Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

nie katujemy czytnika 

YYY o ile mi wiadomo to czytnik w przypadku PS4 używany jest podczas pierwszego uruchomienia gry do jej instalacji na hdd. Płytka jest natomiast tylko rozkręcana na chwile podczas odpalania gry w celu "weryfikacji" więc o jakim katowaniu czytnika ty mówisz, to nie PS3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY o ile mi wiadomo to czytnik w przypadku PS4 używany jest podczas pierwszego uruchomienia gry do jej instalacji na hdd. Płytka jest natomiast tylko rozkręcana na chwile podczas odpalania gry w celu "weryfikacji" więc o jakim katowaniu czytnika ty mówisz, to nie PS3.

...I co jakiś czas w trakcie gry, ale nie pękajmy jego banieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Być może, nie znam się. No to katowanie czytnika wykreślamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Być może, nie znam się. No to katowanie czytnika wykreślamy.

Sorki, ale to jest jeden z "ważniejszych" aspektów podkreślanych, pogrubianych i kolorowanych przez sprzedających sloty na allegro. O ile w PS3 był to jakiś tam argument bo lasery w niektórych konsolach padają, tak w PS4 cała gra jest instalowana na dysku i konsola tylko co jakiś czas sprawdza czy płyta dalej jest w środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zmyliły mnie te podstępne opisy na aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się komuś aby gra się uszkodziła i trzeba były sciągać ją jeszcze raz ? bo jak wiemy wtedy z udostępnionego konta nie mamy takiej możliwości . Mi jak na razie jedna gra cały czas działa, raz byla duża aktualizacja i wszystko było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdarzyło mi się przy kilku.

Czasem jak się konsola zawiesi dane mogą się uszkodzić. Nie zdarza się to za często. Dysk też może się zepsuć po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy martwe sloty zadziałają też z grami z ps+ (chciałbym znajomemu zostawić kolekcje z ponad roku na ps3)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy martwe sloty zadziałają też z grami z ps+ (chciałbym znajomemu zostawić kolekcje z ponad roku na ps3)?

 

tylko do daty wygaśnięcia- czyli na czas jaki był wykupiony ps+ w momencie ost. logowania tak to można w skrócie ująć

 

@SephiroT

nie do końca- w grach z USPSS obok ENG jest francuski, hiszpański, portugalski minimum. 

  

 

to, że sony ma kretyński przelicznik 1 dolar =1 euro -> PLN to główna przyczyna chorych cen. Pudełka są w PL tańsze bo dystrybutorzy wiedzą, że są granice ile ludzie dają za gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię wersję cyfrową na allegro to będę mógł zdobywać trofea na moim koncie? czy tylko na tym co kupiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię wersję cyfrową na allegro to będę mógł zdobywać trofea na moim koncie? czy tylko na tym co kupiłem?

Jasne że będziesz mógł grać na swoim.

Sprawdź opis aukcji.

Niektóre można uruchomić tylko na koncie na którym były kupione.

Zależy od sprzedającego.

Czy jak kupię wersję cyfrową na allegro to będę mógł zdobywać trofea na moim koncie? czy tylko na tym co kupiłem?

Jasne że będziesz mógł grać na swoim.

Sprawdź opis aukcji.

Niektóre można uruchomić tylko na koncie na którym były kupione.

Zależy od sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, mają konkurencję i trochę się napracowali żeby zdobyć miano przyjaznej dla graczy firmy. A ściganie ludzi za takie rzeczy, nie zadziałałoby dobrze na ich wizerunek. Jak już to wprowadzą jakąś poprawkę, która to wyeliminuje.

Witam też się zastanawiam nad takim zakupem gier ale:

1. zadałem pytanie sprzedającemu czy nie zlikwiduje konta za pół roku - brak odpowiedzi (24 h).

2. na xbox dostałem za to bana i boje się że sony tez może banować konsole (brak dostępu do sieci) tak jak xbox.

 

więc radze sceptycznie podchodzić do tego procederu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest z tymi grami na 10-14 dni.niby dlaczego mogą banować konsolę?kupować czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak to jest z tymi grami na 10-14 dni.niby dlaczego mogą banować konsolę?kupować czy nie?

 

zadaj sobie prosze - troche trudu i przeczytaj choc pare stron tego watku.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nie banuje tak jak M$...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS banuje za chińskie konta doładowane punktami z kradzionych kart kredytowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko MS Polska dotyczące sprzedawania kont z grami brzmi: Jest to ŁAMANIE REGULAMINU USŁUGI.

Wprawdziwe sam przedtawiciel przyznał, że wykrycie tego procederu jest prawie niemożliwe, to jeśli cię złapią ban murowany bez tłumaczenia. A jak widać po forach takie jednak niemożliwe to do końca nie jest patrząc ile osób płacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko MS Polska dotyczące sprzedawania kont z grami brzmi: Jest to ŁAMANIE REGULAMINU USŁUGI.

Wprawdziwe sam przedtawiciel przyznał, że wykrycie tego procederu jest prawie niemożliwe, to jeśli cię złapią ban murowany bez tłumaczenia. A jak widać po forach takie jednak niemożliwe to do końca nie jest patrząc ile osób płacze

Sony ma takie samo stanowisko w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie wyrok europejskiego trybunału sprawiedliwości z przed dwóch lat o możliwości sprzedaży cyfrowych wersji oprogramowania? Wyszło coś z tego czy lobby wydawnicze zadziałało i nagle wszyscy o nim zapomnieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie wyrok europejskiego trybunału sprawiedliwości z przed dwóch lat o możliwości sprzedaży cyfrowych wersji oprogramowania? Wyszło coś z tego czy lobby wydawnicze zadziałało i nagle wszyscy o nim zapomnieli?

 

Pójdziesz z wnioskiem do trybunału, jak Ci sprzedający grę zablokuje?  ;) Wyroki wyrokami, a póki nie odbędzie się jakiś konkretny proces w tej sprawie, nie ma szans na precedens. Inna sprawa, że normalny handel kontami, czy też slotami, wygląda zupełnie inaczej od "dodatkowego" handlowania jednorazowym slotem, gdyż jest to rażące naruszenie zasad korzystania z handlu używanymi grami. Na upartego można by to podpiąć pod handel piracką kopią gry i według mnie kupno gry w takiej formie jest zwyczajnym paserstwem.

 

Odbiegając już nawet od powyższego, rozbraja mnie już sam fakt chęci kupna cyfrowych wersji od osób trzecich. Myśląc choć odrobinę logicznie jest to ryzykowny ruch, gdyż taki kupujący jest ograniczony do JEDNORAZOWEGO pobrania gry. W przypadku jakichkolwiek komplikacji z pobranymi danymi, taki klient zostaje z ręką w nocniku. Naprawdę nie lepiej dołożyć te kilkanaście złotych i kupić pewną wersję, czy to na płycie, czy z PSS? Naprawdę ta znikoma oszczędność jest warta dodatkowych nerwów i niepewności? Auto też kupujecie w ciemno i bez sprawdzenia, czy posiada ukryte wady? Już nie wspomnę, że dajecie zarobić takiemu cwaniaczkowi, który zasługuje co najwyżej na obieranie cebuli za kratami. Moim zdaniem oczywiście. ;)

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź opis aukcji.

Niektóre można uruchomić tylko na koncie na którym były kupione.

Zależy od sprzedającego.

Sprawdź opis aukcji.

Niektóre można uruchomić tylko na koncie na którym były kupione.

Zależy od sprzedającego.

konto gośćia potrzebne ci jest tylko do pobrania gry i zainstalowania, mam tak wiele gier i gram na swoim starym koncie bez żadnego problemu. Inaczej tylko jest jak kupujesz od kogoś grę z USA wtedy z tymi kontami jest problem, np .. jak gość włączy grę, to ciebie wywala i pewno to samo jest jak usunie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malakay,

 

To że ty masz to nie znaczy że wszyscy mają.

Coraz więcej jest tanich ofert na Allegro oferujących wypożyczenie czasowe albo zakup gry w którą można grać tylko na koncie na którym się ja kupiło (bo jest u kogos aktywowane konto jako podstawowe).

Trzeba czytać opis aukcji i tyle.

Jeżeli chodzi o kupowanie kont / slotów to jak masz głowę na karku i wiesz co kupujesz i warunki ci odpowiadają to wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×