Skocz do zawartości
pablos_83

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba córkę ogrodnika, ale co kto woli :P

 

Ja ostatnio przelazłem całą trylogię, a tylko dla ciut lepszej grafy żal po prostu kasy na tak pysznego kotlecika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki :biggrin:

 

Ja kupuję i się będę dobrze bawił.

 

hmmm  a ja  tutaj wtrace ze  o gustach sie nie dyskutuje. I jest tez takie powiedzenie: Sa gusta i gusciki jeden woli biusty a drugi biusciki :)

 

Mysle ze panowie mozna zakonczyc dyskusje kto kupuje a kto nie bo, nie sa to informacje kluczowe zwiazane z gra, a same dysputy moga siegac paru postow gdzie kazdy proboje umotywowac swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmiać się chce jak widze slogany "To nie jest kolejny słaby remaster to coś więcej !" a później widze opisy, że tylko grafike podnieśli. No i wtedy sobie myślę "jak oni to nazywają czymś więcej niż remasterem to remaster Halo na XO musi być jakiś boski". 

 

Sam nie kupię i nie ogram ponieważ to nie ma dla mnie sensu. Ci co nie mieli PS3 pewnie i tak śmiało kupią...oby tylko takich ludzi było mało. Chciałbym żeby sony w końcu ogarnęło się z tym remasterowaniem wszystkiego co chodzi i nie ucieka na drzewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez PS Polska ma takie tanie slogany dla dzieci chyba , jak widze to smiac mi sie zawsze chce , szczegolnie najmocniejsza konsola itd . spoko ale bez przeady dupy nie urywa a x1 taki zly nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy ból dupy jest przez to że remastery są gier które dosyć nie dawno się pojawiły, (U1 niby z 2007, 8 lat, ale to nadal tylko poprzednia generacja) żeby zrobili coś co było na psx i dostosowali do dzisiejszych standardów to jestem na tak.(Secret of the Monkey Island z 94 jest doskonałym tego przykładem jak się powinno robić wypaśne remastery)

 

MagEllan to już Twój któryś raz prawie identyczny post że o gustach się nie dyskutuje, my o tym doskonale wiemy, ale to jest forum i podyskutować chyba wolno :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej i szybciej jest zrobić remastera niż remakea, poza scenariuszem wszystko inne musi być zrobione od nowa, w takim przypadku zastanawiałbym sie co bylo by lepsze, zupełnie nową gra (nawet kontynuacja) czy stara ograna juz gra w nowej odsłonie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem New 3DS. I powiem krótko: Ocarine of Time i Majora's Mask to są remastery pełną gębą. To co wyprawia Sony jest po prostu żałosne. Podbicie rozdziałki w GoW 3 i od razu remaster? Litości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tym polegają remastery, podbicie grafiki, podmiana tekstur, dodanie drobnych elementów otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy ból dupy jest przez to że remastery są gier które dosyć nie dawno się pojawiły, (U1 niby z 2007, 8 lat, ale to nadal tylko poprzednia generacja) żeby zrobili coś co było na psx i dostosowali do dzisiejszych standardów to jestem na tak.(Secret of the Monkey Island z 94 jest doskonałym tego przykładem jak się powinno robić wypaśne remastery)

 

MagEllan to już Twój któryś raz prawie identyczny post że o gustach się nie dyskutuje, my o tym doskonale wiemy, ale to jest forum i podyskutować chyba wolno :P

 

1. remastety - to zle okreslenie w wiekszosci przypadkow to sa PORTy, gry byly portowane od dawien dawna - i tak zmienialo sie czasami drobne aspekty w portach.

2. trzymajac sie dalej nomeklatury filmowej - The Secret of Monkey Island - to juz raczej remake to wykorzystanie tego samego scenariusza i przeprojektowanie wszystkiego innego - w wypadku tej gry ukazala sie tez na  tablety (takowa wersje posiadam) i powiem ze naprawde im sie udalo (choc nie wszystko mi osobiscie przypadlo do gustu). Kolejnymi przykladami remakeow sa Castle of Illusions i Ducktales Remaster.

3. remaster jesli wezmiemy oryginalne Star Wars (IV, V, VI) i ich remaster to owszem ktos fanem wielkim nie byl i zna kazdej jednej sceny na pamiec moze nie wszystko wylapac bo to zasadniczo ten sam film, ale co istotne w wypadku filmow - poprawionym dzwiekiem i przetworzonym cyfrowo  obrazem. W wypadku gier ja prywatnie podbicia rozdzialki nie uwazalbym  za remaster (a juz  na pewno nie w grze multiplaformowej gdzie na innych platformach owa  rozdzialka byla oferowana od dnia premiery lub dzieki patchom).

 

4. Owszem dyskutowac, na temat w tym wypadku temat gry - nie zabraniam nikomu ale nie oszukujmy sie chyba od 4rech stron ta "dyskusja" wyglada tak:

A: biere na premiere

B: gdzie zlozyc preorder

C: nie kupie bo ogralem

A do C: to nie kupuj to swietna seria.

itd.....

Wiec chodzilo mi tylko o to zeby moze jesli juz ktos dzieli sie ze swiatem informacja czy kupuje czy nie zeby zrobic to raz. Wystarczy.

 

I ostanie czyli moje zdanie ktore wyrazalem w tym temacie:

W U1 nie gralem

W U2 tylko po angielsku (bo uzywana plytka nie miala polskiego)

W U3 - 2 pelne przejscia PL i EN.

Dla mnie U1 mozna nazwac  remasterem (dodatkowa sciezka dzwiekowa), chcialem tez i 2ke ograc po PL.

Ponadto posiadajac PS3 (PS4 w planach) bede pewnie subiektywne porownanie robil odpalajac 2ke i 3ke na obu konsolach i przełączajac sie miedzy wejsciami na TV.

Dlatego tak zakupie, z pewnoscia nie na  premiere (bo i tak nie mam PS4), ale z czasem. Bo zdarza mi sie wracac do gier, a skoro w wypadku tej kolekcji dla mnie wartoscia dodana bedzie PL DUB to czemu nie.

 

pozdrowienia

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jedynka w PL i nigdy nie ukończyłem 1 i 2. 3 ograna do platyny i chciałbym pograć od 1 jeszcze raz bo gra jest niesamowita. Kiedyś olałem pozycje i nie doceniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zobaczyłem filmiki z porównaniem wersji ps3 i ps4. Mimo różnic widać że to gry poprzedniej generacji. Jako że wszystkie część ogralem na ps3 nie skuszę się na remastera.

To kotlecik dla tych co jeszcze nie grali. Różnice graficzne sa minimalne między wersjami PS3 a PS4. Rozdzielczość i jakiaś kosmetyka która nie jest żadnym argumentem to kupna jak ktoś ograł to na PS3. Sony robi nam remastery a microsoft rimejki a to jest podstawowa różnica podejścia do klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten remaster mi pasuje, U1 i U2 ograłem na prędkości bo dopiero co kupiłem PS3 i była masa gier do przejścia, w U3 nie grałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Hype Mode On :biggrin:, wygląda genialnie, jakby ktoś przełączył detale z Low na High. Nawet chyba jakąś formę teselacji zapodali. Biorąc pod uwagę gównianą jakość skompresowanego filmiku to na żywo będzie ogień.

 

Filmik : https://www.youtube.com/watch?v=4pKes4Hamsk

 

ihw1zsaeosf.gif

 

ddp0rjf.gif

 

ccjipi0.gif

Edytowane przez zyga101
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zyga101 Nie ma się co oszukiwać. Na żywo gra wygląda praktycznie tak samo. Jak ma się dwie wersje na jednym ekranie to faktycznie coś widać nic więcej

www.youtube.com/watch?v=_SA78dp3xnM#t=11

Edytowane przez literat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś widzi to samo to ma problemy ze wzrokiem. Największe wrażenia robią tła. np łuszcząca się farba, cegły.  Obraz żyleta :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś widzi to samo to ma problemy ze wzrokiem. Największe wrażenia robią tła. np łuszcząca się farba, cegły.  Obraz żyleta :)

 

Ludzie widza co chca widziec - pomijam juz  fakt kompresji na YT.

 

Ja juz swoje napisalem w tym temacie.

 

To co bede chcial porownac to doswiadczenie. Bo ciekaw jestem czy  odpalajac dajmy na to U2 na PS4 i grajac a potem odpalajac ten sam rozdzial na PS3 odczuje roznice w odbiorze gry.

 

Druga rzecza  bedzie porownanie grafiki a wiec odpalenie ogrynalu i nowej wersji i przelaczanie sie miedzy wejsciami na TV.

 

Sam jestem bardzo ciekaw czy zmiany graficzne wplyna na doswiadczenie i jak bardzo - porownania  dokonam tylko na U2 i U3 bo w U1 nie gralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika w remasterze wydaje sie spoko, coś jak w The last of Us.

 

Jeżeli chodzi o te 3 części Uncharted, to która najlepsza, a która najgorsza? Różnią się czymś od siebie poszczególne części, czy wszystko na jedno kopyto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK obejrzalem film ktory wkleil Zyga.

Coz o samej grafice mowic nie bede - ale przyznam ze zrobili dobra robote bo zaraz po obejrzeniu naszla  mnie ochota zeby wrzucic plytke z U2 do mojej PS3..... (czego nie uczynie ze wzgledu na duzy backlog gier).

 

To co dosc istotne z tego o czym panowie rozmawiali jesli chodzi o usprawnienia mechaniki to fakt  iz jesli chodzi o akcje np strzelanie to starali sie znalezc ten punkt w korym bylo to zrobione najlepiej a nastepnie zaimplementowac to we wszystkich grach aby dostarczyc jednolitego doswiadczenia.

 

Coz ciekawe co z tego wyjdzie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika w remasterze wydaje sie spoko, coś jak w The last of Us.

 

Jeżeli chodzi o te 3 części Uncharted, to która najlepsza, a która najgorsza? Różnią się czymś od siebie poszczególne części, czy wszystko na jedno kopyto?

Określenia najlepsza najgorsza ni jak nie pasują do UNcharted :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te 3 części Uncharted, to która najlepsza, a która najgorsza? Różnią się czymś od siebie poszczególne części, czy wszystko na jedno kopyto?

Wszystko na jedno kopyto - trzy świetne, dające mnóstwo zabawy gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te 3 części Uncharted, to która najlepsza, a która najgorsza? Różnią się czymś od siebie poszczególne części, czy wszystko na jedno kopyto?

 

2 > 1 > 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 najlepsza , jak to odpalałem na pre miałem opad szczeny :) Ale szkoda kurde że multi nie dali nie czaję zupełnie ech . Niemniej widowisko najwyźszej jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda część miała swoją fabułe, która czyms się wyrózniała i wprowadzała powiew nowości. To tak jak z indiana jonesem - przecież częsci było sporo, bohater ten sam, a jednak wszystkie epizody dawały duzo frajdy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×