Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wlasnie odkryłeś kolejną "zaletę" pogoni za nowymi patchami. W tym przypadku pewnie 1.07, zgadłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to parch 1.07 spierdzielił tą misje. Jest sposób taki.

Wchodzisz do wody bardzo blisko, z ukosa. Masz wrzucony aard fala uderzeniowa na maxa lub piromania. Utopie wyłażą, bo misja uważa, ze popłynąłeś. Szybki doskok aard i 3 z nich powinieneś zabić na hita, czwartego zajmiesz sobą. Tak wiem ciężkie trochę, ale niestety taka jest teraz metoda

Edytowane przez cwir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wlasnie odkryłeś kolejną "zaletę" pogoni za nowymi patchami. W tym przypadku pewnie 1.07, zgadłem?

Dokładnie tak.

@Spux, dzięki za podpowiedź. Chyba załapałem o co chodzi, bo na początku nie ogarnąłem, tylko nie bardzo wiem gdzie wejść do tej wody żeby te utopce wyskoczyły, jest gdzieś jakiś filmik czy coś?

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pędzicie za tymi patchami, wylewacie łzy i ubliżacie CDPR jak się nie pojawiają....

Ja grę przeszedłęm na samym początku jak był chyba 1.03 albo 1.04 i napotkałem dwa bugi jedynie.

Jeden gdy Geralt nagle stwierdził, że nie umie się wspinać na prosta skałkę i tylko głupio podskakiwał, a drugi, kiedy w jednej z wiosek na Skellige nagle 3/4 ekranu to była głowa Geralta:

post-21356-0-03267400-1437686708_thumb.j

 

Pierwszy wyeliminowałem przez ponowne uruchomienie gry, na drugi nic nie pomogło.

Było to upierdliwe, bo w wiosce byli bandyci, ale przetrwałem i grę ukończyłem nie uświadczając więcej bugów.

 

Mój post daję pod rozwagę tym wszystkim maruderom, co to wstrzymywali się z przejściem tej wspaniałej gry do czasu wydania kolejnego patcha ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pędzicie za tymi patchami, wylewacie łzy i ubliżacie CDPR jak się nie pojawiają....

Ja grę również ukończyłem na wersji 1.04 albo nawet 1.05 nie doświadczając zbyt wielu bugów ale teraz gram drugi raz (z czego bardzo się cieszę bo zrobiłem już chyba ze 3 questy których nie udało mi się znaleźć przy pierwszym podejściu mimo że eksplorowałem świat bardziej niż teraz) i jak widzę coś takiego to może nie zalewa mnie krew ale mi się odechciewa, chociaż akurat teraz się zawziąłem i znalazłem jeszcze inny sposób na to by zakończyć to zadanie,

najpierw należy wyłowi perłę a następnie zagadać z Nidasem.

Edytowane przez cwir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grę również ukończyłem na wersji 1.04 albo nawet 1.05 nie doświadczając zbyt wielu bugów ale teraz gram drugi raz i jak widzę coś takiego to może nie zalewa mnie krew ale mi się odechciewa, chociaż akurat teraz się zawziąłem i znalazłem jeszcze inny sposób na to by zakończyć to zadanie, najpierw należy wyłowi perłę a następnie zagadać z Nidasem.

Dobry pomysł masz, daj znać czy zadziała, bo ja dopiero zacząłem drugie podejście, ale mam chwilową (i pewnie potrwa) przerwę ze względu na zakup XO.

Niemniej jednak W3 na pewno przejdę drugi raz, więc przyda się takie info :)

 

p.s. no i mój poprzedni post nie był do Ciebie, ale sam wiesz co w tym temacie się dzieje ostatnio ;)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, w sumie to nie chciałem żeby mój post zabrzmiał tak jakby odpowiadał na jakiś zarzut.

A co do sposobu to działa ale trzeba być uważnym, bo byłem pewny że agro będzie na mnie i trochę się za mało postarałem i Pan Nidas drapnięty w plecy padł trupem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, w sumie to nie chciałem żeby mój post zabrzmiał tak jakby odpowiadał na jakiś zarzut.

A co do sposobu to działa ale trzeba być uważnym, bo byłem pewny że agro będzie na mnie i trochę się za mało postarałem i Pan Nidas drapnięty w plecy padł trupem :P

No to może sobie poczekam na następny patch, będę na czasie i trendy :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może sobie poczekam na następny patch, będę na czasie i trendy :laugh:

Dopóki nie dojdziesz do chyba 18 poziomu doświadczenia to możesz grać, ten quest jest na 13 lvl. Nie wiem jak z tym drugim questem bo nie pamiętam na który był poziom, w każdym razie przed najnowszym patchem też był do zrobienia a teraz kicha.

Co do zadania Czarna perła

to jeśli mogę podpowiedzieć to zdecydowanie w tej chwili najlepiej najpierw wyłowić perłę a po rozmowie z Nidasem ustawić sobie aard i jeszcze zanim wyjdą utopce (chwile po cut-scence) wyciągnąć srebrny miecz. Aard zadziałał lepiej niż igni bo jak próbowałem przypiec utopce strumieniem ognia to jeden i tak mnie zawsze zdążył trzepnąć przez co chwile Geralt jest ogłuszony, mimo iż trwa to krótko wystarcza to utopcom by z Nidasa zrobić kolację :P

Edytowane przez cwir
>:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie dojdziesz do chyba 18 poziomu doświadczenia to możesz grać, ten quest jest na 13 lvl. Nie wiem jak z tym drugim questem bo nie pamiętam na który był poziom, w każdym razie przed najnowszym patchem też był do zrobienia a teraz kicha.

Przeca wiem, bo to drugie przejście :P

Oczyściłem już Biały Sad i mam jakiś 7 lvl więc jeszcze trochę przede mną.

Ale jak wspomniałem na razie nie mam ciśnienia na ponowne przejście, bo mam inne zabawki ;)

Może wrócę sobie jak już dadzą te duże dlc? Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz pytanie w spoilerze, to kontynuuj w spoilerze do końca. jeden z drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie...

Ja nadal nie zacząłem Wiedźmina chyba głównie przez obawę o totalne wsiąknięcie, a obiecałem żonie, że sytuacja jaka była przy Bloodborne już się nie powtórzy...

Tak zaglądam z automatu nq forum i wychwytuję co chwile jakieś niuanse.

Jak to jest z tym poziomem wobec questów?

Przez zbyt duży level możemy sobie jakieś questy pozamykać?

Napewno będę celować w platynę i już (mimo że gry nie posiadam) zabieram się za tworzenie polskiej checklisty wszystkich kart w pdf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up questa zawsze zrobisz, ale większość zadań ma zalecany poziom. Przykładowo jeśli zadanie jest na poziom 10, a Ty masz 16, to dostaniesz 5xp, bo po prostu jesteś na tyle silny, że za zadanie nie otrzymujesz prawie punktów doświadczenia. Po patchu 1.07 jeśli moja postać ma np 25 poziom, a robię zadanie na 11 dostaję 1 xp  :laugh:

 

Jak dla mnie to skalowanie zadań jest skopane i przykładem właśnie są walki na pięści w skellige gdzie samo rozpoczęcie zadania jest na 30 poziom a ostatnia część zadania jest na 11  :blink:

 

Poza tym nie da się iść i robić zadań przeznaczonych na swój poziom, bo wykonując je trafiasz na nowe np. już zbyt późno gdzie masz zbyt wysoki poziom.

 

W praktyce nie można przekraczać o 5 poziomów postacią niż zaleca zadanie inaczej nie dostajesz xp. 

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was występuje też ten bug że w zakładce "moje dodatki" są pozamieniane obrazy od dlc ??? 07cfd45833731af184f60aaff69762c8.jpg

W moim przypadku jest problem z pierwszymi trzema ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewek1988 tak, tak. Ja tez tak mam. A w niektorych to nawet obrazkow nie man

Edytowane przez AdekO_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z misją Czarna Perła na najwyższym poziomie trudności?

wskakuję do wody wyłowić tą czarną perłę i kiedy wracam na brzeg faceta atakują utopce, problem w tym że kiedy stoję na brzegu i mam wodę po kostki gra uważa że dalej jestem w wodzie i nie mogę podjąć żadnej akcji, a koleś dostaje natychmiast jednego strzała i pada. Zanim mogę używać broni czy jakiekolwiek znaku facet ginie, próbowałem już różnych rzeczy chyba z 6 razy i dalej brakuje dosłownie 1-2 sekund żeby zaatakować tego utopca który wymierza śmiertelny cios. Nie powiem, trochę mnie to zdegustowało. Nie wiem czy jakiś patch to spierdzielił czy sam poziom trudności "daje nam w kość" w taki sposób ale jest to totalnie bezsensu ponieważ ja nie jestem w stanie nic zrobić, gostek ginie a zadanie kończy się niepowodzeniem. Super partia po prostu... Przy pierwszym przejściu gry na poziomie krew, pot i łzy problemu z tym nie miałem, także albo o 1 oczko większy poziom trudności albo jakiś patch to zwalił, zresztą przy jednej z prób utopce były nieśmiertelne także kolejna ciekawostka

Ten problem jest też na niższych poziomach,wczoraj próbowałem robić to zadanie chyba 20 razy na wszelkie możliwe sposoby,również opisany na forum,zrobiłem tak:

popłynąłem łodzią na miejsce,po wyłowieniu czarnej perły z powrotem na łódż i pełny gaz do brzegu,zaliczone za pierwszym razem po użyciu łodzi :biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy dalej chwalą grę po patchu 1.07, odsyłam na oficjalne forum "do przejrzenia na oczy". To nie żaden płacz, tylko stwierdzenie faktów, ten patch wszystko spierniczyl. Pojawiła się masa bug questow, nie zalicza żadnego trofika, nic nie noszący Geralt jest przeciążony, spadki fps na xo i ps4, większe odczytywanie się, freeze gry, długie ładowanie ekwipunku po 2-4 sekund.

:)

http://forums.cdprojektred.com/forums/174-Tech-Support

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum grzmi na temat błędów wprowadzonych przez patch 1.07 jednak Redzi na forum się za bardzo nie udzielają. ;)

Wydaje mi się, że Redzi porwali się trochę z motyką na słońce tworząc tak ogromną grę. Być może lepiej było by gdyby został zachowany schemat znany z poprzednich odsłon.

Swoją drogą ciekawe czy ktoś testuje u nich te patche, bo ilość rzeczy jakie zepsuła najnowsza "łatka" jest wręcz bezprecedensowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum grzmi na temat błędów wprowadzonych przez patch 1.07 jednak Redzi na forum się za bardzo nie udzielają. ;)

Wydaje mi się, że Redzi porwali się trochę z motyką na słońce tworząc tak ogromną grę. Być może lepiej było by gdyby został zachowany schemat znany z poprzednich odsłon.

Swoją drogą ciekawe czy ktoś testuje u nich te patche, bo ilość rzeczy jakie zepsuła najnowsza "łatka" jest wręcz bezprecedensowa.

Oczywiście że testują, ale nie sposób jest wszystko wyłapać, szczególnie przy tak dużym patchu. Gra jest wielka i jest wiele zmiennych rzeczy które mogą wpływać na inne sprawy. Błędem było to że podali zmiany i informacje że patch wyjdzie lada dzień, następnie czas się przedłużał a ludzie narzekali że go nadal nie ma. Redzi zapewne dlatego opóźniali ze względu na te błędy, byli pod presją i musieli udostępnić, choć zdawali sobie sprawę że nie wszystko zostało wyłapane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że testują, ale nie sposób jest wszystko wyłapać, szczególnie przy tak dużym patchu. Gra jest wielka i jest wiele zmiennych rzeczy które mogą wpływać na inne sprawy. Błędem było to że podali zmiany i informacje że patch wyjdzie lada dzień, następnie czas się przedłużał a ludzie narzekali że go nadal nie ma. Redzi zapewne dlatego opóźniali ze względu na te błędy, byli pod presją i musieli udostępnić, choć zdawali sobie sprawę że nie wszystko zostało wyłapane.

Patch może wprowadzić kilka bugow, ale nie jeszcze bardziej zepsuć grę. Tyle klopotow, ile jest teraz, nie było na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch może wprowadzić kilka bugow, ale nie jeszcze bardziej zepsuć grę. Tyle klopotow, ile jest teraz, nie było na początku :)

Duży patch to i szanse na więcej problemów, niestety trzeba czekać na kolejnego, miałem zacząć 2 podejście po tym patchu, ale spokojnie sobie poczekam i ogram co innego. Redzi zapewne ostro pracują nad naprawą bugów, ale na szybkiego hot fixa raczej szans nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale się miotacie.

To naprawili, tamto zepsuli, tak się będą bujać jeszcze jakiś czas.

Zamiast cieszyć się że CDP cały czas coś robi ... CAŁY czas. DLC, łatanie więcej i więcej a nie odpuściło bo przecież gra się sprzedała ... to tylko fala hejtu.

Każdy został oszukany, okradziony i w ogóle powinni ich spalić na stosie tych nieludzi.

Chyba czas dla mnie odpuścić sobie ten temat.

 

Puzdro!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale się miotacie.

To naprawili, tamto zepsuli, tak się będą bujać jeszcze jakiś czas.

Zamiast cieszyć się że CDP cały czas coś robi ... CAŁY czas. DLC, łatanie więcej i więcej a nie odpuściło bo przecież gra się sprzedała ... to tylko fala hejtu.

Każdy został oszukany, okradziony i w ogóle powinni ich spalić na stosie tych nieludzi.

Chyba czas dla mnie odpuścić sobie ten temat.

 

Puzdro!

Seph po prostu większość tu piszących to

kapłani Wiecznego Ognia

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale się miotacie.

To naprawili, tamto zepsuli, tak się będą bujać jeszcze jakiś czas.

Zamiast cieszyć się że CDP cały czas coś robi ... CAŁY czas. DLC, łatanie więcej i więcej a nie odpuściło bo przecież gra się sprzedała ... to tylko fala hejtu.

Każdy został oszukany, okradziony i w ogóle powinni ich spalić na stosie tych nieludzi.

Chyba czas dla mnie odpuścić sobie ten temat.

 

Puzdro!

Wiem, że "Redzi" cały czas pracują i się starają i chwała im za to. Moim zdaniem tylko z każdym kolejnym patchem gra powinna się stawać coraz lepsza a bugi stopniowo usuwane. Tutaj mamy sytuacje, że stare błędy zastępowane są przez nowe.

Zdaję sobie sprawę, że gra jest ogromna i istnieje jak to AxA ujął wiele zmiennych wpływających na różne rzeczy dlatego napomknąłem iż może lepiej by było gdyby gra korzystała ze schematu prowadzenia opowieści znanego z poprzednich części a który przecież nie był zły.

Dodatkowo szkoda, że kontakt między twórcami a fanami jest w pewien sposób zaburzony gdyż "Redzi" na oficjalnym forum udzielają się od wielkiego dzwonu.

Co zaś tyczy się tych 16 DLC to chyba nikt nie zaprzeczy, że jest to zagrywka stricte pijarowa. Biorąc pod uwagę jednak politykę innych wydawców na pewno należy zapisać to "Redom" na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×