Skocz do zawartości
Malibu19

Batman: Arkham Knight

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj właśnie ukończyłem na 100%. Zastanawiam się teraz nad zakupem dodatku z Batgirl. Ciekawe też czy DLC z Czerwonym Kapturem pojawi się na PS Store czy pozostanie ekskluzywne dla wydań przedpremierowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dźwięku, mamy do wyboru "duże głośniki" "standardowe" "tv" i dwa rodzaję słuchawek. Jeśli używam głośników 2.1 a dokładnie soundbar to powinienem wybrać "duże głośniki" czy "standardowe" ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wybierz sobie jakie Ci pasują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale, która opcja za co odpowiada. W innych grach jest to bardziej zrozumiałem np. kino domowe, glosniki typu soundbar itp.

Mogę się mylić ale do standardowe głośniki chyba się tyczą soundbara itp.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale, która opcja za co odpowiada. W innych grach jest to bardziej zrozumiałem np. kino domowe, glosniki typu soundbar itp.

Mogę się mylić ale do standardowe głośniki chyba się tyczą soundbara itp.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zapytaj dewelopera jakie ustawienia dźwięku zastosował dla poszczególych opcji - bo tylko on to wie. A potem potestuj sobie każdą z nich na soundbarze i wybierz tą, która bardziej Ci odpowiada.

Standardowe głośniki to zwykle 2.0, a duże głośniki to też 2.0, tylko że większe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że duże głośniki to 5.1 a standardowe to 2.1 w tym soundbar :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kończyłem grę na 100%, do platyny zostało mi tylko NG+, ale musiałem zrobić sobie przerwę, bo za dużo tego Batmana. Mój ranking gier serii Batman: Arkham wygląda tak:

 

Arkham City > Arkham Asylum >>>>>>> Arkham Knight > Arkham Origins

 

Wyróżniam tutaj dwie lepsze gry i dwie słabsze. AK jest w mojej opinii jedną ze słabszych. Nie zrozumcie mnie źle, "słabsza" gra w tej serii to nadal gra kapitalna, ale do mimo to nie dorównuje dwóm pierwszym częściom.

 

O plusach nie chcę się rozpisywać, bo wszyscy je znają. Sam rozmiar gry, fantastyczna (choć przewidywalna) opowieść, stary dobry gameplay, jednak z usprawnieniami w 100% godnymi kontynuacji - doskonale zrobiony predator i walka ze wszystkimi nowymi ruchami jest nadal najlepszymi systemem walki wręcz, jaki kiedykolwiek zrobiono. Rewelacyjna gra aktorska. Dialogi to chyba jacyś potomkowie Einsteina pisali - są błyskotliwe, naturalne i zawsze idealnie pasują do charakteru postaci. Technicznie osiągnięcie - świetna oprawa i wydajność, w połączeniu z brakiem ekranów ładowania. Wszyscy za to kochamy tę grę. A wisienką na torcie jest świetny fan service i nawiązania do komiksów, jakich wcześniej nie było.

 

Gra niestety ma problemy i tak - Batmobil jest największym z nich. Nie chcę nabijać się z gry, że jest to "Batman: World of Tanks", bo gra na to nie zasługuje, ale niestety taka myśl często przychodziła mi do głowy, kiedy po raz kolejny musiałem skasować 40+ czołgów. Co z tego że walka na czołgi jest wzorowo zrobiona - zręcznościowa i widowiskowa, jak podano jej taką ilość, że przejada się zdecydowanie za szybko. Wiele sekwencji zostało tak chamsko zrobionych pod czołg, że aż razi, włącznie z bossami - w grze jest w zasadzie tylko dwóch "bossów", których lejemy w zwykłej walce, a nawet ciężko to nazwać bosssami, bo są tak boleśnie słabe, proste i powtarzalne, że aż piszczy. Do tego te spotkania dotyczą zadań pobocznych. Wszyscy pozostali bossowie to walki na czołgi. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że

nie ma walki z Arkham Knightem. Dziwna decyzja, jak na "fizyczne zagrożenie dla Batmana". Aż prosi się o takie rozwiązanie. To samo Deathstroke - asasyn, który marzy o zemście na Batmanie, chciałby pewnie stanąć z nim do uczciwej walki twarzą w twarz. Zamiast tego ma czołg, który do tego jest recyklingiem wcześniejszego starcia z innym przeciwnikiem.

Nędza i tyle. Mr. Freeze jest idealnym przykładem tego, jak to powinno wyglądać, w ogóle jak można zrobić taką nędzę po tym, jak zrobiło się tak rewelacyjne walki z bossami w AC ogólnie.

 

Jeszcze apropos Batmobilu - jego prowadzenie nie jest za dobrze zaprojektowane. Wydawać by się mogło, że Bruce Wayne, którego stać było na zbudowanie nadludzkiego samochodu z działami, karabinami, rakietami i innymi futurystycznymi środkami specjalnego traktowania, będzie miał również parę baksów na założenie pieprzonego spojlera! Albo bardziej przyczepnych opon. Na najmniejszym spadku czy uskoku samochód dosłownie leci w powietrze. Kontrola Bamobilu po prostu nie istnieje, chyba że jedziemy na idealnie prostej drodze. Do poruszania się po mieście tylko szybowanie - czołgu używałem jedynie w ostateczności.

 

Minusem są też spotkania z niektórymi złoczyńcami, które nie mają startu do tych z AC. Całym motywem gry miało być zjednoczenie wszystkich najgorszych kanalii Gotham w jednym zespole, który będzie miał za zadanie pokonać Batmana. I nie dość, że w ogóle tego nie czuć, to jeszcze spotkania z niektórymi złoczyńcami trwają dosłownie moment. Schemat zawsze jest taki sam - przez jakiś fragment gry obijamy w pewien sposób pachołków danego złoczyńcy (sposób rozprawiania się z nimi zależy od misji pobocznej), który to nieustannie grozi nam, a na koniec musimy obić zarówno zbiorów i ich szefa. Żadnego wstępu, żadnego rozpracowania, żadnego grania na ich psychozach. co tak mi się podobało w AC. Po prostu sami przychodzą do Batmana, żeby ten ich skopał. Mieli do tego pracować razem, wiec myślałem, że będzie to jakoś przedstawione w grze, np. jakimiś łączonymi spotkaniami. Nie ma mowy. Pingwin dalej swoje, Two-Face swoje, ktoś tam swoje, to samo co kiedyś. Tylko podczas dialogów zbirów "o tak, współpracujemy". Ciekawe gdzie.

 

Same zadania poboczne też nie są za ciekawe. Większość jest zrobiona na jedno kopyto i polega na robieniu tego samego w kółko w różnych przedziałach gry. Nieważne czy w czołgu czy nie. Rozwal to, rozwal tamto. W sumie są może trzy ciekawsze misje poboczne, ale te z kolei rozwiązuje się żałośnie szybko. Zamiast walk na czołgi liczyłem na detektywistyczne misje, które wykorzystają lepiej te wszystkie detektywistyczne minigry, jak śledzenie monitoringu, zbieranie odcisków palców, czy rekonstrukcje zdarzeń.

 

Wszyscy zgadzamy się, że fabuła jest bardzo dobra, jest jednak zbyt przewidywalna. Ujawnienie tożsamości tytułowego wroga Batmana bardzo słabe. Rocksteady przez całą grę pompowało balon z napięciem, a kiedy przyszło co do czego, to zamiast przebić go z hukiem, spuścili powietrze przez szyjkę z głośnym niesmacznym pierdem. Wiele momentów zostało napisanych bez odpowiedniego ciągu przyczyna-skutek, przez co powstaje wrażenie, że kolejna katastrofa nie jest konsekwencją błędów Batmana (a takie było zamierzenie), tylko wydarzyła się, bo musiała i już.

 

System Dual Play jest bardzo słaby. Wprowadzono postacie, które grywalne są łącznie może przez jakieś 5 czy 10 minut. Najlepszym wykorzystaniem tego systemu jest dual predator, który jednak mamy tylko jeden raz! Widać jak na dłoni, że system zaprojektowano wyłącznie dlatego, że była już gotowa baza grywalnych postaci z AC i wystarczyło tanim kosztem wprowadzić je do AK bez zmian - wszystkie grywalne postacie mają identyczny zestaw ruchów co w AC ( a nawet niektóre wycięto). W ogóle się do tego nie przyłożono.

 

Kompletny fail z pre-oder DLC. Dodatek z Catwoman w AC był rozbudowany, pomysłowy i świetnie komponował się z całością. Teraz dostaliśmy gównianą misję Harley Quinn na 10 minut. W ogóle z DLC to będzie chyba fail straszny - chciwość WB nie zna granic. Season Pass za 40 baksów, pierwsze DLC jakie wyszło w jego ramach na 40 minut, do tego bardzo słabe.

 

Ostatnią rzeczą, o której chcę napisać, są problemy techniczne, których obecność z czasem się jedynie nasila. Przeciwnicy się zacinają na otoczeniu, Batman się zawiesza, kamera świruje bez powodu, pogorszona responsywność niektórych ruchów Batmana. przeciwnicy zacinający się predatorze i stojący jak kołki, tablice wyników do dziś działają jak im się podoba. Jest tego trochę i najlepsze jest to, że raczej nie ma co się spodziewać poprawek w najbliższym czasie, bo przecież "fixy PC mają pierwszeństwo".

 

To tyle. Batman ma swoje wspaniałe plusy, ale minusów też nie ma mało. Zgadzam się więc z ogółem recenzentów, którzy na MT oceniają AK jako najsłabszą grę z całej trylogii Rocksteady. Tak jak napisałem wyżej - w tej serii "słabsze", to nadal świetna gra, ale potencjał był ogromny, oczekiwania również. Moim zdaniem nie do końca im sprostano.

7,5/10.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że duże głośniki to 5.1 a standardowe to 2.1 w tym soundbar :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A mi się wydaje, że Twój soundbar ma tylko dwa kanały + subwoofer. Co byś nie wybrał, to i tak dostaniesz STEREO...

Tyle z mojej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest to system 2.1

Dwa kanały plus sub. Gdyby mój sounbar nie miał suba to byłby to system 2.0

Kino 5.1 ma dwa przednie, 2 tylne, srodkowy co daje 5 kanałów plus sub co razem daję 5.1 :-)

Ogólnie słabo wyczuć różnice ale chciałbym wybrać odpowiednią opcję gdzie mój soundbar najlepiej poradzi sobie z dźwiękiem przestrzennym itp.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To użyj głowy i zamontowanych na niej uszu, zamiast się mądrzyć. Zapytałeś i dostałeś odpowiedź. Dalej nie zamierzam się produkować, skoro wiesz lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, odwróciłeś kota ogonem.

Uszy zbytnio nie pomagają.

Pytanie zadałem aby dowiedzieć się która opcja jest odpowiednia do danego sprzętu. Ty mi odpowiedziałeś na tyle ile umiałeś a że błędnie określiłeś systemy 2.0 i 2.1 to tylko sprostowałem.

Moje pytanie było spowodowane niezrozumiałym oznaczeniem przez producenta opcji dźwięku :)

Dobra nie ważne nie było pytania ;)

@Siriondel

Właśnie oglądam gameplay z Batman Arham City i na prawdę gameplay wygląda na ciekawszy!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, odwróciłeś kota ogonem.

Pytanie zadałem aby dowiedzieć się która opcja jest odpowiednia do danego sprzętu. Ty mi odpowiedziałeś na tyle ile umiałeś a że błędnie określiłeś systemy 2.0 i 2.1 to tylko sprostowałem.

Widzę, że muszę powalczyć z głupotą. W którym miejscu błędnie określiłem systemy 2.0 i 2.1? Twój soundbar ma dwa kanały i nie ma znaczenia czy ma dodatkowy subwoofer czy nie - to zawsze będzie system stereo z hmm... większym basem, lub mniejszym. I sorry, ale nie musisz mnie uświadamiać o tym co oznaczają cyferki 2.1, 5.1, itp...

Jak chcesz dalej ciągnąć tą jałową dyskusję, to możemy przenieść się do odpowiedniego wątku na forum, albo kontynuować na PW...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie chce bo jesteś strasznie nie miły ;)

Wracając do gry, mam pytanie do osób które przeszły fabułe - ile czasu zajmuje przejście misji głównej?

Jaki czas dodatkowo potrzebny jest na przejście misji pobocznych?

Pewnie gdzieś już taka informacja padła ale nie śledziłem tego wątku jak nie miałem gry :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Jak jest z zadaniami, czy wybierając konkretny typ: główna linia fabularna, śledztwa, wyzwania pana "?" czy co tam jeszcze jest CZY POKAZUJE nam się znacznik gdzieś na mapie??

 

Pytam bo zwróciłem uwagę, że np. wybierając misję ratunku strażaków NIE MA kompletnie żadnego znacznika misji... JEST TYLKO dla głównej linii fabularnej, tak samo ze śledztwami (te pierwsze z tymi trupami rozwieszonymi na mieście)...

 

Dajcie znać jak to jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Jak jest z zadaniami, czy wybierając konkretny typ: główna linia fabularna, śledztwa, wyzwania pana "?" czy co tam jeszcze jest CZY POKAZUJE nam się znacznik gdzieś na mapie??

 

Pytam bo zwróciłem uwagę, że np. wybierając misję ratunku strażaków NIE MA kompletnie żadnego znacznika misji... JEST TYLKO dla głównej linii fabularnej, tak samo ze śledztwami (te pierwsze z tymi trupami rozwieszonymi na mieście)...

 

Dajcie znać jak to jest ;)

Dla części questów masz wskaźnik, a część odkrywasz w trakcie latania po mieście i używaniu trybu detektywa - wtedy dopiero pojawia się znacznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla części questów masz wskaźnik, a część odkrywasz w trakcie latania po mieście i używaniu trybu detektywa - wtedy dopiero pojawia się znacznik...

Ewentualnie Alfred da ci informację i wtedy też pokaże ci się wskaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Jak jest z zadaniami, czy wybierając konkretny typ: główna linia fabularna, śledztwa, wyzwania pana "?" czy co tam jeszcze jest CZY POKAZUJE nam się znacznik gdzieś na mapie??

 

Pytam bo zwróciłem uwagę, że np. wybierając misję ratunku strażaków NIE MA kompletnie żadnego znacznika misji... JEST TYLKO dla głównej linii fabularnej, tak samo ze śledztwami (te pierwsze z tymi trupami rozwieszonymi na mieście)...

 

Dajcie znać jak to jest ;)

Tak jak kolega powyżej. Dodatkowo na niektóre misje może Cię naprowadzić helikopter policyjny o ile oczywiście może się przemieszczać swobodnie w obrębie dzielnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, platyna wbita gra wędruje na sprzedaż. Ogólnie od premiery nie wchodziłem do tematu żeby sobie czegoś nie zaspoilerować ale jestem zaskoczony że jakoś mało wpisów tu widzę. Myślałem że gra będzie bardziej popularna zważywszy na fakt że jest  na prawdę dobra. Grałem we wszystkie części i w Arkham Knight grało mi się najlepiej. Ci którzy się wahają z zakupem, szczerze polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Alfred da ci informację i wtedy też pokaże ci się wskaźnik.

A to z nim jakoś się kontaktujemy i on daje wskazówki odnośnie aktualnej misji?

Wysłane z mojego GT99 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z nim jakoś się kontaktujemy i on daje wskazówki odnośnie aktualnej misji?

Jak w kole wyboru misji ikonka pulsuje, to znaczy że Alfred ma dla Ciebie kolejny cel. Często wystarczy wczytać grę z głównego menu i jeżeli postępu danej misji pobocznej akurat nie blokuje fabuła, to powinien być nowy intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mne denerwował głos z kontrolera i dopiero teraz zauważyłem opcję do wyłączenia głosu w padzie. Odrazu lepiej :D

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 czesc moim zdaniem była lepsza w tej czesci za duzo walk na czołgi co nie bardzo mi się podobała a i historia jakas taka nijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zainteresowani juz wiedza , ale okazuje sie że

mega spoiler filmowo gierkowy !

Jason Todd z Arkham Knight to Jared Leto / nowy Joker z nowego filmowego uniwersum DC :)

http://www.dorkly.com/post/75333/this-fan-theory-about-jared-letos-joker-is-kind-of-brilliant

Piękna sprawa jeżeli to prawda , ale ofc najgorsza część , Nolan mistrz a tatuaże Jareda Leto nie pasują heh :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Może ktoś z Was zeskanować dla mnie w dużej rozdzielczości całą okładkę z gry i wrzucić gdzieś na serwer? Kupiłem grę w wersji promo i chcę sobie wydrukować cover do boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Może ktoś z Was zeskanować dla mnie w dużej rozdzielczości całą okładkę z gry i wrzucić gdzieś na serwer? Kupiłem grę w wersji promo i chcę sobie wydrukować cover do boxa.

 

Podaj mi maila ,wyślę Ci skany.

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy po skończeniu fabuły mogę wszystko robić dla człowieka zagadki? Tzn zbierać trofea i rozwiązywać zagadki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×