Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wrócić do Mother Base, powinna się odpalić cutscenka.

 

Taaa cutscenka była:

 

Jak Quiet skacze do tego magazynu za naszyjnikiem...

 

I dalej dupa :P

 

Jak wrócę z pracy spróbuję porobić jakieś side opsy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach był Fallout 4 na przyszły tydzień. Jednak po przemyśleniu sytuacji, poczekam  na recenzje  i  z zakupem tej gry. A więc zostaje mi MGS. Grę kupuję w przyszłym tygodniu na weekend. Jednak mam pewne obiekcje w stosunku do tego tytułu, które mam nadzieje w jakiś sposób mi je rozjaśnicie :P

 

Pierwsza kwestia: Nigdy w żadnego MGS'a na grałem. Toteż nawet nie wiem, kto to ten Big Boss i tak dalej. Polecicie mi jakieś fajne wprowadzenie do tego uniwersum? Czytałem gdzieś, że przed tą częścią najlepiej przyswoić sobie streszczenia poszczególnych fabuł. Warto to zrobić, aby lepiej się wprowadzić do gry?

 

Druga kwestia. Trochę się boję, że się pogubię. Tzn. gra nie ma polskich napisów a przy tak rozbudowanym uniwersum ciężko jest się połapać. Inna sprawa -  widziałem gameplaye i zauważyłem, że jest w kij dużo opcji rozbudowanych. Jak myślicie, laik taki jak ja, to ogarnie?

 

Trzecia kwestia: W myśl nowożytnych trendów do gry zaimplementowano mikrotransakcje. Jak one wpływają na rozgrywkę? Czego dotyczą i czy warto w ogóle tym zaprzątać sobie głowę?

 

Poza tym obawiam się, że przy tak wielu opcjach mogę nie ogarnąć różnych rzeczy, albo co gorsza - coś pominąć. Co powinienem wiedzieć zanim zetknę się z najnowszym dziełem Kojimy? Jakieś rady? Wskazówki? Ktoś, coś? 

 

Tak, wiem to skradanka. Jara mnie czajenie się 30min  w krzakach i kombinowanie. XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky, tendencyjne pytania do bólu zadajesz.

Czy warto sobie przyswoić uniwersum przed ograniem PP?

A jak uważasz?

Na YT masz kilka świetnych streszczeń fabuły całej sagi.

Bez tej wiedzy granie w którąkolwiek część traci wiele.

Da się grać, ale nie ogarniesz o co walczysz i z kim....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach był Fallout 4 na przyszły tydzień. Jednak po przemyśleniu sytuacji, poczekam  na recenzje  i  z zakupem tej gry. A więc zostaje mi MGS. Grę kupuję w przyszłym tygodniu na weekend. Jednak mam pewne obiekcje w stosunku do tego tytułu, które mam nadzieje w jakiś sposób mi je rozjaśnicie :P

 

Pierwsza kwestia: Nigdy w żadnego MGS'a na grałem. Toteż nawet nie wiem, kto to ten Big Boss i tak dalej. Polecicie mi jakieś fajne wprowadzenie do tego uniwersum? Czytałem gdzieś, że przed tą częścią najlepiej przyswoić sobie streszczenia poszczególnych fabuł. Warto to zrobić, aby lepiej się wprowadzić do gry?

 

Druga kwestia. Trochę się boję, że się pogubię. Tzn. gra nie ma polskich napisów a przy tak rozbudowanym uniwersum ciężko jest się połapać. Inna sprawa -  widziałem gameplaye i zauważyłem, że jest w kij dużo opcji rozbudowanych. Jak myślicie, laik taki jak ja, to ogarnie?

 

Trzecia kwestia: W myśl nowożytnych trendów do gry zaimplementowano mikrotransakcje. Jak one wpływają na rozgrywkę? Czego dotyczą i czy warto w ogóle tym zaprzątać sobie głowę?

 

Poza tym obawiam się, że przy tak wielu opcjach mogę nie ogarnąć różnych rzeczy, albo co gorsza - coś pominąć. Co powinienem wiedzieć zanim zetknę się z najnowszym dziełem Kojimy? Jakieś rady? Wskazówki? Ktoś, coś? 

 

Tak, wiem to skradanka. Jara mnie czajenie się 30min  w krzakach i kombinowanie. XDD

 

1 kwestia: grałem milion latr temu w MGS 1 i 2, poza tym MGS4 po 5 minutach mnie odrzucił :P A tutaj MIODZIO :biggrin:

2 kwestia: ja też się obawiałem braku PL, bez spiny ;) fabuła jest podana w BARDZO prosty sposób :) Co do rozbudowy itp. kwintesencja to WŁAŚNIE te możliwości (m.in. grzebanie  w konfiguracjach broni itp.) POWOLI ogarniesz krok po kroku, bo gra sama z siebie wprowadza wszystko po kawałku :) :) PISZĘ TO JAKO NIE FAN MGSa ;)

3 kwestia: Ja nawet nie zwróciłem na nie uwagi :P wogóle NIE INWAZYJNE w samą rozgrywkę :P

 

PS: To jest ZAJEBIASZCZA skradanka!! (jako MGS słaba gra! Jako skradanka "miszcz" :) )...

Kitranie się w krzakach obaczajanie tras patroli, infiltracja i przygotowanie a później szybka akcja myk myk i po bólu :D To jest to!! BIERZ!!

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszczenie fabuły

http://gameplay.pl/news.asp?ID=93664  część I

http://gameplay.pl/news.asp?ID=93690  część II

 

Akcja MGSV dzieje się między częścią II streszczenia a I więc chronologicznie możesz zacząć czytać od cz II  

Moim zdaniem MGSV nie jest najlepszym MGS w historii ale pod względem mechaniki skradania sprawdza się super. Mi przejście zajęło ok 50h i nadal od czasu do czasu robię sobie side opsy w oczekiwaniu na Fallouta 4 :)  Myślę, że nowy MGS może się bardziej spodobać osobom które nie grały we wcześniejsze części, bo to kawał świetnej gry ale niestety nie świetnego Metal Gear Solid.  

Edytowane przez hudiny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do 1 w nocy przez 2,5 h męczyłem misję co goście na youtube przechodzą w 3 min.

 

Ale jak się nie ma czym to czołg trudno rozwalić. Minus za model zniszczeń. Czasem nawet 4 xC4 nie robią absolutnie żadnych zniszczeń , nie da się np najpierw wysadzić gąsienic i unieruchomić pojazd.

 

Trudno było ale satysfakcja duża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do 1 w nocy przez 2,5 h męczyłem misję co goście na youtube przechodzą w 3 min.

 

Ale jak się nie ma czym to czołg trudno rozwalić. Minus za model zniszczeń. Czasem nawet 4 xC4 nie robią absolutnie żadnych zniszczeń , nie da się np najpierw wysadzić gąsienic i unieruchomić pojazd.

 

Trudno było ale satysfakcja duża :)

 

Pablos a później podbiegasz pod czołg na bezczelnego z krzaków ;) i Fultonem wysyłasz do bazy :P

 

Ale na początku miałem ten sam problem :( Nie było czym i jak ugryźć "czołga" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a teraz koniem z C4 gonie wozy opancerzone. Już widzę sens tych miktotransakcji. Dobrze że dali cokolwiek więcej niż nóż kuchenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a teraz koniem z C4 gonie wozy opancerzone. Już widzę sens tych miktotransakcji. Dobrze że dali cokolwiek więcej niż nóż kuchenny

 

A rada!!

 

Chcesz upolować czołg to dajesz na ziemię 4xC4 i czekasz aż czołg najedzie na ładunek i cyk detonacja!! Czołg pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem doszedłem do tego sam. 

 

Bo jak chce coś podpatrzeć na youtube to wszyscy mają jakieś kosmiczne wyrzutnie rakiet.

 

 

Po misji 10 mam takie coś że 11 misji już nie mam.

Co mam robić by mi się 11 odblokowała? te poboczne?

 

Ten moment gdy dostałem wyrośniętego pas do pomocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem doszedłem do tego sam. 

 

Bo jak chce coś podpatrzeć na youtube to wszyscy mają jakieś kosmiczne wyrzutnie rakiet.

 

 

Po misji 10 mam takie coś że 11 misji już nie mam.

Co mam robić by mi się 11 odblokowała? te poboczne?

 

Ten moment gdy dostałem wyrośniętego pas do pomocy .

 

Pablos - masz SIDE-OPSy z kropką na żółto, to te WAŻNE po skończeniu których fabułą idzie do przodu, a te zwykłe z kropką to takie które możesz powtarzać (np. z lepszym wyposażeniem) - ja Sideopsy teraz robię jak mam Stealth Cammo (jestem niewidzialny :P) każdy sideops w 3-4 minutki pada... :P

 

Ale taki Stealth Cammo w głównej misji obniża ocenę do MAKS! MAKS! A :P

 

 

BTW: TYLKO PIES!!! oznacza sam wrogów, jeńców do ratowania, ważne cele np. w misjach.... GENIUSZ!

Ja biorę psa i lecę PRZED SIEBIE, pier....lę nawet rozpoznanie terenu wsio mi pies wywęszy :P

 

 

(a do S-ki GŁÓWNIE czas się liczy :P)

 

Zerknij na: https://www.youtube.com/channel/UCxYO2h6jWjf_Td3XXmoTX_g mam ze 3-4 filmiki Rank-S  ;) (a misje prawie wszystkie na Rank-S)

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona, na szczescie udało mi się uchronić gdzieś tam przed glownymi spoilerami

więc Kojimie w moim przypadku trick wyszedl :)

Najfajniejszy jest moment gdy zdajesz sobie sprawe ze w mg1 zabijasz phantoma nie bb, a w mg2 dopiero po raz pierwszy walczysz z BB. Zmienia to cale myslenie o tym jak BB wrocil do dowództwa  FOXHOUND - czy byl to bb czy phantom? ciekawe

Jest jeszcze pare ciekawych rzeczy ktore musze doczytac, tak czy inaczej mindfuck fajny. Tak samo rozmowa Ocelota z Master Millerem na koncu. Ja chociaż grałem we wszystkie gry mialem problem ze skojarzeniem niektorych faktow, domyslam sie ze wiele osob nie czailo polowy rzeczy. 

 

motyw Quiet bardzo miły, szczegolnie temat muzyczny na koncu i napisy, uwazam ze gre powinno sie rozgrywac w kolejnosci 46,45 :)

Edytowane przez graqzu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona, na szczescie udało mi się uchronić gdzieś tam przed glownymi spoilerami

więc Kojimie w moim przypadku trick wyszedl :)

Najfajniejszy jest moment gdy zdajesz sobie sprawe ze w mg1 zabijasz phantoma nie bb, a w mg2 dopiero po raz pierwszy walczysz z BB. Zmienia to cale myslenie o tym jak BB wrocil do dowództwa  FOXHOUND - czy byl to bb czy phantom? ciekawe

Jest jeszcze pare ciekawych rzeczy ktore musze doczytac, tak czy inaczej mindfuck fajny. Tak samo rozmowa Ocelota z Master Millerem na koncu. Ja chociaż grałem we wszystkie gry mialem problem ze skojarzeniem niektorych faktow, domyslam sie ze wiele osob nie czailo polowy rzeczy. 

 

Do dowództwa FOXHOUND wraca prawdziwy Big Boss, jednocześnie będąc w kontakcie z Venom Snakem, który w tym czasie ogarnia Outer Heaven. Pod koniec gry masz cut-scenke kiedy Venom przekręca kasetę z napisem Operation Intruder 313, czyli operacją Solida z metal gear 1 ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu przeszedłem chapter 2. Jak ktoś tak jak ja zastanawia się czy skończyć po 31 miesji czy grać do 50 to od razu mówie że gameplayowo sensu nie ma bo nie ma nic aż tak ciekawego w nowych misjach ale w chapter2 znajduje się chyba połowa fabuły całej gry więc nie tyle warto co wręcz trzeba go skończyć. Tak jak koledzy pisali wcześniej nie trzeba robić misji na wyższym poziomie trudności tylko sideopsy zaznaczone jako wazne a jak nie ma żadnej to wystarczy 2-3 byle jakie aż sie uruchomi cutscenka i pojawi się nowa misja główna.

 

MGS5 jako gra powiedziałbym że świetna (mechanika itd) ale jako metal gear solid to powiedziałbym że zdecydowanie słabo. Mało fabuły, mało ciekawych postaci, praktycznie nie ma walk z bossami, brak fajnych cutscenek. Dla mnie Snake Eater nadal the best :)

Edytowane przez Radical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś jeszcze wciągnął tryb FOB? Przez bardzo długi czas trzymałem się od tego z daleka ale jak już zacząłem to naprawdę mnie pochłonęło.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś jeszcze wciągnął tryb FOB? Przez bardzo długi czas trzymałem się od tego z daleka ale jak już zacząłem to naprawdę mnie pochłonęło.

 

 

O z przyjemnością obejrzę twoje infiltracje ;) Ja próbowałem (zaraz po odblokowaniu FPBów) ale dostałem po dupie i odpuściłem ;) Ale fakt ciekawe rozwiązanie :):)

 

Multi mi przypadł do gustu ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze jak to jest z odblokowaniami tych specjalnych uniformów ?? np. Cyborg Ninja czy Raiden??

 

Skończyłem grę:

 

Łącznie z misją 46 (ale bez 45 - tą z Quiet i bez tych powtarzalnych)

 

Muszę wszystkie misje na Rank-s zrobić TYLKO z 1 rozdziału czy WSZYSTKIE do Cyborg ninja uniform?? a co do tego z Raidenem ?? (pytam bo faktycznie dają one realny Boost a nie tylko wizualny efekt :P)

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze jak to jest z odblokowaniami tych specjalnych uniformów ?? np. Cyborg Ninja czy Raiden??

 

Skończyłem grę:

 

Łącznie z misją 46 (ale bez 45 - tą z Quiet i bez tych powtarzalnych)

 

Muszę wszystkie misje na Rank-s zrobić TYLKO z 1 rozdziału czy WSZYSTKIE do Cyborg ninja uniform?? a co do tego z Raidenem ?? (pytam bo faktycznie dają one realny Boost a nie tylko wizualny efekt :P)

Cyborg Ninja - wszystkie misje oprócz powtórek (prefiksy Extreme, Total Stealth, Subsistence).

Raiden - wszystkie misje oprócz powtórek na rangę S.

Za same powtórki ogólnie i na S jest w nagrodę Naked Silver i Gold.

 

Ja tam nie miałem jak wypróbować tego boosta (oprócz Cyborg Ninja w Ground Zeroes) bo zatrzymałem się na 98% ze względu na replayability. A poza tym i tak mi się te stroje nie podobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem wszystkie mgsy na plejaka ale tego nie dam rady ... strasznie mnie odpycha mechanizm .. wszystko sie dzieje zawsze tak samo te misje to są jak z jakiegoś cholernego edytora, nie wiem może mam po prostu taki okres albo wyrosłem z pewnego gatunku gier, ale do trójki i czwórki bardzo chętnie wracam, dla mnie szkoda że ta część nie jest zamknięta ... ten sam kłopot mam z batmanem, gry niby zbierają świetne recenzje a dla mnie są usypiającymi średniakami. Jest mi obojętne czy Big Boss jest Raidenem, czy Otaconem czy swoim nowym psem, w każdym Mgsie byl mega nacisk na fabułę, intiltracja, służby specjalne, nowe technologie militarne, tutaj kompletnie tego nie czuje ... Shuterland kasował tyle kasy za wypowiedziane słowo że się nie odzywa? owszem tamte części były trochę przegadane, ale tutaj znowu proporcje poszły w złą stronę, i jest narzucony ten męczący mechanizm ... jak nie mgs, dzisiaj dalem radę 15 minut i na tyle, ogólnie mam z 20 godzin w grze i leci na półkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem wszystkie mgsy na plejaka ale tego nie dam rady ... strasznie mnie odpycha mechanizm .. wszystko sie dzieje zawsze tak samo te misje to są jak z jakiegoś cholernego edytora, nie wiem może mam po prostu taki okres albo wyrosłem z pewnego gatunku gier, ale do trójki i czwórki bardzo chętnie wracam, dla mnie szkoda że ta część nie jest zamknięta ... ten sam kłopot mam z batmanem, gry niby zbierają świetne recenzje a dla mnie są usypiającymi średniakami. Jest mi obojętne czy Big Boss jest Raidenem, czy Otaconem czy swoim nowym psem, w każdym Mgsie byl mega nacisk na fabułę, intiltracja, służby specjalne, nowe technologie militarne, tutaj kompletnie tego nie czuje ... Shuterland kasował tyle kasy za wypowiedziane słowo że się nie odzywa? owszem tamte części były trochę przegadane, ale tutaj znowu proporcje poszły w złą stronę, i jest narzucony ten męczący mechanizm ... jak nie mgs, dzisiaj dalem radę 15 minut i na tyle, ogólnie mam z 20 godzin w grze i leci na półkę.

 

Dla mnie jako NIE FANA MGSa to świetna gra!! (skradanka genialna), choć fakt NAWET JA kilkukrotnie wspominałem, że umywa się do MGS 1 i 2 !! (tylko w te grałem bo były na PC ;) ) ale tam geniusz fabuła, klimat, wstawki trwały po  30 minut ale warto było! A do dziś pamiętam kreacje Psycho Mantisa, czy Sniper Wolf :P

 

Co nie zmienia faktu, że dla mie ten MGS jest GIT! A właśnie MGS4 strasznie mnie odepchnął :P Wniosek 1 ;) : MGS 4 był ULTRA MGSowy dlatego TY chętnie do niego wracasz, a ja go nawet nie tykam :P A MGS TPP jest MAŁO MGSowy więc Mi pasuje a Tobie już nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały wieczór maksowałem Fultona. Czyję w kościach 20krotne przyspieszenie niektórych misji. bez balonu na max to można się zamęczyć.

 

Tak na marginesie gram i gram i się zastanawiam gdzie ten MGS.

 

Nie jestem jakimś znawcą serii przeszedłem może 1,5 części ale gdzie te epickie przedługaśne cut-scenki.

w V zupełnie tego nie ma. Gra miała być dla każdego i jest. Hasła zagraj w 10 poprzednich części zanim ruszysz MGSV można miedzy bajki włożyć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały wieczór maksowałem Fultona. Czyję w kościach 20krotne przyspieszenie niektórych misji. bez balonu na max to można się zamęczyć.

 

Tak na marginesie gram i gram i się zastanawiam gdzie ten MGS.

 

Nie jestem jakimś znawcą serii przeszedłem może 1,5 części ale gdzie te epickie przedługaśne cut-scenki.

w V zupełnie tego nie ma. Gra miała być dla każdego i jest. Hasła zagraj w 10 poprzednich części zanim ruszysz MGSV można miedzy bajki włożyć

 

pablos a no popatrz na post wyżej :p zresztą mój ;)

 

Jak dla mnie jest idealna dla NIE FANA MGSa :P A fulton na maksa i rządzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×