nabrać na to podchwytliwe trollowanie i aż przyjemnie patrzeć jak z nich robi sieczkę.

 

P.S. To nie ja skasowałem całą stronę pitolenia. Ale następnym razem to ja rozdam całą stronę banów za pitolenie.

A na jakiej podstawie twierdzisz, ze to mniejszość w postaci 1%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczenia. 1% oznacza zdecydowaną mniejszość, a nie konkretną liczbę. Szkoda, że muszę tracić czas by to wyjaśniać.

Masz jeszcze jakieś bystre pytanie, czy możemy wrócić do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś jakieś poprawne aktualne dane ( raport ) na temat ilości subskrypcji plusa? Inaczej doświadczenie Killa czyli zapewne jego lista znajomych na ps3 będzie jedyną i niepodważalną prawdą  :biggrin:

 

Na mojej liscie znajomych jest może ze 2 plusowiczów. 

Edytowane przez duzyBYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameranx.com/updates/id/16771/article/analyst-sony-to-raise-1-2-billion-by-2017-from-ps-plus-on-ps4/

 

According to IHS PS Plus subscriptions have earned Sony $140 million to date as it is not currently requirement for online play.

 

 

140MLN przez 3 lata odkad ruszyla usluga = ~47MLN rocznie, podzielic na 50$, bo tyle kosztuje PS+ na jednego uzytkownika = ~940000 korzystajacych z PS+ na 80MLN sprzedanych PS3. Kurcze, rzeczywiscie wychodzi 1%! ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jak zwykle rozchodzi się o kasę . jakby plus kosztował w polsce pół dniówki to nikt by nie narzekał i wszyscy byli by happy. a tak to każdy się zastanawia , zainwestować w plusa czy kupić sobie ze trzy essentiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się o to że plus nie jest obowiązkowy. To dodatek. Golda kupuję kilkadziesiąt milionów bo jest obowiązkowy do online. PS plus na ps3 to najlepszy przykład że z nami nie ma się co cackać i praktycznie nie da się zaoferować usługi graczom gdzie samowolnie wyjma karty płatnicze. Jakby Sony co miesiąc wrzucalo nowość do plusa to może by mieli połowę abonentów golda. A dlaczego ? Bo połowa graczy a może i więcej cały rok gra w jakieś cod, bf czy FIFA. A granie w singla to dla wielu kara. Także Sony się przestało cackać i na PS4 będziemy mieli kilkadziesiąt milionów abonentów plusa. I wszyscy będą "zadowoleni" jak teraz na xboxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h

 

140MLN przez 3 lata odkad ruszyla usluga = ~47MLN rocznie, podzielic na 50$, bo tyle kosztuje PS+ na jednego uzytkownika = ~940000 korzystajacych z PS+ na 80MLN sprzedanych PS3. Kurcze, rzeczywiscie wychodzi 1%! ;)

twoje wyliczenie nie ma sensu bo masa osób kupuje PS+ na pół więc jakby nie było userów ps+ jest jeszcze więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje wyliczenie nie ma sensu bo masa osób kupuje PS+ na pół więc jakby nie było userów ps+ jest jeszcze więcej :)

Tak, masa osób ale chyba w Polsce.

Jakoś srednio mi się chce uwierzyć, ze ktoś w cywilizowanym kraju bawi się w kupowanie na spółkę.

Plus to nie tylko gry ale i możliwość serwowania w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę, może dostane bana za to co napiszę ale napiszę.

Staram się grzecznie ale nie wychodzi więc napiszę dosadnie.

 

Ogarnijcie się ludzie do jasnej anielki!! PS4 to rozrywka za którą się płaci. Nie jest to chleb czy woda. Chcesz, kupujesz, nie chcesz, spadaj.

 

@Kill, rozumiem o co ci chodzi, ale czytasz ten cały crap co ludzie tu wypisują, do wszystkich danych ludzie podrzucają jakieś tam źródła i w ogóle mamy samych "znawców" i "specjalistów", i sam z "1% a później z "doświadczeniem". Trochę to nie spójne?? Jak pisałem, wiem że chodzi o to że chodzi nie o 1% a o tak zwany "~1%" czyli dużą mniejszość. Pamiętaj że mamy tu do czynienia w dużej mierze z dzieciakami i "Kargulami": którzy liczą każdy grosz którego nie mają i myślą tylko jak zrobić żeby sąsiadowi się gorzej powodziło.

 

@cała reszta flamerów an PS+

Pogróźcie się z tym że to zostało postanowione i nie ma odwrotu czy wam się to do diaska podoba czy nie. Koniec i kropka.

To kto i jak gra, w ile gier rocznie i ile tytułów go interesuje jebie Sony. Tak, mają to gdzieś. Dla nich wszyscy jesteśmy klientem na którym trzeba zarobić.Jeżeli klient nie kupuje gier, to firma traci. Czasem na kliencie trzeba wymusić, albo dać coś co każdy weźmie z pocałowaniem ręki.(PS+ na przykład)

To, że mamy niskie zarobki też mają w głębokim poważaniu. Nie jesteśmy pępkiem świata. W krajach zachodnioeuropejskich zarabiają więcej więc równa się do nich a nie do nas. Zawsze równa się w górę. Prosta zasada, zwłaszcza jeżeli chodzi o kasę.

Sony zrobiło prostą kalkulację i wywnioskowali że spuszczą z ceny konsoli ale zrobią coś żeby przymusić ludzi do PS+ bo produkt może schodzić o wiele lepiej.

Podeprzeć zawsze się mogą statystykami za rok 2011 które zostały podane (bez ilości sprzedanych subskrypcji) a z których wynika że 93% ludzi przedłużyło subskrypcję plusa.

http://zoknowsgaming.com/2012/09/30/sony-shares-some-interesting-playstation-plus-stats%E2%80%8F/

 

Podsumowanie:

PS+ jest obowiązkowe do multi w PS4. Albo to popijecie czymś słodkim i przejdzie albo będzie się odbijało czkawką przez cały okres subskrypcji. Sony doi z nas kasę jak każdy i myśli jak wydoić jak najwięcej ale w taki sposób żeby nas dupa nie bolała od klepania którą sami dobrowolnie im nadstawiamy (w odróżnieniu od M$). Tyle.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameranx.com/updates/id/16771/article/analyst-sony-to-raise-1-2-billion-by-2017-from-ps-plus-on-ps4/

 

 

 

140MLN przez 3 lata odkad ruszyla usluga = ~47MLN rocznie, podzielic na 50$, bo tyle kosztuje PS+ na jednego uzytkownika = ~940000 korzystajacych z PS+ na 80MLN sprzedanych PS3. Kurcze, rzeczywiscie wychodzi 1%! ;)

dopiero od 1,5 roku ta usługa jest godna uwagi, do tego zaraz po ogłoszeniu nowej formuły, były zniżki -25%, ile z tych sprzedanych 80 milionów konsol działa do dziś, a ile jest na śmietniku, ile z nich zostało przerobionych (czerpią z bezpłatnej biblioteki torrentowego Plusa :)), ile ma dostęp do internetu (pewnie są takie kraje gdzie nie każdy ma dostęp do internetu), ile zostało zakupionych w celach badawczych (kiedyś robiono z nich superkomputery :)), etc. 

 

te wszystkie wyliczenia nie mają sensu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

plus nie jest przywiązany do konsoli tylko do konta

dajcie już spokój z tym plusem. on już jest i będzie i nie ma co się pstrykać w temacie .

te dywagacje trochę pokazują mi właśnie polską specyfikę: kupił nowe bmw i od razu przerobił je na gaz , bo go nie stać na benzynę.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden się uspokoił (PonurakPS3)(...)

 

Po co się udzielać, skoro większość tutaj zgromadzonych w obronie Sony, własną nerkę by sprzedało. Różnego typu wtórny analfabetyzm dużo potrafi nabazgrolić - jednak bez większego sensu. Ten temat, ba, ogólnie całe to forum, to jedno wielkie "Sony Defence Force" (bez obrazy dla normalnych). Żywy ma absolutną rację, sam nie odpalałem swojego PS3 od kilku długich miesięcy. Jeśli będę miał mocne zatrucie żąłądkowe to może włączę, aby zwymiotować dzięki oprawie i płynności widocznej na ekranie.

Co do PS4 - nie oszukujmy się, to bardziej niskobudżetowy wybryk Sony, niż prawdziwa "następna generacja". Sprzęt nie ukazał się jeszcze na rynku, a już widzimy kompromisy w większości multiplatformowych tytułów, Sub FHD i ledwo 30 FPS. Dodatkowo przymusowy haracz zwany Plusem, który poza wersją demonstracyjną Drive Club, nie oferuje płacącym zupełnie nic.

 

Jakby ktoś uczepił się ikon przycisków, wersja PC była ogrywana na DS4

 

Na chwilę obecną, wolałbym wydać te 1700 zł na dobrej klasy LC do swojego GTX'a 780 oraz i7 4770k, niż na konsolę, której motywem przewodnim będą gry indie, F2P oraz wykastrowane multiplatformy (chociaż gdy wyjdzie Uncharted 4, to zapewne wbijam na pokład :)). Miłej nagonki, może przeczytam, może nie, ale wątpię czy się już wypowiem - lepiej strzelić facepalma na boku.

 

 

Pozdrawiam rogarniętych i dziękuję za uwagę.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyliczenia na temat plusa nie mają sensu, wiele osób kupuje subskrypcję raz, drugi kupuje po kilka razy, trzeci dostanie miesiąc za free wiec rotacja subskrybentów jest bardzo duża. Żywy jak zwykle pierdoli bez sensu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie grać tylko w strzelanki i gry sportowe w multi to przesiądźcie się na Xboxa czy peceta. Rzeczywiście gry multiplatformowe w większości wypadków wyglądają lepiej na tych platformach niż na PS3. 

 

Ludzie bronią Sony bo oprócz "generic war games" dostajemy na PS3 również ambitne singlowe produkcje, które czasami pojawiają się w Plusie. No i to jest forum ps3site, a nie jakiegoś ogólnego serwisu o grach na wszelakie platformy, więc nie jest dziwne że spotyka tu się fanów lub fanbojów Sony.

 

Wielu ludziom nie przeszkadza fakt płacenia za multi na PS4, bo Plusa i tak by kupili. Ja wstrzymuję się z zakupem PS4 na razie, zobaczę jak się usługa PS+ rozkręci, bo jak mielibyśmy dostawać coś w stylu Driveclub (czyli pełna gra minus parę mapek i samochodów) to mi to odpowiada. Po jakimś czasie od premiery mogą zacząć wrzucać już pełne gry. Ludzie marudzą że usługa online jest lepsza na platformie konkurencji, ale to dlatego że oni pobierają od długiego czasu haracz, opłaca im się w to inwestować pieniądze. A w PS+ dostajemy jeszcze bonus w postaci gier w ramach subskrypcji na 3 rózne platformy.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponurak, ty na tym filmiku z assasynem widzisz słabą wersję PS4, ja widzę że obie wersje są słabe :D Zobacz MGS5 czy infamous, patrz na nextgenowe gry a nie takie wybryki jak Assassin . PC niema połowy gier, więc dyskusja i tak niema sensu bo lubimy ładna grafikę, ale przede wszystkim świetne gry :unsure:

Już pisałem wcześniej wolę nawet X1 niż grać na PC.

P.S. Podpisałes już petycję GTA5 na PC ?

Edytowane przez chrono87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chrono87

 

Słabe powiadasz? Obejrzyj więc ten filmik: 

 

 

 

lub pobierz w lepszej jakości stąd

 

Co do GTA, to nie, nie podpisywałem - przecież i tak wyjdzie, zaraz gdy skończą się konsolowe, płatne testy na wytrzymałość żołądka. Tak na poważnie, mógłbym zamówić na PS3, ale szkoda sobie psuć pierwsze wrażenie, jak założyciel tego tematu. 

 

Tak jak wspominałem, ode mnie tyle, bo jak widać, sensu to nie ma. 

 

Edytuję, ponieważ znikają mi filmiki ze spoilera   :pardon:  

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małą prośbę , nie ruszajmy już tematu konsola vs pc, to śmierdzi gównem. do kupna czegokolwiek nikt nas nie zmusza, a plusy i minusy jakiegokolwiek produktu to ocena idywidualna, wynikająca z określonych potrzeb.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ponurak:

To dziwne jak dwoje graczy może się od siebie różnić. Grafika dla wielu nie jest najważniejsza, zawsze jest miło jak gra dobrze wygląda, ale nie jest to coś decydującego o zakupie. Dla mnie o wiele ważniejsza jest muzyka czy fabuła. Jak rozmawiam o grze z kumplami to nie wygląda to tak że: "pamiętasz jaka zajebista tekstura w rozdziale 2 była na samochodzie po lewej?", tylko  wspominamy sobie jaka muzyka wtedy leciała czy jakiś tekst rzucony przez postać  Jakbyśmy dostawali tylko wysokobudżetowe produkcje stawiające na wybuchy w 60 FPS'ach i multi to byśmy już tym rzygali. I nie chodzi mi o indie, tylko o gry takie jak na przykład Journey czy SoTC. Mi się robi niedobrze od grania w gry pokroju Call Of Duty, a nie jak w mieście w środku dnia w GTA V mam 25 (!) FPS'ów. 

 

Konsole zawsze po jakimś czasie będą do tyłu technicznie względem pecetów (oczywiście pecet to szerokie pojęcie, nie każdy komputer kupiony po premierze PS4 będzie miał lepsze bebechy), ale jak widać dla wielu graczy to nie jest najważniejsze. Sam mówisz że w grach chodzi Ci tylko o klatki na sekundę i grafikę, więc masz od tego odpowiednią platformę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja, jeden zagra w TLoU, Beyond czy GTAV, które na PS3 wygląda i chodzi bez zarzutów, a drugi wpakuje w sprzęt ponad 2 tys, żeby piać z zachwytu przy słabym Crysis3. Kolejny rozegra 1000 meczy w PES czy BF przy okazji grając w gry typu Bioshock czy Journey, a inny spędzi z tym PES czy BF trzy lata. Każda gra w to co lubi na czym lubi, a to ze ktoś nie posmakuje najlepszych dań tylko z tego powodu, ze sam siebie ogranicza z idiotycznych powodów jest inna sprawą.

Edytowane przez ONE
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adams:

 

W grach nie chodzi mi tylko o techniczne aspekty - jednak musi zostać zachowany pewien standard, abym mogł cieszyć się pozostałą zawartością danego tytułu. Dla przykładu 30 FPS w samochodówkach, to nie to samo co 60, a to bardzo wpływa na przyjemność płynącą z gry w tym gatunku gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywista oczywistość, że gra będzie wyglądać lepiej na PC z bebechami za 8k. Ktoś sądził inaczej? Gorzej będzie po 2-3 latach, gdy do nowego Assasyna już te bebechy nie wystarczą i kolejne kilka tysięcy trzeba będzie wydać :)

 

Każdy ma wolny wybór i kupi to co chce. Co z tego, że stać mnie na komputer za 50k, skoro i tak nie wykorzystam jego możliwości. W Gran Turismo, czy Uncharted nie pogram na PC nawet za milion dolarów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest technicznie dobrze w wielu wypadkach (TLoU, God of War, Killzone 3 etc), ja grając czasami w samochodówki czy niektóre shootery nie przejmuję się aż tak bardzo technicznymi aspektami, jeśli gameplay jest miodny. Oczywiście widzę brzydkie tekstury i spadki animacji, ale są do wytrzymania. Gry są bardzo skomplikowanymi produktami i ciężko jest żeby wszystko chodziło płynnie i bez bugów.

 

No ale taka dyskusja jest głupia, każdy gra w co chce i jak chce - fajnie by było mieć 1080p i 60 FPS'ów w każdej grze na PS4, ale tak nie będzie i co poradzić? Albo sobie odpuścić wiele świetnych eksluzywnych tytułów, albo zagryźć zęby i nie zwracać uwagi na formę, tylko na treść.

 

Musi być jakiś balans, żeby bebechy miały pozwalać na takie wyczyny  to sama konsola musiałaby być droższa - a że produkt musi być przystępny cenowo i dla casuali i dla maniaków technikalii i dla lubiących ambitne produkcje to musieli zapewnić kompromis. Bardzo dużo zależy od deweloperów, którzy jak konsola się rozkręci jeszcze pokażą co potrafią.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma wolny wybór i kupi to co chce. Co z tego, że stać mnie na komputer za 50k, skoro i tak nie wykorzystam jego możliwości. W Gran Turismo, czy Uncharted nie pogram na PC nawet za milion dolarów.

 

No i to jest idealne podsumowanie dyskusji na temat "wyższości" PC nad konsolami. Proponuję na tym zakończyć te sprzeczki, które do niczego nie prowadzą, a są tylko pożywką dla kilku trolli, których nicków wymieniać nie będę.

Rozmawiajmy o PS4 w tym wątku, a jeśli ktoś bardzo chce, to niech założy osobny temat - "PC vs wszystkie konsole świata" i niech tam żrą się ci wszyscy pseudoznawcy tematu.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×