Skocz do zawartości
pablos_83

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Nom. Na Kotaku grali. Pozwolę sobie zacytować co lepszy hate ;)

 

Nic nowego.

I saw it at a PlayStation demo event yesterday, I played it, and I’d tell you that it looked like the PS3 games running on the PS4.

 

Without benefit of the game running on PS3 right next to it, I can’t easily spot the difference between the ports and the originals.

 

Noob friendly.

The new game will not have dynamic difficulty, which they’re saying will be coupled with some balancing tweaks to make the game flow better

 

Wycięte to i owo z motion controla:

you might be happy to know that motion control for log-crossing has been excised from this collection.

 

Dobre tylko dla tych co nie grali:

There isn’t anything to the collection that seems like it will merit a replay for people who were satisfied playing the games on PS3—they’re trying to hook some of those people by offering voucher for a forthcoming Uncharted 4 multiplayer beta—but for newcomers, the collection should be fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

 

Kolekcja moze i bez zmian i dla tych co nie grali, ale i tak sprzeda sie znakomicie (nawet wsrod osob ktore graly) bo pod wzgledem tytulow na wylacznosc PS4 nie stoi jakos mocno jesli chodzi o koncowke roku, a wiesz, na bezrybiu... podejrzewam tez ze sporo osob wylozy kabone chocby dla samej szansy ogrania bety U4.

 

Teraz pytanie, czy oni mowili kiedy beta startuje? W dniu premiery czy trzeba bedzie czekac?

Edytowane przez Julius Caesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... ale dalej nie ustosunkowales sie do tego dlaczego 60 fps jest nienaturalne w grach tps? Obiecuje ze przeczytam uwaznie i moze nawet nie yebne calkowicie ze smiechu. Bo poki co twoja jedyna linia obrony to to ze gry mi sie pomylily.

 

Obraz jest nienaturalnie płynny w ruchu, a ja nie lubię efektu "opery mydlanej" i takie opcje poprawy płynności w ruchu mam wyłączone w telewizorze, bo obraz wydaje mi się wtedy sztuczny, a ja nie lubię oglądać brazylijskiej telenoweli. Możesz się śmiać, ale nic na to nie poradzę ;) Oczywiście dotyczy to tylko takich gier jak TLoU czy Uncharted. To był juz naprawdę ostatni post.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uncharted 4: A Thief's End's multiplayer beta it's available later on this year.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Banzi

W dniu premiery? Nie żartuj. Dostajesz kod, ale zagrasz za rok.

 

Aaaaha, czyli tak jak myslalem. Ale zobaczysz, bedzie schodzic jak swieze buleczki i ludzie beda pisac ze to najlepsze remastery ever :)

 

Ciekawe tylko czy kod waznosci bety bedzie skandalicznie krotki zeby zmusic kupienie nowki w dniu premiery a nie np tydzien przed beta troche taniej juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wycięte to i owo z motion controla:

you might be happy to know that motion control for log-crossing has been excised from this collection.

 

To akurat mega plus. W początkowej fazie ps3 wrzucali wszystko na siłę z obsługą żyroskopu sixaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom. Na Kotaku grali. Pozwolę sobie zacytować co lepszy hate ;)

 

Nic nowego.

I saw it at a PlayStation demo event yesterday, I played it, and I’d tell you that it looked like the PS3 games running on the PS4.

 

Without benefit of the game running on PS3 right next to it, I can’t easily spot the difference between the ports and the originals.

 

Noob friendly.

The new game will not have dynamic difficulty, which they’re saying will be coupled with some balancing tweaks to make the game flow better

 

Wycięte to i owo z motion controla:

you might be happy to know that motion control for log-crossing has been excised from this collection.

 

Dobre tylko dla tych co nie grali:

There isn’t anything to the collection that seems like it will merit a replay for people who were satisfied playing the games on PS3—they’re trying to hook some of those people by offering voucher for a forthcoming Uncharted 4 multiplayer beta—but for newcomers, the collection should be fun.

 

Ta opinia ludzi z Kotaku opiera się na ograniu krótkiego fragmentu z Uncharted 2, czy widzieli też Drake's Fortune i Drake's Deception? Obejrzałem wczoraj ten gameplay ze zremasterowanego U2, po czym porównałem go z wersją na PS3 i różnica jest dosyć widoczna. Tekstury są dużo ostrzejsze, oświetlenie bardziej zaawansowane no i 60fps. Przecież to widać. Jeżeli oni nie widzą różnicy względem oryginału, to chyba powinni wymienić szkła w oprawkach na jakieś mocniejsze. 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że to wszystko wina graczy. Lud się burzył na ceny past-genów  w dniu premiery. Lud dostał next-geny za 1500zł na day one. Tylko efekt jest taki, że te maszynki mogą w obiecanym Full hd i 60fps udźwignąć co najwyżej remastery. 

Jeżeli tendencja się utrzyma to może następna generacja przyniesie nam U4, Wiedźmina, itp w 60fps....  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale złożyłem preordera. W końcu to klasyk nad klasyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale złożyłem preordera. W końcu to klasyk nad klasyki.

I pewnie nie tylko ty. To co dostaniesz to dalej dobre i fajne Uncharted wiec ciezko sie tutaj rozczarowac.

 

Nie wiem jak wy ale ja wracam czasem do starszych gier - i szczerze gdzies mam to ze to nie wyglada skoro dobrze sie bawie.

Tutaj - odkladajac polemike nt tego na ile poprawili pozmieniali graficznie oryginal a na ile nie mamy doczynienia z fajna produkcja.

 

Ja strone czy 2 temu wyrazilem swoje zdanie i to pewno sie nie zmieni nawet jesli by sie okazalo ze U1 to port i nawet nie specjalnie tekstury podciagali tylko rozdzialke podbili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wracam, bo mam poprzednie części na ps3 i nie widzę powodu płacić jeszcze raz za to samo. Tym bardziej, że nawet się nie przyłożyli.

Będę radykalny w swych osądach, ale dla mnie remaster to powinny być wszystkie części zrobione graficznie co najmniej  na poziomie U3, do tego w 1080p.

Wszystko inne jest zwyczajnym robieniem w ch**a wszystkich, którzy mieli poprzednie PlayStation i naciąganiem na kasę.

 

*moja opinia jest tylko moja i zamierzam przy niej trwać w chwili obecnej do kiedy mi się żywnie spodoba, zastrzegam też sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny*

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wracam, bo mam poprzednie części na ps3 i nie widzę powodu płacić jeszcze raz za to samo. Tym bardziej, że nawet się nie przyłożyli.

Będę radykalny w swych osądach, ale dla mnie remaster to powinny być wszystkie części zrobione graficznie co najmniej  na poziomie U3, do tego w 1080p.

Wszystko inne jest zwyczajnym robieniem w ch**a wszystkich, którzy mieli poprzednie PlayStation i naciąganiem na kasę.

 

*moja opinia jest tylko moja i zamierzam przy niej trwać w chwili obecnej do kiedy mi się żywnie spodoba, zastrzegam też sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny*

Z tym że głównym targetem takich pozycji nie są te osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i 90% exów, które wyszły do tej pory, więc może Sony z łaski swojej na ten rok zwróci mi kasę za konsolę, wszystkie akcesoria włącznie z kamerką  i odda ps4 pod koniec 2016 roku?

Zaczynam się czuć jak klient sieci komórkowych, albo kablówek - stałego klienta się olewa, dla nowego wszystkie promocje.

Ale jest i druga strona medalu, bo jak ktoś w miarę ogarnięty kupi jako swoje pierwsze PlayStation właśnie czwórkę, to dostanie mega grywalne (nie przeczę) remastery.

Tyle, że może w pewnym momencie zapytać: "gdzie ta moc"?

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo nowych gier jak na lekarstwo :) ale to juz ta generacja tak ma no ale uncharted biore ponownie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i 90% exów, które wyszły do tej pory, więc może Sony z łaski swojej na ten rok zwróci mi kasę za konsolę, wszystkie akcesoria włącznie z kamerką  i odda ps4 pod koniec 2016 roku?

Zaczynam się czuć jak klient sieci komórkowych, albo kablówek - stałego klienta się olewa, dla nowego wszystkie promocje.

 

Cytując klasyka: "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia."  :D :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci odpisać, bo od kilkunastu lat jedyne co palę, to tytoń :P

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka: "Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia."   :biggrin: :P

 

 

Ten fragment akurat jest strasznie głupi :biggrin: Udowadnia tylko, że pasterz to idiota i jest w stanie zaryzykować całe stado na korzyść jednej owcy. I po drugie pokazuje, że bóg ma w dupie masy i leci tylko na jednostki, które wdzięczne mu za uratowanie będą go wielbić.

 

 

Dosyć offtopa. Kolejne cytaty z biblii będę kasował, a użytkowników banował. To tak jakby się komuś nudziło i chciał sprawdzić jaki ze mnie antykatol :)

 

P.S Wiem Turin, że to był żarcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info że ma być jakiś ultracrushing. Oby tylko to nie było żadne przechodzenie na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info że ma być jakiś ultracrushing. Oby tylko to nie było żadne przechodzenie na czas

Nie lubię czasówek. Denerwują mnie. Pewnie będzie jakiś myk z regeneracją zdrowia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię czasówek. Denerwują mnie. Pewnie będzie jakiś myk z regeneracją zdrowia.

Ja też nienawidzę :P . Szybciej spadającego zdrowia raczej nie dadzą. Na miażdżącym i tak łatwo paść. Chyba, że od 1 strzała, ale to by było bez sensu. Ciekawe czy będzie pucharek za to :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zakupię gdy wyjdzie, nie miałem wcześniej żadnej konsoli ani styczności z jakąkolwiek częścią uncharted a słyszałem że warto. =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultracrushing pewnie będzie taki sam jak crushing tylko bez huda.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy z jaką prędkością "chodzi" realny świat, ale wiemy, że oko ludzkie może postrzegać nawet kilkaset klatek na sekundę. Im więcej tym bardziej zaciera się granica między sztucznością a naturalnością ruchu. Dlatego producenci telewizorów coraz bardziej przesuwają próg odświeżania. 100hz, 400hz, 800hz wszystko po to by obraz był wierną kopią tego co widzimy poza ekranem.

Ta, jasne, bo telewizor z 800Hz będzie lepszy i da płynniejszy obraz niż ten ze 100Hz. Tylko powiedz mi niby w jaki sposób, skoro źródło sygnału video ma zazwyczaj 25 kl/s w przypadku telewizji i filmów. A użyte kamery nagrywają też w 25 kl/s więc każda klatka naświetlana jest przez 1/25s a tym samym przy szybkim ruchu występuje rozmycie zapisane już na samej klatce. TV mógłby mieć i milion Hz ale nie da się dorobić klatek pomiędzy z niczego likwidując to rozmycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są techniki.

 

Istnieje coś takiego jak interpolacja klatek czyli pomiędzy klatki rzeczywiste dodawane są dodatkowe. Technologia MEMC :)

 

Albo powtarzanie tych samych klatek x10 co oszukuje nasze oko, któremu wydaje się, że obraz jest płynniejszy.

 

Jest jeszcze motionflow, backlight scanning, subfield motion i  wiele innych.

 

 

Btw. Są kamery, które nagrywają obraz z prędkością kilkuset klatek.

 

 

Następnym razem trochę poczytaj zanim mi tu wyjedziesz z ironicznym tonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×