Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

czyli moje sharkoony ciesza sie ze beda dzialac z nowa generacja, jeszcze kwestia podlaczenia glosnikow pozostala :) co nie zmienia faktu ze troche dziwna sprawa z tymi headsetami.. xdone z wielkim patchem na day one, tu pewnie bedzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji odleglej premiery, nie wiem czy godne to watku w temacie gry na PS4, jesli tak prosze modow i przeniesienie.

 

Dla mnie dobry news ze tworcy Amnezji pracuja nad gra ktora pojawi sie na PS4 

 

 

Wiecej informacji tutaj - poznajcie SOMA:

 

http://blog.eu.playstation.com/2013/10/11/sci-fi-horror-soma-coming-to-ps4-from-the-creators-of-amnesia-the-dark-descent/

 

Jesli ktos cierpi na zatwardzenie, i okazjonalnie gra na PC polecam za grosze kupic Amnezje (byla m.in. jako dodatek do CD-A pare miesiecy temu) i zagrac w nocy przy zgaszonym swietle i w sluchawkach. 

 

Licze na to ze tworcy dadza rade zrobic ciekawa historie i ze poziom identyfikacji ze strachem bohatera bedzie na poziomie amnezji a to oznacza ze jesli PS4 nie bedzie u mnie w domu przed premiera tej gry to na premiere bedzie :) do kompletu dokupie na wszelki wypadek pielucho-majty dla doroslych :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że nie kupuję ps4 na premierę bo info o braku wsparcia nawet oficjalnych słuchawek na bluetooth to duży minus... osobiście nie zamierzam kupować dla ps4 nowego headsetu bezprzewodowego i myślę, że większość graczy też nie...   kablowy HS to żadne wyjście.... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezczelna zagrywka Sony, z dnia na dzień tracą w moich oczach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezczelna zagrywka Sony, z dnia na dzień tracą w moich oczach. 

Jaka zagrywka? Nie wiem nie czytam wszystkiego, ale gdzie pisali, ze bedzie dostepne wszystko od premiery? btw tylko sie nie poplacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi umknelo,ale co wiadomo o wspieranych padach? Tylko DS4 (wiem ze DS3 nie zadziala),czy jakis na kablu najzwyklejszy Logitech tez zadziala? Bo jesli tak,to idac ta droga,mozna by DS3 przez USB podlaczyc i powinien dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z czego sie tu cieszyc? Ludzie poinwestowali pieniadze w porzadne HSy, niekiedy nawet grube setki zl, a zmuszni beda do korzystania z gownianej sluchaweczki mono dolaczanej w zestawie. Jeszcze zeby to byla kwestia ograniczenia technicznego, ale PS4 to nowszy i duzo lepszy sprzet od poprzednika, a wgranie wiekszej liczby sterownikow (a nawet nie wiekszej tylko po prostu tych samych co na PS3) to nie jest niewiadomo jaki wyczyn, zwykle pazerstwo i nic wiecej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć jak zaczną blokować kierownice, dyski twarde itd, Nie wyrobią  się na premiere z tymi headsetami i tyle. Deal with it. :biggrin:

Na pudełku z żadnym hedsetem nie pisało że będzie w współpracował z PS4 Ja miałem dobry headset do X360 i z PS3 też mikrofon nie działał. Życie jest okrutne :sad:

Zawsze można chwile używać własnego headsetu a tego z zestawu zawinąć na szyi i też będzie dobrze. Dzwięk i rozmowy puścić przez headset 5.1/7.1,a ten z zestawu będzie tylko mikrofonem.  Tymczasowe rozwiązanie, ale problem zniknie.

Edytowane przez chrono87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chrono87, ale bezprzewodowy jest wygodniejszy w roli mikro no i można padem dowolnie "machać" - z wpiętym kabelkiem słuchawek silniejsze szarpnięcie padem (o co łatwo jak się człowiek wkurzy) i albo tylko wypadną słuchawki albo się rozwalą :D 

 

Mam tylko nadzieję, że wypuszczą w miarę szybko update i będzie po problemie. Oby tylko nie skończyło się na wspieraniu tylko jakiegoś nowego dedykowanego HS za powiedzmy 150PLN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu najbardziej chodzi o to, że Sony jeszcze jakiś czas temu zapewniało, iż każdy oficjalny headset z ich logo zadziała na PS4. Tymczasem teraz ujawniają informację, że zadziałają tylko Pulsy i to w dodatku tylko po kablu, a jeszcze jakby tego było mało - dopiero po updacie. Gdyby postawili sprawę jasno od samego początku, nie byłoby narzekań. Sam posiadam Pulsy i nie wyobrażam sobie wywalenia kolejnych 500zł na drugą parę specjalnie dla PS4. Dla mnie na chwilę obecną jest to niestety główny argument do nie kupowania PS4 w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nei dowierzam. W końcu miałem chwilę żeby poszperać po necie.

Wklejam link do źródła całego zamieszania:

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/10/10/planning-on-using-an-existing-headset-with-a-ps4-read-this.aspx

Podsumowując:

- BlueTooth - brak wsparcia - nie ma i nie będzie.

- USB (kabel/bezprzewodowe) - będzie wsparcie po wypuszczeniu patcha.

- Kabel Optyczny - ma działać od razu, ale (jeszcze) bez możliwości używania komunikacji głosowej.

- Sony nie wyrobiło się z oprogramowaniem.

Tymczasowe rozwiązanie dla użytkowników słuchawek na USB:

- Wpięcie sie w pada jakimiś słuchawkami z jackiem 3.5mm

- wpięcie sie w TV słuchawkami z jackiem 3.5mm

- dla użytkowników Pulse oznacza to tyle, że będzie można prawie w pełni korzystać zesłuchawek od samego początku ale bez komunikacji głosowej (komunikacja przez pada - ich słuchaweczkę z mikrofonem).

Tymczasowy sposób dla PULSE któy działa:

- Dongle w konsolę lub inne źródło zasilania (jak wepnę w TV to u mnie są sprżężenia)

- dongle połączony z TV kablem 3.5mm dołączonym do zestawu

- Otzymujemy normalne audio ze wsparciem dla wirtualnego 7.1 i systemu Pulse ponieważ słuchawki w rezultacie nie są połączone kablem tylko przez USB :D Ja w ten sposób oglądam filmy w nocy jak żona i dzieciak śpią.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie będę, ale niedawno kupiłem HS 7.1 od Sony z myślą, że będę mógł tego używać z PS4. Inaczej bym nie kupił, a teraz dostaję taką informację. Przecież to jest jakaś kpina. Jakoś nie wierzę, że to nie jest kwestia do rozwiązania przed premierą. 

I teraz pytanie czy ten HS który posiadam jest w ogóle Pulse, czy wsparcie otrzyma tylko ten najnowszy? 

 

https://www.dropbox.com/s/874f4k77dolto0g/IMG_20131012_100636.jpg

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z użytkownikami, którzy mają normalne porządne słuchawki podpięte pod TV. Będę mógł sobie puścić rozmowę przez TV,  a mówić będę do tego mikrofoniku z zestawu podpiętego do pada. Bo już jestem lekko zdezorientowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie będę, ale niedawno kupiłem HS 7.1 od Sony z myślą, że będę mógł tego używać z PS4. Inaczej bym nie kupił, a teraz dostaję taką informację. Przecież to jest jakaś kpina. Jakoś nie wierzę, że to nie jest kwestia do rozwiązania przed premierą. 

I teraz pytanie czy ten HS który posiadam jest w ogóle Pulse, czy wsparcie otrzyma tylko ten najnowszy? 

 

https://www.dropbox.com/s/874f4k77dolto0g/IMG_20131012_100636.jpg

Uderz w stol i powiedz ja chce to miec, a moze zadziala :biggrin: A tak na serio, nikt Ci nie kazal brac przed premiera ps4.  Mam nadzieje, ze ta ich sluchawka bedzie wygodniejsza od tego, co dawali do klocka.

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płakać nie będę, ale niedawno kupiłem HS 7.1 od Sony z myślą, że będę mógł tego używać z PS4. Inaczej bym nie kupił, a teraz dostaję taką informację. Przecież to jest jakaś kpina. Jakoś nie wierzę, że to nie jest kwestia do rozwiązania przed premierą.

I teraz pytanie czy ten HS który posiadam jest w ogóle Pulse, czy wsparcie otrzyma tylko ten najnowszy?

https://www.dropbox.com/s/874f4k77dolto0g/IMG_20131012_100636.jpg

To są słuchawki Pulse wersja podstawowa (dawniej się nazwyały po prostu Wireless Stereo Headset). W Twoim wypadku musisz czekać na patch od Sony bo nie masz możliwości podpięcia sie kablem jak w wersi Elite (tej nowszej z innym wyglądem).

A co z użytkownikami, którzy mają normalne porządne słuchawki podpięte pod TV. Będę mógł sobie puścić rozmowę przez TV, a mówić będę do tego mikrofoniku z zestawu podpiętego do pada. Bo już jestem lekko zdezorientowany.

Przed premierą się tego prawdopodobnie nie dowiemy ale wychodzi na to, że słuchawki pod TV a mikrofon pod pada. Mam andzieję że będzie to sensownie rozwiązane i będzie można wybrać sobie źródła dźwięku / voice chatu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz. Jak to ma wyglądać? Słuchawki podpięte pod tv i tu leci dźwięk. Zestaw hs podłączony do pada i tu voice czat. Liczę i liczę i mi uszu brakuje.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki pod TV

Mikrofon pod Pad'a.

- O ile będzie możliwość dowolnego sterowania źródłami dźwięku oraz nagrywania to:

Dźwięk z gry i z VC przez TV (w domyśle słuchawki)

Mikrofon przez pada.

- Jeżeli nie będzie, to dźwięk z gry przez TV (słuchawki)

VC przez pada i trzeba będzie tą słuchaweczke jakoś wcisnąć pod słuchawke lub mieć dźwięk z gry na jednym uchu.

Rozwiązanie numer 3 - rozwiązanie któego obecnie używam do grania z kumplami używając Sony Pulse Elite:

Wersja PS3:

- dźwięk po HDMI oraz po kablu Sony (tym takim dziwnym kablem z Cinchami - nie pamiętam jak się nazywa - w każdym razie można włączyć obdwa źródła dźwięku na raz w ustawieniach konsoli)

- cinche przejściówką na mini jack

- mini jack wpięty do PC jako mikrofon/linia

- do PC wpięte słuchawki z mikrofonem na USB

=

Dźwięk z konsoli jako linia (trzeba włączyć monitorowanie mikrofonu w usawieniach audio na PC)

Do VC Skype, TeamSpeak, Ventrilo czy co tam jeszcze chcemy.

Wersja PS4:

- długi kabel mini jack TV <> PC

- mini jack wpięty do PC jako mikrofon/linia

- do PC wpięte słuchawki z mikrofonem na USB

Bardzo "Na około", trzeba wydać około 20zł na kable na Allegro ale działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no trochę na około. Jak ma to tak wyglądać na ps4 to niezły kibel. Sony musi to jak najszybciej wyprostować bo będzie z tego beka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Okoni,

To są rozwiązania albo stosowane obecnie dla PS3 albo dopasowane do tego co wiemy z różnych źródeł. Na razie to są gdybania i spekulacje. Chyab nikt się nie spodziewał że będą aż takie jaja i żal mi jest ludzi któzy sie pospieszyli i kupili headsety właśnie z myślą o PS4.

Możliwe że w dniu wypuszczenia konsoli będzie patch audio i słuchawki na USB będą działały od razu. W innym wypadku trzeba będzie (przynajmniej na początku) kombinować.

Wszyscy (ja też) się spodziewaliśmy że przy PS4 będzie wszystko działac sprawnie i "jak należy" i w ogóle bez kabli i na samo pierdnięcie. :P Nikt nam nie każe kupować konsoli od razu. Jak wszędzie - początki są trudne i wiele rzeczy będzie nie dopracowanych "bo Sony terminy gonią". Do puki są to rzeczy czysto softowe które Sony poprawi łatkami do oprogramowania, dla mnie jest to jak najbardziej akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, fabryka już od dawna robi konsolę. Czasu na poprawę softu jest naprawdę dużo. Przecież do samej premiery konsoli został ponad miesiąc. Także tyle chyba by wystarczyło do zrobienie day one patcha.

W Sony chyba pracują sami nieudacznicy, jak widać nie potrafią zrobić nawet porządnie sklepiku działającego w przeglądarce. 

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×