Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe raczej że Apricot , pomylyło mi sie:)  Powtórkę z wyścigu też już ze dwa razy obejrzałem a zdjęcia to ze cztery:)

 

Co do wieczora, to wczoraj trochę odpoczełem od kiery skupiając się na strzelaniu więc dzisiaj będę śmigał na pewno:) Juz mi się rączki trzęsą z nerwów po wczorajszym  nie odpaleniu GT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozczarowaniem mogę chyba nazwać miejsca Cienglasza, Lakera i Namingwaya. Pierwszych dwóch zgubiły błędy. Naming został pozbawiony szans przez paliwo, którego mu zabrakło :sad:

Cały wyścig był świetny i gwarantował zabawę na każdym etapie. Do samego końca miała miejsce walka o pozycje. Powtórkę oglądałem chyba przez 2,5h ciesząc oczy pojedynkami i dramatami. Robienie zdjęć w trakcie również było samą przyjemnością.

@Yogi teraz nas czeka Apricot Hill, a nie Ascari ;) Inny tor od Laguny, dużo szybkich łuków i szeroko. Może być równie ciekawie, ale inaczej :biggrin: Dzisiaj chciałbym potrenować, więc jak coś, to do zobaczenia na torze.

Tak, jestem rozczarowany, wybitnie mi nie szło, przyjemność była (głównie dzięki Remiemu) ale byłem też mocno zaskoczony innym zachowaniem auta - przywykłem do stabilności, czasami nawet mocno przerysowanej a tutaj auto momentami szalało nadsterownie (tego na treningu nie miałem) . Fakt, że poprawiałem sztywność nadwozia, ktoś pisał, że to nie pomaga a wręcz pogarsza - o jakich objawach była mowa? Co do Naminga to zagadka się widzę rozwiązała. Wyprzedzałem go ślimaczącego się po poboczu, myślałem, że uszkodził auto.

 

Apricot Hill powinien być wstępnie rozpoznany po ostatniej sezonówce (a może to academy?), też dzisiaj chciałbym pojeździć.

 

PS. Co do rozczarowań, czy nie było mowy na początku, że Anemia jest szybka? Nie wiem na ile szybki jest sam Nice ale wydaje mi się, że jakby nie jechał to jego auto jest dość proste do dogonienia, niezależnie od toru.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wieczora, to wczoraj trochę odpoczełem od kiery skupiając się na strzelaniu więc dzisiaj będę śmigał na pewno:) Juz mi się rączki trzęsą z nerwów po wczorajszym  nie odpaleniu GT:)

Ja wczoraj wreszcie odpocząłem i odespałem :) Dzisiaj chętnie poganiam.

 

Fakt, że poprawiałem sztywność nadwozia, ktoś pisał, że to nie pomaga a wręcz pogarsza - o jakich objawach była mowa?

Ja już tego od czasów GT5 nie instaluję. Zauważyłem, że auta bez sztywności jakoś lepiej "łamią" mi się w zakrętach. Nie wiem, czy to istotnie pogarsza i czy przy wszystkich autach, ale nie stosuję tego i już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nerwy puscily jak juz pisalem jazda do pierwszego bledu czyli do momentu kiedy akurat mnie nervus wyprzedzil wtedy zaliczylem pierwszego spina pozniej na kazdym okrazeniu chyba wypadalem z toru . Nie podchodzi mi to auto wiem ze piotras czy ziemniak powalczyli by nim nawet o zwyciestwo.ja ostatnio wlaczam GT tylko w dni wyscigu nie mam czasu na setupy i treningi.A przed samym wyscigiem skrocilem skrzynie do 230km/h to byl chyba blad na auto. Bylo by ok ale w manualu nie ogarnialem gdzie i na ktorym biegu jechac za duzo machania.

w 3-cim pitstop poszedlem na papierosa bo juz mnie kur..ca brala jak wrocilem to juz mi przeszlo ale jechalem tak samo zle zreszta chyba widziales -nervus- na ostatnim kolku znowu spin i prawie zepsulem ci wyscig .

Tez jestem rozczarowany pewnie gdybym sie nie poddal skonczylo by sie na jednym dublu a tak mamy chyba najgorszy wynik w histori GTBN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Buggarek w niestabilnym RUF'ie 3400S i na padzie.. Piszesz, że mogło być nawet lepiej gdyby nie incydenty, więc chyba już się jakoś dogadujesz ze swoją bryczką? Na zdjęciach też wypada efektownie :)

 

Okazało się, dzięki Medowi (dzięki :) ), że kąt pochylenia kół niepotrzebnie stosowałem, co przy i tak nerwowym samochodzie pogłębiało nadsterowność przy wyjściu z zakrętów np 140 km/h już wychodzę na prostą a tu widzę jak tył mnie wyprzedza haha :laugh:. Nie pamiętam jak było z tym w GT5 ale ogólnie delikatne różnice w ustawianiu samochodów są. Kolejny wyścig jadę już na kierze, jak ta zechce współpracować bo chyba miałem z nią jakiś problem, hamulec się blokował czy coś :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dobre Laker:) W czasie wyscigu wyskoczyłeś na fajka:))) Jak to wyjaśniłeś szefowi zespołu??? Chciałbym zobaczyć coć takiego na najbliższym LM24:)

 

Audi R18 nagle zatrzymuje się na poboczu. Kierowca wysiada z auta i kieruje się w strone drzew. Na zbliżeniu z '' orlej kamery'' widać jak aktualny mistrz ''hiper viper Laker'' pod starym dębem odpala ''Malborasa'' :) Co za sensacja , czy taka była starategia , czy mistrz mimo tego wygra wyścig??:))

hehe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie to nerwy puscily

Zimna krew, to coś co bardzo trudno zachować w trakcie wyścigu. Ja nadal tuż przed startem denerwuję się strasznie. Adrenalina robi swoje i jeszcze długo po wyścigu nakręca mnie i nie mogę zasnąć. Wiem, że to trudne, ale trzeba znaleźć przyjemność z samej jazdy, bez spinania się o utrzymanie pozycji. Jazda na granicy możliwości jest obarczona dużo większym ryzykiem, a przy poziomie jazdy większości zawodników, każdy poważniejszy błąd, wypadnięcie z toru lub uszkodzenie auta wyklucza walkę o wyższe pozycje.

Laker tempo masz całkiem dobre, musisz tylko popracować nad precyzją, a jestem pewny, że będziesz walczył o pierwszą piątkę.

 

Przy okazji chciałbym rzucić zajawkę odnośnie kolejnego eventu :biggrin: Zainspirował mnie ostatnio Historic GP w Monaco o którym pisał Piotras. Zostało jeszcze trochę czasu, ale mam już kilka typów na autka z okresu lat 50-60-tych. Moc w okolicach 315KM powinna umożliwić jazdę na oponach KM. Konieczny jednak byłby tuning, żeby dopasować auta. Mam 8-9 typów, więc pojechalibyśmy w zespołach po 2 kierowców... Piszcie, co o tym myślicie.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba jestem za:) mi się marzy seria GT3 :woot:. Widziałem, że doszło kilka nowych fur z tej kategorii, ale wystarczyłoby pewnie tylko na jazdę zespołową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawie, pod warunkiem że szybko ustali się listę aut i dobierze je do teamów odpowiednio.

Na szybko wylukałem o jakich autach być może myśli Nervus:

- Vette C1/C2/C3

- BMW 507

- Toyota 2000gt

- Mercedes Gullwing

- Jaguar E-type

- Shelby gt350 (bez R)

- Mazda Cosmo sport (?)

- Nissan skyline 2000 GT-R (?)

- być może jakieś Pony Cars

 

Shelby Cobra czy Ford GT40 to już trochę nie ta liga.

Czekam na dalsze przecieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Ferrari 250 GT '61

 Corvette Coupe (C2) '63

 Shelby GT350 Mustang '65

 Jaguar E Type '61

 Chevrolet Corvette (C1) '54

 BMW 507 '57

 Mercedes Benz 300 SL '54

 Pontiac Tempest Le Mans GTO '64

 

Jako rezerwa/independent może być np. Toyota 2000 GT 1967 (nie osiąga 315KM, ale jest konkurencyjna jak Ferrari). Co Wy na to??!

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi się bardzo podoba :). W jaki sposób byś dobierał kierowców do aut? Marzy mi się ponowne spotkanie z 300SL ;).

 

 

 

Właśnie pobieram patcha, mam nadzieję że naprawili PIT...

Edytowane przez jaskiniowiec95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spoko , jestem za :) Z powyższych aut jezdziłem Toyotą w GT5 i była super. W GT6 przy jakiejś tam okazji testowałem BMW 507 na KM i to była czysta przyjemność z jazdy:)) Do tego fajny widok z kabiny:) 

Lista aut jest fajna , trzeba wszystkie kupić i z testować.  Fajna też opcja zespołowa , będzie się można jeszcze podszkolić:)

 

 

 

 

Jesli jeszcze jeden event śmigneli byśmy z tuningiem to może kolejny już bez i jedną marką?? Ten Lotus Senny to juz się pojawił, wczoraj miała być łatka dostępna chyba??

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem nervus czytalem pierwszy post dzis rano

"Najwazniesza jest dobra zabawa" i tu mam problem zawsze staram sie byc fair w stosunku do innych zawodnikow ale niestety nie potrafie cieszyc sie np. z ostatniego miejsca kiedy wiem ze stac mnie na wiecej strasznie mnie to doluje.tym bardziej ze to event dla "amatorow"a ja ciskam w gt juz z 10lat :) ...raczej 15

Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jesli jeszcze jeden event śmigneli byśmy z tuningiem to może kolejny już bez i jedną marką?? Ten Lotus Senny to juz się pojawił, wczoraj miała być łatka dostępna chyba??

 27 maja ma się pojawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy okazji chciałbym rzucić zajawkę odnośnie kolejnego eventu :biggrin: Zainspirował mnie ostatnio Historic GP w Monaco o którym pisał Piotras. Zostało jeszcze trochę czasu, ale mam już kilka typów na autka z okresu lat 50-60-tych. Moc w okolicach 315KM powinna umożliwić jazdę na oponach KM. Konieczny jednak byłby tuning, żeby dopasować auta. Mam 8-9 typów, więc pojechalibyśmy w zespołach po 2 kierowców... Piszcie, co o tym myślicie.

Super pomysł :) Tuning również na pokładzie? Co do KM to może wyprzedzam nieco temat ale dzisiaj ma być chyba do pobrania patch, kto wie co wprowadzą - jeśli naprawią opony to może zmiana opon też istotnie zmieni tutaj warunki eventu/dobór aut. Swoją drogą podziwiam Was za propozycje do eventów, naprawdę dobrze ogarniacie i czujecie relacje pomiędzy autami. Do tego kwestia zespołów - świetny pomysł - ale jak to dokładnie ma działać? Zespoły są tylko na papierze czy jednak faktycznie mamy klasyfikację "stajni" równolegle z tą dla kierowców? Czy budowa zespołów jest narzucona na podstawie określonych kryteriów czy raczej wynika sama z wyborów poczynionych przez kierowców?

 

Kto już zainstalował patcha - prośba o relację z nowości :) Jaski?

 

PS. Co do nowego eventu to chyba najlepiej wystartować z zapisami/wyborami jak najszybciej - myślę, że dzięki temu zostawimy sobie więcej czasu na powtórzenie sukcesu frekwencji i zbudowanie klimatu :)

PS2. Coś o update 1.07: http://www.gtplanet.net/update-v1-07-released-brings-bmw-vision-gt/.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi R18 nagle zatrzymuje się na poboczu. Kierowca wysiada z auta i kieruje się w strone drzew. Na zbliżeniu z '' orlej kamery'' widać jak aktualny mistrz ''hiper viper Laker'' pod starym dębem odpala ''Malborasa'' :) Co za sensacja , czy taka była starategia , czy mistrz mimo tego wygra wyścig??:))

hehe.

podobno w r18 jest kominek :) wiec nic podobnego sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Pojawiła się aktualizacja do Gran Turismo 6. Poniżej znajduje się lista najważniejszych opcji, jakie wprowadza:

Vision Gran Turismo

Został udostępniony samochód BMW Vision Gran Turismo. Poznaj nowoczesne auto wyścigowe stworzone przez projektantów BMW, którym udało się przywrócić samochód turystyczny z lat 70. we współczesnej formie.

Gdy aktualizacja zostanie zainstalowana, samochód będzie można kupić dzięki opcji [Vision GT], która znajduje się w dziale [sAMOCHODY] w „Moim Centrum”. Innym sposobem na zdobycie samochodu jest ukończenie okrążenia (czas nie jest istotny) w nowym wyścigu sezonowym, dostępnym przez ograniczony czas.

Poprawki funkcji w Poczekalni

- [Wyścig wytrzymałościowy] został dodany do opcji [ustawienia pokoju], która znajduje się w [Podstawowych ustawieniach] na ekranie „Ustawienia zawodów”.

- [Zużycie opon/paliwa] zostało dodane do opcji [ustawień próby czasowej], dostępne opcje „Wyłącz”, „Normalne”, „Szybkie” i „Bardzo Szybkie”.

- [Rodzaj startu] został dodany do [ustawień wyścigu] do „Kwalifikacji”, „Próby czasowej” oraz „Próby driftu”, umożliwiając wybór [start za ostatnim zakrętem] lub [start z pit stopu].

- Gdy [Pola startowe - sprawdzanie falstartu] zostanie wybrany w [ustawieniach wyścigu], światła sygnalizacyjne zostaną użyte do rozpoczęcia wyścigu.

Dodano nowe funkcje do „Powtórki” i „Oglądania wyścigu”

- Przyciskami można zmieniać następujące elementy: przełączanie pomiędzy „Pełny widok” i „Relacja na żywo”; WŁ./WYŁ. wyświetlania „Listy kierowców”; zmiana zestawu informacji wyświetlanych na ekranie oraz zmiana samochodu, na którym skupia się kamera.

- Dodano „Funkcję zmiany klawiaturą”. Można wykorzystać klawiaturę USB do zmiany zestawu informacji wyświetlanych na ekranie oraz zmiany widoku.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące powyższych opcji, zapoznaj się z instrukcją sieciową na stronie gran-turismo.com.

 

W końcu! Ciekawe czy błąd pit ogarnięty. Oby.

 

Nervus, pomysł jest zacny :thumbsup:  Jaski choruje na Merce, a ja na Dżagi. Ten Jaguar z 61 rozwala system - miałem okazję przejechać się tym samochodem w zeszłym roku i się mało ze szczęścia nie poszczałem :laugh:

 

IMG_5983.JPG

 

IMG_5987.JPG

 

IMG_5988.JPG

 

IMG_5989.JPG

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł :) Tuning również na pokładzie? Co do KM to może wyprzedzam nieco temat ale dzisiaj ma być chyba do pobrania patch, kto wie co wprowadzą - jeśli naprawią opony to może zmiana opon też istotnie zmieni tutaj warunki eventu/dobór aut. Swoją drogą podziwiam Was za propozycje do eventów, naprawdę dobrze ogarniacie i czujecie relacje pomiędzy autami. Do tego kwestia zespołów - świetny pomysł - ale jak to dokładnie ma działać? Zespoły są tylko na papierze czy jednak faktycznie mamy klasyfikację "stajni" równolegle z tą dla kierowców? Czy budowa zespołów jest narzucona na podstawie określonych kryteriów czy raczej wynika sama z wyborów poczynionych przez kierowców?

Zespoły jak najbardziej realne i oczywiście z dodatkową klasyfikacją. W zespołach powinna być współpraca w garażu i na torze, ale z tym bywa różnie. Ktoś może nie być orłem w ustawieniach, lub zwyczajnie nie mieć czasu na to. Wtedy może się przydać ogarnięty partner w zespole. Na torze są różne okazje do zespołowej jazdy ;)

Oczywiście najtrudniejsze jest skompletowanie zespołów. Można pokusić się na ślepy traf i losować, albo trochę potrudzić i dobrać świadomie. Ważna tutaj jest frekwencja, bo partner, który pokaże się 2-3 razy, to słaba pomoc dla teamu.

To samo tyczy się doboru aut dla zespołów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to wygląda na to że wreszcie naprawili PIT :biggrin:.

Sprawdziłeś czy wnioskujesz po opisie? Z tego drugiego wprost to nie wynika.

 

 

Zespoły jak najbardziej realne i oczywiście z dodatkową klasyfikacją. W zespołach powinna być współpraca w garażu i na torze, ale z tym bywa różnie. Ktoś może nie być orłem w ustawieniach, lub zwyczajnie nie mieć czasu na to. Wtedy może się przydać ogarnięty partner w zespole. Na torze są różne okazje do zespołowej jazdy ;)

Oczywiście najtrudniejsze jest skompletowanie zespołów. Można pokusić się na ślepy traf i losować, albo trochę potrudzić i dobrać świadomie. Ważna tutaj jest frekwencja, bo partner, który pokaże się 2-3 razy, to słaba pomoc dla teamu.

To samo tyczy się doboru aut dla zespołów..

Tutaj jeszcze przyszła mi do głowy jedna trudność: liczba chętnych vs. sztywne wybory zespołów. Jeśli wypadnie ktoś ze stajni Jaga a na jego miejsce wejdzie trzecia Corvetta? Co w takiej sytuacji? Z jednej strony to dobry boost dla Chevvy ale z drugiej może też i mądry sposób na zwiększenie motywacji do jazdy w obawie o stratę punktów/boostowanie innego zespołu. Jeśli w absencji Jaga przyjdzie Jag to spoko ale pewnie nie zawsze z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia. 

 

Przez Was się uzależniam. Dzisiaj miałem ćwiczyć Apricot ale czuję, że skończy się na wertowaniu furek do kolejnego eventu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy update, szczególnie nowe opcje startu. W sam raz na nadchodzący wielkimi krokami 3 godzinny wyścig na Le Mans :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy wnioskujesz po opisie? Z tego drugiego wprost to nie wynika.

 

 

Sprawdziłem, czasy podobne, różnica w prowadzeniu niewyczuwalna, GT stało się wreszcie w pełni grywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie wygląda ta Beta,taka nieodrealniona a dodatkowo ma styl nowych beemek.  

Jeśli faktycznie naprawili błąd po Pit to, Nervus powinieneś powrócić do pomysłu Shelby Cobra Daytona Coupe z zakazem tuningu. Myślę, że była by to fajna odskocznia od słabszych autek a jednocześnie nie jakieś przesadnie mocne auto. 

Jaski, sprawdzałeś w czymś co masz nieźle opanowane? Najlepiej sprawdź np. coś z  Gt300 na GP/F i oczywiście min. WT  :)

Dobra, Kubool też sprawdzał(napisał o tym w Małej lidze LTE) i faktycznie największy minus GT6 w końcu naprawili. Ciekawe czy było to aż tak trudne, że zajęło im to pół roku czy po prostu olewali.

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest uptade to odpale dzis GT ale dopiero wieczorem obiecalem synowi ze w lego batman zagramy jak wroce z pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×