Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo coś o możliwości zmiany ustawień kontrolera z poziomu softu konsoli? tj. zamiana funkcji gałek, przycisków, spustów itp.

Jestem leworęczny i takie opcje byłyby dla mnie wybawieniem, sam bym sobie ustawił co i jak chce. Zresztą myślę ,że nie tylko ja... bo deweloperzy non stop coś pierniczą w ustawieniach sterowania, jeśli je w ogóle łaskawie dodadzą... . Na ps3 zaadoptowałem się do domyślnych układów z braku możliwości konfiguracji, ale mam z tego powodu spory dyskomfort psychiczny :)

 

zyggi, Nie jojcz. Trzeba się dopasować i tyle. Komfort psychiczny do kieszeni. Na szczęście zazwyczaj w grach są standardy których devi sie trzymają. Jakoś nie wyobrażam sobie po tylu latach używania myszki czy pada przerzucać się na druga stronę a tez jestem leworęczny i uciśniony przez społeczeństwo prawo ręcznych. Ty się ciesz że gałki są symetryczne :P

Co innego gry z Move - tutaj po mimo symetrycznego układu w SharpShooter można by zmienić gdzieniegdzie sterowanie, ale na padzie? Nygga Please!!

 

 

 

czy każdy nowy sprzęt musi się świecić jak choinka? patrząc na filmik widać, że podczas pracy konsoli na jej górze (czy boku jak stoi pionowo) między tymi 2 kolorami plastiku jest świecący pasek na biało. Widać go na miniaturce i  np. w 3 i 4:07 minucie filmiku powyżej. O ile lightbar w padzie jest do przeżycia jeszcze bo grając i tak patrzymy na pada tak świecąca na biało konsola obok tv w nocy będzie drażnić... mam tylko nadzieję, że będzie szło to wyłączyć na stałe z [poziomu sofu. Nie po to człowiek wybiera tv bez diod podczas gdy jest włączony, żeby teraz oglądać biały neon na boku/pod tv.

 Z czasem chyba zacznę doceniać wersje slim sprzętu od sony- przynajmniej wycinają wszystkie prawie diody (patrz ps3 slim 160/320GB)...

 

Gdyby jednak ten pasek był nie do wyłączenia to postawię konsolę pionowo tym paskiem do ściany :biggrin:

 

W ostateczności Izolacja - najlepsza przyjaciółka faceta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem konsole , pasek swieci sie delikatnie i napewno nie bedzie ci przeszkadzał , a wyglada to bardzo bardzo stylowo.

 

nie ważne czy delikatnie czy nie, ważne, że się świeci... 

 

 

 

W ostateczności Izolacja - najlepsza przyjaciółka faceta  :biggrin:

   prędzej jakaś nalepka ozdobna bo izolacja nie wygląda zbyt ładnie :D

W sumie i tak pewnie po jakimś czasie będzie trzeba coś nalepić na ten błyszczący plastik bo się porysuje cały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze offtop ale czy jak grasz to telewizor przypadkiem sie nie swieci? U mnie i tak daje swiatlo na caly pokoj, tak ze nie dostrzegam lampek na padach, telefonach, konsolach itp. Nigdy nie rozumiem tych lamentow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggi, Nie jojcz. Trzeba się dopasować i tyle. Komfort psychiczny do kieszeni. Na szczęście zazwyczaj w grach są standardy których devi sie trzymają. Jakoś nie wyobrażam sobie po tylu latach używania myszki czy pada przerzucać się na druga stronę a tez jestem leworęczny i uciśniony przez społeczeństwo prawo ręcznych. Ty się ciesz że gałki są symetryczne :P

Co innego gry z Move - tutaj po mimo symetrycznego układu w SharpShooter można by zmienić gdzieniegdzie sterowanie, ale na padzie? Nygga Please!!

 

 

 

 

W ostateczności Izolacja - najlepsza przyjaciółka faceta :biggrin:

Wiesz dostosować się zawsze można ale chciałbym mieć wybór a nie brać to co mi każą. Na tą chwilę masa świetnych gier nie daje możliwości zmiany schematu sterowania tj. Batmany, DaS, DeS, TLoU i jeszcze wiele innych.

Więc biorąc pod uwagę ,że deweloperzy mają wolną rękę w tej kwestii to zostanie po staremu jedni dadzą możliwości zmian (chociaż tylko schematy) a inni nie... a to mnie nie zadowala :). Bo ciągle trzeba zmieniać przyzwyczajenia a mózgownica chociaż nie wiem ile bym grał na 'default' schemacie to ciągle mi mówi ,że lewy kciuk by lepiej sterował celownikiem :).

 

ps. Weź jeszcze pod uwagę osoby dotknięte kalectwem np. ktoś ma niewładny paluch i chciał by sobie zamienić spusty, dlaczego to uniemożliwiać?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy każdy nowy sprzęt musi się świecić jak choinka? patrząc na filmik widać, że podczas pracy konsoli na jej górze (czy boku jak stoi pionowo) między tymi 2 kolorami plastiku jest świecący pasek na biało. Widać go na miniaturce i  np. w 3 i 4:07 minucie filmiku powyżej. O ile lightbar w padzie jest do przeżycia jeszcze bo grając i tak patrzymy na pada tak świecąca na biało konsola obok tv w nocy będzie drażnić... mam tylko nadzieję, że będzie szło to wyłączyć na stałe z [poziomu sofu. Nie po to człowiek wybiera tv bez diod podczas gdy jest włączony, żeby teraz oglądać biały neon na boku/pod tv.

 Z czasem chyba zacznę doceniać wersje slim sprzętu od sony- przynajmniej wycinają wszystkie prawie diody (patrz ps3 slim 160/320GB)...

 

Gdyby jednak ten pasek był nie do wyłączenia to postawię konsolę pionowo tym paskiem do ściany :biggrin:

nie boj sie,nie bedzie przeszkadzac.Skad to wiem?Bo pod ps3 mam podkladke chlodzaca,ktora daje w ciemnosci calkiem mocne niebieskie swiatlo - jak chcesz to specjalnie dla ciebie w nocy moge walnac zdjecie.I mi to nie przeszkadza wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze offtop ale czy jak grasz to telewizor przypadkiem sie nie swieci? U mnie i tak daje swiatlo na caly pokoj, tak ze nie dostrzegam lampek na padach, telefonach, konsolach itp. Nigdy nie rozumiem tych lamentow...

kevcio23, z jednej strony rozumiem cię doskonale. Z drugiej strony postaw sobie pod TV dekoder kablówki, telefon, laptopa czy inne światełko z pada a najlepiej to z mikrofonu w Sony Wireless Headset i włącz grę w 3D. Szlag jasny cię trafi.

 

Wiesz dostosować się zawsze można ale chciałbym mieć wybór a nie brać to co mi każą. Na tą chwilę masa świetnych gier nie daje możliwości zmiany schematu sterowania tj. Batmany, DaS, DeS, TLoU i jeszcze wiele innych.

Więc biorąc pod uwagę ,że deweloperzy mają wolną rękę w tej kwestii to zostanie po staremu jedni dadzą możliwości zmian (chociaż tylko schematy) a inni nie... a to mnie nie zadowala :). Bo ciągle trzeba zmieniać przyzwyczajenia a mózgownica chociaż nie wiem ile bym grał na 'default' schemacie to ciągle mi mówi ,że lewy kciuk by lepiej sterował celownikiem :).

 

ps. Weź jeszcze pod uwagę osoby dotknięte kalectwem np. ktoś ma niewładny paluch i chciał by sobie zamienić spusty, dlaczego to uniemożliwiać?. 

Ja jako upośledzony (tak, nadal jestem czasem wytykany palcami jako leworęczny) miałem problem tylko na samy początku przygód z padem czy myszką. Masz rację. Nie pomyślałem o ludziach kalekich i wygodnych. 

Faktem jest, że po tylu latach nie wyobrażam sobie gry czy używania myszki z przyciskami "na odwrót".

 

nie boj sie,nie bedzie przeszkadzac.Skad to wiem?Bo pod ps3 mam podkladke chlodzaca,ktora daje w ciemnosci calkiem mocne niebieskie swiatlo - jak chcesz to specjalnie dla ciebie w nocy moge walnac zdjecie.I mi to nie przeszkadza wcale

Każdy reaguje inaczej i inne rzeczy mu przeszkadzają. Jak już wspomniałem wcześniej, włącz sobie coś w 3D :P

 

nie ważne czy delikatnie czy nie, ważne, że się świeci... 

 

 

 

   prędzej jakaś nalepka ozdobna bo izolacja nie wygląda zbyt ładnie :biggrin:

W sumie i tak pewnie po jakimś czasie będzie trzeba coś nalepić na ten błyszczący plastik bo się porysuje cały...

...no tak, czarny świecący plastik. Jak mogłem tego wcześniej nie zauważyć? Odwołuję preorder!! ups, przecież nie mam preordera  ale konsolę i tak sobie sprawię ASAP jak tylko będą widoczne bundle w sklepach bo na preorder w Amazon za późno.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta apka na androida będzie tylko działała z ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, żeby tylko takie problemy były jak niebieska dioda w nowej konsoli. zresztą , podobno ta dioda ma co poniektórym przeszkadzać w graniu w nocy, tak? to co za problem ustawić konsolę w pionie i panel ze światełkiem niby oczojebnym przesunąć w stronę np ściany ? do tego usiąść trochę inaczej . totalnie nie widzę problemu. a rano jak komuś zależy na stylistyce i design'ie pokoju może sobie konsolę z powrotem postawić jak mu odpowiada. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że apka bardziej zastąpi obecna apkę na Androida i iOS.

Na pewno będzie działała z PS4 jako rozszerzenie wspomnianych wcześniej funkcjonalności, natomiast myślę że apka sama w sobie będzie uniwersalna i powiązana z kontem a nie z konsolą - tak żeby ludzie nie posiadający PS4 mogli się stać częścią społeczności, widzieli co tracą i z zazdrości również kupili PS4, ale są to moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy delikatnie czy nie, ważne, że się świeci... 

 

 

 

   prędzej jakaś nalepka ozdobna bo izolacja nie wygląda zbyt ładnie :biggrin:

W sumie i tak pewnie po jakimś czasie będzie trzeba coś nalepić na ten błyszczący plastik bo się porysuje cały...

jak bedziesz widzial konsole na wlasne oczy to rozumiesz o czym pisze,

tutaj masz fotke , która zrobilem na eurogamer expo ,

 

IMAG1412.jpg

co tu ma przeszkadzac ? bardziej wyglada to jak bialy pasek niz swiecący pasek.(diota itp)

bardziej bym sie martwil swiatelkiem w padzie to swieci o wiele mocniej a i trzymasz to w rekach

Edytowane przez Chazy_Chaz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chazy_Chaz,

 

Chodzi o sam fakt świecenia.

Przy tym niebieskim światełku jak na zdjęciu wszystko jest cacy.

Niektórzy jednak wyłączają wszystko co się da bo im przeszkadza w idealnym obrazie w nocy.

 

Ja na przykład nie jestem w stanie wyłączyć wszystkiego więc użyłem LEDów za TV z IKEA żeby zniwelować efekt świecenia diod i światełek wszelakich do okola i przy okazji efekt cloudingu z mojego TV (przypadłość LEDów Samsunga).

Jednak problem grania/oglądania w 3D zostaje. Wtedy WSZYSTKO co świeci musi być zasłonięte lub wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne rozumiem ale jak pisze moim zdaniem nie będzie to przeszkadzać

moze dlatego ze jak dla mnie efekt jest super a konsole bede trzymał na leząco w czarym stojaku pod tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chazy_Chaz

 

Grałeś Killzone, Driveclub...itd? Jakie wrażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem jedynie w killzone SF multi , nie jestem fajnem multi ale grało się bardzo fajnie , grafika była ladna to tak naprawde tyle co moge napisac.
wydaje mi sie ze wyglada jak crysis 2 na pc na full detalach
drive club wyglada przepieknie - widzialem nie grałem
Knack - wyglada srednio :) , mojej kobiecie się nie podobało demo
Resogun - wyglada mega :)

sony dawalo bilety na 2 gry - duze i małe tytuly , czekałem w kolejce 3 godziny zeby wejsc do sony . potem bodajze 60 minut zeby zagrac , druga gre sobie darowałem :)





 

Edytowane przez Chazy_Chaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się zupełnie jeśli będzie możliwość wyłączenia podświetlenia paska z  poziomu ustawień, Chazy, jak ci się podobał nowy pad pod względem użytkowym, wygodniej niż DS3 ??

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o padzie juz pisałem ale napisze raz jeszcze .
wykonany jest jakieś 100% lepiej , czuć ze to inny pad lepiej lezy w dloniach, porownywalny z tym od xbox 360.

po uzywaniu DS4 DS3 wydaje się jakby byl tanią podróbka. lekką i plastikową.

nowy pad jest jak najbardziej na plus chodz wyglada podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze offtop ale czy jak grasz to telewizor przypadkiem sie nie swieci? U mnie i tak daje swiatlo na caly pokoj, tak ze nie dostrzegam lampek na padach, telefonach, konsolach itp

 

widzisz... ja jak gram to każda byle dioda mnie rozprasza od ekranu. Grając w nocy lubię jak świeci tylko powierzchnia ekranu a nie żadne diody, lampeczki czy inne na przestrzeni, którą ogarniają moje oczy :D

nie boj sie,nie bedzie przeszkadzac.Skad to wiem?Bo pod ps3 mam podkladke chlodzaca,ktora daje w ciemnosci calkiem mocne niebieskie swiatlo - jak chcesz to specjalnie dla ciebie w nocy moge walnac zdjecie.I mi to nie przeszkadza wcale

 

mnie by przeszkadzało to światło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×