Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądałem relację Miela z dema. "Najbardziej się cieszę, że NIE JEST to kolejne Uncharted" ;) więc wszystkich uspokajam. 2. tego zmysłu widzenia przeciwników przez ściany nie trzeba używać. Dla mnie miodnie :)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to wygląda bardzo dobrze, jednak największą zaletą gry wydaje się być udźwiękowienie, które po prostu miażdży. Nie potrafie jednak wybaczyć NG, że ta gra to tylko odcinanie kuponów.

Poczekam spokojnie i przejdę ją w okresie zimowym jak stanieje do 100 zł.

Tekstury leśnej lokacji ściągnięte żywcem z U3 i niestety fatalna animacja postaci również. Szkoda, że jej nie poprawili ponieważ jest bardzo nienaturalna, szczególnie to widać gdy bohater spotyka się z martwymi przeszkodami.

Ten gamepley mi przypomina zmiksowanie I'am Alive z U3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie czasem z TĄ grafiką? Krawędzie świecą się jak psu jajca. Podczas ruchu kamery otoczenie klatkuje niemiłosiernie. Dużo tekstur o bardzo niskiej rozdzielczości. Ja niestety widzę sporo cięć w stosunku do tego co nam pokazano 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra wygląda rewelacyjnie. Zgadzam się z niektórymi przedmówcami, że nie jest to kolejne Uncharted.

Co do grafiki, nie wiadomo z jakiego okresu produkcji gry jest ten trailer. Nie chce mi się wierzyć, że ND wypuści kaszanę.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat można było się spodziewać, ale grafika to akurat w tej grze najmniejsze zmartwienie. Mi brakuje tutaj najbardziej klimatu, bo w tej cukierkowej grafice żywcem z U3 nie da się go osiągnąć.

A marzył mi się tytuł w klimatach The Book o Eli ;( ew. coś bliżej survival horroru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat można było się spodziewać, ale grafika to akurat w tej grze najmniejsze zmartwienie. Mi brakuje tutaj najbardziej klimatu, bo w tej cukierkowej grafice żywcem z U3 nie da się go osiągnąć.

A marzył mi się tytuł w klimatach The Book o Eli ;( ew. coś bliżej survival horroru.

Nie gdziewaj się ale mam dwa pytania

Skąd możesz wiedzieć jak jest z klimatem, w sytuacji kiedy o tej grze nie masz zielonego pojęcia ?

Przeglądając twoje statystyki (trofea) jakimś wybitnym graczem nie jesteś.

Stąd zastanawiam się skąd takie teorie.

I BEZ URAZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gdziewaj się ale mam dwa pytania

Skąd możesz wiedzieć jak jest z klimatem, w sytuacji kiedy o tej grze nie masz zielonego pojęcia ?

Przeglądając twoje statystyki (trofea) jakimś wybitnym graczem nie jesteś.

Stąd zastanawiam się skąd takie teorie.

I BEZ URAZY

Sporo gamepleyu wyciekło, szczególnie ten godzinny. Po tak długiej rozgrywce można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy dany tytuł podchodzi komuś czy też nie. Co prawda kilka razy się naciąłem chociażby przy Max Payne 3 i GOW3 ale więcej wpadek nie miałem. Dla przykładu obejrzałem kilka gamepleyów z Metra i wiem, że ta produkcja jest mi dużo bardziej bliska niż TLoU.

Ja po pierwszych zapowiedziach NG spodziewałem się dużo innej rozgrywki, znaczniej mniej cukierkowej i znacznie bardziej odbiegającej od U3.

Co do drugiej części pytania. Gram w gry od ponad 25 lat i dużo widziałem. Obecnie wybieram 3-4 tytuły rocznie, na więcej nie mam czasu. Natomiast wydaje mi się, że potrafię ładnie sobie przecedzić informacje PRowe od tego co gra naprawdę oferuję, stąd moje wątpliwości.

A co do trofeów - temat złożony, ale generalnie mi one bardziej w grach przeszkadzają niż pomagają więc staram się nie zwracać kompletnie na nie uwagi. Zresztą gry na PS3 to zaledwie promil tych w które grałem i gram nadal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim dzięki za merytoryczną rozmowę bo z tym czasem różnie bywa (nie mam na myśli Ciebie oczywiście).

Mnie chodziło o to, iż poruszając wątek U3 wszedłeś na swoisty "grząski grunt" :)

Już spieszę z wyjaśnieniami dlaczego :)

Idzie o to, iż seria Uncharted to co by nie mówić znak firmowo - jakościowy konsoli PS3, to coś takiego jak Audi, Mercedes i BMW dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego (przepraszam za takie porównanie) ale jest tak czy się to komuś podoba czy nie.

Graficznie prześliczna, gameplay rewelacyjny, lokacje dobrane idealnie - na obecną generacje konsoli nie przypominam sobie takiego drugiego tytułu.

Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że komuś się to nie podoba, i wyżej stawia inne produkcje (np. ja wyżej stawiam RDR) ale oddajmy Papieżowi co Papieskie.

Uncharted zrobiło na świecie taką furorę z powodu swojego całokształtu sensu stricte, i ja akurat nie zgodzę się na szufladkowanie takiej gry jako "mdły cukierek" bo to po prostu nie fair. Jest wiele gier, o których mam negatywne zdanie (RE, Skyrim) ale wiem też, że mają one kilka plusów o których zapewne warto mówić i nie zamykać na nie oczu. Nie zmieni to oczywiście faktu, że nie wydam na nie kasy.

Mam też jeszcze jedno spostrzeżenie. Wydaje mi się, że gdyby TLOU nie był od ND tylko powstałby gdzie indziej np. w R* nie byłby porównywany z Uncharted, na tym chyba polega niefart ciążący nad tą "mam nadzieję" wspaniałą grą.

Pzdr

Edytowane przez lennox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ jak najbardziej. Seria U jest znakomita, jest pewnym symbolem jakości obecnej generacji konsol. Ja osobiście przy U2 bawiłem się świetnie, przy U3 już dużo dużo mniej, co jednak nie znaczy, że była to słaba gra. Wracając do ND.Ja niestety mam nieodparte wrażenie, spotęgowane każdym kolejnym gameplayem, że ND nie włożyło tyle pracy twórczej w TLoU ile bym oczekiwał. Spodziewałem się zupełnie świeżego tytułu z nową mechaniką w fajnym klimacie post-apo lub podobnym, gdzie gracz będzie zaszczuty w swoim własnym świecie. Takie były pierwsze zapowiedzi i tego oczekiwałem. Jakież moje rozczarowanie było jak zobaczyłem cukierkową grafikę (może wystarczyłby jakiś filtr) i Nathana z brodą i latarką a za nim biegająca nieporadnie dziewczynka (zwróć uwagę na ostatniego Bioshocka - po mistrzowsku dodany NPC). Do tego tekstury i fragmenty lokacji żywcem ściągnięte z U3. No to po prostu aż razi po oczach, choć rozumiem, że innym to nie przeszkadza. Ale jak wspomniałem gdzieś wyżej. Tej produkcji brakuje świeżości nowej marki, ona nie oferuje nic poza tym co już wszyscy znamy. A od kogo jak nie od takich studiów jak ND z produkcją AAA+ możemy oczekiwać powiewu świeżości rozgrywki?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne fora, ale z opinią, ze to kalka Uncharted spotykam się pierwszy raz. Tą grę z seria Uncharted łączy jedno, developer. Nie są to lokacie, miejscowki czy tym bardziej gameplay, który mamy zupełnie inny. W U lecimy do przodu zabijając setki wrogów. Tu amunicja jest ograniczona, możemy walczyć z wrogiem czy po prostu odciągnąć jego uwagę rzucając jakiś przedmiot i przejść dalej. Samych grzybkow są 3 rodzaje i do każdego należy przyjąć inna strategię. Lokacie, kalka z Uncharted, nawet nie wiem jak odnieść się do tego. To tak jakby się przyczepić, ze w kolejnym GTA mamy miasto, a w AC osady. W TLoU teren będzie bardzo różnorodny, co widać po filmikach, a ze w grze znalazła się sala balowa, gdzie odbywał się bal maturalny, podobną do sali balowej w Uncharted, a także podobną do każdej innej sali balowej na świecie, to rzeczywiście świetny argument, ze to kalka Uncharted. Ale chyba jeszcze większą bzdura to zarzut wobec animacji. Już na pierwszy rzut oka widać, ze jest jej więcej i jest lepsze, a ze podobna? Bo to ten sam SILNIK, który ewoluuje z każda nowym tytułem ND. Rozumiem zarzut gdyby ta animacja byłaby do dupy, mogliby wtedy napisać coś nowego, ale czy jest zła? Oczywiście, ze nie.

TLoU zapowiada się na jedną z lepszych gier, które kiedykolwiek pojawiły się na PS3, wydaje mi sie, ze recenzje to potwierdzą, a później zrobią to sami gracze. Porównanie tej gry do serii Uncharted jest całkowicie chybione, bo to są całkiem odmienne gry, różniące się od siebie pod niemal każdym względem. Wystarczy poczytać najnowsze playtesty, z których jasno wynika, ze mało tu Uncharted. Rozumiem, ze nie każdemu ten tytuł przypadnie do gustu, nie ma i nie będzie gry, która podpasuje wszystkim, ale żeby pisać, ze to odcinanie kuponów? Nowe IP o które tak trudno w obecnych czasach, a tu takie teksty, ręce opadają.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......Porównanie tej gry do serii Uncharted jest całkowicie chybione, bo to są całkiem odmienne gry, różniące się od siebie pod niemal każdym względem. Wystarczy poczytać najnowsze playtesty, z których jasno wynika, ze mało tu Uncharted. Rozumiem, ze nie każdemu ten tytuł przypadnie do gustu, nie ma i nie będzie gry, która podpasuje wszystkim, ale żeby pisać, ze to odcinanie kuponów? Nowe IP o które tak trudno w obecnych czasach, a tu takie teksty, ręce opadają.

Nic dodać, nic ując :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne fora, ale z opinią, ze to kalka Uncharted spotykam się pierwszy raz.

Ja nie przeglądam innych for, to moje prywatne odczucie po tym co nam zaprezentowano. Niemniej jednak w tym godzinnym gamepleyu grający również o tym mówił dość szeroko.

TLoU zapowiada się na jedną z lepszych gier, które kiedykolwiek pojawiły się na PS3, wydaje mi sie, ze recenzje to potwierdzą, a później zrobią to sami gracze. Porównanie tej gry do serii Uncharted jest całkowicie chybione, bo to są całkiem odmienne gry, różniące się od siebie pod niemal każdym względem.

Поживём – увидим.

Już wiele gier zapowiadało się na jedne z lepszych tej generacji i świat o nic szybko zapomniał. Recenzje, recenzjami zobaczymy jak grę przyjmą gracze. Wg mnie porównanie tej gry du U3 jest uzasadnione, co zrobiłem publikując w tym temacie kilkanaście postów. Ale jak głosi rosyjskie przysłowie które przytoczyłem wyżej "Pożyjoemy, zobaczymy". Każdego "kręci" co innego i dobrze inaczej sprzedawałby by się tylko jeden rodzaj gier. Jak pisałem nie widzę w tym tytule nic innowacyjnego, żadnej świeżości nic nowego co by zrewolucjonizowało rynek gier wideo, a wręcz przeciwnie czerpie się pełnymi garściami z poprzedników.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie luzujemy :)

Proponuje by każdy z nas najpierw ograł grę, a potem pogadamy na konkretne argumenty, bo póki co wszystkim nam (ze mną włącznie) coś się wydaje i jest to rozmowa bez merytorycznego pokrycia :) Choć przyznam, że miło się gawędzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że wypuszczą niedługo demko TLOU dla wszystkich bo choć wygląda świetnie to jakoś nie jestem przekonany do tej gry nadal w przeciwieństwie do serii uncharted...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piękne, odważne i zupełnie inne niż Uncharted - graliśmy w The Last of Us

http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2013/5/piekne-odwazne-i-zupelnie-inne-niz-uncharted-gralismy-w-the-last-of-us

 

 

Dla tych którzy twierdzą, że to kalka Uncharted ;). Klimat tego opuszczonego miasteczka jak z najlepszych książek/filmów.

Edytowane przez ONE
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby była to kalka Uncharted to co z tego - która gra dzisiaj nie jest kalka innej produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet gdyby była to kalka Uncharted to co z tego - która gra dzisiaj nie jest kalka innej produkcji...

Dla mnie to ma znaczenie bo uncharted 3 gameplayowo mnie znużył momentami ziewałem i grałem aby zobaczyć ending .

Dla tego wolał bym cos zupełnie nowego i biore po Dishonored Bio infinite a TLoU pewnie kiedyś jakaś używka po taniości w sezonie ogórkowym .

Chyba że demko mnie zaskoczy czyś ciekawym .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawać mi tu DEMO!!

Nie chcę demo. Od razu kupię pełną wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę demo. Od razu kupię pełną wersją.

 

Ale ja wolałbym już DEMO po testować w oczekiwaniu na pełniaka :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę demo. Od razu kupię pełną wersją.

Ja prawdę mówiąc też daruje sobie demo :)

Tyle czekam na tą grę, że nie będe się masakrował demo, od razu full version :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano podzieliłem się z Wami swoimi wrażeniami z godzinnej wycieczki po świecie The Last of Us, okazuje się jednak, że nie jestem jedynym, który jeszcze mocniej nakręci Was na nowe dzieło Naughty Dog. Tym razem rozchodzi się jednak o tryb multiplayer.

O tym, że w produkcji "psiaków" znajdziemy opcję zabawy dla wielu graczy, wiadomo było już od jakiegoś czasu, problem w tym, że tak naprawdę nic o tym elemencie nie wiemy. Nate Wells, który pracuje w amerykańskiej firmie w charakterze głównego projektanta, również nie zdradził nam niczego na ten temat, choć z pewnością zaintrygował co poniektórych. Deweloper za pośrednictwem Twittera wyraził "żal" z powodu tego, że nie może nam nic zdradzić na temat "najlepszego multiplayera, jaki kiedykolwiek wymyślono".

 

http://www.ppe.pl/news-22204-_the_last_of_us_posiadac_bedzie_najlepszy_multiplayer__jaki_wymyslono_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to każda kolejna odsłona CoD'a, ma najlepsze multi jakie wymyślono ;)

 

Mam nadzieję, że te ochy i achy znajdą potwierdzenie w realu, ale mimo wszystko bardziej zależy mi na dopracowanym singlu niż multi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×