Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wieś ZALIPIE w 2 etapie. Będą 2 "sklepy". Unikatowy schemat Harpia + misja

 

W tym sklepie w budynku przed samym wejściem po prawej jest drabinka, wejdź na górę, chwilę po dachu i na końcu jest skrzynka, trochę dropu i ten schemat na miecz, wprawdzie na wysoki lvl ale pewnie się komuś przyda. Przed wejściem słychać też płacz (wszędzie płaczą po wioskach, łatwo pominąć i olać) i kłótnię, pogadaj ze starszą kobieta, da misję. Jest też tam kowal, trochę ciekawego softu i za grosze ma 1/4 mapy do ponoć super osprzętu

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie mogę załatwić sobie sztabki srebra bo chciałbym wyrobić sobie miecz wiedźmińskiego cechu żmiji, można gdzieś kupić czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiększyć miejsce na ekwipunek bo ciągle mam przeciążenie. Można te książki i schematy wyrzucić jak sie je przeczyta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup juki dla konia.

Aha. U byle kogo je można kupić czy znowu tylko jakiś kupiec jeden je ma. I jeszcze jakby można było skąd brać kasę? Ciągle jej mam tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy istnieje możliwość by zrobić jakiś "skrót" do szybkiego zapisu? Np. podwójne wciśnięcie R3? Cholera mnie bierze z tym wchodzeniem do menu...
Swoją drogą ekran zadań i ekwipunku też mogliby ulepszyć. Do poprawy moim zdaniem koniecznie:
-zakładki z rodzajami zadań trzeba za każdym razem rozwijać
-brak podglądu miejsca zadania na mapie bezpośrednio z ekranu zadań
-brak możliwości zaznaczenia na mapie więcej niż jednego zadania

-przerzucanie pomiędzy rodzajami przedmiotów (ekwipunek, do użytku...) powinno być pod L2 i R2

 

To tak na szybko najbardziej denerwujące rzeczy w nieintuicyjnym interfejsie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zebrania pełnej kolekcji kart i związanego z tym zadania. (Spoiler odnośnie prologu w Białym Sadzie) Czy

po opuszczeniu Białego Sadu da się gdzieś zdobyć te karty, które miała na sprzedaż karczmarka? Na koniec zamordowałem bandytów i kazała mi się wynosić, teraz jej w gospodzie nie ma... Będą one do zdobycia w innych miejscach czy już pozamiatane?

Orientuje się ktoś?

A sama gra mistrzostwo świata. :) Powoli zaczynałem tracić wiarę we współczesne gry. Brakowało mi tego uczucia, gdy nie można oderwać się od konsoli. Fabuła i sposób opowiedziania historii to petarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty do Gwinta zbierasz przez całą grę. Możesz je kupić lub wygrać ewentualnie znaleźć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, bardziej chodziło mi o to, czy te z Białego Sadu gdzieś później jeszcze znajdę... No nic, nawet jeśli nie, to już nie będę się cofał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znajdziesz ja w Velen znalazłem ;). Dodatkowo wiele kart daje bonusy jak masz ich więcej w talii z tego wniosek, że można ich znaleźć więcej. Po prostu zaglądaj do handlarzy i przede wszystkim graj, za wygraną zawsze dostajesz jakąś kartę z kolekcji przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po 30 h w końcu zajechałem do Novigradu , tereny Velen przyzwyczaiły mnie już do epickości ale i tak pierwszy przyjazd do miasta o 6 rano ...

Wow , just wow :)

Już brak słów żeby oddać genialność tych questów ale ( spoilery dla osób które ukończyły już main questy w Velen !!! )

Kurcze no smutna ta historia Barona ech , cały "wachlarz" elementów jakże spotykany w codziennym życiu , nikt się tutaj za przeproszeniem nie pierdolił z fabułą ...

Baron mi się powiesił , jego żona nie żyje ... Dzieciaki z sierpcińca przeżyły ... Można to skończyć happy endem czy wszystko jest tak szaro - białe ?

Z drugiej strony quest z dziadami Mickiewicza hehe , gra zrobi dla młodych więcej niż niejedna lekcja z Polskiego :)

Polecam robić te questy poboczne , nie dość że historie dają rade i stuff konkretny to jak już pewnie wszyscy wiedzą wpada za nie gigantyczna ilość expa porównując fo klasycznego farmienia , poza tym Wiesław to prawdziwy true detective /jedi i zwyczajnie wkręcają te śledztwa

Z minusów to dalej ten framerate przez to niestety nie mogłbym wystawić pełnej 10 , ale wiem że ta firma nie odpuszczq i patchuje swoje produkcje , także czekam na łatki z niecirpliwością , warto poczekać :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć, jak to jest z tymi kartami? Kupuje się je u handlarzy, czy leżą w jakiś skrzyniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie pytania:

1. Skąd wziąć sztaby srebra? Znalazłem jedną a 2 są mi potrzebne do zrobienia miecza.

2. Jak się wraca do wcześniej odwiedzonych miejsc żeby już z wypakowaną postacią łatwiej stawić czoła zapytajnikom?

3. Lepiej rozkładać czy sprzedawać sprzęt?

4. Mam już fiolki które po medytacji się automatycznie napełniają przez alkohol. Co jeśli alkohol się skończy? Gdzie mogę sprawdzić ile go mam? Gdzie go uzupełnić jeśli by się skończył?

5. Czym się różni zlecenie wiedźmińskie od zadania pobocznego?

6. Dlaczego przed jedną walką można w bestiariuszu przeczytać o taktyce na takiego stwora a kiedy indziej nic niema i trzeba na czuja walczyć? Tak ma być czy jest jakiś sposób aby zawsze przed walką pokazało nam taktykę na niego?

1. sztaby srebra albo z rozbierania przedmiotow albo z skarbow, ew. u kowala mozesz kupic, czasem u zwyklego sklepikarza, mozesz tez zcraftowac u kowala w zakladce "rzemiosło" sztabe z rudy srebra (fajne jest to, ze u mnie np. mam dwa sposoby na zcraftowanie sztaby srebra.. pierwszy sposob potrzebuje 10x jakis skladnik, a inny juz tylko 2x jeszcze inny skladnik ale efekt koncowy jest taki sam czyt. sztaba srebra)

2, wybierasz mape, oddalasz na maksa i potem znowu oddalasz i pojawia sie mapa swiata, jak staniesz przy drogowskazie i nacisniesz X bedziesz mogl sie przeniesc z np. Velen do Białego Sadu itd.

3. mysle ze rożnie, czasem lepiej rozłożyć jak widzisz co uzyskasz i akurat potrzebujesz materiałów na cos innego, a czasem lepiej sprzedać jak jest dobra cena

4. jak Ci sie skonczy alkohol (Alkahest, krasnoludzki spirytus itp. trunki) to zwyczajnie nie uzupełni Ci mikstur po medytacji. Sprawdzasz ile go masz w ekwipunktu chyba w zakladce "do użycia" ale teraz pewien nie jestem. Alkohole mozesz kupic w sklepach ale w domkach i skrzyniach jest go pełno, ja mam go aż nadto

5. wiedzminskie polega na zabicie okreslonego potwora ktory broi w okolicy, a poboczne może polegać juz na wszystkim od pomocy babci poprzez znalezienie skarbu

6. informacje do bestariusza wpadaja dopiero po zabiciu potwora, ale idzie tez dowiedziec sie poprzez rozmowe z ludzmi co nieco i czasem tez wpadnie do bestariusza jakies info

Edytowane przez Wilczy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczcie trochę czasu, od premiery ograłem tylko 20 min tutoriala, a do gry ciągnie jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek z

Paniami Lasu w Velen

nieźle wykręcony... :D

Po kilkunastu godzinach grania Wiedźmin wciąga niesamowicie i poza spadkami fpsów (w Velen, głównie na bagnach, jest czasem masakra) nie widzę żadnych minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczcie trochę czasu, od premiery ograłem tylko 20 min tutoriala, a do gry ciągnie jak cholera.

Masz mój - łap

A poważniej to jest czad. Ubije drugiego bossa i bierem się za zbieractwo bo rynsztunek przydalby się lepszy.

Eeeee...ktoś zapisuje swoje wybory aby przejść gre drugi raz i otrzymać inne zakończenie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "przepisy" na oleje można znaleźć u jakichś kupców, alchemików czy zielarzy? Czy są one wyłącznie znajdowane w księgach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część jest w sklepach część jest porozwalana na całej mapie w skarbach, jako nagrody za questy itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę podnieść jednej z umiejętności Wieśka i jej przypisać do wolnego pola skoro mam jeden dostępny punkt ?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rojo chyba mówił - spędzaj jak najwięcej czasu na eksploracji a znajdziesz wiele ciekawego ekwipunku - oleje i inne cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Vessen są gdzieś do kupienia te JUKI dla konia? Gdzie je kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Takie pytania:

1. Skąd wziąć sztaby srebra? Znalazłem jedną a 2 są mi potrzebne do zrobienia miecza.

 

Udajesz się do kwatermistrza (w Białym Sadzie znajduje się na północy, w Nilfgardzkim Garnizonie) tam gadasz znim o tym, żeby wykonał dla Ciebie przedmiot.W zakładce rzemiosło masz schematy:

 

db7fdfaebb317073.jpg

 

4c20c3a090653bc3.jpg

Oczywiście wybierasz metodę mariborską, bo zużywa mniej skłądników.

 

PzDr

Edytowane przez AdekO_o
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam te schematy i kwatermistrz wykona mi coś to gdzie tego szukać? Jak założyć na siebie? W ekwipunku brak przedmiotu....

Druga sprawa... W trakcie jakiejś misji pobocznej dostałem olej na jakieś bestie. Jak go "założyć" na miecz? Także w żadnej zakładce go nie widzę...

No i przy okazji.. Jak/gdzie ulepszacie swoje zbroje, miecze, etc?

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam te schematy i kwatermistrz wykona mi coś to gdzie tego szukać? Jak założyć na siebie? W ekwipunku brak przedmiotu....

Druga sprawa... W trakcie jakiejś misji pobocznej dostałem olej na jakieś bestie. Jak go "założyć" na miecz? Także w żadnej zakładce go nie widzę...

No i przy okazji.. Jak/gdzie ulepszacie swoje zbroje, miecze, etc?

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki :)

 

A według MNIE obsługa była intuicyjna i wręcz dla IDIOTÓW (prosta) a tu jeszcze co niektórzy mają z tym problemy... SIC!! ;)

 

Bez obraz nic personalnego tylko łamią mnie TAK podstawowe problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeden studiuje w Oxenfurcie, inny do BPP idzie a jeszcze inny bardem zostaje . ;)

Każdy według siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×