Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj pojechałem do pobliskiego Media Marku w Warszawie. Półki uginają się od preorderów PS4 więc złapałem jednego i podbiłem do kierownika działu. Powiedział mi że zakup tego preordera gwarantuje dostępność konsoli w dniu premiery. Stwierdził również że gdy wyczerpią liczbę dostępnych sztuk to wtedy zdejmą z półek preordery. Kruczek jest taki że według niego MM nie podał jeszcze żadnej (nawet maksymalnej) ceny więc można się niemiło zaskoczyć. Zaryzykowałem i właśnie na biurku leży preorder. Mam nadzieję że to wszystko była prawda i 29 listopada odbiorę konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy usługa "Music Unlimited" będzie dostępna na PS4 w Polsce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie, dzięki ZAiKS owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nowa plota z UK która dzisiaj zaczęło obiegać internet.  Plota, bo GameTrade czy PS3Trophies to dla mnie żadne wiarygodne źródło.

Oficjalnie jak już wspomniałem ma być goła konsola i 4 bundle czyli jak plotka podaje:

  • PlayStation 4 - £349.99
  • PlayStation 4 Killzone: Shadow Fall Special Edition Bundle - £399.99
  • PlayStation 4 Watch_Dogs Bundle - £399.99
  • PlayStation 4 Killzone: Shadow Fall and DriveClub Bundle - £439.99
  • PlayStation 4 Killzone: Shadow Fall Bundle with PS Camera and extra DualShock 4 controller - £449.99
Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla tego pisałem że plota a nie potwierdzony fakt.

W każdym razie na pewno są potwierdzone 2 bundle z KZ:

http://blog.eu.playstation.com/2013/09/26/killzone-shadow-fall-ps4-bundles-unveiled/#more-148917

Reszta bez oficjalnego info od Sony to czyste spekulacje i wróżenie z fusów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietna cena jezeli ktos liczy na tego mega bundle w polsce , wydaje mi sie ze gamestop uk wysyla do PL

maja DS4 i camerke ponizej 40 funtow , wszedzie po ponad 55 warto sie zainteresować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie wygląda ten napis PS4 :biggrin: http://psnprofiles.com/games

Do tematu to też myślę że to z tymi wyprzedanymi konsolami to taka nagonka żeby ludzie szybciej brali ;) Nie wierzę że w wielką premierę 29.11 sklepy będą świecic pustkami.

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do playstation 4 mozna normalnie dokupowac dyski ? Też 2,5 cala SATA? predkosc 5400 czy 7200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, SATA 2,5" a czy szybszy czy wolniejszy to już kwestia pieniędzy bo tak dla PC jak i PS3 czy PS4 pod względem kompatybilności to bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla tego pisałem że plota a nie potwierdzony fakt.

W każdym razie na pewno są potwierdzone 2 bundle z KZ:

http://blog.eu.playstation.com/2013/09/26/killzone-shadow-fall-ps4-bundles-unveiled/#more-148917

Reszta bez oficjalnego info od Sony to czyste spekulacje i wróżenie z fusów. 

 

BZDURA

 

Amazon UK od dawna rozsyla zaproszenia dla szczesliwcow aby wybrali bundla (m.in. mnie)

 

UK_Bundles.jpg

 

 

Sam wybralem 2 bo Killzone kompletnie mnie nie interesuje (denna imitacja CoDa i innych syfgierek).

 

 

Zaden z bundli nie jest dostepny dla osoby ktora chcialaby teraz zamowic (Game bierze ostatnie zamowienia na pre-order NA SWIETA), Amazon jak zawsze dostal wiekszosc a i tak poki co zaproszenia dostaja ludzie zamawiajacy do 12 Czerwca (ja zamowilem 11 Czerwca) wiec malo prawdopodobne ze dotra do lipca biorac pod uwage ze od dawna nie ma pre-orderow na Grudzien a cala reszta ma na blizej-dalej nie okreslony czas (wg. info Amazon UK ma 4 mc zaleglosci, wiec Luty-Marzec chyba ze duzo osob zrezygnuje).

 

Zaden z powyzszych bundli nie ma byc dostepny dla osob ktore zamowily po 8 Sierpnia. Byl bundle na Argosie przez chwile ale znikly w mniej niz 24h.

 

Co do plakania to raczej wina kupujacego jesli mysli ze SONY mogloby pozwolic sobie na spelnienie zapotrzebowania w dniu premiery (teraz to juz mowa o 2013) bo musieliby znaczaco zwiekszyc moce produkcyjne ktore po premierzy bylyby niewykorzystane. Tylko chory umyslowo dyr. ds. produkcji, moglby podjac taka decyzje, ktora kosztowalaby go posade.

 

To bylo do przewidzenia juz w zeszlym roku (Wii U bylo niedostepne NIGDZIE przez ponad miesiac, a i tak ilosci pojawiajace sie gdzies znikaly od razu (sam jechalem po ostatnio sztuk w Szkocji 60 mil) ze hype w UK jest tak ogromny ze ludzie wykupia wszystko co sie pojawi tym bardziej ze cena jest smiesznie niziutka i w cenie kilku obiadow.

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

zwróć uwagę, że to są 3 zestawy od sony:

* konsola +1pad + kz

* konsola +2pady+kamera+kz

*konsola+1pad+WD

 

pozostałe 3 to zestawy amazona czyli bundle sony 1pad+kz + dodawane do tego gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ps3site.pl/nie-kazdy-headset-zadziala-z-playstation-4/169125

Pozwolicie że wkleję znowu mój ulubiony filmik podsumowujący: 

Kogoś w Sony poważnie popier...ł. No ale cóż kolejny kamyczek do mojego ogródka co by nie spieszyć się z zakupem PS4.

I na koniec taka mała dywagacja - po cholerę na premierę wydaja dwa mocne FPSy - KZ i BFa - skoro komunikacja w obu będzie leżała?

Tak tak wiem przecież, że :

 Headsety [słuchawki+mikrofon] podłączane kablem 3.5mm do DS4 - będą działać.

 

Super. :biggrin:

Edytowane przez Mori
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi to ktoś wyjaśni, bo się już pogubiłem.

Jak podłącze słuchawki (Sony Pulse) kablem jack do pada to będę miał audio i działające rozmowy głosowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ps3site.pl/nie-kazdy-headset-zadziala-z-playstation-4/169125

Pozwolicie że wkleję znowu mój ulubiony filmik podsumowujący: 

Kogoś w Sony poważnie popier...ł. No ale cóż kolejny kamyczek do mojego ogródka co by nie spieszyć się z zakupem PS4.

I na koniec taka mała dywagacja - po cholerę na premierę wydaja dwa mocne FPSy - KZ i BFa - skoro komunikacja w obu będzie leżała?

Tak tak wiem przecież, że :

Super. :biggrin:

Przecież w każdym pudełku będzie dołączany headset. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi to ktoś wyjaśni, bo się już pogubiłem.

Jak podłącze słuchawki (Sony Pulse) kablem jack do pada to będę miał audio i działające rozmowy głosowe?

Pulse z tego co wiem bedzie kompatybilny przez usb dongla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kevio23

 

To jest bardziej skomplikowane niż myślisz.

Nie wiem czy jesteś posiadaczem Sony Pulse ale połączenie przez Dongle a połączenie kablem o które pyta @shemaforash, to dwie osobne bajki i jego pytanie jest bardzo trafne.

Nie wiem czy Pulse połączone kablem z PS Vita obsługuje mikrofon bo tej konsoli nie posiadam ale na przykład przy połączeniu z Androidem są dostępne same słuchawki stereo bez mikrofonu. Możliwe że będzie pełne wsparcie po kablu na PS4 ale tego nie wiemy i sie nie dowiemy aż do premiery konsoli i wypowiedzi posiadacza PS4 i Pulse..

Z drugiej strony nie widzę większego sensu, bo jak już wspomniałeś @kevcio23 - Pulse (oraz inne oficjalne słuchawki sony dla PS3) będą wspierane przez PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie z innego serwisu:

 

Sony potwierdziło, że z PlayStation 4 nie będą kompatybilne żadne headsety korzystające z łącza bluetooth. W przypadku połączenia przez port USB wykorzystywać będziemy, jeśli chodzi o starsze modele urządzeń, tylko i wyłącznie oficjalny hardware Sony z serii Pulse. Tutaj też jednak może być problem - takie headsety nie będą obsługiwane na starcie. Dopiero po premierze konsoli pojawi się aktualizacja systemowa, która pozwoli na ich wykorzystywanie. Kiedy to dokładnie nastąpi niestety nie wiadomo.

Headsety korzystające z kabla TOSlink będą rozpoznawane przez konsolę, ale nie będzie można prowadzić poprzez nie rozmów - przynajmniej do czasu wydania odpowiedniej aktualizacji.

Sytuacja przypomina trochę stanowisko Microsoftu z Xbox One. Nowa konsola MS wykorzystuje inny port dla nowych headsetów, co oznacza, że stare urządzenia nie będą z nią kompatybilne do czasu wypuszczenia na rynek specjalnej przejściówki (co ma nastąpić, ale nie wiemy kiedy). PS4 jak i Xbox One wylądują na rynku z prostym headsetem już w pudełku.

 

edit:

o na naszym tez jest (jak juz Mori pisal):

http://www.ps3site.pl/nie-kazdy-headset-zadziala-z-playstation-4/169125#more-169125

 

Czyli na dzien dzisiejszy najlepsza opcja sa 3-rd party po optyku z mikrofonem po USB - jak np Sharkoony Digital

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialnie, wiara pokupowała HS za kilka stówek i kasa w błoto. Sony dało dupy na maxa

Edytowane przez krowi placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko wiem, nawet jeśli nie będzie voice działał przy podłączeniu Pulse do pada to w zestawie jest jakiś prosty HS.

Zastanawiałem się czy na starcie warto kupować będzie sieciowe FPS jak nie będę miał możliwości komunikacji głosowej.

Jak tak wygląda sytuacja to jestem spokojny, nie chciałem powtórki z BF3 w którym na początku nie dało się gadać podczas gry.

 

@m0rph

Co do 3rd party rozwiązania nie jestem przekonany, optykiem podłączamy tylko dźwięk który idzie do słuchawek.

Mikrofon nadal jest obsługiwany przez podłączenie USB do konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nie zdziwilbym sie, jakby na premiere w europie juz byl gotowy patch - walka o rynek w stanach to teraz priorytet Sony - wiec nie oleja tego

 

@up

Wlasnie dlatego, ze mic bedzie po usb - powinno dzialac - natomiast kiedy mamy integre sluchawek z mikrofonem podpiete pod usb - wtedy wlasnie wg. autora newsa, taki zestaw nie zadziala

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krowi placek

 

Jakie błoto? Z PS3 przecież wszystko działa a kupiliśmy sprzęt pod PS3 a nie PS4. Jeżeli Pulse by nie działało to by było nie fair ze strony Sony bo to jest ich sprzęt i puki co działa ze wszystkim pod co go podpinałem. Bardzo uniwersalne słuchawki i świetny zakup.

Jeżeli robią blokady nie autoryzowanego sprzętu czy podobne zabiegi to chyba jest logiczne że chcą wyciągnąć od nas kasę za kupno autoryzowanego sprzętu "w myśl next genowej technologii".

Jeszcze konsola nie wyszła a wy już na słuchawki narzekacie. Trochę cierpliwości? 

 
@all,
 
Nie będzie komunikacji głosowej na początku? Coś mnie ominęło? Wydawało mi się że chat ma być cross - game i wręcz obsługiwany przez aplikacje na Androidzie /iOS?
Co do obsługi słuchawek z serii Pulse - za nowy produkt żeby nie było wsparcia. Liczę na to że patch softu będzie jak nie od razu to w ciągu miesiąca od wypuszczenia konsoli bo niestety gram w nocy.
 
@Shemaforash
Na początku zawsze będzie można użyć obejścia którego stosuję do oglądania TV przez Pulse. (dźwięk z konsoli po HDMI do TV) Dongle w Konsolę/TV żeby miało prąd > kabel z dongle do TV (chyba każdy ma wyjście słuchawkowe) =  TV + Pulse ze wsparciem dla 7.1 (bo przez dongle).
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli posiadacie bezprzewodowe słuchawki, których bazę podłącza się pod USB [Oficjalne Pulse i inne], musicie poczekać na łatkę.

 

 

Słuchawki podłączane kablem optycznym [z użyciem wzmacniacza] będą działać, ale o mikrofonie możemy zapomnieć. Wyjście optyczne działa tylko w jedną stronę i nie prześle mowy do PS4.

 

 

Ale wiekszosc (jak nie wszystkie?) sluchawek z wlasnym amplitunerem i tak ma mikrofon podlaczany oddzielnie przez USB, wiec w teorii wystarczy wspomniany patch i wszystko powinno smigac jak nalezy.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi cytat to wlaśnie bez sensu totalnie - jeśli optyk puszcza tylko w jedną stronę to wcześniej też nie mogły działać - mic był zawsze pod USB i teraz o ile dobrze rozumuję to - sam mikrofon po usb zadziała bez problemu i bez jakiś łatek - natomiast baza słuchawek podłączana tylko pod usb, będzie takich potrzebować. Reasumując - słuchawki, które już wcześniej chodziły po optyku będą robiły to dalej (bo co się może zmienić w transmisji światłowodowej?), gdyż one miały już wcześniej mikrofon (i tylko mikrofon) podłączony pod USB.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×