Skocz do zawartości
Patricko

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

no ja się zdecydowałem, ta gra to jest zabawa w kotka i myszkę, chociaż bardzo wolno się rozkręca, to proponuje zupełnie inne podejście do rozgrywki takie staroszkolne, gra wymaga myślenia, co dzisiaj można rzec nowością w gatunku fpsów, może poza Bioshockiem i Dishonored, ale człowiek sobie mysli cholera, ja zapomniałem jak się gra w takie gry, a to jest to, gra stawia przed graczem wielkie wyzwanie, ... w końcu konkret z universum obcego, klimat Nostromo to jest to! mam zastrzeżenie do filmików, strasznie tną, i brak mimiki twarzy, ogólnie postacie są plastikowe, grafika na poziomie Riddicka, oczywiście z nowymi filtrami, wygładzaniem krawędzi, oświetleniem, dymami, głębią ostrości itd ... świetnie jest animowany Obcy no i chłopak jest faktycznie nieprzewidywalny, jak tu jest stopniowane napięcie!, budowne przez muzykę, grę świateł, oraz odgłosy - dla mnie to najlepiej udźwiękowiona gra tego roku, bije nawet LoUS. Jak to wszystko współgra, .. gra wyzwala lęk, poczucie zaszczucia, bezradności, dawno czegoś takiego nie czułem ... mistrzostwo, a w sumie fabuła spada na drugi plan, główne skrzypce to nie dać się zabić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić tak jak LUKEGUY w #12 poście? Jemu się naprawiło to i tobie może pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to nie jest jakaś szczególnie długa misja - spróbuj najpierw wczytać przedostatniego sejwa, a jak nie pomoże to wczytaj misson save i powinno dać radę. Nie ma co się pieklić nad takimi rzeczami - szkoda czasu i nerwów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tej gierki kupiłem specjalnie PS4 i Turtle Beacha PX4 (dla DD 5.1 - REWELACJA). Pograłem trochę i PX4 przestał działać. Nie wiem czemu jeszcze ale nie wróce do tej gry bez porządnego dolby na słuchawkach.

Pograłem kilka godzin na hardzie i pare rzeczy mnie razi. Po pierwsze bugi (zabiłem kilku ludzi i mi zniknęli sprzed oczu, gdy chciałem ich przeszukać. Albo ludzie mnie zauważyli, ja skitrałem się pod biurko i całą czwórka się do tego biurka zleciała i stoją jak kutasy). Psuje to potwornie imersję, która jest nadrzędna w tego typu grze.

A po drugie to brak konkretnego tutoriala pokazującego niuanse w mechanice gry. Gra mówi ci: tu się możesz schować a tak się tworzy przedmioty i na głęboką wodę. Wszystko trzeba samemu rozkminiać, jak co i kiedy działa. Nadal nie wiem jaki wpływ na obcego czy androidy ma ten dym co, można wypuszczać w korytarzach.

 

Jak ogarnę turtlebicza to powróce do gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dym co ustawiasz te oczyszczanie powietrza w tym urządzeniu działa na obcego tak że nie może się poruszać w wentylacji. A co do bugów to żadnych (PC), tylko inteligencja ludzi pozostawia wiele do życzenia. Bardzo dobrze został wykonany obcy jestem pełen podziwu, który jest strasznie nie przewidywalny, nie ma żadnego schematu i to mi sie podoba :).

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z poprzednim savem i to samo. Danny Boy - to jedna z dłuższych misji własnie, dlatego nie uśmiecha mi się jej przechodzic po raz kolejny. Może spróbuje przy weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że ten dym sprawia, że obcy nie może pomykać w wentylacji?  Tzn. wychodzi z niej czy co? Odkryłeś to? Ktoś ci powiedział?

Musiałem ogarnąć system głośnikow jak działają i po co, bo gra nic o tym nie wspomina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...  z moich doświadczeń to wynika że system oczyszczania powietrza daje nam wizualną zasłonę w postaci pary, a nie ma nic wspólnego z tym czy obcy włazi czy nie włazi do wentylacji(a zresztą nawet jakby miał, to tym bardziej nie byłoby sensu z tego korzystać bo Obcy w wentylacji = Obcy nie gwałcący nas ogonem)

 

Za to bardzo chętnie dowiem się co tak naprawdę robią głośniki - domyślałem się że włączone przyciągają do siebie obcego, ale nigdy nie eksperymentowałem żeby to potwierdzić na 100%

 

@ Petanorech

no to szkoda, kurde, ale nie zniechęcaj się tylko śmignij szybko jeszcze raz i po bólu ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to bardzo chętnie dowiem się co tak naprawdę robią głośniki - domyślałem się że włączone przyciągają do siebie obcego, ale nigdy nie eksperymentowałem żeby to potwierdzić na 100%

Ja odkryłem że działają na ludzi, i to w jednym, konkretnym przypadku - musiałem wywabić 3  ludzi z dużej sali do stacji metra. Ale ekspertem nie jestem, grałem z 5-6 godzin i dorobiłem się zaledwie pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje że potrafi to też zadziałać na obcego, podobnie jak włączenie alarmu, ale to mógł być zbieg okoliczności. Swoją drogą ponoć zawsze jest tak że jeśli jest się poważniej rannym to obcy wywąchuje naszą krew i ZAWSZE znajduje nas w szafkach itd. :biggrin:

 

Co do gliczy to ja mam deja vu - tak samo było przy ostatnim Batmanie: wszyscy na forum mają jakieś zwiechy i gejmbrejki a ja przez 20h gry tylko raz czy dwa jakieś pomniejsze glicze graficzne. BTW najciekawszego buga miał ostatnio mój kumpel na X360(MEGA SPOILER):

dzwoni do mnie i pyta czy miałem kiedyś dwóch obcych naraz, no więc zgodnie z prawdą odpowiadam że tak, tylko zdziwiłem się że tak szybko doszedł do gniazda, na co on mi odpowiada że ma właśnie taką akcje(no i niechcąco zaspoilerowałem mu gniazdo i "powrót" obcego na dłuuugo przed tym kiedy sam by tam dotarł) jeszcze w szpitalu, tam gdzie znajduje się ciało pacjenta 0 - chowając się przed obcym wlazł pod stół, obcy kręci się wokoło, aż tu nagle otwierają się drzwi i wchodzi 9 pasażer Nostromo ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka misji 10. Udało się! Nie musiałem powtarzać całego levelu. Poczytałem trochę na forach i jeden sposób rzeczywiście pomógł. Nie pytajcie - nie wiem dlaczego akurat tak się dzieje. Może pomogę komuś na przyszłość :).

 

Pierwsze co to niestety należy odczekać już po otworzeniu się drzwi. Kryć się przed Obcym, albo odganiać go miotaczem ognia lub Mołotowami. Po około minucie powinna zmienić się muzyczka w tle. Wtedy podchodzimy do drzwi i naciskamy równocześnie R3+L3. U mnie się udało przy trzecim podejściu.

P.S- zrobiłem savea już po otwarciu drzwi.

Edytowane przez petanorech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest świetnie.

Naprawdę niespodziewalem się tak świetnej produkcji. Zabawa z obcym w kotka i myszkę sprawia dużo frajdy. Super sprawa ze jest nieprzewidywalny i znajdzie nas nawet jak przesiedzimy w jednym miejscu 20 minut, nie mówiąc o zwykłym skradaniu ponieważ wydaje mi się ze po prostu czuje gdzie jestem, Bezlitosny dran ;) On słyszy pikanie naszego czujnika ruchu?

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszy - na pewno nie z drugiego końca levelu, ale jeśli np. właśnie chowasz się w szafie, a Obcy jest tuż za rogiem to wyciąganie czujnika ruchu nie jest najmądrzejszym ruchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na ps3 i pomijając technikalia(gra wygląda dość dobrze jednak potrafi mocno chrupnąć  niektórych momentach)

jestem zachwycony .

Tak jak ktoś pisał wyżej, to my jesteśmy zwierzyną a obcy poluje ....

To  nie dead space z co opem i radosną sieczką, to staroszkolny singiel pod samotnika gdzie mozolnie eksplorujemy ciemne korytarze z duszą na ramieniu :)

I to jest piękne!

Na dobrych słuchawkach klimat jest niesamowity, nie raz siedziałem w szybie wentylacyjnym serio bojąc się wyjść bo wiedziałem że nasz nemesis sieje tam spustoszenie .

No i druga kwestia która ma wpływ na klimat to masa notatek i audiobooków pozwalających dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nt. tego co stało się na tym statku .

Dla mnie klasa, najlepsza gra w tych klimatach w jaką grałem(i gram bo jeszcze daaaleko do końca) 

Dodatkowo gram na hard i mierzę w no kill więc kombinowania(ale i momentami frustracji) jest sporo .

Survival pełną gębą a po obcym czeka na mnie The evill within :)

Sory ps4 do bloodborna nie masz nic do zaoferowania :biggrin:

EDIT

Rozumiem że androidy można zabijać ?

Bomba dymna tez chyba ludziom krzywdy nie zrobi ?

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to oldskul i niezły hardkor. Jestem dopiero na poczatkowych poziomach a dzentelmen Obcy po prostu nie odpuszcza na krok. Na nic chodzenie w kuckach przez korytarze bo wystarczy jedno pikniecie schowanego czujnika ruchu a on juz wyskakuje i penetruje dokładnie każde pomieszczenie. Kilka kroków i do szafki a i tam potrafi wyniuchac. Takie Metro ze swoim trudnym poziomem nie umywa się z "partyjka szachow" przeciw Obcemu. Ratunku nie ma żadnego bo znajdzie w każdym pomieszczeniu/szybie/szafce/pod biurkiem. Naprawdę twardy zawodnik a gra zajmuje sporo czasu i trzeba solidnie ruszyć dzbanem przed kolejną wycieczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z szanownych Kolegów Season Passa? Albo pierwsze dlc? Myślę nad zakupem, ale nie wiem jak wypadają dodatki, na ile starczają. To normalne fabularne misje, czy tylko levele do trybu przetrwania (dojdź z punktu A do B, nie daj się zabić)? Season pass najtańszy nie jest, nie ma dodatkowych trofików, natomiast o samych misjach zbyt wiele info nie znalazłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS3 i rzeczywiście w jednym miejscu miałem takiego glitch (tam gdzie po raz pierwszy spotkamy Obcego) nie wgrała się wstawka fmv i polazłem dalej no i cały filmik odegrał się w przestrzeni kosmicznej , nie wiem ale wczoraj jakieś 400mb się ściągało , ale łatka to raczej nie była. Gram na Hard i powiem że czasami siedziałem pod blatem z 3min , bo bałem się wyjść , nie wiedziałem gdzie jest obcy tylko słyszałem jak gdzieś biega , mało widać i to też potęguje klimat gry , nie mogę się doczekać aż wrócę z roboty i będę próbował przetrwać :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dokładnie to samo .

Klimat zabija na miejscu .

Na słuchawkach strach grać :O

To poczucie że on cały czas poluje na ciebie, przemyka szybami nad czy  pod tobą (co widać na sensorze i słychać pikanie które już samo w sobie budzi niepokój )

Też miałem wiele razy takie akcje że byłem skitrany  pod biurkiem i widziałem jak przechodzi dokładnie obok mnie(wręcz wstrzymywałem oddech )

Tu wielki plus za animację i sam wygląd alien, slina leci mu z pyska i wije się długi ogon nieraz niemal po nas .

Dodatkowo gra na hard jest trudna a i savepointy nieraz dosyć daleko, co oznacza że nieraz człowiek dyga byle tylko do sejva dojść ....

I bardzo dobrz bo checkpointy zo 5 min zepsuły by klimat .

Grając już te pare h nie sposób nie wspomnieć o bugach spadkach fps i długich loadingach .

Jest to problem bez 2 zdań ale jednak klimat wszystko nadrabia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do empika wypity po nic, zobaczyłem SS i pytam o gry na ps4 spodziewam się cen typu 249, pani przy aliens mówi coś a ja 239? nie 169 ja w lekkim szoku

biorę :)

i odpaliłem na szybko i nuda na początku, pograłem 3 min i lipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś ogarnie :P

Początek mojego zdania :P wypity :P nie gram bo szkoda klimatu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gra nudna, grałem 2 min i tylko chodzisz"

Kolega patrzył obok i sapał bo nie zabiłem nikogo :P

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×