Skocz do zawartości
Patricko

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, czeskimaster napisał:

Swego czasu jak miałem xone, gra miała dosyć denerwującego Input laga. Podobno na ps4, ten problem miał być usunięty. Ktoś miał do czynienia z wersjami na obie konsole, i może coś w tej kwestii powiedzieć?

Na PS4 (jak i nawet w wersji na X360) problemu już nie ma. Rok temu ogrywałem wersję XBO i tam mnie strasznie irytowało niewielkie opóźnienie i dziwna ociężałość sterowania.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Definitive Edition to sterowanie jest ociężale. Jak macie obie gry to sobie odpalcie jedną po drugiej, poskaczcie po menu i posterujcie kamerą, ale nie jest to jakos mega powolne aczkolwiek w multi bym się pewnie wqrwil. Nie wiem jak było czy jest na bonerze bo mnie to nawet nie interesuje, tak samo jak złośliwe lajki killa i tej całej loży szyderców spod znaku X :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie, skąd Wasze takie niskie oceny :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie, skąd Wasze takie niskie oceny

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Kolos ja stary jestem więc wiesz pamiętam inne standardy... Teraz dla was 7,8 niska ocena, pamiętam czasy (93 - 99) że 7 to była w hooy mocna gra.. (teraz, niby skala 10 ale oceny minimum od 7)...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że sprzedaż na ps4 będzie niska i dostana w pizde po kieszeni. To za ten deal z MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też już nie taki młody jestem ale przyznaj ocena 6.5/10 to mało jak na RoTR?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lekki offtop, a propos ocen:

 

o7CLWss.jpg

 

Mi troszkę nie podchodzi prowadzenie historii, a mam przegrane z 3-4h. U4 jednak większe na mnie wrażenie zrobiło.

 

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim przypadku warto, żeby każdy przy każdej swojej recce wstawiał także grafikę ze skalą i wagą poszczególnych ocen. Bo jeśli i No Man's Sky i ROTR są grami "na 6/10", to chyba coś jest nie teges ;) 

 

Chyba, że to faktycznie wychodzi teraz ból czterech liter po tym rocznym dealu z MS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję moją recenzję sprzed kilku miesięcy, grałem na Xboxie, więc dupsko nie boli 

 

---------------------------

 

To może nadrobię zaległości i opiszę moje wrażenia po ukończeniu Rise of The Tomb Raider. Tekst zawiera spoilery, nie grałeś, nie czytaj. 

 

Zacznę od tego, że mając w pamięci udany udany występ Karoliny Gorczycy w pierwszej odsłonie, na dzień dobry ustawiłem polski dubbing. Wystarczyło 30 sekund, bym powrócił do oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Lokalizacja zrobiona na kolanie, co potwierdza rzut okiem na gameplaye na YouTube. Masakra. Może to i lepiej, że Quantum Break jest tylko po angielsku. 

 

Fabuła? Nic niezwykłego. Lara znowu się zagubiła, znowu czegoś szuka, znowu poznaje dziwnych ludzi, nadprzyrodzone istoty, sztampowych przeciwników. Scena, w której Ana okazała się członkinią Trinity... Szacun, w życiu bym się nie domyślił. Bez jaj, pod tym względem ta gra jest tragiczna. Jeszcze gorszy jest jej upośledzony brat, który biega jak kurczak bez głowy, by uratować swoją siostrzyczkę, która ciężko choruje i twórcy nam o tym przypominają, nakazując Anie kaszląc. Uuuuuuu, ból egzystencjalny. No i jeszcze ten grubas, którego powrót zostanie hucznie ogłoszony przy okazji zapowiedzi trzeciej części, a wszyscy będą się zastanawiali kim on jest. Zapadających w pamięci momentów brak, wciskających w fotel cutscenek brak, fajnych bohaterów brak, końcówka słaba, historia do bólu przewidywalna. Solidne 3/10. 

 

Grafika bardzo ładna, szczególnie geotermiczna wiocha dzikusów. Projekty grobowców również na plus, ale same zagadki za łatwe. Tylko raz musiałem się zastanowić dłużej niż 2 minuty, co teraz zrobić, by odblokować przejście. Strzela się przyjemnie, ale jednak za dużo jest tych sekwencji. Więcej eksploracji, surwiwalu, twórcy kochani! Znowu zaserwowali nam Terminatora Croft, który bez mrugnięcia okiem wybija przeciwnikom oczy, łamie piszczele i wyrywa grdyki, wypluwając jednocześnie miliony nabojów. na sekundę. Łodefak? Ja mam uwierzyć, że to nieopierzona, młoda dziewczyna, skazana na przetrwanie w dziczy? 

 

Grało się przyjemnie, ale towarzyszyło uczucie Deja Vu. To jest "jedynka" w podmienionymi lokacjami i skórkami przeciwników. Liczyłem na więcej. Nie od strony fabularnej, bo inaczej bym się przeżegnał stopą widząc to, co widziałem, ale sama rozgrywka jest do bólu wtórna. O ile dwa razy można sprzedać to samo, tak przy okazji trzeciego Łupieżcy Grobowców (wierzę, że będzie) chcę zmian. Początkowo byłem zachwycony, ale z każdą kolejną godziną mój entuzjazm opadał, aż w końcu wystawiam grze ocenę 7/10, bo jednak miło spędziłem ten czas. Licznik ukończenia zatrzymał się na 79%. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też obawiam się, że grając nie dawno w poprzednią odsłonę, tutaj mogę mieć uczucie Deja Vu. Niby nic w tym złego jak wcześniejsza część była super ale jednak najnowszy TR z racji wtórnej rozgrywki może jednak nużyć :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nuży. Ten Tomb Raider jest świetną grą. Oczywiście historia jest banalna, ale siłą rozgrywki są pięknie wyglądające miejscówki - często będziecie mieć taką scenkę, że Lara patrzy z oddali na np wejście do jakiejś świątyni i świetnie się to prezentuje. Ja grałem w grę jakieś 21h łącznie, ale głównym motorem napędowym w moim przypadku były te opcjonalne groby gdzie znajdujemy fajne rzeczy. Takie zagadki, które dają uczciwą nagrodę. Fajnie się w to gra. Skrypty wyglądają spoko, a na dodatek ciągle mamy przed oczami fajną dupcie głównej bohaterki. Czego chcieć więcej?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fabuła jest sporo dłuższa od poprzedniej odsłony?

Ogólnie wcześniejsza wersja bardzo mi się podobała ale czułem nie dosyt.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem trochę fotek z pierwszych 3-4h gry, spoilerów nie ma, a wszystkie ujęcia zostały zrobione podczas gameplay'u, żadnych cutscenek. 

 

Śnieżek:



rottr_2016_10_11_23_56_25_12_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_11_23_49_43_01_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_11_23_53_17_65_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_11_23_55_32_46_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_11_20_08_39_81_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_11_20_13_33_75_by_kssl-dak

 

Słoneczko



rottr_2016_10_12_00_05_17_50_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_12_00_00_05_95_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_12_00_01_15_33_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_12_00_03_01_51_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_12_00_01_30_16_by_kssl-dak

 

rottr_2016_10_12_00_04_45_54_by_kssl-dak

 

Screenshoty w 4K:banderas: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal się :1_grinning: i tak wygląda to gorzej od U4, no może pomijając samą Larę

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise dla mnie prezentuje się lepiej. No i jest więcej do roboty w grze. Multi mnie nie intersuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tak na serio, to obie pozycje są obowiązkowe.

Moim zdaniem takich gier nie powinno się sprzedawać.

Fakt, po przejściu takiej gry pewnie szybko do niej nie wrócimy ale nawet na dysku bądź na półce daje dużo frajdy z jej posiadania.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W skrócie:

 

- wyższa rozdzielczość renderowania cutscenek 

- stały framerate

- dokładniejsze shadow maps, porównywalne z PC (mniej więcej w połowie jest fajne porównanie)

- motion blur i synchronizacja pionowa włączone przez cały czas

- także dodatkowe efekty (ambient oclusion, specular reflection) zbliżone do poziomu PC i zarazem niwelujące obecny no XO efekt ząbkowania krawędzi niektórych obiektów

 

Narzekają jedynie na taką samą metodę AA, nie do koca skuteczną oraz wspomnianego input laga. To ostatnie to już może jednak być kwestia odczucia, bo mam wrażenie, że jest lepiej niż na XO, ale wierzę na słowo ;).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest akurat tak dobra, że jak by mi ktoś włączył i kazał zgadywać z jakiego sprzętu to jest to w życiu bym nie zgadł poza PC bo co tu porównywać kompa za kilka tysięcy do konsoli za 1500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Frost Prime napisał:

Ta gra jest akurat tak dobra, że jak by mi ktoś włączył i kazał zgadywać z jakiego sprzętu to jest to w życiu bym nie zgadł poza PC bo co tu porównywać kompa za kilka tysięcy do konsoli za 1500zł. 

 

Dla mnie PC jest Przegrany Całkowicie na rynku. Kilka lat temu przestałem pakować tysiące złotych w to badziewie. Już i7, 32GB DDR5, 2 grafy spięte + smok zasilacz 1000W w tym wyścigu szczurów było mi mało. Mało rozwolnienia nie dostawałem, jak kilka pkt. w 3D Marku było więcej, rachunki za prąd po 200zł większe...Od jakiegoś czasu laptop + PS4. Obecnie używkę PS4 można kupić za max 800zł, za tyle to miałem część JEDNEJ karty graficznej :happy: Zamiast śmiesznego monitora 17-27 cali jak u 80% graczy - tv 60' z 4K. JEDYNYM plusem jak dla mnie posiadania PC - to możliwość kradzieży gier z neta, albo ceny nowych gier np. Fifa 17 na PC 150 zł, a i tak z 50% ukradnie, a na PS4 ZERO piractwa i cena 250zł. Co do samej gry, leży na półce, a ja z doskoku u znajomych dziaduje z braku czasu. Graficznie świetnie, o reszcie jej walorów - jak zagram dłużej. Pzdr.

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomi915 napisał:

 

 a na PS4 ZERO piractwa i cena 250zł.


Dzielisz konto z ziomeczkiem i masz gry za 120-130 na premiere :) wszystko legalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywalem tytuł na premierę gdy wychodziła ekskluzywnie...

 

Pamiętam jeden z fajniejszych wstępów w grach ever czyli survival plus grizzly I chyba najnudniejszego I najbardziej z dupy ostatniego bossa ever (nie chce spoilerowac) gra to dla mnie mocne 7 czyli tytuł dobry z akcentem na bardzo dobry I warty ogrania ale dluzyzny w trakcie gry I ostatni boss psują całokształt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×