Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

..tylko że trzeba jeszcze umieć używać głowy do myślenia a nie tylko po to żeby czapka z daszkiem miała na czym się trzymać. 


Owszem, tylko nie pisze ze psn jest slepy i nie widzi ze ktoś gra na dezaktywowanym slocie. To jest totalnie glupie. Widzi dopiero przy próbie za logowania.

Jak konsola czy PSN ma widzieć ze coś jest nie nieaktywne bez podłączenia do internetu? Trzeba myśleć.

Jest to oszukiwanie więc nigdy się to tam nie znajdzie i daj już spokój w tym temacie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tylko że trzeba jeszcze umieć używać głowy do myślenia a nie tylko po to żeby czapka z daszkiem miała na czym się trzymać. 

Jak konsola czy PSN ma widzieć ze coś jest nie nieaktywne bez podłączenia do internetu? Trzeba myśleć.

Jest to oszukiwanie więc nigdy się to tam nie znajdzie i daj już spokój w tym temacie.

Jak nie jest podłączona jak możesz grac online na swoim koncie? Robisz embargo na informacje jakbys sam handlował tymi slotami na allegro. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki sie niezalogujesz to jest offline. A faktem jest ze takich procederów nieopisuje sie na forum jawnie. I lepiej tego sie trzymajmy.

Edytowane przez jacekj24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie robię embargo żadnego i brzydzę się slotami. Co innego kupienie na allegro konta do którego mamy pełny dostęp/możemy aktywować na swojej konsoli lub z kolegą kupienie czegoś na spółkę. Martwe sloty jest to proceder który powinien zostać jakoś ukrócony bo ludzie nieświadomie kupują od oszustów martwe sloty dając Januszom zarobić na niewiedzy i jedną grę sprzedawać po kilka razy.

@clf, jak do tej pory nie zrozumiałeś o co w tym chodzi i jak to działa to chyba już nie zrozumiesz bez łopatologicznego wyjaśnienia a no to tutaj po prostu nie licz. 

Koniec tematu z mojej strony.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem destiny w formie konta do którego dostałem dane i ściągnąłem sobie z marketu na swoje konto i żadnych problemów niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fausto, "jednorazowe pobranie" czy masz dane na stałe?

Jeżeli jednorazowe pobranie to masz martwego slota i jak ci siądzie konsola czy dysk to masz po wszystkich w ten sposób zakupionych grach. :P

Jeżeli masz dane na stałe i mogłeś sobie zmienić maila to konto jest "twoje". Sam tak kilka nabyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sprzedawcy nie piszą nic o jednorazowych pobraniach, a i tak sprzedają martwe sloty. Zawsze trzeba uważać i wiedzieć na co się piszesz, i czym to grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jednak właśnie piszą o możliwości zmiany maila i zmiany konsoli i właściciela konta.

Zwykle nutę są to handlarze tylko inni gracze którzy ograli i puszczają dalej grę żeby jak najmniej stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fausto, "jednorazowe pobranie" czy masz dane na stałe?

Jeżeli jednorazowe pobranie to masz martwego slota i jak ci siądzie konsola czy dysk to masz po wszystkich w ten sposób zakupionych grach. :P

Jeżeli masz dane na stałe i mogłeś sobie zmienić maila to konto jest "twoje". Sam tak kilka nabyłem.

mam na stałe to konto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie konta od drugiej osoby jest równie nielegalne jak pobieranie slota jednorazowego.

Skoro Sony daje taką furtkę to musi wiedzieć,że jest taka możliwość.

Przecież mogłaby już dawno wypuścić patcha uniemożliwiającego uruchomienie gry z dezaktywowanego slota z poziomu  PC.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym cały problem że wtedy gdy konsola ci się zepsuje to masz po koncie. Jakaś furtka musi być, a Polak (niestety) potrafi to wykorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym cały problem że wtedy gdy konsola ci się zepsuje to masz po koncie. Jakaś furtka musi być, a Polak (niestety) potrafi to wykorzystać. 

 

nie tylko Polacy tak robią :) 

 u nas, z racji chorego stosunku zarobków do kosztów skala jest zapewne większa ale handel slotami to międzynarodowy 'problem' (a raczej zbawienie bo nikt im by nic nie kupował w PSS za te ceny) dla sony. 

  Oczywiście, że rozwiązaliby częściowo problem schodząc z cen tak o 40-60% ale w ten sposób zniechęciliby do siebie markety, które nie chciałyby gier sprzedawać ... takie kiedyś wytłumaczenie gdzieś przeczytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego to tak piętnujecie, jeśli kupujący jest świadomy tego co robi to nie ma problemu. Dzięki temu ma na premierę grę za połowę ceny.

Ja np kupiłem bundla PS4 z WD którego po przejściu chciałem sprzedać. W niecałe dwa miesiące po premierze nikt już nie chciał wziąć pudełka za 140.
Koniec końców sprzedałem już nie pamiętam za ile, 120 albo 130 w 2 miesiące i 3 dni po premierze i to pewnie dlatego, że gość szukał gry którą mógłby odebrać jeszcze tego samego dnia.

Trupiaka się wyrzuca i po kłopocie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darayavahus - Jedno zdanie - nie kazdy kupuje gre zeby ja przejsc i sprzedac. Niektorzy do gier wracaja. Wiec im taki a nie inny proceder moze nie pasowac. 

 

Pelna zgoda ze trzeba byc klientem swiadomym ale to tyczy sie kazdego zakupu. 

 

/Sorrka za offtop 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie:
Jeżeli te same konta są wystawiane co 6 miesięcy po raz kolejny to po kilku latach możemy mieć nawet kilkanaście kopii działających gier, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak.

Od resetu awaryjnego musisz odczekać pół roku. To się nie kumuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem, ja postanowiłem kupować sloty które wychodzą cyklicznie czyli pes, fifa itp po co mam dawać za grę 230 jak kupie za 110 slot i pogram aż wyjdzie nowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Napisałem do SONY przez ich stronkę PL, oficjalny formularz kontaktowy, w sprawie błędu CE-34878-0   Rano dostaję info na maila "Delivery Status Notification (Failure) Uwaga! Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata." A ja się dziwiłem, że PS4 nie ma możliwości zmiany głupiej tapetki, nie odtwarza mp3, z analoga po 2 tygodniach zaczęła zrywać się guma, nie ma powiadamiania, że znajomi są online, konsola sypie błędem CE-34878-0 bo robiąc combo w grze kilka razy szybko naciskam, "trójkąt i kółko"...Kupiłem nową PS4 prawie rok po premierze licząc, że największym problemem będzie...brak czasu, żeby ograć hity i gierki rodem konsoli nowej generacji, wyeliminowano błędy, wniesiony poprawki softu...

Link chyba nie działa, widziałem tą poradę ale nie mogę sobie pozwolić na stratę gier w wersji cyfrowej. Więc ich odinstalowanie nie wchodzi w grę, bo nie mam możliwości ich później pobrać ponownie. Savy mam wysłane w ich "chmurę", czy stsujac pkt 3. po reinstalce systemu PS4 utracę także zainstalowane gry?

Ku przestrodze dla innych.

Prosty błąd uszkodzonych danych na konsoli (najprawdopodobniej plików systemowych) = strata martwych slotów z Alledrogo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

F.U. ELMO Wojciech Pająk

W ofercie usługa najmu na 30dni konta z grą gdzie znajduję się Fifa15 na ps4.

Jest to konto gościnne więc trofea nie wpadają na Twoje konto.(Jest opcja najmu konta podstawowego gdzie trofea na Twoje głowne konto będą wpadać-opis poniżej)

Po 30dniach gra przestaje działać.Za nastepne 30dni już nie zapłacisz 30zl tylko 25zł !!!

zabroniona zmiana hasła.

 

W ofercie posiadam też inne gry. proszę pytać o dostępność. Posiadam również konta podstawowe z grami (kaucja za wypożyczenie pełnego podstawowego konta).

 

Niech mi to ktoś wytłumaczy? Wałek?

Przeczytałem cały temat ale z "najmem" gry na dany czas się podczas wałkowania 11 stron nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam cyfrowe wersje z Allegro lub zakup na spółkę z kimś. Taniej, w razie niewypału jak DriveCupa mniejszy ból. Raz pobrałem grę z PSS jako PS+ Dusta i to on wywala mi błąd. Gra wywalona, błędów brak.Tamte gry za mniej niż połowę ceny. To nie jest zakazane, na Allegro kilku sprzedawców od miesięcy sprzedało TYSIĄCE gier, jakoś Sony ich nie ściga, Allegro pozwala wystawiać i ludzie kupują. Pewnie jak jeden tutaj "kolega" konfident już nieraz "uprzejmie donosił" i jakoś nadal sprzedają. Sony także nie zablokowało tej możliwości. Brać po 220-270 zł za grę bez demka, grę, która potem nie działa, online leży, kolejny gniot albo szumny niewypał, mało było takich przykładów? To jest fair? W kilku tutaj rozumnych napisaliśmy maile do Sony z prośbą o ich stanowisko w kilku aspektach, maile wróciły z adnotacją, że błędny adres, a pisaliśmy z oficjalnego formularza z ich strony...

 

p.s. Każdy ma (a przynajmniej powinien mieć) swój rozum, ale jak czytam "porady" typu "u mnie wszystko działa, bo gram we właściwe gry" - no comment. Mi pewnie od tych "niewłaściwych" po DWÓCH tygodniach zdarła się gałka od joga, ale co tam, "tylko" zadzwonić, zgłosić, odesłać, odczekać 2 tygodnie, aż odeślą nowego pada...Wiem, wiem, to też pewnie nie wina Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi to ktoś wytłumaczy? Wałek?

Przeczytałem cały temat ale z "najmem" gry na dany czas się podczas wałkowania 11 stron nie spotkałem.

Grasz na koncie gościa który po 30 dniach zmienia hasło.

Jeżeli ci nie zależy na trofeach a chcesz tanio grać to twoja sprawa.

Takich aukcji jest od groma ostatnio. Będzie jeszcze więcej po wprowadzeniu Softu 2.0 

 

Ja polecam cyfrowe wersje z Allegro lub zakup na spółkę z kimś. Taniej, w razie niewypału jak DriveCupa mniejszy ból. Raz pobrałem grę z PSS jako PS+ Dusta i to on wywala mi błąd. Gra wywalona, błędów brak.Tamte gry za mniej niż połowę ceny. To nie jest zakazane, na Allegro kilku sprzedawców od miesięcy sprzedało TYSIĄCE gier, jakoś Sony ich nie ściga, Allegro pozwala wystawiać i ludzie kupują. Pewnie jak jeden tutaj "kolega" konfident już nieraz "uprzejmie donosił" i jakoś nadal sprzedają. Sony także nie zablokowało tej możliwości. Brać po 220-270 zł za grę bez demka, grę, która potem nie działa, online leży, kolejny gniot albo szumny niewypał, mało było takich przykładów? To jest fair? W kilku tutaj rozumnych napisaliśmy maile do Sony z prośbą o ich stanowisko w kilku aspektach, maile wróciły z adnotacją, że błędny adres, a pisaliśmy z oficjalnego formularza z ich strony...

 

p.s. Każdy ma (a przynajmniej powinien mieć) swój rozum, ale jak czytam "porady" typu "u mnie wszystko działa, bo gram we właściwe gry" - no comment. Mi pewnie od tych "niewłaściwych" po DWÓCH tygodniach zdarła się gałka od joga, ale co tam, "tylko" zadzwonić, zgłosić, odesłać, odczekać 2 tygodnie, aż odeślą nowego pada...Wiem, wiem, to też pewnie nie wina Sony.

...nawet nie che mi się odnosić do twojego posta ...ale jednak. Polecam iść na jakąś terapię albo wrócić na forum za kilka lat bo albo masz problemy z głową albo nie dorosłeś do pewnych rzeczy. Serio.

 

Ponownie z jednym się zgodzę. Kupowanie gier na spółkę jak najbardziej rozumiem, sam tak robię na osobnym koncie i jest to troszkę inny zabieg niż martwy slot. W od różnieniu od slotóœ mam nad kontem pełną kontrolę i mogę sobie przeinstalować grę ile razy mi się podoba. Martwe sloty to wałek akurat nie po stornie kupującego a po stronie sprzedającego. Kupujący zwykle nie jest świadomy co tak na prawdę kupuje. Jeżeli robisz to świadomie i wiesz jakie są konsekwencje - nie prawne bo tylko teoretycznie bana można dostać na konto - ale to że grę za którą zapłaciłeś tracisz po formacie dysku to twoja sprawa. Kupuj jak cię to uszczęśliwia.

Ten temat jest od tego żeby uświadomić ludzi w co się pakują a nie propagować ten proceder. jeżeli świadomi to robią to ich sprawa, tylko później jest płacz że konsola się zepsuła i po powrocie z serwisu po wymianie na inną dysk trzeba sformatować. 

 

To że Allegro nie usuwa takich aukcji wynika z tego że od sprzedaży mają kasę. Usuwają tylko to za co ktoś może ich pociągnąć do odpowiedzialności prawnej. Takie aukcje powinny być traktowane na równi z podróbkami i sprzedawaniem materiałów promocyjnych  z wielkim napisem "nie na sprzedaż" ...a jednak takie artykuły są sprzedawane od lat na Allegro co nie znaczy że jest to legalne. Popukaj się w ten pusty łeb.

 

Nikt "uprzejmie nie donosi" bo nie ma sensu. Allegro i tak nic z tym nie zrobi. Sony może co najwyżej zbanować takie konto ale najpierw trzeba znać jego login a tak na prawdę krzywdę się robi tym co kupili a nie tym co sprzedają i to jest w całym tym procederze przykre i z czym trzeba walczyć. Tłumaczę cały czas że nie jest zły kupujący a sprzedawca ale widocznie jesteś za głupi żeby to zrozumieć.

 

Sony tego procederu nie zablokuje ponieważ jakakolwiek sprzedaż jest lepsza niż żadna, a "normalni" użytkownicy muszą mieć jakąś furtkę odzyskania konta i jego zawartości gdy konsola się zepsuje. ...to że jest to masowo wykorzystywane w sposób nie zgodny z regulaminem to już inna bajka. 

 

Zanim weźmiesz grę zawsze możesz popatrzeć na streaming, poradzić się opinii innych graczy a przede wszystkim jeżeli nie jesteś pewien gry nie brać jej na premierę. ...  ale jak sam wspomniałeś do tego trzeba mieć rozum którego widocznie nie używasz.

 

Są gry które nagminnie sypią często błędami, trzeba przeinstalowywać, mogą uwalić nawet dane na dysku. Przed zakupem takich gier warto się zainteresować czy slot się kalkuluje. Proste i ponownie - trzeba użyć głowy i pomyśleć.

 

...ponownie czepiasz się pada ... a co on ma do błędów pobranej gry? Pad a konkretnie analogi są spaprane i tutaj SOny dało dupy an całej linii - nikt temu nie zaprzecza. Są gry mniej lub bardziej ścierające gumki. Przez 9 miesięcy gumki były całe  ale wystarczyły 2 dni z Raymanem i były do wymiany. Ruszyłem głową, przekalkulowałem co się bardziej opłaca - nie mieć pada przez kilka tygodni czy kombinować na własną rękę  i wymieniłem sobie analogi na te od XBoxa. Zajęło mi to pół godziny i problem analogów u mnie zniknął na zawsze. Po raz kolejny trzeba ruszyć głową i wybrać jedną z wielu opcji.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę tą dyskusję od pewnego czasu i powiem, że już nie jeden raz zastanawiałem się nad zakupem cyfrowej wersji na Allegro lub Ebayu, ale jakoś narazie czasu na granie nie ma zbyt dużo i jednak to co kupię fizycznie wystarcza. Mam jednak pytanie do jednej niejasności, która mnie zastanawia: jeżeli niby grę można sprzedać 2 razy i dopiero za pół roku po resecie awaryjnym znowu to jak to się ma do tego, że sprzdawcy martwych slotów sprzedają kopi jednej gry w ciągu tygodnia czasami po 20 razy i jakoś nie chce mi się wierzyć, że kupóją 10 kopii na 10 kontach???

Edytowane przez killroy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasniebtak robia jak napisales. Lepiej zawsze miec znajomego z ktorym mozemy sie dzielic. Zawsze najbezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×