Skocz do zawartości
Patricko

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się udało całą grę przejść bez użycia jakiegokolwiek przedmiotu na hard. Nie ukrywam, że niektóre sekcje musiałem powtarzać po kilkanaście razy, bo to co czasami odpieprza obcy to głowa mała :) obraca się w najmniej spodziewanym momencie, a w końcowych levelach non stop siedzi nam na plecach. Mimo wszystko genialna gra, dla mnie 10/10. I prywatny top 5 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że jakaś gra pobije Outlasta klimatem. Obcy: Izolacja to tytuł genialny, choć graficznie to przeciętniak, gameplay jest stosunkowo prosty (idź tam, zrób to), to klimatem, udźwiękowieniem i nieprzewidywalnością obcego miażdży. Co ciekawe gram cały czas na słuchawkach i wczoraj chowając się przed obcym zakaszlnąłem. O dziwo Obcy tak się wściekł że mnie namierzył - byłem w szoku :D Poziom hard to prawdziwy hard. Niestety obniżyłem go bo zbyt wiele razy ginąłem i długo bym się męczył z tym tytułem, ale kto wie, może kiedyś się skuszę na przejście na najtrudniejszym poziomie. Jestem gdzieś w 10-11 chapterze i nie żałuję pieniędzy na ten tytuł. Są jakieś tam niedoróbki ale kto by się tym przejmował - ta gra to istny majstersztyk i pokazuje obecnym odgrzewanym kotletom jak powinny (i jak wyglądały) kiedyś gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nieco dalej ograłem, mam już chyba komplet planów i przedmiotów i jedyna rzecz której bym się doczepił to animacje ogonu obcego, wygląda jakby ciągnął jakiś sznurek a nie swój ogon. Ale klimat jest niesamowity a już sytuacje kiedy siedzę w szafce i nie wiem gdzie jest obcy i się zastanawiam : wyciągnąć detektor ruchu ?- obcy usłyszy pikanie jak jest blisko i po zawodach. Może nie wyciągać i poczekać chwilę ?. Świetne są levele kiedy idziemy w kucki cały czas i słyszymy że alien jest tuż obok, gdzieś w szybach wentylacyjnych /kanałach naprawczych. Idziemy, słuchamy i tylko wypatrujemy kryjówki. Świetnie potęguje klimat i napięcie prosty bajer polegający na ręcznym otwieraniu wszystkiego. Chesz otworzyć drzwi na kod ? musisz ręcznie wpisać kod ! niby nic ale kiedy robimy to w pomieszczeniu po którym grasuje obcy i wiemy że jak nas zobaczy to dostajemy one-shot-killa robi się ciekawie. Serio ! kto nie przeżył ten nie zrozumie. Graficznie jest w porządku choć developerzy ze względu na wydanie gry na ps3/x360 chyba nie chcieli przesadzać z efektami. Dymy i światła są świetne, natomiast brak jest chyba cieni dynamicznych bo obcy zdaje się że nic takiego nie rzuca, a szkoda bo to też mogłoby spotęgować napięcie.

Aha bajer z dźwiękiem z Dualshocka przy pierwszych użyciach detektora >miazga, a i potem jest całkiem fajnym bajerem.

Edytowane przez ak47
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przypomnę tylko że dostał od nich ocenę na poziomie 6/10 z komentarzem w stylu "do dupy bo długie i trudne na hardzie i musiałem zmienić na normal" no i PRO TIP od recenzenta: "Don't play on hard!!!"  :rofl:

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie zagrali więcej niż dwa rozdziały.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena Aliena wystawiona przez IGN to chyba jedno z największych nieporozumień. "Recenzent" o imieniu ryan (pisane celowo z małej litery) oceniał do tej pory serie call of duty i halo. Każdą z gier wysławiał pod niebiosa a oceny sugerowały ideał, rewolucje itd. Gry, które prócz numeracji niczym się nie różnią od paru lat. Wreszcie pojawiła się unikalna gra, która jest najlepszym survival horrorem na rynku (dla mnie najlepszą grą tego roku) i dostaje 6 - bo za trudna, nie ma intense movie experience i nie da się lecieć na pałę do przodu. Poczytajcie komentarze pod recką Alienana ingnie, ludzie nie zostawiają na nich suchej nitki. Domagają się jego zwolnienia i napisania nowej recenzji :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie ma co polegać na recenzentach ;)

 

Immersja w tej grze to arcydzieło, chyba w żadnej grze nie czułem nigdy czegoś takiego, zupełnie jak gdybyśmy my byli postacią Ripley.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowsko budowane jest napięcie... Wiesz,że coś czai się za rogiem a i tak zaskoczy i drygnąć idzie z fotela.

Grasz i wszystko wydaje się takie prawdziwe , te androidy zimne bez żadnych emocji duszące gardło i te przedmioty archaizm w czystej postaci.

Ta gra jest godna uwagi i zapadnie w pamięć , a po tym poznaje się ponadprzeciętną grę.

 

Nie jest to gra dla każdego , bo praktycznie akcji ala rambo ze świecą szukać raczej dla prawdziwych graczy i koneserów gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcy skończony, kampania zajmuje tak 25 godzin, przechodziłem ją ponad tydzień a grałem po kilka godzin. Nawet na średnim i łatwym poziomie daje w kość, tutaj poziom HARD to prawdziwe HARD. Szkoda że wiele osób jak zacznie grać w tą grę nie skończy jej bo pierwsze 4-5 rozdziałów to szwędanie się po statku. (co niektórym pewnie wyda się nudne).

 

Wielkie brawa należą się twórcom za to, że obcy nie porusza się schematami i zmienia taktykę. Najlepszą akcją było chyba to, że jednego cudem przegoniłem miotaczem ognia a z tyłu dopadł mnie drugi :D I taka podpowiedź, która nie będzie spojlerem, uważajcie jak korzystacie ze śluz podziemnych, bo tam obcy też może was zaskoczyć. Jeśli ktoś narzeka na to, że obcy chodzi jak pokraka i jest nieprzewidywalny to ja nie mam słów :) To jest magia i piękno tego tytułu. Gra z jednej strony jest liniowa, a z drugiej oferuje możliwość przejścia misji na wiele sposobów. Polecam granie na słuchawkach, Udźwiękowienie miażdży. Graficznie nie jest równo, są momenty gdy gra wygląda przeciętnie, są też momenty gdy szczęka opada (np podczas spacerów w kosmosie na zewnątrz statku). Grą roku pewnie Obcy nie zostanie, ale moim zdaniem, ten tytuł to perełka i jest w moim top 5 jeśli chodzi o rok 2014. Jeden z tytułów w którym trzeba myśleć a nie iść na przysłowiową "pałę".  

 

Solidne 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta twoja akcja z jednym obcym, którego przegoniłeś, a drugi dopadł cie z tyłu.... to był bug xD. W grze jest tylko JEDEN obcy. No chyba że w dalszych rozdziałach coś się zmienia, ja dotarłem do momentu w którym

próbowaliśmy uwięzić obcego i nie wyszło więc podejmujemy drugą próbę. Być moze potem rodzi się kolejny obcy ale jeśłi nie to tka jak pisałem, miałeś buga ;)



Ta twoja akcja z jednym obcym, którego przegoniłeś, a drugi dopadł cie z tyłu.... to był bug xD. W grze jest tylko JEDEN obcy. No chyba że w dalszych rozdziałach coś się zmienia, ja dotarłem do momentu w którym

próbowaliśmy uwięzić obcego i nie wyszło więc podejmujemy drugą próbę. Być moze potem rodzi się kolejny obcy ale jeśłi nie to tka jak pisałem, miałeś buga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ta twoja akcja z jednym obcym, którego przegoniłeś, a drugi dopadł cie z tyłu.... to był bug xD. W grze jest tylko JEDEN obcy. No chyba że w dalszych rozdziałach coś się zmienia, ja dotarłem do momentu w którym

próbowaliśmy uwięzić obcego i nie wyszło więc podejmujemy drugą próbę. Być moze potem rodzi się kolejny obcy ale jeśłi nie to tka jak pisałem, miałeś buga ;)

Ta twoja akcja z jednym obcym, którego przegoniłeś, a drugi dopadł cie z tyłu.... to był bug xD. W grze jest tylko JEDEN obcy. No chyba że w dalszych rozdziałach coś się zmienia, ja dotarłem do momentu w którym

próbowaliśmy uwięzić obcego i nie wyszło więc podejmujemy drugą próbę. Być moze potem rodzi się kolejny obcy ale jeśłi nie to tka jak pisałem, miałeś buga ;)

 

 

 

 

Masz spory kawałek gry przed sobą ;) W późniejszych etapach, misje 15-18 to odwiedziny chociażby gniazda i tam już jest dwóch obcych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić,że wersja gry kupiona w Wielkiej Brytanii posiada polskie napisy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem, za jeden końcowy etap twórcom należy się lanie stalowym prętem. Idę do pokoju A by otworzyć Drzwi do pokoju B. Wracam do pokoju B by otworzyć drzwi do dalszej części stacji. Ale pech właśnie w tej chwili generator nawalił, Wracam do pokoju A w którym jest generator. Potem z powrotem wracam do cholernych drzwi. Oczywiście to wszystko z Alienem będącym cały czas na plecach i w moim przypadku z paliwem do miotacza wystarczającym na jedno odgonienie. Oczywiście wędrówka z jednego pokoju do drugiego zajmuje sporo czasu (bo trzeba przejsć jeszcze korytarzem i jednym pomieszczeniem łączącym. Tak poza tym gra jest znakomita. Nie wiem gdzie się sprawdza ile czasu grałem w grę ale na pewno zeszło mi ponad 15 godzin. Są momenty kiedy myślimy "teraz to już luzik" by nagle okazało się, że siedzimy w jeszcze większym bagnie. Zdecydowanie czekam na kolejną część. Dla mnie najlepsza gra w tym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czytałeś pozostałe wątki? Odpowiedź chyba sama Ci się nasunie Jak BĘDZIE Ci Się Chciało przeczytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem tą grą zachwycony, a fanem Obcego nigdy jakoś nie byłem, nie wiem czy obejrzałem nawet wszystkie filmy. Jest to gra staroszkolna czyli samouczek jest minimalistyczny, nikt za rączkę nikogo nie prowadzi i do wszystkiego musimy dojść  sami. I bardzo dobrze, że takie gry jeszcze wychodzą. Gram na wysokim poziomie trudnośći, jestem w 14 misji i nie uważam żeby gra była prze-trudna jak ją niektórzy reklamują. W kóncu w grze video mamy do czynienia  z nieprzewidywalnym i myślącym przeciwnikiem, który w dodatku nie krąży po jednej wyznaczonej ścieżce a widzi i słyszy dużo. Jest to moim zdaniem super temat do podłapania przy produkcji nowych gier a w szczególności skradanek. Obcy oczywiście daje się wykiwać i można to zrobić kilkoma sposobami. Wystarczy pomyśleć, ale trzeba to zrobić samemu. Kwestia savepointów. Jest ich sporo ale trzeba dobrze znać poziomy. Marzyłby mi się tutaj system saveów rodem z pierwszych Residentów- liczba zapisów była dość ograniczona ilośćą tuszu do drukarki, który musimy zebrać sami; tusz zamienić w ,,Obcym" na dyskietki(początkowo myślałem, że identyfikatory będą pełnić w tej grze taką rolę) i ogień! Backtrackig owszem, jest, ale można go mocno zredukować odnajdująć różne skróty, ale znaleść je trzeba samemu. Gra jest na dodatek dość długa. Jak dla mnie same plusy. Pozycja obowiązkowa dla starych wilków!

Edytowane przez Niciej
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czytałeś pozostałe wątki? Odpowiedź chyba sama Ci się nasunie Jak BĘDZIE Ci Się Chciało przeczytać!

czlowieku czego sie burzysz

czlowieku czego sie burzysz ,czytałem poprzednie posty a spytać sie nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać w google, youtube : Obcy Izolacja recenzja i za chwilę będziesz widział czy warto. Od premiery trochę czasu minęło więc sporo jest materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję kupić tanio używkę w edycji nostromo. Z tego co wiem jest tam dodatkowa zawartość w postaci misji Ripley. Teraz pytanie, czy dodatek jest w formie Kodu czy jest odrazu w menu gry do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję kupić tanio używkę w edycji nostromo. Z tego co wiem jest tam dodatkowa zawartość w postaci misji Ripley. Teraz pytanie, czy dodatek jest w formie Kodu czy jest odrazu w menu gry do wyboru.

w formie kodu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak dla mnie niemal idealna. Nie grałem w nic tak dobrego w tym klimacie do czasów Manhunta na ps2. Generalnie kupiłem grę z lekkim dystansem, bo nie oglądałem żadnych materiałów. Jedynie ocenówki recek. Oceny na poziomie 8-9 zachęciły mnie, tym bardziej, że bardzo lubię to uniwersum.

 

Gra daje w kość. Gram na Hardzie i jest ostro. Do tego ciężko mi się gra samemu. Gra daje kopa na głowę bez litości.

 

Trochę zawiodła mnie natomiast grafika, bo spodziewałem się czegoś lepszego. Ale to jedna z tych gier w których grafika spada na dalszy plan. Animacja Obcego dobra, ale też mogła by być nieco lepsza ;) Ale to już czepianie się.

 

Miła odskocznia od tych wszystkich wielkich AAA, które same się przechodzą.

 

Mam nadzieję, że uda mi się ją ukończyć, bo już miałem moment, że chciałem ją przehandlować na Lords of the Fallen. Ale dotrwam do końca ;]

 

Bardzo udana gra i jak narazie zapowiada się dla mnie osobiście na GOTY2014.

 

Oby więcej takich tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×