Skocz do zawartości
Patricko

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tak na poważnie ?

Dla mnie jeden z najlepszych FPpS głównie dlatego że do nikogo nie muszę strzelać .

Cała gra stealth po cichu i powoli do przodu :)

JAk ktoś szukał radosnego co opa i sieczki z bazooką na ramieniu to faktycznie macie rację gra nudna dla potencjalnego gimba :biggrin:

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona dwa dni temu.
Bardzo ciężka, długa, i oldskulowa pozycja przypominająca gry które wychodziły ładnych parę/paręnaście lat do tyłu. W obecnych czasach naprawdę ciężko znaleźć tak wymagające i absorbujące czas gry.
Nie grałem z zegarkiem w ręku ale myślę że całość zajęła mi spokojnie ze 30 godzin czasu w samej grze.
Początek trochę przy nudnawy, ponieważ gra rozkręca się dopiero przy pierwszym spotkaniu z Obcym i potem jest już tylko ciągłą walka o przetrwanie do momentu zdobycia pewnego rodzaju broni która chyba jako jedyna działa na na tego skurczybyka.
 
Megaklimatyczna pozycja i bardzo fajnym odwzorowaniem w najmniejszych szczegółach świata tej sagi, twórcy naprawdę wznieśli się tutaj na wyżyny.
Gdy zobaczyłem trofeum na skończenie gry, głęboko odetchnąłem, ponieważ gra po po prostu niemiłosiernie zmęczyć i oddać ten klimat ciągłej walki o przeżycie.
Polecam każdemu, i proszę nie sugerować się wpisami "nudna" "nie ma szczelania" "ojej ale trudna". A także recenzjami typu 5/10, bo są śmieszne.

Edytowane przez toreso
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na hard, chcę wbić no kill human i ogólnie no death co jest hardcorowym wyzwaniem (a mam za sobą masę skradanek) 

Jestem w 9 misji(patrząc po trofikach to chyba 20 jest )  i mam z 15h najmarniej tak że 30h pęknie jak nic 

I już na tym etapie mogę powiedzieć że to jedna z najlepszych gier nastawionych na singla, długa . trudna i nieco frustrująca(powtarzanie dziesiątki razy 1 fragmentu)

ale satysfakcja jest niesamowita.

Może teraz będzie łatwiej bo już jestem w stanie nieco obronić się przed obcym .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Nie ukrywam, że po części przez te dobre opinie sięgnąłem po ten tytuł. W takim razie zaczynam przygodę. Być może później napiszę kilka zdań. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę ukończyłem dziś nad ranem :D.

Cóż mogę powiedzieć - dla fanów Obcego pozycja obowiązkowa. Przede wszystkim odwzorowanie statku, klimat, scenariusz i wrażenie ciągłego zaszczucia. Ile razy nie ukończyłem misji bo podeszłem pod szyb w którym czaił się Obcy, czy próbowałem uciec biegnąc do drzwi. To nie jest Colonial Marines, gdzie wyciągasz broń i ładujesz w Alienów ile wlezie. Tutaj musisz naprawdę się skupić, skradać się, oszczędzać amunicję. Nie rzucasz się na przeciwników ze strzelbą bo to uruchomi Obcego i znowu misję trzeba zaczynać od nowa. Podstawowy scenariusz przeszedłem na poziomie średnim, nie wyobrażam sobie co robi Alien na poziomie Hard :D. Mam w zamiarze uzupełnić jeszcze parę znajdziek (ID Tags, dzienniki Nostromo), a potem biorę się za dwa nowe DLC :).

Polecam! Dla mnie pozycja na równi z kultowymi już AvP (1 i 2) oraz Alien Trilogy, chociaż tamte to typowe FPP :). 9/10 (-1 punkt za bugi w dwóch misjach :P)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co zacząłem izolację, kupiłem głównie dlatego, że miałem chęć znów poczuć klimat obcego a nie miałem ochoty ponownie oglądać filmów. Nie zawiodłem się, klimat filmu jest tu odwzorowany idealnie (ale raczej tego pierwszego, ewentualnie trzeciego, bo takich strzelanin i akcji jak w drugim alienie to tu nie ma ani grama). Grając w tego Aliena człowiek czuje się jak tak jak musiała czuć się "Newt" z Aliens.  Prawie non stop ktoś chce nas zabić a my możemy schować się w szafce, bo strzelaniny nieraz i nie dwa dzieją się w ciemnych pomieszczeniach i strzela się na oślep prawie. Raz najpierw wyłączyłem systemy oczyszczania powietrza aby raz dwa zrobiło się mnóstwo dymu w pokoju przez co za chwilę nie wiedziałem gdzie strzelać jak była potrzeba. Takich sytuacji jest tu wiele. Rzucam granat hukowy a ten zamiast odwrócić uwagę sprowadza skądś obcego. Warto mieć przy tej grze dobre nagłośnienie bo dźwiek odgrywa tu dużą rolę. Chyba tylko brakuje mi lepszych animacji aliena i tego by cutscenki się nie przycinały bo bywa to irytujące. Aha tak jak isali poprzednicy, gra jest hardcorowa. nie ma ssania palaca za zakrętem by odnowić HP, bateria jak się wyczerpie to się nagle powietrzem nie naładuje, zapisy robi się tylko w wyznaczonych miejscach o ile się ich nie przegapi ;). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę tego harda i powiem że to wyzwanie dla ludzi o stalowych nerwach :P

Tak że jak ktoś chcę przejść dla fabuły i klimatu to zalecam normal, Hard jest często gęsto frustrujący .

Może by nie było tak źle gdybym się nie uparł na no human kill .

20h przegrane lekko i dopiero 13 misja .... nie wiem kiedy ja to przejdę .

Żałuję tylko że gram na ps3 a nie ps4, technicznych wpadek jest co nie miara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grę za sobą na normalu a i tak się namęczyłem, póki co gry mi wystarczy, świetnie się przy niej bawiłem wiec na bank wrócę by dobić platynę ( potrzebny puchar za nie zabijanie ludzi, hard i nie zginąć czyli jeszcze raz gra tylko z większym wyzwaniem). Jakimś fanem obcego nie jestem a gra i tak dla mnie świetna dlatego mogę polecić każdemu, bo warto.

 

Down:

@sakosusz Myślę, że się nie zawiedziesz.

Edytowane przez kiniol78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie długo się zastanawiałem czy alien mi podpasuje czy nie i nie wiedziałem czy zagrac. Fanem nie jestem ale czytając post kiniol78 brzmi obiecujaco. Czekam na kopie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak schować przedmiot wyjęty kołkiem? lata mi z flarą albo apteczką i nie chce schować :)

Niesamowity klimat jest na początku tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku to w sumie nic wielkiego sie nie dzieje, ale jest mega :D....

Panowie wiadomo, ze te pierwsze spotkania z obcym sa niesamosite i sie chce wiecej i wiecej. A jak to jest pozniej? Jak juz przyzwyczaimy sie do widoku aliena? Nie wkrada sie nuda z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym powiedział że musisz się przyzwyczaić do jego widoku, bo potem że będzie Ci co chwilę wychodzić to normalne.

Natomiast druga sprawa to co robić żeby unikać takich spotkań, to jest klucz.

Jak Ci się nudzi to daj sobie Hard, zobaczysz jak szybko potrafi Cię wyczuć i usłyszeć, będzie ciągle nad Tobą, jak przewodnik.

Powodzenia.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak schować przedmiot wyjęty kołkiem? lata mi z flarą albo apteczką i nie chce schować :)

Niesamowity klimat jest na początku tej gry.

Przyłączam się do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko.

Czy wersja kupiona w Polsce ma full angielski do wyboru?

Napisy + dubbing w ang da się ustawić czy znowu tylko polska wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam są napisy PL i ENG. Mowa jest na pewno po Angielsku.

Grę już puściłem więc głowy nie daje.

Ktoś jeszcze by musiał Ci potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym powiedział że musisz się przyzwyczaić do jego widoku, bo potem że będzie Ci co chwilę wychodzić to normalne.

Natomiast druga sprawa to co robić żeby unikać takich spotkań, to jest klucz.

Jak Ci się nudzi to daj sobie Hard, zobaczysz jak szybko potrafi Cię wyczuć i usłyszeć, będzie ciągle nad Tobą, jak przewodnik.

Powodzenia.

Gram na hard wlasnie, bo ta gra na latwiejszym poziomie trudnosci wiele traci. Obcy w ogole mi nie przeszkadza, wrecz przeciwnie wole jak wpada do mnie . Pytalem o to czy obcy z czasem z fascynacji nie zmienia sie w irytacje? Mam nadzieje, ze nie i ze bede sie swietnie bawil do napisow koncowych. Dzisiaj zaczyna sie weekend wiec kawa, duze montai dew, paczka szlugow i jazda na Sewasstopol

Jak schować przedmiot wyjęty kołkiem? lata mi z flarą albo apteczką i nie chce schować :)

Niesamowity klimat jest na początku tej gry.

Podbijam.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak schować przedmiot wyjęty kołkiem? lata mi z flarą albo apteczką i nie chce schować :)

Tyle osób gra i ciężko odpowiedzieć :P

Można to schować czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić na Pałkę czy rewolwer ewentualnie machnij r2 i po sprawie .

Gra na hardzie jest baaardzo trudna wręcz frustrująca także nastaw się na masę load/retry .

 

WCZORAJ W NOCY SKOŃCZYŁEM KAMPANIĘ SP .

 

Krótko, dla mnie najlepszy survival horror od czasów sh2 i bezwzględnie najlepsza tego typu gra na obecną generację .

Kampania zajęła mi blisko 40h co jest wynikiem zawstydzającym nie jedną grę rpg(vide lords of fallen) nie wspominając o pseudo survivalkach aka strzelankach pod coopa .

Oczywiście grę można przejść znacznie szybciej ale ja jak zwykle lizałem ściany, uparłem się na hard/no human kill/no death(to niestety nie wpadło choć dawałem load jak mnie obcy zaskoczył)

A potrafi zaskoczyć ! i to jest piękne(i nieraz frustrujące :P )

Gra w odróżnieniu od wielu durnych gier o niczym z 2 linijkami tekstu może się pochwalić dobrą fabułą, MASĄ(150!)  notatek, audiobooków pozwalających wczuć się w klimat gry i dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na temat sewastopolu .

Również gameplayowo gra ma sporo do zaoferowania, choć to głównie eksploracja, terminale, zagadki na zasadzie znajdz to, idz tam, otwórz to itd .

Za zaprojektowanie statku jako całości, za jego ogrom i design należy się nagroda nobla w świecie elektronicznej rozgrywki :)

Dzwięk również na najwyższym poziomie(strach grać na słuchawkach) 

 

Pośród tych wszystkich ochów i achów jest jednak rysa na szkle, chodzi o optymalizację gry, spadki fps, bugi i długie loadingi .(wersja na ps3)

Jednak można a nawet trzeba to wybaczyć gdyż jest to gra jedyna w swoim rodzaju a nie asaszyn 9  wydawany co roku :P

 

Moja ocena 9/10

 

Plusy

  • KLIMAT !
  • DŁUGA TRUDNA SATYSFAKCJONUJĄCA (NICZYM DEMON'S SOULS:p )
  • Gadzety(czujnik ruchu/hałaśnik )
  • OGROM TERENU DO EKSPLORACJI JAK I SAM DESIGN LOKACJI
  • WARSTWA MERYTORYCZNA GRY(FABUŁA/SPOSÓB JEJ PROWADZENIA/MASA NOTATEK ITD)

Minusy(wersja na ps3)

  • Problemy techniczne(bugi/spadki fps/długie loadingi/zwiechy)
  • niektóre gadzety kompletnie nieprzydatne
  • momentami niezbyt dobre rozmieszczenie savepoitów, co owocuje powtarzaniem x razy jednego fragmentu rozgrywki (na hardzie nie będę ściemniał jest sporo frustracji )

Ogólnie dla mnie obok tales of xillia 2 najlepsza gra w tym roku, jak i ogromne zaskoczenie in plus - bo crapowatym colonial marines kompletnie nie interesowałem się nią, a tu z nienacka wyszła gra którą zapamiętam na długie lata podobnie jak pierwszego Bioshocka .

Żałuję tylko że nie kupiłem dla tej gry ps4 bo po tym co zobaczyłem na ps3 jestem pewien że warto !

Edytowane przez schranz
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ze jestem w 4 misji i chyba tej gry nie skoncze. Klimat i wszystko inne jest super. Chodzi o to ze boję sie obcego. Dzisiaj sobie ide po statku i mowie a wejde w te drzwi zobaczę co jest. Otwieram dzwi kluczem, podnosza sie a na przeciwko twarza w twarz stoje z obcym. Mam za slabe nerwy a siedząc pol godziny pod biurkiem nie przejde tej gry :-(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest :)

Ktoś kto nie grał pewnie puka się w głowę, małe dziewczynki płaczą bo obcego zobaczyli :P /

Sam ograłem wszystkie horrory 3 generacje wstecz a jednak izolacja ma tak mocny ciężki klimat że sam nieraz bałem się wyjść z ukrycia, ale to i tak na nic bo wiedz że on cię i tak dorwie :)

I tak 40h modląc się aby przedostać się kilkaset metrów od sejva do sejva .

Człowiek autentycznie cieszy się na koniec gry, że ..... to już koniec, można odsapnąć .

Ale najpiękniejsze jest to że następnego dnia wstajesz i chcesz odpalić ten tytuł :)

Ja dzisiaj ruszam z dlc podobno są wyborne .
 

PS

Sakosusz, 5 misja jest najgorsza obcy non stop "siedzi na tobie" powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyles :-( jestem stary a stresuje sie jak dziecko. Dzisiaj chciałem wykiwac obcego. Siedziałem pod biurkiem patrze obcy sie kreci, poszedl dalej to wychodze żeby przejść 5 m a on znienacka zawraca to ja znowu pod biurko ;-) widze jego ogon po chwili nogi i stoi. Mowie teraz to mi nic nie zrobisz a on pod biurko zaglada :-(. W tej grze najlepsze jest to ze nigdy nie wiesz co obcy zrobi, idzie nagle zawraca, jest nieprzewidywalny. A dojście z save pointu do save pointu to dla mnie wyzwanie. Chyba przestane grac na headsecie bo same dzwieki słysząc mam dreszcze. Efekty dźwiękowe to mistrzostwo

Edytowane przez sakosusz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak kupowałem to mówię na HS 7.1 to będzie klimacik !

I był tyle tylko że w połowie gry zrezygnowałem z HS bo na sam dzwięk sensora ruchu dostawałem palpitacji :D

Obcy jest nieskryptowany, i potrafi zajrzeć/wywlec cię dosłownie z każdej ukryjdziury .

Jedyne co ci mogę poradzić to używanie hałaśnika, rzuć w 1 stronę a idz w 2 :)

No i za nic w świecie nie używaj sprintu ! kucać nie trzeba można spokojnie chodzić, szybciej jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem z Obcym, sporo z was leci na hardzie?

Bo wydaje mi się że ludzie są bardziej czujni i wszystkowidzący niż w realu;)

Wczoraj utkwiłem w jednym momencie ,nie potrafiłem przejść obok 4 patrolujących bez racy.

Wszyscy tak macie czy ja nie umiem się skradać? ;)

W każdym razie rozpocząłem 4 chapter i zaczęło być mocno! Na słuchawkach i w nocy jest kozak! Co prawda miałem chwile zwątpienia ale lece dalej na hardzie;)

Po tej grze część z osób zatęskni i doceni skryptowane akcje i "ścieżkowanie";P

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×