Skocz do zawartości
Patricko

Project C.A.R.S.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Wam mówię, że pad to najlepszy kontroler :) Za 1500 zł pewnie kupię malucha, wrzucę klatkę i mam lepszą fazę niż z nawet najlepszym ff mega kierownicy :) To tak a propos realizmu.

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli by chociaż z Fanateciem się dogadać... Był by jakiś wybór, ale dalej ograniczało by to mocno bazę graczy na PS4 (brak budżetowego sprzętu)

 

Sprzet budzetowy (w cenie dawnej klasy sredniej) jest  T80 - ale jak pisalem to  jest jakas pomylka kierownica za 400pln bez FF?? Chyba ich pogielo.

 

A ja Wam mówię, że pad to najlepszy kontroler :) Za 1500 zł pewnie kupię malucha, wrzucę klatkę i mam lepszą fazę niż z nawet najlepszym ff mega kierownicy :) To tak a propos realizmu.

 

Podziwiam twoje mozliwosci i determinacje oraz czasy w GT6 przy jezdzie na padzie,  ale tutaj niestety nie wszystkim to pasuje ja np na padzie nie pofrafie grac ani w GT ani w  Shifty.

Co do kierownic - co komu pasuje na co kogo stac. Tak owszem moze zamiast kupowac PS4 + T500RS + Shifter + wheel stand  mogbym kupic fure zamontowac klatke ale powiedz mi gdzie mialbym tym jezdzic?  a ubezpieczyc to? a zalac? no i nawet  jesli bym kupil jakas Micre podrasowal to dalej byla by Micra - fakt realizm 100% ale tutaj moze warto isc na kompromis i zadowolic sie poziomem "realizmu" oferowanego przez  gre i przejechac sie Ferrrari :) czy GT-R po Nurbie :)

 

Jak pisalem co kto lubi na co kogo stac.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych tanich jest jeszcze t100, która raczej też jest lipna, ale jednak ma FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam twoje mozliwosci i determinacje oraz czasy w GT6 przy jezdzie na padzie,  ale tutaj niestety nie wszystkim to pasuje ja np na padzie nie pofrafie grac ani w GT ani w  Shifty.

Co do kierownic - co komu pasuje na co kogo stac. Tak owszem moze zamiast kupowac PS4 + T500RS + Shifter + wheel stand  mogbym kupic fure zamontowac klatke ale powiedz mi gdzie mialbym tym jezdzic?  a ubezpieczyc to? a zalac? no i nawet  jesli bym kupil jakas Micre podrasowal to dalej byla by Micra - fakt realizm 100% ale tutaj moze warto isc na kompromis i zadowolic sie poziomem "realizmu" oferowanego przez  gre i przejechac sie Ferrrari :) czy GT-R po Nurbie :)

 

Jak pisalem co kto lubi na co kogo stac.

Jaką determinację? Gra się na padzie w sposób oczywisty, to po prostu kolejny typ kończyny wykształconej wraz zakupem PSX - potem to już tylko ewolucja, dodanie gałek ale wciąż w tej samej, wygodnej konwencji :) Czasy na padzie? Wiem, że pad ma ograniczenia, których nigdy nie przeskoczę - niezależnie od czasu jaki poświęcę grze ale akceptuję to. Rozumiem, że jazda na kierownicy potrafi dostarczyć frajdy, że potrafi to być niezła faza ale w tej pogoni za coraz to lepszą kierownicą każdy zapomina, że to tylko kolejny kontroler do konsoli. Ok, lepszy model to lepsze możliwości: wykonanie, FF itd. ale wydać na to więcej niż na samą konsolę? Dla mnie to trochę absurd bo jak podliczyć wszystko to można za równowartość zorganizować sobie prawdziwą jazdę/rywalizację, której w zakresie realizmu nie brakuje absolutnie nic. Jak wycenić zapach benzyny, ryk silnika, wibracje, przeciążenia i wszystko to czego nigdy za żadne pieniądze na konsoli nie dostaniesz? :) Wybacz ale nawet free ride maluchem i robienie best lapów na jakimś pierwszym z brzegu torze to faza nieporównywalnie bardziej miodna niż Ferrari w GT - tego pierwszego nie znam ale strzelam w ciemno :)

 

No i żeby nie było niejasności - sam pewnie kiedyś też skuszę się na kierownicę bo jednak doceniam klimat, który daje kółko przed konsolą. Nie rozumiem jedynie ludzi, którzy z innego typu KONTROLERA DO KONSOLI robią prawie pełnoprawne auto a grę na padzie porównują do gry w micromachines :) To nie zarzut do nikogo z Was, to opinia mojego kumpla ale na wypadek gdyby ktoś jeszcze wpadł na podobną ocenę padowców - znacie moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wybacz ale nawet free ride maluchem i robienie best lapów na jakimś pierwszym z brzegu torze to faza nieporównywalnie bardziej miodna niż Ferrari w GT

Zgadza się, lecz szkoda, że tych torów nie przybywa, a wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale w tej pogoni za coraz to lepszą kierownicą każdy zapomina, że to tylko kolejny kontroler do konsoli.

 

Ok, lepszy model to lepsze możliwości: wykonanie, FF itd. ale wydać na to więcej niż na samą konsolę? 

 

Moze niedoprezycowalem moj post byl podobiez jak Twoj subiektywna opinia. Tak zdaje sobie z tego ze w moim przypadku kierownica to jest tylko kontroler, do elektronicznej rozrywki (zabawka/gadzet - niepotrzebne skreslic) bo tak traktuje granie (w tym w gry wyscigowe). Po prostu subiektywnie oceniajac daje mi on lepsza wczujke to wszystko. 

 

Co do kwestii pieniedzy - co kto lubi na co kogo stac.

 

Co do kwestii real vs. gra - oczywiscie rzeczywistosci nic nie zastapi - jak to mowi moja kobieta takie gry sa nie dla nie niej (a kocha jezdzic) bo co to za jazda jak nie dupka nie skacze na nierownosciach drogi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić pełen kokpit do wyścigówek ;D wtedy nawet trzęsie ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, lecz szkoda, że tych torów nie przybywa, a wręcz odwrotnie.

 

Otóż to, w tym zasranym kraju lepiej stawiać fotoradary niż budować tory gdzie ludzie mogliby się uczyć jeździć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, w tym zasranym kraju lepiej stawiać fotoradary niż budować tory gdzie ludzie mogliby się uczyć jeździć.

 

Fotoradary zazwyczaj są wyłączone, a tory są (Poznań, Kielce, Toruń, Gostyń, Warszawa, Wrocław itd...) :) mozna poszaleć na trackday'ach albo amatorskich imprezach co gorąco polecam... największym problemem jest jazda po piep...ych dziurawych drogach...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary zazwyczaj są wyłączone, a tory są (Poznań, Kielce, Toruń, Gostyń, Warszawa, Wrocław itd...) :) mozna poszaleć na trackday'ach albo amatorskich imprezach co gorąco polecam... największym problemem jest jazda po piep...ych dziurawych drogach...

O jakich torach ty gadasz? Jak nawet Tor Poznań jest totalną prowizorką a nie torem wyścigowym. 

To już lepiej wyskoczyć do Brna , na dni otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sory widze ze mam doczynienia z mistrzem swiata WRC:) niestety my nie mamy takich mozliwosci i "jakos" oblatujemy te totalnie prowizoryczne tory kilkuset konnymi furami... Zamiast porywac sie z motyka na kamien polecam potrenowac na rodzinnym podworku zeby placzu potem nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sory widze ze mam doczynienia z mistrzem swiata WRC:) niestety my nie mamy takich mozliwosci i "jakos" oblatujemy te totalnie prowizoryczne tory kilkuset konnymi furami... Zamiast porywac sie z motyka na kamien polecam potrenowac na rodzinnym podworku zeby placzu potem nie bylo...

Tu nie chodzi tylko o możliwość pojeżdżenia gdzieś... Zobacz gdzie się Mistrzostwa Polski muszą odbywać... Czechy, Słowacja, Węgry , Litwa i ten nieszczęsny tor w Poznaniu który przy infrastrukturze naszych sąsiadów wygląda jak amatorska robota.

Motosport w naszym kraju jest martwy bo nie ma możliwości, nie ma gdzie trenować młodych kierowców , właśnie przez to że nie ma torów wyścigowych w Polsce.

I głupi są ci co uważają że wystarczy postawić jeden tor z prawdziwego zdarzenia. Tutaj trzeba co najmniej 3/4 żeby coś się ruszyło w tej kwestii. I powiem szczerze że wolał bym mieć te 4 tory wyścigowe niż te stadiony których raz nie jesteśmy w stanie zapełnić, dwa i tak niczego nie zmienią bo szkolenie w tym kraju leży i ani silnej piłki klubowej ani reprezentacyjnej nie zbudujemy nawet za 50 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne porównanie Project Cars kontra rzeczywistość:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche technicznych rzeczy o oponach i silniku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda fenomenalnie, mam nadzieję że na PS4 też będzie się tak prezentować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z niewielu studiów deweloperskich- zajmujących się tworzeniem gier wyścigowych-których postępy prac widać wyraźnie. pCARS przez ten cały czas dewelopingu, przeszedł duże zmiany, począwszy od fizyki, FFB, kończąc na grafice. 

 

Nie mam już -niestety-możliwości wewnętrznych testów pCARS, ale śledzę na bieżąco wszystkie newsy związane z projektem CARS.

Dobrze znany w świecie simracingu, główny prowadzący Inside Simracing, Darin Gangi, twierdzi jednoznacznie: ,,pCARS jest symulatorem" http://youtu.be/vlSRYk7h1n0?t=26m18s

 

 

Na listopad trzeba będzie szykować T500 :)

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to będzie najpiękniejsza gra wyścigowa jaka kiedykolwiek powstała nie ukrywam też że dla mnie liczy się tryb dla 1 gracza czyli kariera a z tego co kiedyś pisano to będzie można sobie wybierać drogę rozwoju kierowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie robiłbym sobie wielkich nadziei pod kątem singla :) Większość liczy na rozbudowanego multi i jakieś wsparcie pod kątem lig.

W singlu to pewnie będzie na zasadzie, że zaczynamy jako gokart i potem sami decydujemy jaki typ wyścigów chcemy jeździć najczęściej, itd.

W TOCA to było, tylko na mniejszą skalę rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to będzie najpiękniejsza gra wyścigowa jaka kiedykolwiek powstała nie ukrywam też że dla mnie liczy się tryb dla 1 gracza czyli kariera a z tego co kiedyś pisano to będzie można sobie wybierać drogę rozwoju kierowcy ;)

 

Nie ukrywam ze tez chcialbym moc cieszyc sie gra w singlu. Ale tutaj mysle nic nowego nie wymysla, jesli bedzie to rozwoj na zasadzie od slabych fur do silniejszych i pojedyncze eventy czasami pogrupowane w mistrzostwa to bedzie to standart ktory jesli bedzie oferowal moze jakies wyscigi dodatkowe odblokowane wraz z postepami bedzie w zupelnosci wystarczal. 

 

 

Jesli do tego zrobia fajnie zabawe ligowa mozliwosc tworzenia wlasnych lig, ustawiania punktacji i prezentacji postepow w lidze to bedzie bardzo mile. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wersja na PS4 do czasu gdy nie ogłoszą kompatybilności z G27 jest wersją straconą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka fajna, cena też nie z kosmosu, może uda się sprowadzić za 250. Przy okazji na amerykańskim amazonie można złożyć pre-order za $50, więc może cena będzie zbliżona do TLoUR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweet od Logitecha:

 

http://www.pssite.com/news-35348-logitech_tlumaczy_brak_wsparcia_i_nowych_kierownic_tej_firmy_dla_playstation_4.html

 

Dziwi mnie ta informacja o chipie. Serio. Zadajac pytanie firmie thrustmaster odnosnie T500 RS ktore wypuszczone zostalo dla PS3 i PC dostalem odpowiedz ze kierownica ma mozliwosc dzialania z PS4 w grach lecz nie bedzie dzialala w menu konsoli. Smiem watpic aby thrustmaster mial w T500 RS chip wymagany do wspolpracy z PS4 co daje podstawy sadzic ze ten wymagany jest do pelnego dzialania kierownicy takze w menu. 

 

Niemniej mysle ze ci ktorzy jeszcze zywili resztki nadzieji ze kolka logitecha beda dzialac z PS4 moga sie z nia pozegnac. 

 

Przyszla nowa generacja przyniosla zmiany... niestety ta zwiazana z kontrolerami takimi jak kierownice jest z punktu widzenia gracza zmiana na gorsze - jeden producent pare modeli.... czyli bardzo skromny wybor.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tu śmierdzi. ciekawe że Sony tłumaczyło się brakiem wsparcia i driverów od Logitecha a nie żadnym chipem. i dlaczego od razu tego nie ogłosili? chcieli jeszcze sprzedać trochę kierownic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×