Skocz do zawartości
Malibu19

Batman: Arkham Knight

Rekomendowane odpowiedzi

To jest pierwszy batman, w ktorym myslałem, że nie ukończę fabuły. Już leciałem rozprawić się z AK, a tu za mostem cyk i czołgi. Po pierwszej fali, jakieś kolejne strzelania czołgów. Motyw z batmobilem był fajny i na początku nie rozumiałem na co te utyskiwania. Ale im dalej w las, tym... Miałem tego szczerze dość. Ostatecznie w bólach skończyłem fabułę i nie zamierzam robić pobocznych, bo się zniechęciłem do gry zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba w zasadzie wszystko po krotce 9/10

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogła być bardzo dobra gra ale:

1. Jestem weteranem poprzednich części i nie wiem jaki dekiel wpadł na pomysł zmiany obłożenia pada. Tryb detektywistyczny pod krzyżakiem? Do sterowania Batmobilem czasem palców mi brakuje.

2. Co chwila przerywniki przerywające grę. Jak nie Wyrocznia to najazdy kamery albo sceny z dialogami. To kompletnie wybija mnie z rytmu.

3. I co chwila ten fatalny Batmobil. Tragedia. Czekam tylko na moment gdy Batman powie że bez niego do kibla nie będzie mógł pójść.

 

Chciałem robić platynę ale raczej przemknę przez wątek główny i kasuję te prawie 70GB z dysku. Najsłabsza część z serii. Wielka szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem weteranem poprzednich części i nie wiem jaki dekiel wpadł na pomysł zmiany obłożenia pada. Tryb detektywistyczny pod krzyżakiem? Do sterowania Batmobilem czasem palców mi brakuje.

3. I co chwila ten fatalny Batmobil. Tragedia. Czekam tylko na moment gdy Batman powie że bez niego do kibla nie będzie mógł pójść.

To wszystko dlatego, że deweloperzy byli chyba bardziej zajarani tym swoim Batmobilem, niż sami gracze. Ch**, że Batmobil wzywasz raz na jakiś czas i generalnie nie potrzebujesz do tego lewej gałki, więc spokojnie mógłby być pod krzyżakiem. O nie, czołg jest przecież dla gracza najważniejszy i jego wzywanie musi być jeszcze łatwiejsze. Tryb detektywa? A na co to komu? Że co proszę - mówisz, że tryb detektywa włączasz często w ruchu i to właśnie ta funkcja powinna być pod górnym przyciskiem? Co ty tam wiesz, graczu - głupi jesteś i tyle. Barmobil powinien być dla ciebie najważniejszy. Z nim nie potrzebujesz trybu detektywa. Nie umiesz grać w tę grę pewnie. Git gud.

 

Gdyby na padzie były ze 4 przyciski więcej, prawdopodobnie wszystkie służyłyby do wzywania czołgu. Tymczasem polecam w opcjach ułatwień dostępu w menu PS4 zamienić :dpgora: z :l1:, a w opcjach gry jest przełączenie na łatwiejsze starowanie czołgiem, bez konieczności trzymania 2324 guzików naraz.

 

Najsłabsza część z serii. Wielka szkoda.

Słabszym od Origins bym AK nie nazwał, ale najsłabszą częścią z trylogii Rocksteady - zdecydowanie tak. Jeśli to jest ich wizja na "Ultimate Batman Experience", to pozostaje cieszyć się, że nie zrobią już więcej gier z Batmanem w roli głównej.

 

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK.jest tym samym czym U3. Po genialnej dwójce maksymalnie przeciętna trójka.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tą część Batman można śmiało porównać do sexu z gumową lalką: pusty wzrok w sufit, czysta mechanika bez emocji i uczuć. Normalnie gram i nic nie czuję. No, może czasem krew mnie zaleje. Batmobilem gonię za dwoma pojazdami. Lewy kciuk na L3, prawym R3 koryguję kamerę bo nie nadąża, gaz dodaję R2. Widzę że zaraz walnę w ścianę więc instynktownie wciskam hamulec L2 (to już palec nr4). I tu błąd bo jakiś kretyn pod L2 dał Tryb Bojowy. Hamulec jest pod kwadratem. Stanąłem w miejscu. Zaciskam zęby i gonię dalej. Chcę mieć to z głowy więc odpalam rakiety samonaprowadzające. Wciskam kwadrat i staję w miejscu. Zapomniałem wejść w Tryb Bojowy.

Z fabryki chemikaliów mam się dostać na komisariat. Po drodze rozwalam drony. Z komisariatu do Wieży Zegarowej. Po drodze rozwalam drony. I tak w kółko Macieju. Ta część powinna nosić tytuł Batman Where Else Can We Put an Arkham Batmobile.

I pomyśleć że zarówno gracze jak i krytycy po premierze pierwszej części utyskiwali że nie można jeździć Batmobilem.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Batman jest fantastyczny. Począwszy od fabuły, walkę i po mega filmowosc. Nawet te drony tak nie przeszkadzały.

Tap z Z3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra widze rozne opinie.

Moja kopia dotrze do mnie dzis, ale bedzie musiala poczekac az ogram Life is Strage. 

Zagram to ocenie.

 

A ocena moze byc ciekawa, bo nie jestem fanem Batmana, ogralem AA i AC (tutaj jeszcze zostalo mi troche misji pobocznych), i ocenilem jako dobre gry - po prostu dobrze sie bawilem. Jesli AK zaoferuje mi dobra zabawe, to raczej nie bede rozczarowany.

 

pierwsze wrazenia wkrotce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Batman na Metacritic ma najgorszą ocenę wśród graczy z całej serii. Nawet Origins jest oczko wyżej. Ta 'megafilmowość' w grach może jest i OK ale w umiarze. A tak mam wrażenie że o ile poprzednie części robił Christopher Nolan tak za ostatnią stał Micheal Bay. Po prostu mam dość tej wariującej kamery. Co chwila zmienia położenie, robi panoramy lokacji by nagle zrobić maksymalne zbliżenia ze slowmo rodem z Transformers. Cholernie przeszkadzają cutscenki. Jest ich zbyt wiele. Przez to wszystko gra gubi rytm.

Ale najgorsze w tym wszystkim jest to że gdzieś uleciał klimat komiksu. Brakuje mi tych komiksowo przerysowanych chłopków do bicia. Tych umięśnionych, ubranych w skóry pomagierów Jokera, Pingwina czy Dwóch Twarzy. Brak miejscówek z Asylum czy City które zapadły w pamięć. Zamiast tego jest jakaś uber technologia przez co Arkham Knight wygląda jak chodzący F-117 a Batmobil strzela pociskami energetycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że zarówno gracze jak i krytycy po premierze pierwszej części utyskiwali że nie można jeździć Batmobilem.

 

Akurat w wypadku AA mialem podobne odczucie - dostalismy cukierka ktorego tylko mozna polizac przez papierek. Byla misja gdzie trzeba bylo chyba cos z batmobili zabrac i az sie prosilo o jakas przejazdke.

 

Z drugiej strony widze ze glownym powodem narzekan na AK jest wlasnie batmobil (za duzo, ze sterowanie itd). 

 

Wiec smiem domniemac (ocenie jak zagram) ze po prostu nie zachowano umiaru, czyli zamiast zrobic z batmobilu mily maly dodatek, ktory w fabule uzywany jest sporadycznie, i ma moze uzycie w trybie jakis wyzwan to polozono nacisk na batmobil... Jak pisalem to tylko przypuszczenia - ocenie jak zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec smiem domniemac (ocenie jak zagram) ze po prostu nie zachowano umiaru, czyli zamiast zrobic z batmobilu mily maly dodatek, ktory w fabule uzywany jest sporadycznie, i ma moze uzycie w trybie jakis wyzwan to polozono nacisk na batmobil... Jak pisalem to tylko przypuszczenia - ocenie jak zagram.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Samo miasto jest genialne. Duże, świetnie zaprojektowane a wysokie budynki aż się proszą by stanąć na ich dachach i podziwiać panoramę. Ale nic z tego bo gra dosłownie zmusza być używać Batmobilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proszę powiedzcie, że da się zmienić to bieganie, żeby nie trzeba było wciskać X bo mnie szlag już trafia. W każdej grze wystarczy gałkę wychylić albo wcisnąć l3 i biegamy a tutaj zapominam się nawet podczas walki i batek rusza się jak mucha w smole.. Gra się wkręca to plus:) w season passie jest coś ciekawego bo straszny chaos na moje oko w tych wszystkich dodatkach? Nie grałem w poprzednie części ale jak wyjdzie remaster to na pewno nadrobie:)

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej części X to bieg i nic tu nie zmienisz. Swoją drogą dla mnie to normalne że X to bieg. Niby w jakiej "każdej" grze naciśnięcie L3 zmusza postać do biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, malpka napisał:

W każdej części X to bieg i nic tu nie zmienisz. Swoją drogą dla mnie to normalne że X to bieg. Niby w jakiej "każdej" grze naciśnięcie L3 zmusza postać do biegu?

Battlefront, Fallout 4 i tlou chyba. WB(tak tylko wydawca) ma coś ze sterowaniem w tych grach czyt. Mad Max:) Lepiej podaj jakąś grę na ps4 gdzie bieganie jest po wciśnięciu X. Idealne rozwiązanie jest np. w Wiedźminie 3 gdzie w zależności od wychylenia drążka osiągamy postacią daną prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted 1-4, wszystkie Batmany, w Wiedźminie bieg też jest pod X no i Shadow of Mordor też tak ma. Wszystkie Assasins Creed. Na Xpudle bieg jest pod A (czyli po naszemu X) we wszystkich częściach Gears of War.

To tak na szybkiego czy dalej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprint na L3 to domena fps'ów. W większości gier gdzie dynamika jest mniejsza jest standardowo na X. Rozwiązanie to oczywiście kwestia przyzwyczajenia i nie grania w kilka gier na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wpływem wina zapewne za bardzo zacząłem narzekać na sterowanie;) Chodź do tej pory nie opanowałem wszystkich combosów itp. Moje narzekania wzięły się zapewne przez to, że batek jest umiejscowiony blisko lewej części ekranu a podczas biegu jest pokazany na środku i do takiej perspektywy jestem bardzo przyzwyczajony i trochę ciężko mi się przestawić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od dwóch tygodni i powiem, że wg mnie jest dobrze. Batmobil mi nie przeszkadza, ale to pewnie dlatego, iż nie grałem w poprzednie odsłony i nie mam punktu odniesienia. Widzę, że wg osób, które mają za sobą wszystkie odsłony Batmana z PS3, zmiana rozgrywki na otwartą z wykorzystaniem batmobilu, wyszła grze na złe. Pewnie dołączę do tego grona, gdy przyjdzie mi ograć wcześniejsze części.

 

Co mi się średnio podoba, to fabuła. Jest prosta i nijaka, ciągłe ściganie Stracha na Wróble i przeszkadzający co chwilę Arkham Knight. Nuda i flaki z olejem. Dużo lepiej wypada kilka misji pobocznych i aż szkoda, że są tak krótkie. Na plus towarzyszący nam wszędzie Joker i jego narracja. To chyba jedyne, co ciągle przypomina, iż gram w Batmana, inaczej czułbym, że gram w GTA osadzone w jakimś alternatywnym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie części poza Origins i powiem tyle, że gra dobra, ale jednak już gorsza forma RockSteady. Mnie najbardziej pasował Arkham Asylum. Joker to jest najlepszy przeciwnik Batsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Przyszedł czas aby pomyśleć nad nową grą. I tutaj pytanie: warto kupić Batman: AK? Z serii ograłem tylko Origins, który mi się podobał. Wiem, wiem, to ta część, która nie jest kanoniczna i którą nawet nie robił Rocksteady, ale mimo to nawet mi się podobał. I tutaj pytanie: Jak wygląda ten Batek od Rocksteady w stosunku do Origins - wszystko jest takie same, w sensie mechanika, walka, gameplay i tak dalej. Czy gra w mechanice poszła dalej i ewoluowała od Origins? No wiecie co mam na myśli. xD

 

Rozwżając zakup Arkham Knight trudno też nie zastanowić się nad znajomością uniwersum oraz rozważyć kwestie fabularne. Gra nie jako zapewne odnosi się do Arkham City i do sławnego Asylum. Sęk w tym, że obie gry nie grałem (jak wspomniałem, grałem tylko Origins) i czy mój odbiór jakoś znacząco na tym ucierpi? Dużo tracę?

 

Nastawiam się też na grę, która mi na długo wystarczy. No więc na ile mniej więcej starczy mi AK? Lubię sanboksy i zazwyczaj w takich piaskownicach robię wszystko i jak w tym względzie wygląda AK? Acha i jak wygląda zbieranie znajdziek - bo pamiętam, że w Origins mnie to strasznie męczyło i niejako się do tego zmuszałem (zbieranie kodów czy czegoś tam od tego Enigmy) jak wyglądają znajdzki w tej części?

 

XD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku wszystko jest jasne: ponieważ nie grałeś w Asylum i City ta część ci się spodoba. Na tle jedynki i dwójki ten Batman jest zwyczajnie słaby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sam jestem przykładem, gdzie nie grałem w poprzednie części i w AK gra mi się przyjemnie. Jeśli będziesz chciał zrobić w tej grze 100%, to czeka Cię całkiem sporo grania, dobre 40-50h minimum (mówię o podstawce, bez żadnych DLC, które tak na marginesie nie są warte żadnych pieniędzy), bez poradników dużo więcej. Bierz śmiało!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×