Skocz do zawartości
pablos_83

Uncharted 4: A Thief's End

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted  fabuła ? no przestańcie, to ma być przygoda dla każdego kto jak ja 20 lat temu z herbatą w ręku i kanapką oglądał Indianę Jonesa na telewizorze CRT 26 cali. Tutaj fabuła jest właśnie takich lotów. Poprzednie części też dawały możliwość zobaczenia i rozegrania niesamowitej przygody. Tu będzie to samo, a nie żadna incepcja do potęgi interstellar. Przygoda, zamknięte drzwi i wyłączony telefon. No i zapewne na pssite przy premierze nie będę wchodził bo znowu ktoś będzie marudził że trawa jest mało zielona.

Edytowane przez ak47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 przy takim Destiny kilku mówiło to samo (bo Bungie taki zasłużony dla branży deweloper), .

 

brawo za przyrównanie ND do Bungie.... 

 

jak dla mnie U4 to jedyne co pokazano ciekawego na tym PSEX i gierkę kupię w okolicach premiery bo po TLOU od ND można brać wszystko jak leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem w najlepszej możliwej wersji.

4GB ściągania nie poszło na marne

Wygląda bardzo dobrze, szczególne wrażenie robi roślinność, jak się rusza, jak odbija światło.

Skalne ściany mają obłędną rozdzielczość

 

Reszta to stare dobre Uncharted, zrobione dla fanów serii

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi dlaczego wszyscy taki nacisk kładą na grafikę. Co w tym podniecającego jest, że gra ma 2fps więcej czy kilka ładniejszych pikseli? Od tego zależy wasz fun z gry? Dla mnie większą frajdą jest jeździć brzydkim maluchem z silnikiem Porsche niż pięknym Porsche z silnikiem malucha. Jeśli gra będzie wciągała tak jak poprzednie (nawet i lekko miałka fabularnie trzecia część), to mam w dupie czy graficznie będzie dupę urywać, czy wyglądać przeciętnie.

 

Nie zrozum mnie zle po wczorajszym gameplay - jestem na tak (nie moge sie uwazac za fana serii ogralem tylko 3ke).

Ale zrozum ze ludzie (niektorzy) klada nacisk na grafike. Wrod tej grupy masz tych do klada nacisk wiekszy lub mniejszy. Luz jak mawia staroslowianskie przyslowie opinia jest  jak pupa kazdy ma swoja.

 

Zaznaczam ze jestem osoba ktora kladzie mniejszy nacisk na grafike ale niemniej to jeden z elementow ktory rzuca sie w oczy. O ile wiele gier moze nadrobic skromna grafike innymi elementami (Limbo klimatem, Thomas was Alone narracja - tak specjalnie wybralem indyki o skromnej oprawie graficznej), o tyle Uncharted oferowalo w kwesti grafiki bardzo wiele. w U3 (mysle ze to nie jest spoiler) mamy scene na pustyni ta scena wgniotla mnie w fotel do tego stopnia ze nie zauwazylem przejscia miedzy cut-senka a gra i siedzialem gapiac sie na ekran.

 

Odpowiadajac na pytania zwiazane z grafika (bardzo subiektywnie), od kilku wiecej pixeli absolutnie nie zalezy fun z gry. Niemniej zwiedzajac swiat i trafiajac na kupe graficzna (w moim wypadku byla to Lara kucajaca za krzakiem i rozpikselowany lisc rzucajacy sie bolesnie w oczy) wybija z iluzji bycia w swiecie gry. Absolutnie nie doszukuje sie takich rzeczy bo to nie ma sensu ale niemniej jak rzuca mi sie w oczy to je zauwazam.

Kolejna rzecza jest to ze mamy obecna generacje swietowala niedawno rok na rynku - nie oszukujmy sie mimo iz sprzet nie jest drogi, to ludzie oczekiwali przeskoku graficznego - bo inaczej szczerze po co nowa generacja? mozna dalej robic gry w 720p na PS3 tymbardziej ze po tylu latach bytnosci na rynku tips&tricks jesli chodzi o programowanie na ten sprzet powinny byc niezle udokumentowane (nawet jesli taka dokumentacja  lezy gdzies w sejfle danego studia robiacego gry).

Majac w pamieci bol oczu spowodowany lisciem od Tomb Raidera, a moje skrzywienie zawodowe z pracy z testami kazalo mi zrobic podobny myk w Crysis3 i powiem ze nawet kierujac bron i robiac przyblizenie roslinnosc wyglada o niebo lepiej, kucanie w krzakach tez obadalem. Czyli jak sie chce to mozna. (owszem zblizenie dalej jest rozmazane ale i tak o niebo lepsze od tego co widzialem w TR).

 

Wracajac do samego U4 - powtorze sie - obejrzalem material 2 razy raz na prezentacji (stream - jakosc pozostawiajaca do zyczenia) a drugi pobrany w FullHD - i po obu obejrzeniach podtrzymuje swoje zdanie - mnie sie tam podoba, z mila checia kiedys ogram (zapewne juz jakis czas po premierze bo jesli chodzi o gry ogrywam wiekszosc z dosc sporym opoznieniem).

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag po mnie taka przygoda z liściem po prostu by spłynęła. Ba, jednym z tytułów, w który bawiłem się przednio, jak w mało który na PS3, był Testament Sherlocka Holmesa, gdzie grafika była naprawdę do dupy ale zagadki tą dupę urywały bez dwóch zdań. Gdybym stawiał grafikę przed fun z gry, zamiast wychwalać Testament, hejtowałbym od góry do dołu co to za crap. Rozumiem, że wszyscy esteci byli tą grą zniesmaczeni i w nią nie grali (bo jakże grać w taką szmirę graficzną - wszak to nie PS one!). A ile było takich tytułów w historii gier, które poza piękną grafiką nie oferowały nic sensownego. Gry na PS4 poniżej pewnego poziomu graficznego nie spadną, każda z nich i tak będzie wyglądała lepiej niż to co było na konsolach poprzedniej generacji, więc nie rozumiem tego stawiania grafiki na piedestale i zniesmaczenia bo spływająca Drake'owi kropla potu po czole nie zachwyca. Ja mam to głęboko w poważaniu dopóty, dopóki gameplay będzie mi sprawiał radochę. Nie dostaję spazmów, nie leję w majty na słowo Uncharted ale wątpię, by nowa odsłona była szmirą, więc ocenianie jej przez pryzmat trailera z lupą w ręce i stopklatką jest dla mnie śmieszne.

Edit: Żeby nie było tekstów, że gry mają wyglądać jak z 1998 roku i będzie fajnie. Pewnie, że nie można popadać w skrajności i nie zwracać uwagi jeśli gra odbiega znacznie od pewnych standardów graficznych ale tak jak wspomniałem wcześniej, na PS4 poniżej pewnego poziomu nie zejdą.

Edytowane przez zmstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag po mnie taka przygoda z liściem po prostu by spłynęła. Ba, jednym z tytułów, w który bawiłem się przednio, jak w mało który na PS3, był Testament Sherlocka Holmesa, gdzie grafika była naprawdę do dupy ale zagadki tą dupę urywały bez dwóch zdań.

 

Nie zrozum mnie zle - TR ocenilem wysoko i dobrze sie bawilem. Owy lisc nie wplynal  na ocene gry ani troche niemniej wybil mnie nieco ze swiata gry - pozniej nauczylem sie to ignorowac i tego nie zauwazac.

Wiele z gier ktore wysoko ocenilem nie grzesza grafika - bo nie musza.

Niemniej jak pisalem lubie cos co ladnie wyglada - ale zgodze sie ze grafika to tylko jeden z elementow skladowych i sama grafika nie czyni gry dobrą.

 

To co chcialem przekazac to ze zawsze znajdzie sie ktos kto zauwazy cos i bedzie o tym mowil - luz. Moim zdaniem powiedziec wystarczy raz. A potem poczekac na finalny produkt, recki itd.

 

Co do U4 to ja juz wszystko od siebie napisalem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted to przecież niebiańskie objawienie , ND to bogowie i każdy, kto nie narobił w portki po zobaczeniu tego materiału, to przecież jakiś nienormalny musi być. 

To jak to bylo z tym wyolbrzymianiem, czytaniem ze zrozumieniem  i rozsadkiem? Widzisz to co chcesz widziec, czytasz tez to co chcesz przeczytac, a innym zarzucasz to samo. Ot filozofia ...  :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze grafika nic a nic sie nie zmienila? Nie ma co na sile robic afery, jest b. dobrze i nie ma co plakac, na poprawe raczej nie ma co liczyc patrzac na poprzednie odslony vs finalne wersje UC, predzej jakis downgrade, a o dogonieniu teasera ktory notabene byl pre-renderowana cut-scenka to chyba tylko debil/fanboj moze myslec.

Nie ma co liczyć na poprawę? serio? jesteś tak naiwny? przecież to prhe alpha! człowieku ogarnij sie, końcowa wersja będzie jeszcze ładniejsza, chodz już ta wygląda znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to bylo z tym wyolbrzymianiem, czytaniem ze zrozumieniem  i rozsadkiem? Widzisz to co chcesz widziec, czytasz tez to co chcesz przeczytac, a innym zarzucasz to samo. Ot filozofia ...  :P

Nie porównuj nadzwyczajnego gloryfikowania gry i jej twórców - co tak, u niektórych ewidentnie ma miejsce - do potencjalnego czepiania się, że w Wiedźminie jest magia i potwory - co ewidentnie miejsca nie miało i mieć nie będzie. Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Narrator mówiący w tym teaserze to chyba właśnie ten brat Drake'a. Już pierwsze zdanie nasuwa taką myśl - "Niektóre łańcuchy nie mogą zostać zerwane"  Łańcuchy w przenośni mogą oznaczać "więzi", a dokładnie więź pomiędzy braćmi. Potem mamy też "... Straciłem 15 lat, będąc pochowany żywcem i zapomniany. Zostawiłeś mnie, gnijącego w tej cholernej dziurze, nigdy nie oglądając się za siebie". Może to wyjaśniać, dlaczego wcześniej nie słyszeliśmy o jego bracie w poprzednich odsłonach gry ;)

 

Oczywiście to tylko hipoteza, ale ma trochę sensu. Jutro albo pojutrze i ja napiszę swoje przemyślenia na temat gameplayu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na poprawę? serio? jesteś tak naiwny? przecież to prhe alpha! człowieku ogarnij sie, końcowa wersja będzie jeszcze ładniejsza, chodz już ta wygląda znakomicie

 

To już nie te czasy, że gra zyskiwała im bliżej do premiery. Teraz najczęściej jest na odwrót. Niby że ND KRUL, nigdy nie zawodzi  itd? Ktoś tu już wrzucał porównanie U3 z E3 vs retail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakosc ale ogladajac na yt to i tak nie to jeszcze :biggrin:

Wejdzcie na YT na tym filmie mozna ustawic 1080p bo ogladajac na forum to maks 360

 

Edytowane przez sakosusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy, że gra zyskiwała im bliżej do premiery. Teraz najczęściej jest na odwrót. Niby że ND KRUL, nigdy nie zawodzi  itd? Ktoś tu już wrzucał porównanie U3 z E3 vs retail.

Serio następny? prhe alpha ma być ładniejsza od ostatecznej wersji? powodzenia życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Braveheart to się ewidentnie z choinki urwał albo ostatnie kilka lat spędził na zwiedzaniu lodowców. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kiedyś gry z czasem ładniały, gdyż je dopracowywali. Dziś natomiast jest "troszeczke" inaczej. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio następny? prhe alpha ma być ładniejsza od ostatecznej wersji? powodzenia życzę

Wrzucam jeszcze raz:

original.jpg

Nawet jeśli teraz będzie podobnie to gra i tak będzie wyglądała bardzo ładnie jak na ps4. Bo to nie jest wina ND że nie potrafią zaoferować nam takiej grafiki jak na pierwszym trailerze (serio ktoś wierzył, ze tak będzie wyglądać gra?), tylko samej konsoli, która nie jest mocarna jak na dzisiejsze czasy. Nie uświadczymy tu przeskoku graficznego jak miedzy U1 a U3, będzie lepiej, ale bez opadu szczeny.

Tym bardziej chyba trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć jak wydawcy zapowiadają wypasione trailery z grafiką, a potem czym bliżej premiery to downgrade jest mniej lub bardziej widoczny, ale jest.

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio następny? prhe alpha ma być ładniejsza od ostatecznej wersji? powodzenia życzę 

 

Hmmm nie chce tutaj z siebie kombatanta robic ale obserwujac ten biznes ciut dluzej od ciebie (zakladajac ze urodziles sie w 1989). Widze ze niestety Twoje przekonania w mojej opinii rozmijaja sie z rzeczywistoscia.

 

Pamietaj o jednej rzeczy, koferencje targi to jest swieto marketingu to ma rozbudzac nadzieje graczy, to ma sie sprzedawac w prasie to ma wplywac na nastroje inwestorow.

Przeanalizuj sobie rozne gry pokazywane na roznych targach na przestrzeni ostanich 5ciu lat a potem poszukaj na ten temat informacji - czesto byly to rasowane wersje, lub male fragmenty gry ktore pozniej w grze wygladaly inaczej i czesto gorzej - zareczam cie ze znajdziesz sporo takich przykladow.

 

Biorac to pod uwage do wszelakich gameplayow  prezetowanych w ten sposob nalezy podchodzic z pewnego rodzaju ostroznoscia. Bo te czesto sa bardziej tech demem nizli tym co w kodowaniu nazywamy pre-alfa.

Jesli jednak uwazasz ze nie mam racji absolutnie nie bronie tobie miec wlasnego osadu tej sprawy. Po prostu po dzentelmensku wypada sie zgodzic  w tym ze sie nie zgadzamy.

 

Co do reszty wrozbiarzy wyczuwajacych downgrade - poczekamy pozyjemy zobaczymy material z tych targow jest i zrobienie porownania nie bedzie trudne i ktos z pewnoscia sie takowe zrobi. Mnie przypadlo to co widzialem i jesli tak ma wygladac kolejne U. to ja bede zadowlony.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Uncharted 3 to sytuacja jest trochę inna. Przez głupią decyzję Sony, żeby wpakować do tej gry 3D Naughty Dog musiało uciąć co nieco, bo nie było czasu na optymalizację, więc nie ma co się sugerować tymi screenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Uncharted 3 to sytuacja jest trochę inna. Przez głupią decyzję Sony, żeby wpakować do tej gry 3D Naughty Dog musiało uciąć co nieco, bo nie było czasu na optymalizację, więc nie ma co się sugerować tymi screenami.

e727ee1dc41bffc7f464fab7d53935af.jpg

Słabe tłumaczenie...

@downx2

Wierzcie sobie w to dalej ;)

Przecież nie powiedzą, że konsola nie dała rady, dlatego obniżyliśmy detale ;)

Sam jaram się nowym Uncharted, ale nie mogę patrzeć jak niektórzy piszą, że "to jest przecież prealpha, finalna wersja nie może wyglądać gorzej"

@Mardok_1986, tak wersja 3,8GB prezentuje się lepiej niż te poprzednie, poprawiono kolory i kontrast.

Screeny z porównaniem:

 

 

uc4-color-fixed-psx-6.jpg

uc4-color-fixed-psx-2.jpg

uc4-color-fixed-psx-3.jpg

uc4-color-fixed-psx-5.jpg

uc4-color-fixed-psx-4.jpg

Edytowane przez Kisiel-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są fakty, poczytaj sobie. Na chwilę przed premierą Sony zażyczyło sobie, aby do U3 zostało wrzucone 3D co miało zwiększyć sprzedaż ich telewizorów, które wtedy sprzedawały się żałośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podałeś jeden screen z tym drzewem. Reszta to cut-scenki, które to ND miało zamiar dać w tej lepszej jakości, ale postanowiło się wycofać, bo jakość by się znacznie różniła. Było to już dawno temu wyjaśniane na wideło.

 

ps czy mi się wydaje, czy materiał parę postów wyżej wygląda lepiej niż te, które mieliśmy okazję ściągnąć? Takie jakby bardziej żywsze i kolorowe widoczki.

Edytowane przez Mardok_1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja wiem że może ta generacja naszej ulubionej konsoli to nie jest przeskok jakiego oczekiwaliśmy, ale czy naprawdę musimy tylko narzekać? Tuż po premierze prawie nie było w co grać, teraz pojawia się coraz więcej hitów, a i tak niektórym źle. Rockstar wypuścił gta 5 z lepszą grafiką, dodając mnóstwo fajnych opcji - najważniejsze na forum było czy trawa się ugina... Na horyzoncie nowe GOW i Uncharted, czyli gry m.in. za które tak kochamy właśnie tą konsolę zamiast konkurencji, a większość postów to krytyka i zabawy we wróżbitę Macieja, że na pewno będzie downgrade. Będzie czy nie - jestem pewien, że będziemy się dobrze bawić jak zawsze. Poprzednie części - jedne lepsze inne średnie, ale żadna nie była crapem i każdy kto ograł napewno nie żałował. Więcej luzu.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem materiał i dla mnie jest ok.  Gra wygląda bardzo ładnie i na pewno finalny produkt tez będzie robił wrażenie. Jakiegoś mega szału się nie spodziewam ale to nie dlatego, że ND są źli i do dupy tylko ps4 to nie jest żaden potwór jak nam obiecywano przed premierą. Niektórzy chyba za bardzo ufają zapowiedzią producentów. Podobnie było z mityczną mocą procesora cell w ps3  :)  Jak ktoś wymaga graficznych wodotrysków to niestety musi się zaopatrzyć w peceta za ładnych parę tysięcy i tam wykręcać ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@downx2

Wierzcie sobie w to dalej ;)

Przecież nie powiedzą, że konsola nie dała rady, dlatego obniżyliśmy detale ;)

 

To nie jest kwestia wiary a faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakty niestety są takie, że nowy Uncharted to ten sam engine, te same animacje i ten sam szkielet rozgrywki. Panowie dostali więcej ramu to wstrzyknęli do swojego działa lepsze tekstury i większe tereny. Tylko tyle. Albo aż tyle?

 

Każdy powinien sam sobie odpowiedzieć czego oczekiwał od nowej odsłony przygód Drake'a. Dla mnie osobiście ta seria powinna się skończyć na 2 części. 3 to było już dojenie, a 4 to dojenie na skalę przemysłową. Ale to tylko moje zdanie. Niech chłopaki zarabiają niskim kosztem to może przyłożą się do jakiegoś nowego projektu w przyszłości.

Btw. To ich pierwsza gra z 4 w tytule. Zawsze kończyli swoje gry na 3... Widocznie priorytety się zmieniają z biegiem czasu ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×