Skocz do zawartości
Drozda

Jaką grę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Odpocznij jeszcze kilka dni i kup Dark Souls 3, a nie jakieś asasyny

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z adick007. Każda z zaproponowanych przez ciebie gier to kopie poprzednich kopij. Jesli nie miałeś doczynienia wcześniej z serią souls i nie masz x360/ps3, to skuś się na bloodborne. Bedzie idealnym przedsmakiem do DkS3 ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to jak herezja, ale mój budżet na kwiecień z nowych gier przewidywał tylko ratcheta:p soulsów sie boję, bo w 1 i 2 nie grałem, a z filmików soulsy wydają mi się trudniejsze od bloodborne'a.

Edit: bloodborne'a splatynowałem:p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splatynowałeś BB i nie czekasz na DS3?

Byłeś już u lekarza? ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wybrać wiedźmina czy Until Dawn pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Until Dawn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka, nie to co Wiedźmin...bo Wiedźmin z kolei jest długi jak cholera. Bierz Wiedźmina, polecają go wszyscy (z wyjątkiem redo, ale wyjątek potwierdza regułę, więc... :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soulsy może i są trudniejsze, ale z tego co widać na filmikach z DkS3 to twórcy zaczerpnęli mechanikę od bloodborne, wiec myślę że nie bedzie ta cześć dla Ciebie trudniejsza od BB :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród 3,5 niezbyt podobnych do siebie tytułów wybralibyście Batmana arkham knight, asasyna unity/syndicate czy far cry primal? Szukam czegoś co zastąpi pustke po fascynacji the division :p

Ja zdecydowanie bym wybrał Far Cry Primal. Ludziska krzyczą, że to kalka itp. Jasne... Może i są podobne schematy ale odczucia zupełnie inne. Klimat, klimat w Primalu jest świetny. Świat piękny i dziki. Zawsze coś przykłuje uwagę gracza i odciągnie go od wykonywanego zadania. Dzikość świata, zachowanie zwierząt to wielki plus względem czwórki. Jak ktoś lubi czasu prehistoryczne to już w ogóle będzie się delektował tym całym światem. Niektórzy narzekają na słabszą fabułę względem poprzedniego Far Cry ale nie ma co się dziwić bo w tamtych czasach ludzie nie mogli mieć więcej problemów niż podbicie wioski, upolowanie zwierzyny itp. a na tym się nie kończy. Jakby w grze była fabuła bardziej pasująca do naszych realii to wszyscy by narzekali, że za bardzo jest przesadzona... Jeśli lubisz takie klimaty to będzie to dla Ciebie najlepszy Far Cry ☺

Tapatalk - S5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wybrać wiedźmina czy Until Dawn pomocy

 Until Dawn 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wybrać wiedźmina czy Until Dawn pomocy

Wiedźmina... jak masz czas przeczytać jeszcze wszystkie tomy ;-)

Wysłane z X Tetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wybrać wiedźmina czy Until Dawn pomocy

Until Dawno. Jak masz dziewczynę to koniecznie ograjcie to razem. Strasznie fajna sprawa. Ja tam swojej sporo pozwalałem (głównie podejmować decyzje) i świetnie się bawiła. Wiedźmin to gra długa. Ogólnie to włączyłem i zagrałem kilka godzin, ale w niczym mnie nie porwała i bardziej mnie nudziła głównie przez słaby według mnie system walki.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam dylemat co wybrać War Thunder czy World of tanks ? w której grze można walczyć jak równy z równym z "premiumami" bez żadnych dopłat :) Są to chyba jedyne sensowne gry o drugiej wojnie światowej na tą genarcje ;) Proszę o opinie i Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam dylemat co wybrać War Thunder czy World of tanks ? w której grze można walczyć jak równy z równym z "premiumami" bez żadnych dopłat :) Są to chyba jedyne sensowne gry o drugiej wojnie światowej na tą genarcje ;) Proszę o opinie i Pozdrawiam! ;)

Te gry sa za darmo wiec sciagnij i zagraj troche to sam ocenisz, ja tak zrobilem i juz wiem, ze te gry nie sa dla mnie. W grach darmowych nie spodziewaj sie dlugiej gry bez wydania realnych zlotowek, w jednym jak i drugim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszą recenzję jaka się napatoczy gry BLOODBORNE.

Gorąco polecam!

 

Nie wiem, jak to się stało, ale następnego dnia zacząłem ponownie przeglądać recenzje/opinie/gameplaye i... strasznie się zajarałem.  :) Przypomniałem sobie również, że bardzo przyjemnie grało mi się w Lordsy, mimo że nie jest to gra z najwyższej półki.Z każdym dniem coraz bardziej się nakręcam i można powiedzieć, że na 85% kupię tę grę, ale jeszcze muszę zadać dosłownie kilka pytań, żeby się upewnić. Raczej nie zmienią mojego zdania, ale pomogą mi ugruntować opinię.  

1) Dwa pytanie w jednym. Czy do odczytywania notatek od graczy potrzebny jest PS+? Wiem, że do przywoływania innych ziomków jest potrzebny, ale nie wiem, jak to ma się przy notatkach. No i druga część pytania. Nie mam aktywowanego abonamentu i nie planuję kupować w najbliższym czasie. Wiem, że często gracze używają tego całego dzwoneczka, żeby wezwać pomoc w momentach, w których jest trudniej. Czy to wzywanie jest kluczowe w grze? Tzn. czy są momenty, których przejście samemu graniczy z samobójstwem? Czy raczej jest to fajny, ułatwiający dodatek, ale nie jest on niezbędny? 

2) Czy gra jest straszna? Wiem, idiotyczne pytanie, ale pozwólcie, że wytłumaczę. :sweat: Nie przepadam za horrorami. Ani w postaci gier, ani w postaci filmów. pamiętam jeszcze czasy liceum, jak w wakacje, niemalże dzień w dzień, wracało się w środku nocy do domu. Ciemno, jak w przysłowiowej d..., pola wokół, psy szczekają, a ja sobie idę na legalu. Ale gdy przychodzi do oglądania jakiegoś straszniejszego filmu, to ja to pierdziele. Oglądnąć, oglądnę, ale nie czerpię zbyt dużej satysfakcji. Jedni utożsamiają strach(w filmach i gra, a nie taki w życiu) z rozrywką i po prostu lubią takie klimaty. Ja nie za bardzo. Prosty przykład. Uncharted 1 - końcówka gry. Nie wiem, jak się robi spojlery, ale powiedzmy, że był to troszkę straszniejszy moment. I wiecie co? Puls wysoki.  :down: Możecie mnie zabrać do jakiegoś lasu w środku nocy i tam zostawić. Spoko, będzie nerwowo, ale nic więcej. Włączycie horror klasy B i ja odpadam. Wiem, niezły paradoks.  :laugh:

3) Jak to w końcu jest z tym pozomem trudności. Spotykałem się z wielooooma opiniami. Od najłatwiejszej spod stajni FS i ogólnie całkiem przystępną. Z ciężkim początkiem, ale z nabraniem doświadczenia jest coraz lepiej. te przeciwne, czyli z łatwym początkiem, ale im dalej w las, to gorzej. Aż po takie, które twierdziły, że BB jest o wiele mniej przystępne od gry z serii Souls. Naprawdę można zgłupieć. 

4) Wyłączenie gry. Gdzieś natrafiłem na informację, że po włączeniu gry i ponownym jej włączeniu, Nasza postać znajduje się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie ją zostawiliśmy i nikt się miedzy czasie nie zrespałnował, więc gra nie wrzuca Nas w sam wir akcji. Is that true?

Wybaczcie, że piszę tu, ale w temacie poświęconemu owej grze nie znalazłem odpowiedzi. Przeglądałem masę ston, ale większość z nich były po prostu dialogami i pomaganiem sobie w konkretnych sytuacjach, a nie opiniami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

1 - tak, do wszystkiego co ma coś wspólnego z internetem potrzebujesz plusa. Bez plusa możesz tylko w niektórych miejscach przywołać pomagierów NPC. Nie ma w grze niczego, czego nie da się przejść samemu, a pewnych bossów, w mojej opinii, łatwiej rozwalić właśnie samemu niż z kimś (zwłaszcza z npc, pozdro dla amygdali w lochach :P )

2 - gra jest na pewno megaklimatyczna. Jeżeli już straszy, to bardziej jak residenty a nie silent hill, czyli wystraszy Cię jakiś stwór wyskakujący zza rogu na końcu długiego, ciemnego korytarza.

3 - gra na pewno jest trudna.Im dalej w grze, tym przeciwnicy trudniejsi i żywotniejsi, fakt.  Ale jest, że tak powiem, uczciwie trudna, a nie debilnie trudna. Wiesz, że jak padniesz, to coś spieprzyłeś. Przynajmniej w większości sytuacji (pozdro dla Bloodstarved Beast :P ). Im dalej w grze, tym przeciwnicy trudniejsi i żywotniejsi, fakt. 

4 - powiem szczerze, że w 98% przypadków wylogowywałem się w bezpiecznej lokacji, ale wydaje mi się że jest tak jak mówisz. W sensie wracasz do gry i tyle ile wyczyściłeś, tyle jest wyczyszczone.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem, jak to się stało, ale następnego dnia zacząłem ponownie przeglądać recenzje/opinie/gameplaye i... strasznie się zajarałem.  :) Przypomniałem sobie również, że bardzo przyjemnie grało mi się w Lordsy, mimo że nie jest to gra z najwyższej półki.Z każdym dniem coraz bardziej się nakręcam i można powiedzieć, że na 85% kupię tę grę, ale jeszcze muszę zadać dosłownie kilka pytań, żeby się upewnić. Raczej nie zmienią mojego zdania, ale pomogą mi ugruntować opinię.  

1) Dwa pytanie w jednym. Czy do odczytywania notatek od graczy potrzebny jest PS+? Wiem, że do przywoływania innych ziomków jest potrzebny, ale nie wiem, jak to ma się przy notatkach. No i druga część pytania. Nie mam aktywowanego abonamentu i nie planuję kupować w najbliższym czasie. Wiem, że często gracze używają tego całego dzwoneczka, żeby wezwać pomoc w momentach, w których jest trudniej. Czy to wzywanie jest kluczowe w grze? Tzn. czy są momenty, których przejście samemu graniczy z samobójstwem? Czy raczej jest to fajny, ułatwiający dodatek, ale nie jest on niezbędny? 

2) Czy gra jest straszna? Wiem, idiotyczne pytanie, ale pozwólcie, że wytłumaczę. :sweat: Nie przepadam za horrorami. Ani w postaci gier, ani w postaci filmów. pamiętam jeszcze czasy liceum, jak w wakacje, niemalże dzień w dzień, wracało się w środku nocy do domu. Ciemno, jak w przysłowiowej d..., pola wokół, psy szczekają, a ja sobie idę na legalu. Ale gdy przychodzi do oglądania jakiegoś straszniejszego filmu, to ja to pierdziele. Oglądnąć, oglądnę, ale nie czerpię zbyt dużej satysfakcji. Jedni utożsamiają strach(w filmach i gra, a nie taki w życiu) z rozrywką i po prostu lubią takie klimaty. Ja nie za bardzo. Prosty przykład. Uncharted 1 - końcówka gry. Nie wiem, jak się robi spojlery, ale powiedzmy, że był to troszkę straszniejszy moment. I wiecie co? Puls wysoki.  :down: Możecie mnie zabrać do jakiegoś lasu w środku nocy i tam zostawić. Spoko, będzie nerwowo, ale nic więcej. Włączycie horror klasy B i ja odpadam. Wiem, niezły paradoks.  :laugh:

3) Jak to w końcu jest z tym pozomem trudności. Spotykałem się z wielooooma opiniami. Od najłatwiejszej spod stajni FS i ogólnie całkiem przystępną. Z ciężkim początkiem, ale z nabraniem doświadczenia jest coraz lepiej. te przeciwne, czyli z łatwym początkiem, ale im dalej w las, to gorzej. Aż po takie, które twierdziły, że BB jest o wiele mniej przystępne od gry z serii Souls. Naprawdę można zgłupieć. 

4) Wyłączenie gry. Gdzieś natrafiłem na informację, że po włączeniu gry i ponownym jej włączeniu, Nasza postać znajduje się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie ją zostawiliśmy i nikt się miedzy czasie nie zrespałnował, więc gra nie wrzuca Nas w sam wir akcji. Is that true?

Wybaczcie, że piszę tu, ale w temacie poświęconemu owej grze nie znalazłem odpowiedzi. Przeglądałem masę ston, ale większość z nich były po prostu dialogami i pomaganiem sobie w konkretnych sytuacjach, a nie opiniami. 

 

 

 

1. Tak. Musisz mieć abo ps+, żeby kontaktować się z innymi graczami. Wzywanie innych graczy do pomocy ułatwia grę, ale nie jest to oczywiście warunek konieczny do jej ukończenia. Wręcz niektórych do bossów lepiej podchodzić samemu, łatwiej kontrolować ich ataki i zachowania. 

2.Hmm. Gra ma gęsty, mroczny klimat. Jeżeli bałeś się przy Uncharted to myślę, że możesz mieć wysoki puls częściej niż przy produkcji ND. Ale nie ma tu jakiś jump scare'ów czy czegoś w tym stylu.

3. Nie jest to najłatwiejsza gra, ale po zapoznaniu się z mechaniką walki i podejrzewam ciężkim początku jeżeli masz trochę samozaparcia to ogarniesz bez problemu. 

4. Tak. Po powrocie do gry znajdujesz się w tym samym miejscu co w momencie wyjścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wybrać wiedźmina czy Until Dawn pomocy

 

Powiem tak to dwie tak rozne gry ze ciezko miedzy nimi wybierac. Fanem RPGow i PRGo-podobnych nigdy nie bylem, niemniej nie sposob nie docenic tego co zrobili Redzi.

Until Dawn to historia na 9 do 12h, z wyborami, wtloczona w ramy teen horrroru ale naprawde dobrze zrealizowana, ogralem raz, ogladalem jak moja kobieta ogrywa, i pewnie po malej przerwie zabiore sie za platynowanie. 

 

Wiec w sumie to ja bym powiedzial ograc obie te gry. Until Dawn nowki pudelka byly po 130-140pln uzywki pewnie ciut taniej, spokojnie w weekend mozna gre ograc i jesli nie zbierasz pucharkow to pogonic z niewielka strata i siegnac po Wiedzmina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

@xavris

Dzięki wielkie. Bardziej mnie zachęciliście, niż zniechęciliście.  ;)

 

I dobrze, o to chodziło  ;)  Gra jest mega dobra, chyba najlepszy ex na obecną generację,  nie będziesz żałował  :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. To najlepszy ex tej generacji.

Sam zastanawiam się czy nie kupić jej raz jeszcze po podstawka obecnie kosztuję 119zł w Media Expert i Euro rtv ☺

Do tej pory żałuję, że sprzedałem BB.

Tapatalk - S5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ale nie ma tu jakiś jump scare'ów czy czegoś w tym stylu. (...)

 

Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Jak przechodzisz grę drugi raz to na bank nic Cię nie zaskoczy. Za pierwszym razem zdarzyły się takie przypadki ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potworka atakującego zza rogu nie nazwałbym jumpscarem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kilka razy można się zaskoczyć ;]. Miałem sporo podskoków na fotelu z początku. Potem już się spodziewałem części sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×