Skocz do zawartości
pablos_83

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Infamous jest złym przykładem do porównywania 60fps vs 30 bo Infamous'owi daleko do 60, dział mniej więcej w przedziale 30-45 , zobacz sobie MGS ground zeroes lub jakiegoś COD'a lub Battlefielda, Różnica jest oczywista na korzyść 60 ale stałe 60 we wszystkich grach to chyba dopiero w następnej generacji.

 

http://uk.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

 

Tu masz spis częśći gier z opisem w jakich działają fps'ach

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że na Xboxie tak licho z rozdzielczością.

 

Strona prawdy.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwie opcje, po patchu dodali stałe 30 lub odblokowane w przedziale 30-45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo większa płynność zawsze będzie lepsza niż mniejsza, bez znaczenia w jakim gatunku.  Podobnie jak gra bez 'cinematic experience' w postaci czarnych pasów, będzie wyglądała lepiej niż z pasami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umożliwić włączenie takich opcji w ustawieniach. Jeżeli ktoś chce grać z pasami i mniejszą liczbą fps to proszę bardzo, ale wprowadzanie takich ograniczeń i jeszcze tłumaczenie, że to wszystko po to by gracz mógł odczuć 'cinematic experience'  to jakiś bełkot. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak gra bez 'cinematic experience' w postaci czarnych pasów, będzie wyglądała lepiej niż z pasami.

 

Gra z pasami zawsze będzie lepiej wyglądała, bo obraz nie będzie renderowany na całej powierzchni ekranu tylko na tym okrojonym formacie z pasami i wolną przestrzeń można przeznaczyć w dopakowanie grafiki.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zrobią jak w TEW gdzie mimo dania padow, obraz i tak pod nimi był renderowany.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w teorii  :P

 

W praktyce również co pokazuje przykład Beyond: Two Souls i The Order 1886.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra z pasami zawsze będzie lepiej wyglądała, bo obraz nie będzie renderowany na całej powierzchni ekranu tylko na tym okrojonym formacie z pasami i wolną przestrzeń można przeznaczyć w dopakowanie grafiki.

Myślę że sLK chodziło o to że gra bez pasów wygląda lepiej dla nas graczy bo masz większą powierzchnię obrazu, rozciągniętą na cały TV i nic nie jest ucięte. Pasy to jakaś kompletna bzdura, jakbym chciał cinematic expirience to bym sobie poszedł do kina. Szkoda że tak późno wyszedł patch do Evil Within bo bym sobie chętnie zagrał bez pasów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra z pasami zawsze będzie lepiej wyglądała, bo obraz nie będzie renderowany na całej powierzchni ekranu tylko na tym okrojonym formacie z pasami i wolną przestrzeń można przeznaczyć w dopakowanie grafiki.

 

Nie zrozumieliśmy się. Zdaje sobie sprawę, że łatwiej jest zrobić ładniejszą grafikę na mniejszej powierzchni. Gdyby dodać jeszcze pionowe pasy to na małym kwadraciku w środku grafa mogłaby być jeszcze lepsza. Ale nie o to chodzi. Sztuką jest zrobić ślicznie wglądająca grę na całym ekranie a nie w okienku.  Mi bardziej chodziło o odbiór. Wolę grać na całym ekranie niż z pasami. A za 'cinematic experience' dziękuje. Jest to oczywiście wyłącznie moje zdanie i zdaje sobie sprawę, że ktoś może uważać inaczej. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harran

W takim razie jak najbardziej sensowną opcją jest możliwość zmiany fps, włączanie pasów, itp. w ustawieniach. I ja coś takiego rozumiem, bo różne ludzie mają gusta i nie ma co o nich dyskutować. 

Tylko wiesz jaki jest problem? Sytuacja nie jest analogiczna do przytoczonej przez Ciebie kinematografii. 60 fps w grach konsolowych nie jest standardem od którego deweloperzy odbiegają chcąc uzyskać jakiś konkretny efekt. Bo gdyby tak było to większość gier by działała w 60 fps, a tylko niektóre produkcje nie. Obecnie 60 fps jest standardem, ale  w remasterach. Nie wnikam co jest przyczyną ich braku w nowych produkcjach. Czy to moc konsol czy słaba optymalizacja, nieistotne. Faktem jest, że tłumaczenia devów, że nie chcieliśmy płynności 60fps, żeby uzyskać lepszy kinowy efekt lub w grze X 30fps w zupełności wystarcza to tylko wymówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze w tej cenie nie pokusili sie o dodanie również klasycznego pudelka jak redzi, lub chociaż wydrukowanej okładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLOU Remastered kupilem bo nie mialem na werjsi na ps3.

 

Teraz majac kazda czesc uncharted na ps3 nie kupuje nie ma tu nic nowego. Jedyna zauwazalna zmiana to uciety tryb multiplayer, bo zwykle podbicie rozdzielczosci z 720 do 1080p nic w kwestii grafiki nie zmienia. Ale mnie te ichnie remastery już wkruwiają mam nadzieję, że wsteczna kompatybilność od microsoftu chociaż poucina członki wydawcom multiplatformowym bo dupa już mnie od tej generacji zaczęła boleć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni, ludzie to łykają jak pelikany więc i wydawcy będą zarabiać łatwy szmal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie roznica, dzieki 1080p zamiast 720p gra będzie wyglądała na 40+ calach znacznie lepiej niż to bylo w przypadku ps3, musialbym grać na 32calach byvmiec prawie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w każdej części nie powinno być multiplayera :) (Patrz uncharted drake's fortune :P )

 

Tak bo przecież multiplayer w 2 i 3 tak bardzo Ci przeszkadzał :thumbsup: nawet singla się nie dało odpalić bez wbicia 20 poziomu.

 

Będzie roznica, dzieki 1080p zamiast 720p gra będzie wyglądała na 40+ calach znacznie lepiej niż to bylo w przypadku ps3, musialbym grać na 32calach byvmiec prawie to samo

 

W ostrości nie w grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo przecież multiplayer w 2 i 3 tak bardzo Ci przeszkadzał :thumbsup: nawet singla się nie dało odpalić bez wbicia 20 poziomu.

 

 

W ostrości nie w grafice

 

Pewnie że mi przeszkadzał,dla mnie to byla zapchaj dziura.Musieli to dodać,singiel krótki,to ludzi trzeba było jakoś przy tytule zostawić.

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie,a takie jest moje. AMEN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też multiplayer w Uncharted nigdy nie pochłonął, ale z tego co wiem to bardzo dużo ludzi grało i sobie chwalili. :)  Przynajmniej w U2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też multiplayer w Uncharted nigdy nie pochłonął, ale z tego co wiem to bardzo dużo ludzi grało i sobie chwalili. :)  Przynajmniej w U2. 

 

Dla mnie multi w U3 było... jest najlepszym multi jaki pojawił się na konsolach. Setki godzin mam tam nabite. Liczę na podobne rzeczy w U4. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest generacja remasterów i bundli. Co druga gra ma swojego bundla, także Nathan Drake Collection też pewnie będzie miało.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×